x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kompozit panel, bir çeşit plastik olan ve polietilen ismi verilen maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanması ile oluşturulan yapı malzemelerindendir. Alüminyum kompozit panelin bir diğer adı alikobanttır. Dış cephe kaplama için ise alikobant kaplama ibaresi kullanılmaktadır. Sektörde uzun yıllar boyunca alikobant diye anılan dış cephe kaplama son zamanlarda alüminyum kompozit kaplama panel olarak bilinmektedir. Dış cephe kompozit binaların hem iç hem de dış cephelerinde kolaylıkla kullanılabilir. 

Dış cephe kompozit paneller ile kaplanan alanlarda modern bir görünüm pratik şekilde elde edilebilir. Dış cephe kompozit paneller oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiştir, yağmur, kuvvetli rüzgar gibi olumsuz hava şartlarına dayanıklılığı özelliği ile de oldukça sık tercih edilmektedir. Dış cephe kaplamalarında kompozit kaplamaların pürüzsüz yapısı, bakımının ve temizliğinin pratik olması sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Geniş kullanım alanı ve avantajlarıyla dış cephe kompozitlerin geniş renk seçeneği sunması, ahşap desenli renkler ya da standart renk seçenekleri ile tasarımlarınızda tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Cephe kaplama uygulamalarının en çok tercih edilen çeşidi olan alüminyum kompozit kaplama, alüminyum kompozit panel levha sayesinde oldukça sağlam ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Dış cephe kompozit panellerin yapısı gereği kolay işlenebilmesi, kolay delinip kesilmesi, şekil verilebilmesi bina kompozit kaplama uygulamaları için bir avantaj oluşturmaktadır. Dış cephe kompozit panellerin renk seçeneklerinin ve desenlerinin fazla olması bina, stadyum, alışveriş merkezi vb alanlar için farklılık sunmaktadır. 

Mimarlar inşaat endüstrisi için büyük bir öneme sahip olan kompozit kaplama, yapıların estetik ve şık görünümünü sağlar. Kompozit kaplama ısı ve ses yalıtımı için de yardımcı olmaktadır. Yapının yüksekliği ne kadar fazla olursa olsun dış cephe kaplamalarında kompozit kaplama işlemi sorunsuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Dış cephe kompozit panellerin yapının özelliklerine göre 4mm veya 5mm kalınlığında ebat ölçüleri mevcuttur. 

Dış cephe kompozit kaplama işlemleriniz için yapı özelliklerine göre dış cephe alüminyum kompozit panellerimiz mevcuttur. Dilediğiniz takdirde yapınız için özel tasarım, ölçü ve boylarda dış cephe kompozit panellerini temin edebiliriz. Firmamız fabrikadan direk toptan satışlarla alüminyum kompozit dış cephe kaplama uygulamalarınız için en ucuz kompozit panel fiyatlarını size sunmaktadır. 

Dış Cephe Kompozit Kaplama

Dış cephe kompozit kaplama panelleri korozyona karşı son derece sağlam ve uzun süre deformasyona uğramadan dayanabilmesi için özel üretilen malzemelerdir. Diğer kaplama malzemelerine oranla daha dayanıklı olmaları sayesinde oldukça sık tercih edilirler. Cephe kaplama çeşitlerinden biri olan dış cephe kompozit kaplama, bina ve yapılar için özel üretilen dış cephe kompozit panelleri izolasyon köpükler ile birlikte kullanarak ısı ve ses yalıtımını sağlayan uygulamadır. Dış cephe kompozit kaplama sağladığı bu izolasyon uygulaması dışında yapılar üzerinde göz alıcı şık bir etki bırakmaktadır. Dış cephe kompozitlerin alüminyum kompozit derz bıçağı ile kesilerek alüminyum kompozit paneller üzerinde oluşturulan şekil ve tasarımlar sayesinde yapılara farklılık da katmaktadır. Alikobant kaplama işlemi ve montajı oldukça basittir. Alüminyum kompozit derz bıçağı silikon köpük ve kompozit klipsi ve vida bağlantı elemanları ile alikobant kaplama yani kompozit kaplama uygulaması mimari sistemlerde oldukça hızlı bir montaj yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Alüminyum kompozit panel giydirme Cephe sistemi, panelin her iki yüzü alüminyum levha ile kaplanmış olup 4 mm kalığında ve istenilen ölçü ve şekillerde, cephelerde kullanılan kompozit panel levha uygulamasıdır. Bina desenlerine uyularak yapılmış çelik yada alüminyum karkas üzerine uygun ölçüde hazırlanmış kompozit levhalar vidalı sistemle monte edilerek yapılır. Kompozit kaplamalarda geniş renk ve desen seçeneği sayesinde ile yapıya zenginlik katmaktadır. Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplanmış olup yüksek kaliteli PVDF boyalı alüminyum levha ve LDPE, AL(OH) alüminyum hidroksit veya mineral dolgu kullanılarak TS EN 13501-1 standardı doğrultusunda üretilmiş kompozit levhalardır. Düz renkler dışında granik kompozit desen, ahşap desenli kompozit, ayna görünümlü kompozit seçenekleri mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda çevre dostu olan kompozit levha, geri dönüşüm imkânı olup çevre ve doğaya zararlı bir etkisi bulunmamaktadır.

Kompozit Dış Cephe Kaplama 

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama uygulaması, öncelikle mantolama işlemi gerçekleştirilecek yapının dış cephesine çelik veya galvaniz ankraj bağlantı demir konstrüksiyon elemanlarının montajı ile yapılır. Ardından dış cephe kaplamasının ısı yalıtımı sağlaması için taşyünü mantolama yapılır. Sonrasında cepheye veya mimariye uygun olarak yatay veya düşey kompozit plakalar demir konstrüksiyona akıllı vida yardımı ile montaj edilir ve son olarak da derz aralarına su yalıtımı amaçlı nötr mastik çekilerek işlem sonlanır. Dış cephe kompozit paneller ile kaplanan alanlarda modern bir görünüm pratik şekilde elde edilir.Kompozit paneller banka, otel, alışveriş merkezi, metro istasyonları gibi alanlarda kullanılabilmesinin yanı sıra dış mekanlarda bina cephe giydirmede de yoğunlukla kullanılır. Kompozit paneller dekorasyon ve reklam panolarında oldukça sık tercih edilir.

Dış cephe kompozit panel kaplama, iki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluk da polietilen malzemenin birleşiminden oluşturulan dış yüzeyi farklı renkler ile kaplanabilen yapı uygulamasıdır. Alüminyum kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir. Yapılarda özellikle daha fazla estetik görsellik sunması, hafif olması, dayanıklı ve uzun ömürlü olması açısından tercih edilen dış cephe kaplama türlerindendir.

Dış cephe kompozit binaların hem iç hem de dış cephelerinde kolaylıkla kullanılabilir. Dış cephe kompozit kaplama paneller oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiştir, yağmur, kuvvetli rüzgar gibi olumsuz hava şartlarına dayanıklı özelliği ile de oldukça sık tercih edilmektedir.Alüminyum kompozit paneller dış cephe uygulamalarında kullanıldığı için ürünün kısa sürede deforme olmasını engelleyen A1-A2-B1-B2 kompozit panel yanmazlık seviyeleri mevcuttur. Ürünün sahip olduğu bu özellik sebebiyle uzun yıllar boyunca alüminyum kompozit paneller dış cephe uygulamalarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Dış cephe kaplamalarında kompozit levhaların pürüzsüz yapısı, bakımının ve temizliğinin pratik olması sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Geniş kullanım alanı ve avantajlarıyla dış cephe kompozitlerin geniş renk seçeneği sunması, ahşap desenli renkler ya da standart renk seçenekleri ile tasarımlarınızda tarzınızı yansıtabilirsiniz

Dış Cephe Kompozit Kaplama Fiyatları

Dış Cephe Kompozit Fiyatları, kur bazlı satışları bulunduğu için dönem dönem artıp düşmektedir. Kompozit kaplama fiyatları ürün kalitesi, kalınlığı, boy ve ölçülerine göre değişmektedir. Günlük hayatımız da hemen hemen her bina, işyeri, alışveriş merkezi gibi alanlarda sıklıkla kullanılan dış cephe kompozit kaplama mimarlar için vazgeçilmezdir. Kompozit kaplama fiyatları bu yoğun talepten dolayı da kimi zaman etkilenmektedir. Dış cephe alüminyum kompozit panel fiyatları karkas hesabı olmaksızın genel ortalama olarak 126 TL + KDV ile 325 TL + KDV fiyatları arasındadır. Bu kompozit kaplama fiyatları 2021 yılı için geçerlidir. Dış cephe kompozit kaplama fiyatlarında yıl 2021 yılı içerisinde kur kaynaklı değişiklikler düşüş ya da artışlar olabilmektedir. Kompozit kaplama fiyatları karkas yani alüminyum kompozit panellerin işlemesi ile de ortalama 400 TL + KDV ile 750 TL + KDV fiyatları arasında olmaktadır. Firmamız dış cephe kompozit kaplama panellerini siz değerli müşterilerimiz için  fabrikadan direkt toptan en ucuz alüminyum dış cephe kompozit fiyatlarıyla sunmaktadır. 200 m2 ve üzeri dış cephe kompoziti alımlarınızda özel iskonto uygulayıp en karlı alışverişi yapmanızı sağlıyoruz. Alüminyum dış cephe kompozit kaplama fiyatları için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek en ucuz dış cephe kompozit kaplama fiyatlarını öğrenip sipariş oluşturabilirsiniz.

Kompozit Dış Cephe Kaplama m2 Fiyatları

Dış cephe kompozit kaplama panelleri korozyona karşı son derece sağlam ve uzun süre deformasyona uğramadan dayanabilmesi için özel üretilen malzemelerdir. Diğer kaplama malzemelerine oranla daha dayanıklı olmaları sayesinde oldukça sık tercih edilirler. Sürekli talep edilen kompozit dış cephe kaplama m2 fiyatları kaplamanın cinsine, kompozit panel ölçülerine,  projenin detaylarına ve bulunduğu konuma göre değişiklik göstermektedir. 

Kompozit dış cephe kaplama panellerin iki tarafında bulunan alüminyum levhanın 0,20+0,20-(20+20)-0,30+0,30-(30+30),0,40+0,40-(40+40), 0,50+0,50-(50+50) ölçüleri ve 1250x3200,1250x6000,1500x3200,1500x600 gibi farklı ölçüleri bulunmaktadır. Değişen bu kompozit panel ölçüleri, dış cephe kaplama m2 fiyatlarını etkilemektedir. Kompozit kaplama İzmir firmamız müşteri istekleri doğrultusunda kaliteli malzeme politikası ile Asaş Naturalbond Alfabond Signbond  Naturalbond 5050, Naturalbond 4040 Naturalbond 3030, Akpa Primebond, Akpa Durabond, Akpa Rallbond, Sistem Alutech Bond/100, Sistem Alutech Bond/200,  Sistem Alutechbond/300,  Sistem Alutech Bond/400 markalarını fabrikadan direkt toptan fiyatlarla hem dış cephe kompozit levhaları hem de reklam kompozitlerini  satışa sunmaktadır. Kompozit dış cephe kaplama m2 birim fiyatları için web sitemizde müşterilerimize tek renkte 1 palet 200 m2 kompozit levha alımlarında özel iskontolar sağlamaktayız. Kompozit dış cephe kaplama m2 fiyatlarında özel teklifler almak için müşteri destek hattımızla iletişime geçip canlı destekten faydalanabilirsiniz.

 Kompozit kaplama İzmir firmamız müşteri istekleri doğrultusunda kaliteli malzeme politikası ile Asaş Naturalbond Alfabond Signbond markalarını piyasada duyup görebileceğiniz bir çok İzmir Alüminyum Cephe Firmaları ‘nın aksine firmamız Kompozit Kaplama Panel Fiyatlarını sunmakta müşteri memnuniyeti esas fabrika fiyatına satışa sunmaktadır. Kompozit levhaların kolay şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarından ASAŞ Alüminyum Dış Cephe Kompozitleri kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılan kompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama, dış cephe kompozit kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir. Naturalbond kompozit panel ve Alfabond kompozit panel fiyatları birçok renk ve seçenekleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dış cephe kompozit panel kaplama ve ihtiyacınız olan tüm kompozit panel malzemelerini online mağazamız Kobibest.com’dan güvenle satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.