sadsad x
asdasd
kargobedava.jpg (63 KB)
Sineklik Aksesuarları Nelerdir ? Sineklik Aparatları ve İşlevleri Nedir ?

Sineklik Aksesuarları Nelerdir ? Sineklik Aparatları ve İşlevleri Nedir ?

21 Kasım 2022

Sineklik aksesuarları üretim sebebi olan sinekler eski zamanlarda sivrisinek ve bazı diğer hayvanlardan bulaşan hastalıkları önlemek amaçlı ortaya çıkmıştır. Evlerde , işyerlerinde sıklıkla kullanılan sineklikler genellikle pencere ve balkon kapılarında tercih edilmektedir. Hatta müstakil evlerde bahçeye çıkan kapılarda bile sineklik kullanımı oldukça yaygındır.

Özellikle yaz aylarında çoğalan sivrisinekler birçok insanda kızarıklık , şişme , kaşınma gibi yan etkiler yaratmaktadır. Bu yüzden sineklik yaz aylarında oldukça aranan bir ürün olmaya başlamıştır . Sinekliğin ana malzemesi sineklik profili ve sineklik tülü gibi gözüksede sinekliğin takılması ve sorunsuz kullanılmasına yardımcı olan sineklik aksesuarları ise sineklik için olmazsa olmazlardandır . Bu sineklik aparatları için birçok çeşit bulunmaktadır.

Sineklik Fitili

sineklik-fitili

Sineklik teli yada tülünün sineklik çerçevesine tutturmak için kullanılan ürüne sineklik fitili denmektedir. Sineklik fitili çerçeve ve tülü bir arada sabit tutmaya yarar. Sineklik fitilinin malzemesi elastiktir . Kullanımı kolaydır. Sineklik fitilleri uzun yıllar sinekliğin görevini yapmasını sağlasa da zamanla güneş ışıkları vb. sebebler den dolayı yıpranabilmektedir. Böyle durumlardan sineklik fitilinin değiştirilmesi önerilmektedir. Sineklik fitili metre ile satılmaktadır.

Sineklik Fitili Nasıl Takılır ?

Eğer sert bir cisim ile fitil yerinden çıktıysa  tornavida vb. aletlerle yerine yerleştirilme yapılsada sağlıklı olmaz ve yırtılmasına yol açılabilir bu durumlarda takma aparatı kullanılması önerilir . Sıfırdan sineklik fitili takımı için en önemli hususlardan biri teli iyice gerilmesidir . Sineklik takma aparatı ile kolay fitili çerçeveye yerleştirebilirsiniz. Sineklik fitili takma aparatı fiyatı da oldukça uygundur.

Sineklik Menteşesi

sineklik-mentesesi

Sineklik menteşe menteşeli sinekliklerde kullanılan bir aksesuar çeşididir . Pencerenin dış kısmına genellikle iki adet takılır ve sağa sola doğru açılabilmektedir. Bu pvc sineklik menteşe sineklik modelleri halk arasında tak çıkar sineklik olarak da bilinmektedir. Kullanımı ve takımı kolay olduğu için menteşeli sineklikler çok tercih edilmektedir. Ayrıca sineklik menteşesi fiyatları oldukça uyguna mal olduğu için de tercih edilir. Sineklik menteşeleri genelikle 10 x 20 ve 17 x 25 boyutlarında üretilmektedir. Siyah ve beyaz renk çeşitleri bulunmaktadır.

 

Sineklik Çıt Çıt

sineklik-cit-cit-miknatislisineklik-cit-cit

Sineklik çıt çıt sinekliğin açılıp kapanmasını sağlayan aparattır. Mıkantıslı sineklik çıt çıt ve plastik sineklik çıt çıt olarak iki çeşidi vardır. Sinekliğin rahat açılıp kapanması için olmazsa olmaz bir üründür. Kullanım açısından oldukça rahatlık sağlayan sineklik çıtçıtının takılmasıda oldukça basittir. Siyah ve beyaz renk çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca sineklik çıt çıt fiyatları ekonomiktir.

Sineklik Kolu

sineklik-kol

Sineklik kolu da sinekliği açmamıza ve kapatmamıza yarayan çekme aparata denmektedir. Sineklik c kol ve sineklik d kol olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Siyah , beyaz , antrasit , gri gibi renk çeşitleri bulunan sineklik kollarının fiyatlarıda oldukça ekonomiktir.Sineklik aksesuar çeşitlerinden biri olan bu ürün genellikle alüminyum yada plastik olarak üretilmektedir.

Sineklik Bağlama Pabucu

sineklik-baglama-pabucu

Sineklik Bağlama pabucu olarak bilinen sineklik pabucları sineklik çerçevesinin oturtulmasını ve sabit durmasını sağlayan aparatlardır. Sineklik çerçevesinin dört köşesine denk gelecek şekilde 4 adet pabuc monte edilir ve sineklik bağlama pabucunun üstüne sineklik oturtulur. Sineklik bağlama pabucu fiyatları ekonomiktir ve siyah beyaz renk çeşitleri bulunmaktadır.

Sineklik Rulman

sineklik-rulman

Sineklik rulman sinekliği sürme olarak hareket ettirmeye yarayan mekanızmanın bir parçasıdır. Sinekliği sürmeye ve açıp kapatmaya yarayan aksesuarlara sineklik rulmanı (bilye) denmektedir. Çitalı , çitasız , metal , pirinç gibi sineklik rulman çeşitleri bulunmaktadır .

Sineklik Takozu

sineklik-takozu

Sineklik takozunun bir çok çeşidi bulunmaktadır. Sineklik köşe takozu , sineklik kasa takozu , sineklik mukavemet takozu , orta kayıt bağlantı takozu bunlara örnektir. Bu takozlar genel olarak sinekliklerin sağlam olması için kullanılır. Örnek vermek gerekirse sineklik mukavemet takozu profilin alt ve üst taraflarına yerleştirilir ve sağlamlığı arttırır. Sineklik takozu çeşitlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Fiber Sineklik Tülü

fiber-sineklik-tulu

Fiber sineklik tülü kapı ve pencerelerde kullanılan sineklik teli çeşididir. Fiber glass ( cam elyaf ) ile üretilmektedir. Bu yüzden güneş ışınlarına karşı dayanıklı bir sineklik teli çeşididir. Akrilik malzemeden üretilen tüllerin ömürleri daha kısadır.Fiber sineklik tülü sık ve küçük deliklidir ve bulunduğumuz ortama kara sinek , sivrisinek gibi böceklerin girmesini engeller. Oldukça uzun ömürlü olan fiber sineklik tülleri kolay kolay yırtılmaz.

Ayrıca kedi ve fare gibi hayanlara karşıda dayanıklıdır. Fiber sineklik tülü genellikle m2 olarak satılmaktadır. Her türlü kapı pencereye uyumlu olan bu sineklik tülü çeşidi istenilen en ve boy ölçülerine göre temin edilebilmektedir.

Sineklik Modelleri ve Fiyatları

 

Sineklik kullanımının işe yaraması ve sık tercih edilmesiyle birlikte sineklik çeşitleri ortaya çıkmıştır.Plise sineklik , stor sineklik sineklik modellerine örnektir. Plise sineklik pileli tülü sayesinde içeriye sinek , haşere gibi böceklerin girişini engeller ve kullanımı kolay bir sineklik türüdür. Stor sineklik ise yaylı bir mekanizmaya sahip bir çeşittir.

Ayrıca ülkemizde evde evcil hayvan beslenmesinin artışından sonra evi havalandırmak amaçlı pencere yada kapı açıldığında kedilerin evden kaçmaması için de sineklik tercih edenler vardir. Kedilerin sinekliği tırnaklarıyla parçalayamaması için kedi tülü sineklik modelleri ortaya çıkmıştır. Bu sineklikler kedi tırnaklarına karşı dayanıklıdır .

Sineklik fiyatları ve sineklik aksesuar fiyatları istenilen modele ve adede göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak oldukça uygun fiyatlardan satılan bu ürünleri detaylı incelemek için tıklayınız. Ayrıca sineklik aksesuarları toptan fiyatlarına da bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş :
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.