sadsad x
asdasd
Yeni
Çetin Civata

Çetin Civata Trapez Vidası 12 mm Deler MUV - Koli

0 Yorum
Yorum Ekle
1,03 TL + KDV
Kısa Ürün Açıklaması

Stoklarımız Anlık Değişkenlik Gösterebilir.

Stok Durumu: 3 Adet Kalmıştır
Paylaş:
Kampanya
{{TITLE}}
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat Koşulları
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Trapez Vidalar 12 mm Delme Kapasitesi

  Trapez vidaların diş biçimi şekilde görüldüğü gibi kesik üçgen şeklindedir. Bu yüzden vida ve somun dişleri birbirine boşluksuz olarak kavrar. Bu özelliğinden dolayı trapez vidalar genellikle hareket vidası olarak kullanılır.Trapez vidalarda dişlerin kesik üçgen biçiminde olması hem boşluksuz bir hareket iletimi hem de gerektiğinde kolay çözülebilen sıkma kuvveti sağlar. Bu yüzden sık sık bağlanıp çözülmesi gereken yerlerde trapez vidalar tercih edilir. Trapez vida dişleri dairesel hareketi çizgisel harekete dönüştürür. Bu vida türünün kesitsel örneklemesi 15 derecelik bir açıya sahip ikizkenar trapezdir. Bu durum yanal açıdan 30 dereceye denk gelir.

  Matkap Uçlu Vida

  Üç kısımdan oluşan matkap uçlu (akıllı vida) vidalar bunların biri başkısmıdır alüminyum ve pvc sektöründe kullanılanları iki çeşitti bunlar havşa başlı ve silindir başlı vidalardır. Sık dişli borazan başlı matkap uçlu vidaların sınıflandırması baş kısımlarına göre yapılsada baş büyüklükleri ve boylarına göre ticari faaliyetlerde satışı yapılır. İkinci kısmı gövde yani yiv kısmıdır buda boyutlarına göre sınıflandırılır. Ve son kısmı  ürüne ismini veren kısmı ise uç kısmı yani matkap ucudur. Matkap uçlu vidalar için de geçen matkap uçlu vidalar’ın diğer bir adıda akıllı vidadır, bu isim matkap uçlu vidalar üretilmeden  önce vida sac veya benzeri metaller delinmesi sırasında önce matkapla delinir daha sonra vida bu boşluğa sıkıştırılırdı. Matkap uçlu vidaların üretilmesinden sonra ise vidanın ucundaki sert kısım matkap’ın görevini yaptığından akıllı vida olarakta sınıflandırılır. 12 mm deler kapasiteli trapez vida matkap uçlu olup akıllı vida olarak geçmektedir.

  İş Alanında Trapez Vidalar

  Bir trapez vida, hareketli bir vidadır ve yüksek sürtünme oranına karşı direnç göstermek zorundadır. Bu durum genellikle dişli vida parçasını kendinden kilitli olarak, bu nedenle de bekleme pozisyonunda ayrı olarak güvenlik altına alınmasını gerektirmemesi gibi bir avantajın olduğu anlamına gelmektedir. Trapez vidalar birçok şekilde kullanılmaktadır, bunlar şunlardır:

   

  • Tornada vidaya yön verir
  • Vidalı preslerde hareket vidaları ayarlanabilir vidalar ve kurşun vidalar
  • Döküm gibi alet makinelerinde besleme hareketi
  • Elleçleme cihazlarındaki hareketler
  • Kaldırma ekipmanları ve forklift araçlarında hareketi ayarlar
  • Enjeksiyonlu kalıplama makinelerinde montaj hattında kapatma hareketini aktarma

  12 mm deler trapez vidaları

  Ölçü Grup Delme kapasitesi Koli / adet
  5,5 x 25 T-12 MUV 12 mm 4.000
  5,5 x 32 T-12 MUV 12 mm 3.000
  5,5 x 38 T-12 MUV 12 mm 2.500
  5,5 x 50 T-12 MUV 12 mm 2.000
  5,5 x 60 T-12 MUV 12 mm 1.800
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.