sadsad x
asdasd
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Çift Açılım Pencere Mekanizması

Pencereler, bir mekânın ferahlığını yansıtan en önemli aksesuarlardan birisidir. İç mekanın havalandırmasından, içerisinin güneş almasından, dekorasyonunu tamamlamasına kadar sorumludur. Her ne kadar pencere seçimlerimizde dekorasyon uyumuna dikkat ediyor olsak da, pencerenin sahip olduğu mekanizmalar da bir hayli önemli rol oynayacaktır. Tek açılım pencereler, klasik pencere açılım mekanizmasına sahiptirler. Yatay olarak açılarak bir bakıma özgürlük kısıtlayıcı olabilirler. Özellikle konu güvenlik olduğunda tek açılım pencereler, çok iyi birer seçenek olmayabilirler. 

Çift açılım pencere mekanizması, tek açılım pencerelerin aksine size özgürlük alanı yaratır. Çift açılım pencere mekanizması, yatay açılım yapmanın yanında dikey açılım yapmanıza olanak sağlarlar. Üstten açılır pencere mekanizması, çift açılım mekanizması olarak da bilinmektedir. Seçeceğiniz pencereden en fazla verimi alabileceğiniz, havalandırma ve içeriye doğru açılma özelliklerine sahip çift açılım pencere mekanizması, pencerenizin çift eksende açılmasına olanak sağlar.

Pvc pencere sistemleri için en uyumlu seçenek çift açılım pencere mekanizması olacaktır. Ayrıca çift açılır pencere mekanizması, günümüzde alüminyum profillerde de kullanılmaktadır. Çift açılım pencere mekanizması, tek açılım pencere mekanizmasının sahip olduğu yatay açılım özelliğinin yanında kanadın üst tarafından açılma özelliğine sahiptir. Kanadın üst tarafından açılma özelliğiyle çift açılım pencere mekanizması, yer kaplamadan güvenli bir şekilde havalandırma konumuna geçer. Ayarlı pimler sayesinde daha güvenlikli hale getirilebilir ve hızlı montajı sağlanabilir. Çift açılım pencere mekanizması, farklı genişlik ve yükseklik ölçülerinde bulunabilirler. Çift açılım pencere mekanizmalarının sahip oldukları izolasyon değerleri mükemmele yakındır.

Çift açılım pencere mekanizmasına sahip pencerelerde ispanyolet takımı, kanadın dört tarafını sarar. Yine, çift açılım sistemlerinde kol ve makas seçimi de oldukça önemli rol oynadığı unutulmamalıdır. Çift açılır mekanizması oldukça hızlı ve kolay montaj sağlamaktadır. Alüminyum çift açılım mekanizması, pvc pimapen çift açılım mekanizması, ahşap çift açılım mekanizmasında çift açılım ölçüleri pencerenin kanat ağırlığına göre belirlenmektedir. Pencerenin kanat ve kasa uzunluğuna göre inch değerleri belirlenip çift açılımlar imal edilmektedir. 

Pvc çift açılım mekanizmaları, kapı ve pencere sistemlerinde kullanılmaktadır. Pvc kapı ve pencere çift açılım mekanizmaları normal tek açılım mekanizmalarına göre ısı yalıtımını daha iyi sağlamaktadır. Alüminyum ve ahşap pencere mekanizmalarına göre pvc çift açılım pencere mekanizmaları daha uygun fiyatlıdır. Bu sebeple çift açılım mekanizmalarında sıklıkla pvc pencere çift açılım mekanizmaları tercih edilmektedir. Ancak uzun yıllar kullanım sağlamak ve mimari sistemlerde şık bir görünüm elde etmek için alüminyum kapı ve pencere sistemleri tercih edilmektedir ve alüminyum çift açılım pencere mekanizması pencerelerin üstten devrilerek açılması, hava sirkülasyonunu sağlaması sebebiyle de tercih edilen çift açılım mekanizmasıdır. 

Çift açılım mekanizmaları genelde 10 temel çift açılım aksesuarında oluşmaktadır. Bu aksesuarlar çift açılım sistemlerinin işlevsel olarak açılıp kapanmasını, ısı yalıtımını ve güvenliği sağlamaktadır. Çift açılım mekanizması, ispanyoletler, ilave kilitlemeler, alt ve üst karşılıklar, köşe hareket iletimleri, ispanyolet kapı ve pencere kolları, alt üst menteşeler, alt kilitleme, üst kilitleme, üst makas, üst pimi gibi aksesuarlardan oluşmaktadır. Pencere çift açılım mekanizma montajı yapıldıktan sonra pencerelerin çift açılım mekanizması ile birlikte daha iyi bir ısı yalıtımı sağlaması için fitiller ve bantlar kullanılmaktadır. Uzun yıllar boyunca kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan fitiller belirli dönemlerde kontrol edilip değiştirilmelidir. Aksi takdirde dışarıdan içeriye hava akımı sağlanır. 

Çift Açılım Pencere Mekanizması Fiyat

Piyasada farklı renklerde, ölçülerde ve kalitede farklı birçok çift açılım pencere mekanizması aksesuarları bulunmaktadır. Pencere çift açılım mekanizması fiyatları, yarattığı konfor ve güvenlik alanıyla ve daha komplike yapıda olmasıyla tek açılım pencere fiyatlarından daha fazla olabilmektedir. Çift açılım pencere mekanizmasının sahip olduğu dayanıklılık, sağladığı konfor ve güvenlikle, aslında fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir. 

Çift açılım pencere mekanizmasının aksesuarları ayrı bir şekilde satılabildiği gibi takım halinde de piyasada satışı mevcuttur. Çift açılım pencere mekanizması takım fiyatı, ayrı satılan aksesuarlardan daha uyguna gelebilmektedir. Çift açılım pencere mekanizması fiyat performans konusunda yine önemli bir nokta; kol, menteşe, çift eksen gibi açılım mekanizması aksesuarlarının sistemle uyumlu olması gerektiği unutulmamalıdır. Donanımlar, çift açılım pencere mekanizmasında önemli birer rol oynarlar ve pencerenin performansını doğrudan etkilerler.

Çift açılım pencere mekanizmaları kullanıldığı alan ve üretildiği maddelere göre de farklılık gösterir. Pvc pencere çift açılım mekanizması fiyatı ile alüminyum çift açılım pencere mekanizması fiyatı arasında kullanılan malzeme, ürün renk ve ölçüsü farklılık gösterdiği için çift açılım fiyatları değişmektedir. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için en uygun çift açılım fiyatlarını fabrikadan direkt toptan satışlarla sunmaktadır. Çift açılım pencere mekanizması ile birlikte kullanılacak seyrek dişli vidalar, silikon çeşitleri ve silikon tabancası gibi ürünleri toptan sipariş vererek size özel iskontolardan yararlanabilirsiniz. Whatsapp iletişim birimimiz ile irtibata geçip en uygun çift açılım pencere mekanizması fiyatlarını öğrenip sipariş oluşturabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz. 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.