x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Ankraj

Ankraj demirinden bahsederken ankraj nedir ve ankrajın amacı nedir gibi soruların cevaplarını anlamak önemlidir. Ankraj, çelik ya da demir malzemenin betonarmeye bağlanmasıyla ya da sabitlenmesiyle uygulanır. Ankrajdaki amaç, demir veya çelik inşaat malzemelerinin duvar veya kolonlara yerleşmesidir. Ankrajlar, üzerlerindeki gerilme kuvvetini zemine iletmekle yükümlüdürler. Bu sayede inşaatta dayanıklı yapılar oluşturulması temel hedeflerdendir.

Ankraj, göçme tehlikesinin olduğu durumlarda ya da sağlamlaşması gereken yapılarda uygulanır çünkü ankraj işlemi, yapıyı çökmekten kurtaran bir uygulamadır. Ankrajın amacı gereği, gevşek zeminlerde ve yer altına kurulan oluşumlarda kullanımı çok yaygındır. Bodrum katlarında, otoparklarda ve yerin altında kurulan ulaşım ağlarında kullanımı, ankrajın yapıyı güçlendirmesindeki örnek kullanımlardan gösterilebilir.

Ankrajın hayat kurtarmadaki gücü de yadsınamaz bir gerçektir. Yerin altındaki kazılarda insanların can güvenliğini sağlamak için ankraj uygulaması yapılır. Yine ankrajın deprem gibi yapıya zarar verebilecek durumlarda hasarı en aza indirgeme gayesiyle uygulandığı bir gerçektir. Ankraj sayesinde can kayıplarının önüne geçilmiş olur.

Ankraj, yapıya zararı indirgeyen bir uygulama olduğundan iskelelerde dalgalardan koruma amacıyla da kullanımı gözlemlenebilir. Peki, bu noktada ankraj uygulaması nasıl yapılır sorusu aklınıza geliyor olabilir. Ankraj uygulamasının gerçekleşeceği duvar ya da beton ilk olarak matkap yardımıyla delinir. Deliğe hava verilerek toz parçalarından ve beton kalıntılarından temizlenmesi sağlanır.

Temizleme işlemi gerçekleştikten sonra yapıştırıcı malzeme deliğin içerisine sıkılır ve ardından demir yerleştirilir. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra sabitleme işlemi gerçekleşmiş olur. Ankraj uygulamasının öneminin bu denli büyük olması, ankraj uygulamasında kullanılacak malzemelerinde önemini artırmakta.

Ankraj uygulamasının elemanlarından biri olan ankraj demiri, farklı modellerde ve farklı boyutlarda ihtiyaca yönelik farklı alternatifler bulundurmaktadır. Dikme ankraj demirinin yanında alüminyum cephe sistemlerinde U tipi ankraj, L tipi ankraj ve F tipi ankraj demiri çeşitleri bulunmaktadır.

Ankraj, küpeşte korkuluğun monte edileceği zemine matkap yardımı ile açılmış deliğe ankraj demirini sabitlemek için kimyasal dübel kullanılarak gerçekleştirilen işleme denir. Küpeşte kare dikme ve yuvarlak dikmeler için sabitleme işlemidir. Sektör bazlı ankraj işlemi farklılaşmaktadır. İnşaat sektöründe sertleşmiş betona ve taze betona, demir çelik sektöründe çelik kolon ve kiriş bağlantılarının yapılmasında, endüstrüyel makine sanayisinde makine montajında ve alüminyum korkuluk küpeşte sektöründe dikme küpeşte aksesuarının yüzeye sabitlenmesi için ankrajlama yapılmaktadır. 

Ankraj Demiri

f-tipi-ankraj-demiri.png (66 KB)  u-tipi-ankraj-demiri.png (58 KB) l-tipi-ankraj-demiri.png (35 KB)

Ankraj demiri, küpeşte korkuluk sistemlerinde kare ve yuvarlak dikmelerin sabitlenmesinde kullanılır. Genel olarak galvaniz kaplamadır. Ankraj demiri sıklıkla inşaat ve yapı sektöründe kullanılmaktadır. Betonarme yüzeylerde sabitleme işlemi için kullanılan alüminyum ankraj ısı yalıtım işlemlerinde duvara sabitlenerek taş yününün yüksek performans vermesini sağlar.

Fonksiyonel özellikleri sayesinde alüminyum ankraj demiri ön planda tutmaktadır. Alüminyum ankraj inşaat sektörünün en önemli uygulama elemanıdır. Kolon dikiminde, filiz ekiminde, alçıpan duvar izolasyon işlemlerinde ve bir çok farklı alanda ihtiyaç duyulan yüksek mukavemet gücüne sahip bir yapı malzesidir.

Ankraj demiri alçıpan profilleri, vida çeşitleri gibi türlü malzeme ile birlikte kullanılmaktadır. Kullanım alanına bağlı olarak ankraj demirlerinin çeşitleri bulunmaktadır. Giydirme cephe uygulamalarında u tipi cephe ankraj demiri, l ankraj demiri ve f tipi ankraj demiri kullanılırken, küpeşte korkuluk sistemlerinde ise boş ankraj demiri kullanılmaktadır. Boş ankraj demiri küpeşte ankraj demiri olarak da bilinmektedir.

U ankraj demiri, dış cephe giydirme uygulamalarında civata, vida veya çelik dübel yardımı ile montajı yapılır. 4 mm galvaniz saçtan üretilmiştir. Elektro galvaniz, daldırma galvaniz ve inox ile de üretilen u ankraj çeşitleri mevcuttur. Korozyona ve neme karşı dayanıklıdır. U ankraj demiri ölçüleri 50 mm, 80 mm, 100 mm, 120 mm, 150 mm ve 200 mm'dir. L ankraj demiri, alçıpan profillerin dış cephe uygulamalarında civata, somun, ve pul başlı vida ile montajını sağlamaktadır. Betonarme zeminlerde ise u tipi ankraj demirinde olduğu gibi dübel yardımı ile kullanılmaktadır. L ankraj demiri betonarme uygulama alanlarında ana taşıyıcı yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Boş Ankraj Demiri

Boş ankraj demiri, küpeşte korkuluk uygulamalarında dikme işlemi için kullanılır ve ürünün iç kısmı boştur. Boş ankraj demiri alüminyum küpeşte korkuluk aksesuarıdır. İnce uçlu halde üretilen boş ankraj demiri galvaniz kaplama olup paslanmaz. Kimyasal dübel ile birlikte kullanılır. Boş ankraj demirinin ince yapısı ve dayanıklılığı kimyasal dübelin az harcanmasını sağlar. Farklı dikme ölçülerine orantılı olarak ölçüleri mevcuttur. Genelde 20 cm, 25 cm,30 cm ve 40 cm boş ankraj çeşitleri bulunmaktadır. 

Boş ankraj kolay montaj özelliği ve şık tasarımı ile sektörde sık sık tercih edilmektedir. Dikme ankraj demiri olarak da adlandırılmaktadır. Alüminyum küpeşte korkuluk kare ve yuvarlak dikmelerde kullanılmaktadır. Uzun ömür garantisi sunar. Alüminyum küpeşte korkuluk uygulamalarında oluşabilecek sarsıntıyı en aza indirger. Üzerine uygulanabilecek yük ve ağırlığı maksimum seviyede taşır.

Firmamız siz değerli müşterilerimiz için fabrikadan direk toptan boş ankraj demiri temini sağlamaktadır. Böylelikle boş ankraj demiri fiyatları uygun maliyetli fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. En kaliteli küpeşte boş ankraj ürünlerini uygun fiyatlarla satın almak için hemen whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçebilirsiniz. Üstelik boş ankraj demiri uygulamalarınız için gerekli olan kimyasal dübel ürünlerinde de 6 koli ve üzeri siparişlerde ÜCRETSİZ KARGO imkanı mevcuttur.

Dikme Ankraj Demiri Fiyatları

Dikme direk ankraj demiri sağlam ve emniyetli bir yapı malzemesi olarak, alüminyum korkuluk imal etmek isteyen kobi ve atölyeler için vazgeçilmez bir küpeşte aksesuar malzemesidir. İnsanlar kendilerini güvende hissedecek emniyetli korkuluklar kullanmak istemektedir. Korkuluk imalatçıları ise bu isteği karşılamak için hem en dayanıklı hem de uygun fiyatlı dikme ankraj demiri ihtiyacı duymaktadır. Firmamız müşterilerimiz için bu ihtiyacı karşılamak adına fabrikadan direk toptan fiyatlarla dikme boş ankraj demirini web sitemiz üzerinden satışa sunmaktadır. Dikme boş ankraj demiri ve montajı için gerekli olan kimyasal dübelleri kampanyalı fiyatlar ile sizinle buluşturuyoruz. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçip imal etmek istediğiniz korkuluk sistemine uygun dikme boş ankraj ürünlerini ve kimyasal dübel çeşitlerini öğrenip sipariş oluşturabilirsiniz.

Ankraj Demiri Fiyatları

Ankraj demiri, dayanıklı yapısıyla kullanıldığı alanı da sağlaştırmaktadır. Ankrajın birçok yerde uygulaması mevcuttur: çelik kolon ve kiriş bağlantılarında, çelik çatı ve dış cephelerde, bina güçlendirmede ve genişletmede vb. Kullanım alanın çeşitli olması, ankraj demirinin farklı çeşitlerdeki alternatiflerini de beraberinde getirmektedir. Ankraj demiri alternatifleri piyasada farklı markalar tarafından farklı fiyatlandırmalar altında satışa sunulmaktadırlar. Ankraj demiri fiyatları tercih edeceğiniz markanın değerine, ankraj demirinin çeşidine ve boyutlara göre değişkenlik göstermektedir. Piyasada sağlam ve kullanışlı ankraj demiri alternatifleri bulunduğu gibi oldukça uygun fiyatlı alternatifler de bulunmaktadır. Sizde dayanıklı ve uygun fiyatlı ankraj demiri alternatifleri için web sitemize göz atabilirsiniz.

Cephe Ankraj Demiri

Cephe ankraj demiri, binalarda iki ayrı elemanın yani betonarme ürünlerle çelik donatıları birleştirilip sabitlenmesi işleminde kullanılmaktadır. Beton yüzey ile inşaatta kullanılan demir, çelik malzemenin sabitlenmesi ile yüksek mukavemet sağlanmak istemektedir. Bu sebeple cephe ankraj demirleri kullanılmaktadır. Kimi cam cephe uygulamalarında da cephe ankrajları tercih edilmektedir.Cam ve profil arasındaki dengeyi sağlayarak sağlamlaştırmaktadır. Giydirme cephe uygulamasında kullanılacak kaplama malzemesinin çeşidine göre cephe ankraj demirleri de ebat ve şekil olarak da değişmektedir. U tipi ankraj demiri ve L tipi ankraj demiri olmak üzere iki çeşidi mevcuttur.

U tipi ankraj demiri 5 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm ve 20 cm yükseklik çeşitleriyle piyasada mevcuttur. Kullanılacak yüzeyin özelliklerine ve kaplama malzemesine göre istenilen ölçüde u tipi cephe ankraj demiri tercih edilmektedir.   

Cephe Ankraj Demiri Fiyatları

Cephe ankraj demiri fiyatları için web sitemizde en uygun fiyatları size sunmaktayız. Giydirme cephe uygulamaları için vazgeçilmez bir ürün olan cephe ankraj demiri farklı ölçü seçenekleri ve uygulama esnasında sağladığı yüksek mukavemet ile sık tercih edilmektedir. Alüminyum cephe ankraj demiri pozu tarifi yapım şartları ve ölçüsü ile her uygulama alanı için özel üretilen yapı malzemesidir. Bu tercih edilme durumu cephe ankraj demiri fiyatlarını haliyle etkilemektedir.

Firmamız fabrikadan direk toptan satışlarla siz değerli müşterilerimiz için en uygun cephe ankraj demiri fiyatlarını sunmaktadır. %100 müşteri memnuniyetini önemseyen firmamız ürün iadelerini de kabul etmektedir. Müşterilerimizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde ürün temini yapmasını sağlamaktayız. Cephe ankraj demiri ürünleri ile ilgili detaylı bilgi alıp ankraj çeşitlerini satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.