Yeni Üyelere Özel 50 TL İNDİRİM KUPONU!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

Bits Uç

Vidalama işlemlerinde kullandığımız matkapların ucuna (madrene) takılan uçlara bits uç denmektedir. Vida guplarında bir çok vida çeşidi mevcut olduğu için farklı vidalara farklı bits uçları kullanmak gerekmektedir. Bits uçları her matkap için uyum sağlamayabilir. Bu tür durumlarda ise bits adaptörü kullanarak bir matkap da birden fazla bits ucu kullanabiliriz. Bits uçları genel olarak çelikten imal edilmektedir. 

Bits uçları elektrikli ev aletlerinin tamirinden, araba tamirine, inşaat işlerine, mobilya montajına kadar çok fazla kullanım alanına sahip bir hırdavat ürünüdür. Kullanım alanına bağlı olarak darbeli matkap veya darbesiz matkaplarla kullanılır. Bits uç, iç mekan veya dış mekanlardaki uygulamalarda matkap yardımıyla veya uygun tornavida aparatlarıyla rahatlıkla kullanılmaktadır.

Bits uçları beraberinde kullanıldığı vidanın baş kısmına göre çeşitlenmektedir ve uzunluğu, sertliği farklılaşmaktadır. Örneğin Ph1 olarak bilinen Philips uçlar, yıldız başlı vidalar için kullanılır. Bu bits uç genel olarak mobilya, sunta gibi alanlarda tercih edilir. Ph1 haricinde Ph2 bits uç, Torx (T - Tx) bits uç, Pz Bits uç gibi farklı bits uçları mevcuttur.

Bits Uç Çeşitleri

Bits uçlar kullanım alanlarına ve işlevlerine göre değişmektedir. S bits uç, Ph bits uç, Pz bits uç, Torx bits uç, Robertson bits uç, Snake Eye bits uç, Tree Wing Slot bits uç, Torq Set bits uç olmak üzere 8 tür bits çeşidi vardır. Bu bits uçları vida çeşitlerine bağlı olarak artmakta ve kullanılmaktadır. 

  • S Bits Uç; S bits uçlar, düz tornavida ucudur. 

  • PH Bits Uç; Philips şirketinin imal ettiği ph bit uçları, ph1, ph2,ph3 ve ph4 olmak üzere 4 ayrı çeşide sahiptir. Sektörde çapraz uç veya philips bits uç olarak bilinmektedir. Mobilya üretiminde, montajında Ph bits uçları kullanılmaktadır. Sıkıştırılan yüzey ile sıkma ucu rahat bir şekilde birbirine temas ediyor. Böylelikle vidanın fırlaması engellenmiş olur ve yüksek mukavemet sağlar. 

1) Ph1 Bits Uç; İnce uçlu bits ucudur. Saç vidaları, elektrikli ev aletleri gibi 3 mm’den kısa vidalarda kullanılmaktadır.

2) Ph2 Bits Uç; Genel kullanım için uygun bits uçlarıdır. YHB - YSB vidalar, alçıpan vidaları, saç vidaları gibi tüm vida çeşitlerinde kullanılır.

3) Ph3 Bits Uç; Büyük başlı vidalarda kullanılır.

4) Ph4 Bits Uç; Extra kalın uçludur. Mobilya montajında kullanılan bits uçlarıdır.

  • PZ Bits Uç; Pozidrive bits uçları, ph bits uçlarına çok fazla benzemektedir. Pz bits ucun iç kısımlarında bulunan çentikler iki bits ucu arasındaki farkı ortaya koymaktadır. Ph çentiksiz bits sıkma ucudur.

  • Hex Bits Uç; Hex bits uçları, altı köşeli vidalarla kullanılır. Vida ile teması fazladır. H harfi ile tanımlanır.

  • Torx Bits Uç; Torx bits uçları, Tve TX harfleri ile tanımlanır. Altı köşeli vidalar, buldeks montaj vidaları ile kullanılmaktadır. Genel olarak inşaat sektöründe tercih edilir. T1’den T40’a kadar ölçüleri mevcuttur. Torx bits uçlarının daha soft ve ince olduğu vidalama ucuna ise Torx Plus denir. Bu üründe yüksek sertlikte çelikle kullanılmaktadır. Ortası boş şekilde imal edilen TX Torx Bits uçları ise, Vidalama yaparken bits ucundaki boşluğa denk gelen çıkıntı ile sıkma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu vidalama işlemi ile uç daha yüksek mukavemete sahip olur. Vida aşınımı azaltılmaktadır. 

  • Robertson Bits Uç; Kare yuvalı uçlardır. Çok nadiren kullanılan vidalama bits ucudur.R harfi ile tanımlanmaktadır. 

  • Anti - Vandal Bits Uç; Anahtar başı veya snake eye bits ucu olarak da bilinmektedir. Sp harfleri ile tanımlanmaktadır.

  • Tree Wing Slot Bits Uç; Tw harfleri ile tanımlanmaktadır. Ev aletleri ve elektronik cihaz montajında kullanılmaktadır. Philips şirketi tarafından imal edilmiştir. 

  • Torq Set Bits Uç; Dört bıçaklı vida başlı vida çeşitleri ile kullanılmaktadır. Gr harfleri ile tanımlanmaktadır. 

  • Allen Bits Uç (Alyan); Allen bits uçları, 1,5 - 2 - 2,5 - 3 - 4 - 5  ve 6 mm’lik ölçülerde üretilmektedir. 

Bits Uç Fiyatları 

Bits uçları, çelik ham maddeden üretilen farklı kullanım alanlarına sahip çok fazla tercih edilen vidalama sıkma elemanıdır. Sıkma bits uçları çeşitlerine ve ölçülerine göre istenilen özellikler ile üretilmektedir. Bits uç fiyatları adet bazlı ya da kutu, koli gibi toptan satışlarda farklılık göstermektedir. Bits uçlarının ağırlığı, üretildiği ham maddenin kalitesi, bits ucu uzunluklarına bağlı olarak bits ucu fiyatları değişmektedir. 

Firmamız tomax bits uçlarını siz değerli müşterilerimiz için fabrikadan direkt toptan bits ucu fiyatlarıyla satışa sunmaktadır. Bits ucu ve vidalama işleminde kullanılan bits adaptörü gibi ihtiyacınız olan tüm hırdavat ürünlerini en uygun fiyatlarla web sitemizden satın alabilirsiniz. Uygun toptan bits ucu fiyat fırsatlarını kaçırmamak ürünlerimiz ile ilgili sorularınızı cevaplandırmak için whatsapp iletişim hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Bits Uç Ölçüleri

Sektörde en çok kullanılan ve tasiye edilen bits uçları ph, pz ve torks bits uçlarıdır. Her bir bits çeşidi farklı alanlardaki ihtiyaçları karşılamaktadır bu sebeple bits uçlarının ölçüleri ve kalınlıkları farklıdır. Ph bits ucu ölçüleri yıldız ph1 bits ucu çeşidi için genelde ph1x25, ph1x50, ph1x100, ph1x150’dir. Yıldız Ph2 bits uç yıldız başlı vidalar içindir ve genelde Ph2x50, Ph2x75, Ph2x100,Ph2x200, Ph2x300ve Ph2x150 yıldız bits ölçüleri tercih edilmektedir. Ph3 bits uçları kalın bits uçlarıdır. Bu bits ucu çeşidinde ise en çok Ph3x25, Ph3x50 ve Ph3x75 bits ucu ölçüleri kullanılmaktadır.

Yıldız bits ucundan sonra sıklıkla tercih edilen pozidrive pz bits ucu, ph yıldız bit ucuna göre yüzey formu çentiklidir ve Pz bit uç çeşitlerinde en çok Pz1x25, Pz1x50, Pz2X25,Pz2x50, Pz2x75, Pz2x100, Pz2x150, Pz3x25, Pz3x50,Pz3x75 gibi pz bits ölçüleri tercih edilmektedir

Tork vida bits uç ölçüleri ise, T10x50, T15x50, T20x50,T25x50, T30x50, T40x50, T30x75, T30x100,T30x150 torks bits ucu ölçüleri kullanılmaktadır. Torks vida bits uçları genel olarak buldex montaj vidaları ile birlikte kullanıldığı için tork bits ölçüleri uzun ve kalındır. 


Philips (PH) Bits Ölçüleri Pozidrive (PZ) Bits Uç Ölçüleri TORX (T - TX) Bits Ölçüleri
PH1x25 PZ1x25 T10x50
PH1x50 PZ1x50 T15X50
PH1x75 PZ2x25 T20X50
PH1x100 PZ2x50 T25X50
PH1x150 PZ2x75 T27X50
PH2x25 PZ2x100 T30X50
PH2x50 PZ2x150 T40X50
PH2x75 PZ3x25 T30X75
PH2x100 PZ3x50 T30x100
PH2x150 PZ3x75 T30x150
PH2x200
PH2x300
PH3x25
PH3x50
PH3x75

Hangi Vida Çeşidi ile Hangi Vidalama Sıkma Bits Ucu Kulanılmalıdır?

Bits uçları, vidalama sıkma gibi vida ile temasın yoğun olduğu uygulamalarda kullanılmaktadır. Birden fazla vida çeşidi olduğu için bits uçları da vida çeşitlerine uygun üretilmiştir. Aşap sunta vidaları, tespit vidaları,mdf levha vidaları, buldex montaj vidaları, zemin vidaları gibi bir çok işlevsel ve farklı vida çeşidi bulunmaktadır. Bits uçları matkapla kullanılarak bu vida çeşitlerinin istenilen yüzeylere rahatlıkla vidalanmasını ve sıkılmasını sağlamktadır.

 

Ahşap vidaları yapısı ve formu gereği Ph Bits Uçları, Pz Bits Sıkma Uçları ve Torks Bits Uçları ile rahatlıkla kullanılabilir. Bu vida çeşidinin yuva başı bu Bits Uç çeşitlerine uygundur.Tespit vidaları, Pozidriv Pz Bits Sıkma ucu ile kullanılabilir. Alçıpanel vidaları, kullanılacak yüzey hassas olduğu için Yıldız Ph Bits Ucu ile kullanılacak yüzeye sabitlenir. Zemin vidaları, darbeye ihtiyaç duyan yüzeylerde Torks Bits Ucu ile kullanılması gerekir. Darbeli matkap kullanılmalıdır. Sunta vidası, hassas yüzeylerde mobilya ve ahşap yüzeylerde Pz Bits Ucu ile kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik vidalar, Torks TX Bits Ucu ile kullanılır. Vidanın yuva başı Torks vidalama sıkma bits ucu için uygundr. İnşaat vidaları da Torks Bits Uçları ile kullanılmalıdır. Kullanılacak yüzey oldukça sert olduğu için torks bits uç gibi kalın ve sağlam çelikten üretilen Bits uçları tercih edilmelidir. 

 

Tomax firması tarafında üretilen Tomax Ph Bits Uçları,Tomax Pz Bits Uçları ve Tomax Torks Bits Uçları rahatlıkla vidalama işlemlerinizde kullanılabilir. İstenilen ölçülerde üretilen Tomax Bits Uçları çeşitli alanlarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Çelikten üretilen Tomax Bits Uçları vida çeşitleri ile uyum sağlar ve vidalama sıkma işleminde vidaların aşınmasını engeller. Uzun yıllar boyunca ürünlerinizin sorunsuz ve sağlam kullanılmasını sağlar. 

 

Web sitemizden Tomax Bits Vidalama Uçlarına ulaşabilrsiniz. Ürün görsellerini inceleyip, sorularınızı whatsapp iletişim birimizden cevaplandırıp sipariş oluşturabilirsiniz. Fabrikadan direkt toptan satışlarla uygun Tomax Bits Ucu Fiyatlarını kaçırmayın.

Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.