sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Pop Perçin

Pop perçin, birden fazla elemanı birbirine bağlamaya ve sabitlemeye yarayan bir bağlantı elemanı olarak bilinir. Kör perçin olarak da adı geçen bağlantı elemanı, bu adını bağlanacak malzemenin arka kısmını görmeye gerek olmamasından alır. Cıvata ve somunun aksine pop perçinin bağlantı yapacağı malzemenin arka tarafına geçmesine gerek yoktur. Pop perçinin avantajı, birleşme işlemini malzemenin arkasına geçmesine gerek kalmadan tamamlamasıdır. Bu sayede montajlama işlemi malzemenin sadece tek bir yüzünden gerçekleşebilmektedir. Vidadan farklı olarak, pop perçinin bir diğer avantajı ise perçinleme yaparken birleştirme yapacağı malzemede diş olması şartı aramamasıdır. Pop perçinin kullanımındaki bu kolaylık, çok küçük parçaları bile birbirine bağlayabilmesine olanak sağlamaktadır. Vida, cıvata ve somunun aksine sahip olduğu avantajlar, pop perçini fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkarmaktadır. Pop perçinin belli başlı özellikleri vardır ve bu özellikler yine birçok avantaj sağlamaktadır. Pop perçinle gerçekleştirilen perçinleme işlemi sonrası yüzeyde deforme oluşturmaması estetik görüntünün devamı için bir tercih sebebi oluşturabilmektedir. Birleşme işlemi hızlı gerçekleştiği gibi oldukça basittir. Basit olması kaliteden ödün vermesi anlamına gelmez tabi ki. Pop perçinle gerçekleştirilen birleştirme işlemi aynı zamanda çevre dostu bir uygulamadır. Bununla beraber bu işlem sürecinde toz partiküller etrafa saçılmaz. Pop perçin bu avantajıyla iş güvenliğini riske atacak bir malzeme olmadığını kanıtlar niteliktedir.

Pop Perçin Ölçüleri

Pop perçin alüminyum gövdeye sahiptir ve kaplamalı çelik çividen oluşmaktadır. Sahip olduğu dayanıklılık, sıcaklığa karşı koyduğu dirençle ve herhangi bir titreşimde gevşememesiyle gözlemlenebilmektedir. Fakat piyasada satılan her pop perçin bir değildir. Kalitesiz pop perçin, herhangi bir titreşimde kopma riski ortaya çıkarır. Bu hususta seçimi dikkatli yapmakta fayda var. Pop perçinin birçok farklı markada alternatifi bulunduğu gibi ihtiyaca yönelik birçok farklı türde üretime sahiptir. Pop perçin seçiminde bir önemli husus ise pop perçin ölçüleridir. Alüminyum pop perçin ölçüleri oldukça geniş çapta alternatifler sunmaktadır. Piyasada en sık tercih edilen alüminyum pop perçinler ise 4x10 pop perçin ve 4x15 pop perçin boyutlarında karşımıza çıkmaktadır.

Pop Perçin Fiyatları

Pop perçinler cıvata, çivi ve somunun aksine sahip olduğu avantajlarla tam bir fiyat performans ürünü olduğunu gösterir vaziyettedir. Piyasada geniş çapta bir pazara sahiptir ve birçok markada, ihtiyaca yönelik farklı türlerde ve boyutlarda karşımıza çıkmaktadırlar. Dayanıklılıklarını sahada kanıtlasalar da kalitesiz ürünlerde bu dayanıklılık geçerli değildir. Kalitesiz ürünler alüminyum tel kullanmak yerine alaşımsız alüminyum borulardan parçalar keserek üretilmektedir. Maalesef kalitesiz pop perçin tercihi, kolay kopmalara sebep olmaktadır ve uzun vadede ucuz sanarak aldığınız pop perçinler daha pahalıya mal olabilmektedir. Bu nedenle iyi araştırmanız tavsiye edilir. Pop perçin fiyatlarını değişiren bir diğer etmen ise aldığınız miktardır. Piyasada farklı miktarlarda toplu satışına ulaşabileceğiniz pop perçinler, 250, 500, 1000 adet şeklinde satışa sunulmaktadır. Uzun vadede toplu bir şekilde almak size paradan tasarruf ettirecektir. Pop perçin ve ihtiyacınız olan tüm malzemeleri en uygun fiiyat avantajı, Kobibest güvencesiyle web sitemizden satın alabilirsiniz.

pop perçin.jpg (14 KB)

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.