x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4

Kapı Kolu

Hayatımızın hemen hemen her noktasında kapı kolu modelleri karşımıza çıkmaktadır. Ev, işyeri, ofis, hastane, okul, alışveriş merkezi gibi alanlarda kapı koluna rastlamamak mümkün değildir. Kapı kolu, kapıların işlevsel, ergonomik ve pratik bir şekilde kullanılmasını sağlayan aksesuardır. Kapıların daha kolay açılıp kapanmasına yardımcı olur. 

Kapı kolu, günlük hayatta bize mahremiyet kazandıran, olumsuz hava koşullarını önleyen, iç ve dış mekan algısı oluşturan kapılar için çok önemlidir. Birbirinden farklı onlarca kapının ihtiyacı doğrultusunda kapı kolu çeşitleri oluşmuştur. Kapılar iki bağımız alan arasında bölme görevi almaktadır. Özellikle iç ve dış mekanları birbirinden ayırmak için çok önemlidir.,

Kapı kolu şık tasarımlarıyla göz alıcı aksesuarlar arasına girmektedir. Kapı kolu her ne kadar kapı açıp kapamak için yardımcı olsa da günümüzde değişen mimari sistemlerde artık iç ve dış mekan dekorasyonuna da etki etmektedir. Kapı kolu modelleri renk, ölçü, uzunluk ve tasarım seçenekleri ile konumlandığı alandaki dekorasyonla bütünlük sağlamak durumundadır. Örneğin banyo veya mutfak dekorasyonunda evye, dolap kulpları ve aydınlatma ürünleriyle kapı kolunun renk, tasarım,ölçü gibi özelliklerinin örtüşmesi iç mekan içerisinde bütünlüğü sağlamaktadır.

Kapı kolu birbirinden farklı renk, ölçü ve tasarıma sahip olduğu için kapı kolu çeşitleri oldukça fazladır. Kapı kolu kullanılacağı kapının özelliklerine uygun olmalıdır. Eğer kapının özellikleriyle kapı kolu çeşitleri uyum sağlamıyorsa efektif çalışma potansiyeli çok düşük olacaktır. İlerleyen zamanlar da bu uyumsuzluk hem kapıya hem de kapı koluna zarar verecektir. Çok çabuk deformasyon olmasına sebep olacaktır. Bu sebeple kapı kolu modellerini uygun kapı özelliklerine özen göstererek kullanmalısınız.

kapi-kolu-modelleri.png (187 KB)

Kapı Kolu Çeşitleri

Kapı kolu çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Banyo kapısı, iç ve dış mekan kapıları, ofis kapıları gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Her alanda kullanılan kapı özellikleri farklılaşmaktadır. Banyo kapıları genel olarak pvc kapı, ofis kapıları alüminyum kapı ve iç oda kapıları ise genel olarak ahşap kapılardan oluşmaktadır. Kapı kolu çeşitleri değişen bu kapı çeşitlerine uygun renk, ölçü, ağırlık ve tasarımlara sahip olarak üretilmiştir. Pvc kapılarda pimapen kapı kolu çeşitleri, ofis kapılarında alüminyum kapı kolları ve çekme kapı kolu, ahşap kapılarda ise ahşap kapı kolları sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kapı kolu çeşitleri pirinç kapı kolu, pvc kapı kolu, paslanmaz çelik kapı kolu, alüminyum kapı kolu gibi üretildikleri hammaddelere göre de çeşitlendirilmektedir. Kullanım alanlarına özel iç oda kapı kolu, wc kapı kolu, dış kapı kolu olarak da ayrılmaktadır. Kapı kolu çeşitleri sahip olduğu çoğu niteliğe göre gruplandırılıp çeşitlendirilmektedir. 

Kapı kolu çeşitleri genel olarak; 

   Pimapen Kapı Kolu / PVC Kapı Kolu

pimapen-kapi-kolu.png (27 KB)

Pimapen kapı kolu, pvc doğrama kapı profili ile oluşturulan kapı sistemlerinde kullanılan kapı aksesuarıdır. Sıklıkla pvc balkon kapı ve wc kapıların da kullanılmaktadır. Pimapen kapı kolu pvc kapı kolu ve plastik kapı kolu olarak da bilinmektedir. Pimapen kapı kolu pvc kapı çeşitlerine göre farklılaşmaktadır. Pvc sürme kapılarda pvc sürgülü kapı kolu çeşitleri de kullanılmaktadır. Wc kapılarında 34 /85 eksen yaylı pimapen kapı kolu ve 34 / 90 eksen yaylı pimapen kapı kolu kullanılmaktadır. Pvc wc kapı kolu 60’lık ve 70’lik pvc profil serileri ile kullanılmaktadır.  

   Alüminyum Kapı Kolu

aluminyum-kapi-kolu.png (28 KB)

Alüminyum kapı kolu, kapı kolu çeşitleri arasında en çok tercih edilen kapı koludur. Alüminyum kapı kolu ofis kapılarının, dış mekan kapılarının vazgeçilmez aksesuarıdır. Çeşitli alüminyum kapı çeşitlerine özel farklı tasarımlarla üretilmiş alüminyum kapı kolu çeşitleri bulunmaktadır. Alüminyum kapı kolu korozyona karşı dayanıklı, kaliteli, şık tasarıma sahip ve uzun yıllar kullanılabilecek kapı kolu çeşididir. Alüminyum sürme kapılar için alüminyum gömme kapı kolu, ofis ve dış mekan kapıları için çekme u kapı kolu, yarım ay kapı kolu, s kapı kolu, h kapı kolu, yay kapı kolu, boru kapı kolu gibi alüminyum kapı kolu çeşitleri mevcuttur. 

   Dış Kapı Kolu

dis-mekan-kapi-kolu.png (43 KB)

Dış kapı kolu, kapı açılış yönüne göre  üretilen ve yüksek mukavemet sağlayan kapı kolu çeşididir. Ev, teras, ofis, atölye gibi alanların dış kapılarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanların güvenliği oldukça fazla öneme sahiptir. Bu sebeple dış kapı kolu çeşitlerinin kaliteli, şık ve herhangi bir olumsuz duruma karşı dayanıklı olması gerekmektedir. 

Çelik kapı kolu, alüminyum kapı kolu veya pvc kapı kolu dış kapı kolu olarak da kullanılabilir. Ofis, atölye, bina, okul vb alanlarda dış mekanı ayırmak için kullandığımız kapı çeşitleri farklılaşmaktadır. Bu sebeple kapı kolu modelleri de değişmektedir . Bütün bu kapı kolu çeşitlerine dış kapı kolu da denmektedir.

   İç Kapı Kolu

ic-oda-kapi-kolu.png (61 KB)

İç kapı kolu iç mekan kapı kolu, oda kapı kolu, iç oda kapı kolu olarak da bilinmektedir. Evlerimizde odalar arasında mahremiyeti sağlamak, ısı ve ses yalıtımı için kapı kullanmaktayız. Kapı çeşitlerini kullanmak için çeşitli aksesuarlara gereksinim duyarız. İç kapı kolu ise bu aksesuarlar arasında en önemlisidir. 

Ergonomik kullanımı ve şık tasarımıyla iç kapı kolu diğer kapı aksesuarlarının ikinci plana atılmasına sebep olmaktadır. İç kapı kolu iç mekan dekorasyonuna katkı sağlamaktadır. Çok geniş bir seçim aralığına sahip olan iç dekorasyon ürünleri birbirleri ile uyum sağladığı sürece göz alıcı bir tasarım sunmuş olur. Eşsiz bir tasarım için iç mekan kapı kolu, avizeler, dolap kapağı kulpları gibi detaylar renk, ölçü ve tasarımlarıyla uyumlu olmalıdır. 

   WC Kapı Kolu

pvc-wc-kapi-kolu.png (42 KB)

Wc kapı kolu, banyo ve lavabolarımızda  kullandığımız kapıları daha kolay açıp kapatabilmek için kullandığımız kapı aksesuarıdır. Wc kapı kolu  wc plastik mandallı kapı kolu, ahşap kapı wc kolu gibi çeşitlere sahiptir. Wc kapı kolları genellikle mandallı ya da kilitli olarak kullanılmaktadır. Wc kapı kolu banyo ve lavabo dekorasyonu için de renk, tasarım özellikleriyle önemlidir. Armatür, vitrifiye ürünleri, ayna ve dolaplarla wc kapı kolu uyumlu olmalıdır.  

   Plastik Kapı Kolu


plastik-kapi-kolu.png (127 KB)

Plastik kapı kolu, plastik kapı profiliyle kullanılan kapı koluna denir. Kimi pvc kapılarda dayanıklı ve kaliteli ürünler tercih edildiği için alüminyum kapı kolu ve pvc pimapen kapı kolunu plastik kapılarda görebilirsiniz. Özellikle roto kapı kolu çeşitleri plastik kapılarda sıklıkla tercih edilmektedir. 

 

 Çekme Kapı Kolu


cekme-kapi-kolu.png (61 KB)

Çekme kapı kolu, dış kapı, teras, balkon kapıları ve ofis kapılarında kullanılmaktadır. Kişilerin dışarıdan kapıyı kendine doğru çekerek açtığı kapılar da sıklıkla tercih edilir. Çekme u kapı kolu, yay kol, s kol, h kol gibi alüminyum kapı kolu çeşitlerini çekme kapı koluna örnek olarak sunabiliriz. Korozyona karşı dayanıklı, kaliteli ve ergonomik yapıya sahiptir. Özellikle ofis dış kapılarında kullanılmaktadır. Kapı Kolu Fiyatları

Kapı kolu günlük yaşantımızda çok fark edilmese de en çok temas ettiğimiz ve kullandığımız kapı aksesuarıdır. Dış kapı, ofis kapıları, banyo wc kapıları, iç oda kapıları ve daha fazla kapı çeşitlerinde kullanımı kolaylaştırmak için tercih edilir. Kapı kolu kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda çok fazla tasarım ve kapı kolu çeşitlerine sahiptir. Özel tasarımlar, geniş renk skalası ve kaliteli şık görünüme sahip olması kapı kolu modellerini göz alıcı hale getirmektedir. Sağladığı çeşitli faydalar sebebiyle kapı kolu fiyatları kimi zaman artmaktadır. Renk, tasarım, kalite, dayanıklılık gibi faktörler kapı kolu fiyatlarını etkilemektedir. Kapı kolu üretiminde kullanılan hammaddenin alüminyum, pirinç, metal veya plastik olması kapı kolu fiyatlarının değişmesine sebeptir. Kullanılan hammaddenin kolay işlenebilirliği, dayanıklılığı ve kararma, küflenme gibi durumlara karşı dayanıklılığı o kapı kolu çeşitlerini daha kaliteli ve pahalı göstermektedir.  Kapı kolu kullanımı oldukça fazla olduğu için üretici firmalar nihai kullanıcıyı olumlu yönde etkilemek adına olabildiğinde en kaliteli ve uygun fiyatlı kapı kollarını üretmektedir. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için fabrikadan direkt toptan uygun kapı kolu çeşitlerini temin etmektedir. Üstelik peşin fiyatına taksitli alışveriş yapma imkanını da sağlamaktadır. En ucuz kapı kolu çeşitlerine uygun fiyatlarla sahip olmak için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek sipariş oluşturabilirsiniz.  Pencere Kolu

pencere-kolu-cesitleri.png (56 KB)

Pencere kolu, günlük yaşantımız içerisinde güneş ışığından faydalanmak, hava sirkülasyonunu sağlamak için kullandığımız pencerelerin açılıp kapatılmasını sağlayan pencere aksesuarıdır. Bina ve mimari sistemlerde vazgeçilmez konumda olan pencereler farklı tasarımlar sunmaktadır. Farklı bina ve mimari sistemlerde oluşturulan tasarımlara uygun özel pencere çeşitleri tercih edilmektedir. 

Farklı pencere çeşitleri kullanıldığı alanın ihtiyaçlarına uygun aksesuarlar ile birlikte kullanılmaktadır. Pencere sistemlerinde oluşan farklılıklar pencere kolunun da farklı olmasına sebep olmuştur. Örneğin pvc profil sistemine sahip bir pencerenin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayacak pencere kolu çeşidi, pimapen pencere koludur.  Bu profil sisteminde alüminyum pencere kolu çeşitleri de kullanılmaktadır. Alüminyum pencere kolunun kullanım sebebi daha kaliteli ve aşınmalara karşı dayanıklı olmasıdır. Pvc pencere sistemlerinde genel olarak plastik pimapen pencere kolu kullanılmaktadır. 

Pencere Kolu Çeşitleri

Pencere kolu çeşitleri kullanım alanı ve pencere kolu hammaddesine göre çeşitlendirilmektedir. Giydirme cephe sistemlerinde, sürme sistemler ve açılır sistem profiller de kullanım alanına uygun pencere kolu çeşitleri tercih edilmektedir. Giydirme cephe sistemlerinde sıklıkla cephe kolu, mafsallı cephe kolu, bezault pencere kolu gibi pencere kolu çeşitleri kullanılmaktadır. Sürme sistem pencereler de ise gömme pencere kolu, eksenel kol, havuz kol, ispanyolet pencere kolu çeşitleri kullanılmaktadır. 

Pencere kolu çeşitleri kullanıldıkları alanlar dışında üretildikleri hammaddeler ile de çeşitlendirilmektedir. Alüminyum pencere kolu, pimapen pencere kolu, plastik pencere kolu, ahşap pencere kolu, pirinç pencere kolu gibi çeşitler mevcuttur. Günümüzde yapı sektöründe bütün bu pencere çeşitleri arasında en çok alüminyum pencere kolu ve pvc pencere kolu kullanılmaktadır. 

   Pimapen Pencere Kolu / Pvc Pencere Kolu

pimapen-pencere-kolu.png (14 KB)

 Pimapen pencere kolu, pvc pencere profilinde kullanılan sap kısmı alüminyumdan gövde kısmı ise pvc maddeden üretilmiş pencere kolu çeşididir. Pvc pencere kolu olarak da adlandırılmaktadır. Pimapen pencere kolu pvc pencerelerin istem dışı açılmasını engelleyen, güvenlik açısından oldukça dayanıklı, uygun maliyetli pencere aksesuarıdır. Alüminyum pencere kolu hammaddesinde bulundurduğu alüminyum gereği pimapen pencere koluna nazaran daha maliyetlidir. Maliyet açısından uygun olan pimapen pencere kolu bu sebeple daha sık kullanılmaktadır. Pimapen pencere kolunun montajı ve temizliği oldukça kolaydır. 

   Alüminyum Pencere Kolu

aluminyum-pencere-kolu.png (19 KB)

Alüminyum pencere kolu, alüminyum alaşımdan üretilen pencere kolu çeşididir. Alüminyum pencere kolu çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için birbirinden farklı alüminyum pencere çeşidi mevcuttur. Alüminyum pencere kolları kullanıldığı alanda dış cepheden görünmeyecek şekilde tasarlanmıştır.  Örneğin bezault cephe kolunun ana gövdesi ve sapı alüminyum malzemedendir. Kıvrık cephe kolu, eksenel kol, mafsallı cephe kolu, havuz kol alüminyum pencere kolu çeşitlerindendir. Kıvrık cephe kolu tek dilli kıvrık cephe kolu, çift dilli kıvrık cephe kolu olmak üzere iki çeşittir. Pencere Kolu Fiyatları

Pencere kolu, pencerelerin gereksinimlerini kusursuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaktadır. Pencere kolunun renk, ölçü, ağırlık ve tasarım açısından sunduğu avantajlar yadsınamaz. İç ve dış mekan dekorasyonuna sağladığı katkı ve kaliteli özellikleriyle pencere kolu fiyatları belirli aralıklarla değişmektedir. Alüminyum alaşımın ithal edilmesi sebebiyle alüminyum pencere kolu fiyatları pvc pencere kolu fiyatına nazaran daha fazladır. Kur endeksli değişken maliyetler pencere kolu fiyatlarını olumsuz etkilemektedir. Firmamız fabrikadan direkt toptan pencere kolu satışı imkanı sunmaktadır.  Böylelikle pencere kolu fiyatlarını siz değerli müşterilerimiz için en uygun halde sunmaktadır. Web sitemizi inceleyerek en ucuz pencere kolu fiyatlarına göz atabilir whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.