sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.

Alüminyum Kapı Kolu

İç mekânlarımızda en çok temas ettiğimiz, ev ve iş yerlerimizin estetiğini tamamlayan unsurlardan biri olan alüminyum kapı kolu modelleri, kapı geçişini sağlayan cephe kolu çeşitlerindendir. Plastik ya da demir döküm kapı kollarından çok daha dayanıklı olan alüminyum pvc kapı kolları, şüphesiz daha uzun süre kullanım olanağı sağlamaktadır. Fiyat performans ve dayanıklı ürün olmasına önem veren kişiler için alüminyum kapı kolları sıklıkla tercih edilmektedir. 

Alüminyum kapı kolları farklı alanlarda kullanılan çok çeşitli bir üründür. Alüminyum alaşımından üretilen alüminyum kapı kolu galvaniz kaplıdır ve korozyona sebep olmaz. Sert hammaddesi sayesinde oldukça fazla dayanıklıdır. Alüminyum kapı kolları hafif ve şık bir tasarıma sahiptir. Cephe kolları farklı tasarımlara sahiptir. Alüminyum doğrama cephe sistem aksesuarlarından olan alüminyum kapı kolu farklı özellikler bulundurması ile aslında birçok farklı seçenekler sunarlar. Birçok farklı çeşit cephe kolu bulunsa da içlerinde en farklı olanı mafsallı cephe koludur. Klasik çekme kollardan ziyade yatay uzunluğa sahip olan alüminyum kapı kolları, tutuşu ile birlikte açıp kapamayı kolaylaştırmaktadır. Cephe kol bağlantı parçalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Pim karşılıkları ile birlikte kullanılan cephe kolları böylelikle yüksek mukavemet sağlar. 

Piyasada farklı renk, özellik, marka ve fiyatta bolca alternatifi bulunan alüminyum kapı kolları, zevkinize göre ve mekân dekorasyonuna yönelik seçim yapabileceğiniz bir fırsat sunuyor. Anahtarlı ve anahtarsız seçenekler sunan alüminyum kapı kolu pazarında kendi isteğinize göre tercih yapmanız mümkün. Anahtarsız seçeneklerde tek kol alüminyum kapı kolu çeşitleri mevcutken kilitli seçeneklerinde çift kol alternatifleri kullanılmalıdır. Kilitli kapılarda iki taraflı kilitleme gerçekleşeceğinden, bu kapılarda çift alüminyum pvc kapı kolu lazım olacağı unutulmamalıdır. Mandallı mekanizmaya sahip olup bu mekanizma sayesinde açılıp kapanabilen alüminyum kapı kolu çeşitlerinin yanında ittirilerek açılabilen, oynar mekanizmadaki alüminyum kapı kolu çeşitleri de piyasada mevcuttur.

Alüminyum Kapı Kolu Modelleri

Her gün gözümüzün önünde olan bir eşyanın, mekânın görünümünü değiştirdiğinin farkında olmayabiliriz. Alüminyum kapı kolları, iç mekânlarda sıklıkla kullandığımız, temas ettiğimiz, işlevi önemsiz gibi görünse de kapıyı açma, kapama, kilitleme gibi fonksiyonlarda işimize yaran, yine iç mekanın görünüşünü etkileyen aksesuarlardan birisidir. Kendi zevkinize, kullanacağınız mekânın tasarımına ve dekorasyonuna göre birçok farklı alternatifin bulunduğu alüminyum kapı kolu modelleri farklı tasarımlara, farklı zevklere göre oldukça geniş fırsatlar sunmaktadır. 

Bir ürün satın alınırken dış görünüşün güzel olması istenildiği gibi mekana kattığı güzelliğin yanında başka avantajlarının da olması istenir. Bu yüzden ev ve iş yerlerimizin tasarımını yaparken görünüşe önem verdiğimiz gibi satın aldığımız eşyanın da işlevsel ve kolay kullanılır olmasını isteriz. 

Alüminyum kapı kolu modelleri arasında görsel olarak farklı alternatifler bulunurken bu farklı modeldeki kapı kollarının getirdiği kullanım farklılıkları da bulunmaktadır. Alüminyum kapı kolu modellerinden birisi olan mafsallı cephe kolu, klasik mandallı kapı kollarının mekanizmasının aksine oynar mekanizmada, düz yapıdadır ve ittirilerek açılabilmektedir. Diğer kapı kolu çeşidi bezault tipi alüminyum kapı kolunun küçük kanadı, kapıyı tek yönde açıp kapamayı sağlamaktadır. Kıvrık alüminyum kapı kolları çeşitlerinden ise çatallı, tek dilli ve çift dilli seçenekler bulunmaktadır. Tek dilliler tek noktada, çift dilliler çift noktada kilitleme sağlarken çatallı dilli kapı kolları çoklu noktada kilitleme sağlamaktadır.

Alüminyum Kapı Kolu Fiyatları

Piyasada birçok farklı modelde, farklı mekanizmalara sahip alüminyum kapı kolu seçenekleri mevcuttur. Görünüşleri ve çalışma şekilleri birbirlerinden farklı olsa da, aslında hepsinin amacı kapıyı açma ve kapatmaya hizmet eder. Alüminyum kapı kolu pazarının bu denli büyük olması, tercih seçeneklerinin de artmasına sebep olmaktadır.

Giydirme cephe uygulamalarında kullanılan alüminyum kapı kolları şık tasarımlarıyla en çok tercih edilen alüminyum kol çeşitlerindendir. Alüminyum kapı kolları dayanıklı yapısı, kaliteli üretimi, yüksek mukavemet gücüyle alüminyum kapı kolu fiyatlarını değiştirmektedir. Ergonomik tasarımlarıyla alüminyum kapı kolları en uygun fiyatlarla web sitemizde satışa sunulmaktadır. İthal kapı kolları ve alüminyum cephe kollarını sizlere fabrikadan direkt toptan fiyatlarla temin etmekteyiz. 

Kolaylıkla monte edilebilen aksesuarlar olan alüminyum kapı kollarını hiçbir yardım almaksızın bile değiştirebilirsiniz. Ergonomik yapılarıyla kolay kurulum fırsatı verdiği gibi kolay kullanımıyla da zahmetsiz ürünlerdir. Kapılarda açma, kapama ve kilitleme işlemlerini gerçekleştiren, bu sayede aslında gün içinde sıklıkla temas ettiğimiz kapı kollarının dayanıklı olması, uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilir olması açısından oldukça önemlidir. 

Alüminyum kapı kolu piyasasının tanıdığı geniş fırsatlar, alüminyum kapı kolu fiyatlarında değişimlere neden olmaktadır. Diğer kapı kolları türlerine göre daha dayanıklı yapıda olan ve dayanıklılığını alüminyum malzemeden alan alüminyum pvc kapı kolu, uzun yıllar kullanma fırsatını da beraberinde getirmekte. Fiyat performans ürünü arayışı içinde olanlar için birçok farklı seçeneğin bulunduğu alüminyum pvc kapı kolu fiyatları için web sitemizi ziyaret edebilir, aradığınız tüm ürünleri en uygun fiyat avantajı ve güvenle satın alabilirsiniz.

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.