x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4

sineklik.png (46 KB)

Sineklik Malzemeleri

Sineklik malzemeleri ilkbahar ve yaz aylarında özellikle havaların ısınmasıyla birlikte en çok ihtiyaç duyulan kapı pencere aksesuar çeşididir. Sineklik açılır kapanır pencere veya kapıya ait bir bölüme sabitlenerek temiz havanın içeri girmesini sağlar. Sağladığı hava sirkülasyonu sırasında dışarıdan içeriye haşere, böcek ve sinek girmesini engeller. Sineklik sayesinde hem sıcak havalarda konforlu bir ortama kavuşmuş olursunuz hem de böcek, sinek gibi haşerelerden korunursunuz. Sineklik, sineklik teli veya sineklik tülü gibi sineklik malzemelerinden üretilmektedir. Bu sineklik malzemeleri havayı süzer ve istenmeyen zararlı maddeleri dışarıda tutar.

Sineklik güneşe dayanıklı özel sineklik malzemelerinden üretilmektedir. Bu sineklik malzemeleri fiberglass sineklik olarak adlandırılmaktadır. Fiberglass özelliği sayesinde kapı pencere sinekliğini uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Sinekliğin genel kullanım alanı cam, pvc, ahşap, pimapen gibi tüm kapı pencere sistemleridir. Bu kullanım alanlarına uygun sineklik kullanmak hem uygulama yapılan alandaki ürünlerin daha uzun yıllar kullanılmasını sağlar hem de sineklik modellerinin yıpranmadan etkili kullanımını sağlar.

Sineklik yaşam alanlarımız için vazgeçilmez bir konumdadır. Uygulama alanlarına özel hazırlanan sineklik modelleri sebebiyle de oldukça fazla tercih edilmektedir. Menteşeli sineklik, mıknatıslı sineklik, stor sineklik, plise sineklik, akordiyon sineklik ve pileli sineklik gibi bir çok sineklik modeli mevcuttur. Bu sineklik çeşitleri kullanıcıların uygulama alanlarına özel renk, boyut ve ebatlarda tasarlanabilmektedir. Kapı ve pencere boyutlarına özel farklı sineklik modelleri de bulunmaktadır. Sineklik modellerinin farklı olması sineklik malzemelerinin de farklı tasarımlar ve ham maddelerden üretilmesine sebep olmuştur.

Metal, alüminyum ve pvc pimapen sineklik malzemeleri birden çok farklı tasarımlarla uygulama alanlarında kullanılmaktadır. Sineklik malzemelerinin kapı veya pencere malzemeleri ile uyumlu olması sineklik malzemelerinin uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılmasını sağlar. Sineklik farklı renk seçenekleriyle şık ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Sineklik teli sık dokunarak ve kalın bir tel ile üretildiği zaman sineklik için en ideal seçenektir. Yaşam alanlarınızda en iyi performansı sağlayacak olan sineklik malzemelerini tercih etmeniz kullanılabilirlik ve maddi açıdan size büyük avantaj sağlayacaktır.

Sineklik kullanım alanlarına uygun seçilmelidir. Örneğin kapı sinekliği için pileli sineklik, sürgülü sineklik, menteşeli sineklik gibi bir çok alternatif sineklik modeli mevcuttur. Sinekliğin takılacağı alan geniş bir alan ise menteşeli sineklik tercih edilebilir. Kapı ile orantılı bir şekilde açılıp kapanır ve hava sirkülasyonunu sağlar. Ancak sinekliğin kullanım alanı dar ve kısıtlıysa stor sineklik ya da sürgülü pileli sineklik tercih edilmelidir. Bu sineklik çeşitleri hem alandan tasarruf ettirecek hem de yazın sıcak havalarda sizi haşere ve böceklerden koruyarak bulunduğunuz ortamı havalandırmanızı sağlayacaktır.Sineklik malzeme fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Günlük hayatta bunaltıcı sıcaklardan ve haşerelerden korunmamızı sağlayan sineklik, sineklik aksesuarı üreticilerinin birden çok sineklik malzemesini birbirine monte ederek tasarladığı ürünlerdir. Sineklik aparatları olarakda bilinen Sineklik malzemeleri, sineklik köşe takozu, sineklik sürme rulman, sineklik tülü, sineklik fitili, sineklik çıt çıt, sineklik menteşesi, sineklik takma aparatı, sineklik köşe mukavemet takozu, sineklik tutamağı, 10x20 sineklik profili, 17x25 sineklik profili gibi sineklik profillerini içeren ürünlerdir. Bu sineklik malzemelerinin işlevselliği ve kullanım amaçları farklıdır ancak hepsi bir bütün olarak sinekliği oluşturmaktadır.

Üretilen bu sineklik, çeşitlerine göre sineklik üretilirken farklı sineklik malzemeleride  kullanılır. Örneğin sürme sineklikler için sineklik rulmanı kullanılmaktadır ancak menteşeli sineklik çeşidinde ise sineklik menteşesi kullanılmaktadır. Sineklik çeşitleri kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterdiği için sineklik malzemeleri de farklı olabilmektedir.

Sineklik çeşitleri ihtiyaçlarına göre tercih edilen sineklik malzemeleri sürgülü sineklik malzemesi, pileli sineklik malzemeleri, plise sineklik malzemeleri, pvc pencere sineklik malzemeleri, fiberglass sineklik malzemeleri gibi sınıflara ayrılmaktadır. Her sineklik çeşidi için özel üretilen sineklik malzemeleri ev, iş yeri ve çeşitli mekanlarda tüm ihtiyacımızı karşılayarak konforlu bir yaşam sürmemizi sağlamaktadır.

Pvc kapı pencerelerde rahatlıkla kullanılabilecek olan sineklik malzemeleri uzun ömürlü ve işlevseldir. Sineklik montajı esnasında sorunsuz bir montaj sağlayabilirsiniz. Sineklik malzemeleri ergonomik yapı ile hem kullanılacak alan için sorun teşkil etmez hem de şık bir tasarım sunar. Pileli sineklik malzemelerini örnek olarak gösterebiliriz. Ev, teras, balkon veya iş yerlerinde tercih edecekseniz pileli sinekliğin katlanabilir sineklik tülü özelliği ile hem şık hem de kolay bir kullanım elde etmiş olacaksınız. 

Sineklik malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünler sineklik tülü , sineklik fitilleri ve kıl fitillerdir Bu ürünler sinekliği oluşturan ana sineklik malzemeleridir. Sineklik fitili, sineklik tülü ve kıl fitiller metre ölçüleri üzerine satılmaktadır. Sineklik fitili ve sineklik tülü top olarak da satılmaktadır.Sineklik aksesuarları ve sineklik tülü top fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bu sineklik malzemeleri kaliteli ve kullanıldığı alana uygun özelliklerde olması gereklidir. Örneğin sineklik tülünün bazı çeşitleri arasından fiberglass sineklik tülü cam elyafından üretildiği için diğer sineklik tülü çeşitlerinden farklıdır ve yangına karşı dayanıklıdır. Bir başka sineklik çeşidi ise sera sineklik tülüdür. Bu sineklik tülü ise 40 mesh gibi çok sık aralıklara sahiptir. Böylelikle sera yetişen ürünlere dışarıdan herhangi bir böcek veya haşerenin girmesini engellemektedir. 

Sineklik Tülü ve Aksesuarları2.jpeg (182 KB)

Sineklik Malzemeleri Toptan Fiyatları

Sineklik malzemesi özellikle yaz aylarında eksikliğini hissettiğimiz sineklikler için gerekli ürünlerdir.Sineklik malzemeleri, sineklik çeşitlerinin farklılığı sebebiyle birden çok üründen oluşmaktadır.Bu sebeple sineklik malzemeleri alıcaklar genellikle sineklik malzemeleri toptancısı aramaktadır. Sineklik malzemeleri küçük küçük birden çok üründen itibaren görünse de bu küçük sineklik malzemeleri fiyatları bazen maliyetli olmaktadır. Firmamız sineklik aksesuarları üreten firmalar ile kapı pencere sinekliği tasarlayan kobi ve atölyeleri buluşturmak için aracı firma niteliğindedir böylelikle sineklik malzemeleri toptan fiyatları ile temin etmekteyiz. Sineklik tülü gibi birçok sineklik malzemesi toptan fiyatlarla satışa sunmaktayız. Uygun toptan sineklik malzemeleri fiyatlarını almak için sitemizde bulunan iletişim numaramız ile irtibata geçip size özel en uygun sineklik malzemeleri fiyatlarını kaçırmayın. İzmir merkezli firmamızı ziyaret edip sineklik toptan malzemelerinin uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Toptan sineklik malzemeleri için TIKLAYINIZ. 

Sineklik Çeşitleri

Kullanım amacına ve işlevselliğine göre sineklik çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin fransız balkonlarda ya da bahçe, teras kapısı gibi alanlarda dışa doğru açılan kapı veya büyük cam pencerelerde pileli (pliseli) sineklik kullanılırken şehir hayatına ve apartman camlarına en uygun sineklik modeli olan menteşeli sineklikte pencerenin dışına takılarak açılıp kapanma imkanı sağlamaktadır. Bunlar gibi farklı işlevleri olan diğer sineklik çeşitleri ise; 

Sürgülü Sineklik / Sürme Sineklik ;

Kapı ve pencerelere dış taraftan takılan sürgülü sineklik raylar üzerinde hareket ederek açılıp kapanmaktadır. Balkon kapılarında kolaylıkla kullanılan sürme sineklikler oldukça fazla tercih edilmektedir. Yatay yönde fonksiyonel kullanıma olanak sağlayan sürgü sistemi sineklik profilleri için uyumludur. Balkon, teras gibi alanlarda sürme sistem profiller ile uyumlu olarak kullanılır. Sineklik sürme rulman raylı sistem üzerinde sürgülü sinekliğin daha kolay kullanılmasına olanak sağlar. Kullanım alanını kısıtlamadan yer tasarrufu sağlar. Sürme sineklik çeşitleri farklı renk, ölçü ve ebatlar için özel olarak da tasarlanmaktadır. Sürgülü sineklik tek ray üzerine yerleştirilerek kullanılmaktadır. Böylelikle fazla maliyetli değildir. Sürgülü sineklik fiyatları diğer sineklik çeşitlerine kıyasla daha uygundur. Sürgülü sineklik malzemeleri pvc sineklik malzemeleri ile birlikte kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Pileli Sineklik / Plise Sineklik ;

Veranda, balkon veya açık mutfaklarda tercih edilen plise sineklik, tül yapısı olarak katlamalı tülden üretildiği için sürme sineklik çeşitlerinden ayrılmaktadır. Pileli sineklik kullanıldığı alanda yerden tasarruf ederek, hareket alanlarını kısıtlamaz. Plise sineklik diğer sineklik çeşitlerinde olduğu gibi yaylı bir mekanizmaya ait kaset tasarımı yerine birbirinin üzerine yığılan bir pile yapısına sahiptir. Sineklik teli sıkı gerginlik seviyesindedir böylelikle plise daha şık ve kaliteli bir görünüm sunmaktadır. Çizilme, aşınma ve delinme gibi durumlara karşı plise sineklik oldukça dayanıklıdır. Pvc pimapen pencere sineklik, ahşap sineklik ve metal sineklik olarak her uygulama alanında rahatlıkla kullanılabilir. Pileli sineklik modellerinde bulunan sürgü ray sistemi sorunsuz açılıp kapanarak ergonomik bir kullanım sağlar. Pencere sineklik ve kapı sinekliği olarak iki uygulama alanı içinde uygun bir sineklik çeşididir. Birden fazla renk seçeneği sunmaktadır. Böylelikle göz alıcı bir şıklık sağlar. Pileli sineklik malzemeleri toptan alımlarda yüksek fiyat avantajı sağlamaktadır.

Menteşeli Sineklik ;

Menteşeli sineklik çeşitleri içeriden dışarıya açılır bir mekanizmaya sahip sineklik modelidir. Bu sineklik çeşidi 17x25 sineklik profilleri için uygun tülle kullanıma hazır halde üretilen sineklik çeşitlerindendir. Diğer sineklik çeşitlerine kıyasla ekonomik olan sineklik çeşitlerinden biridir. Alüminyum, pvc, ahşap kapı ve pencerelerde kullanılır. Basit montajı sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir. Sineklik menteşesi, sineklik çıtçıt ile birlikte uygulama için tercih edilir. İçeriden dışarıya doğru açılan bir yapısı vardır. Cam sineklik ve kapı sinekliği olarak da adlandırılmaktadır. Menteşeli çerçeve kullanılarak bir doğramaya uygulanabilecek standart bir tasarıma sahiptir. Menteşeli sineklik ölçülerine göre en uygun tasarımları kullanıcılara sunmaktadır. Menteşeli sineklik çeşitlerinin temizliği ve kullanımı oldukça basittir.

Fiberglass Sineklik Tülü; Fiberglass sineklik tülleri korozyona uğramadığı için paslanmaz, leke tutmaz. Fiberglas sineklik tülleri uzun ömürlü dayanıklılık avantajıyla diğer sineklik çeşitlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Fiberglass sineklik, kullanıldığı sineklik tülünün görüş netliği, dokuma sıklığı ile sineklik çeşitlerinden ayrılmaktadır. Fiberglass sineklik tülleri bant veya zımba yardımı ile sabitlenebilir. Sağladığı bütün bu avantajların sayesinde sinekliklerin arasında gözde konumdadır.

Akordiyon Sineklik ;

Akordiyon sineklik hem yatay hem de dikey yönde kullanılmaktadır. Sektörde ise en çok tercih edilen akordiyon sineklik çeşidi yatay şekilde olan modellerdir. Pileli(plise) sineklik ile aynıdır ancak aynı ürün iki farklı isimle adlandırılmaktadır. Üst üste katlanır yapısı ile kolay kullanım sağlar. Pileli sineklik teli ile kullanılmaktadır. Katlanır yapısı ile akordiyon sineklik çeşitleri kapı ve pencereler de yer kaplamaz. Akordiyon sineklik fiyatları pileli sineklik fiyatları ile aynıdır.

fiber-sineklik-tulu-sineklik-teli-tulu-kobibest-5172-10-K.webp (24 KB)

Sineklik Tülü

Sineklik tülü gün içerisinde bulunduğumuz mekanları havalandırmak için açtığımız kapı ve pencerelerden böcek, sinek ve haşerelerin girmesini önleyen sinekliğin en önemli sineklik aksesuarıdır. Sineklik tülü alüminyum, polyester, cam elyaf ve çelik metal gibi ürünlerden üretilebilmektedir. Ancak en kullanışlı ve uzun ömürlü olan sineklik tülleri fiberglass sineklik tülü ve alüminyum sineklik tülüdür. Bu sineklik tülleri yangın durumlarına karşı dayanıklı, herhangi bir kedi, fare veya farklı bir hayvanın dışardan kemirerek, tırmalayarak zarar veremeyeceği kalitededir. Ayrıca bu sineklik tülü çeşitleri hava koşullarına, aşırı sıcak ve aşırı soğuk durumlara karşı da oldukça dayanıklıdır. Kolay kolay çürüyüp, paslanmazlar. 

Sineklik tülünün birden çok çeşidi mevcuttur. Bu sineklik tülü çeşitleri plise sineklik tülü, karavan sineklik tülü, kedi sineklik tülü, kapı ve pencere sineklik tülü sürme sineklik tülü, stor sineklik tülü, sera sineklik tülü, polyester sineklik tülü, pileli sineklik tülü, renkli sineklik tülü olmak üzere bir çok sineklik tülü çeşidine ayrılmaktadır. Her kullanım alanının farklı ihtiyaçları mevcuttur. Bu ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilmek için en kaliteli ve en uygun sineklik tülü çeşitleriniz siz değerli müşterilerimiz için temin etmekteyiz. Uzun ömürlü ve dayanıklı alüminyum sineklik teli her kapı ve pencere sineklik çeşidi için uyumludur. Sineklik üretici firmaları toptan alüminyum sineklik teli çeşitlerini istedikleri en ve boy ölçülerine uygun bir şekilde temin edebilir. Alüminyum sineklik teli genellikle koyu renk olduğu için gün içinde güneş ışınlarını daha az yansıtır. Fiberglass sineklik tülü cam elyaf maddeden üretilmiştir. Esnek yapıya sahiptir. Polyester sineklik tülü çeşitleri ile kıyasla fiberglass sineklik tülü kolay kolay deforme olup yırtılmaz ve olabilecek olumsuz durumları engeller.

Sineklik Tülü Fiyatları

Sineklik tülü fiyatları sineklik tülü çeşitlerine bağlı olarak değişmektedir. Sineklik tülünün kullanım alanı, üretildiği madde, kalitesi ve sineklik tülü ölçüleri gibi etkenler sineklik tülü fiyatları için önemlidir ve fiyatları arttırmaktadır. Web sitemizde en uygun sineklik tülü fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Fabrikadan direkt toptan satış imkanı sunduğumuz kobibest.com’da en iyi kalite ve en uygun fiyatlı sineklik tülü çeşitlerini satın alabilirsiniz. Geniş ölçü skalası ve sorunsuz teslimat ile en iyi sineklik tülünü dilerseniz toptan fiyatlarla çoklu adetlerle de alabilirsiniz. Sineklik tülü top fiyatları adet bazlı sineklik tülü alımlarına kıyasla oldukça avantajlıdır. Sineklik tülü kullanımında olası bir yanlış kullanım da toptan aldığınız sineklik tülünün avantajını kullanarak ihtiyacınız olan sineklik tülünü kesip tekrardan kullanabilirsiniz. Sineklik malzeme toptancısı izmir firması olan Kobibest.com üzerinden istediğiniz ölçülerde sineklik tülü çeşitlerini bulup temin edebilirsiniz.

Whatsapp iletişim hattımız üzerinden irtibata geçip sineklik tülü toptan fiyatlarını öğrenip teklif alabilirsiniz. Adet bazı sineklik tülü siparişlerde elde edeceğiniz karın daha fazlasını toptan sineklik tülü alımlarında elde edebilirsiniz.Sineklik tülü metre fiyatı , sineklik tülü top fiyatları ve toptan sineklik malzemeleri için web sitemizi inceleyin. 

Sineklik Malzemeleri Nelerdir ? Sineklik Aparatları ve İşlevleri Nedir ?

Sineklik malzemeleri üretim sebebi olan sinekler eski zamanlarda sivrisinek ve bazı diğer hayvanlardan bulaşan hastalıkları önlemek amaçlı ortaya çıkmıştır. Evlerde , işyerlerinde sıklıkla kullanılan sineklikler genellikle pencere ve balkon kapılarında tercih edilmektedir. Hatta müstakil evlerde bahçeye çıkan kapılarda bile sineklik kullanımı oldukça yaygındır.

Özellikle yaz aylarında çoğalan sivrisinekler birçok insanda kızarıklık , şişme , kaşınma gibi yan etkiler yaratmaktadır. Bu yüzden sineklik yaz aylarında oldukça aranan bir ürün olmaya başlamıştır . Sinekliğin ana malzemesi sineklik profili ve sineklik tülü gibi gözüksede sinekliğin takılması ve sorunsuz kullanılmasına yardımcı olan sineklik aksesuarları ise sineklik için olmazsa olmazlardandır . Bu sineklik aparatları için birçok çeşit bulunmaktadır

Sineklik Malzemeleri ve Aksesuarları 

Sineklik Yapımında Kullanılan Malzemeler ; 
 • Sineklik Çıt Çıt 
 • Sineklik Bağlama Pabucu
 • Sineklik Takma Aparatı 
 • Sineklik Rulman
 • Sineklik Menteşe
 • Sineklik Kolu
 • Sineklik Fitili
 • Sineklik Takozları
 • Sineklik Tülü

Sineklik Fitili

sineklik-fitili

Sineklik teli yada tülünün sineklik çerçevesine tutturmak için kullanılan ürüne sineklik fitili denmektedir. Sineklik fitili çerçeve ve tülü bir arada sabit tutmaya yarar. Sineklik fitilinin malzemesi elastiktir . Kullanımı kolaydır. Sineklik fitilleri uzun yıllar sinekliğin görevini yapmasını sağlasa da zamanla güneş ışıkları vb. sebebler den dolayı yıpranabilmektedir. Böyle durumlardan sineklik fitilinin değiştirilmesi önerilmektedir. Sineklik fitili metre ile satılmaktadır.

Sineklik Fitili Nasıl Takılır ?

Eğer sert bir cisim ile fitil yerinden çıktıysa  tornavida vb. aletlerle yerine yerleştirilme yapılsada sağlıklı olmaz ve yırtılmasına yol açılabilir bu durumlarda takma aparatı kullanılması önerilir . Sıfırdan sineklik fitili takımı için en önemli hususlardan biri teli iyice gerilmesidir . Sineklik takma aparatı ile kolay fitili çerçeveye yerleştirebilirsiniz. Sineklik fitili takma aparatı fiyatı da oldukça uygundur.

Sineklik Menteşesi

sineklik-mentesesi-plastik-pimli-sineklik-mentese-kobibest-5229-87-K.webp (7 KB)

Sineklik menteşe menteşeli sinekliklerde kullanılan bir aksesuar çeşididir . Pencerenin dış kısmına genellikle iki adet takılır ve sağa sola doğru açılabilmektedir. Bu pvc sineklik menteşe sineklik modelleri halk arasında tak çıkar sineklik olarak da bilinmektedir. Kullanımı ve takımı kolay olduğu için menteşeli sineklikler çok tercih edilmektedir. Ayrıca sineklik menteşesi fiyatları oldukça uyguna mal olduğu için de tercih edilir. Sineklik menteşeleri genelikle 10 x 20 ve 17 x 25 boyutlarında üretilmektedir. Siyah ve beyaz renk çeşitleri bulunmaktadır.

Sineklik Çıt Çıt

17x25-sineklik-citcit-sineklik-cit-cit-kobibest-5174-98-K.webp (5 KB)

Sineklik çıt çıt sinekliğin açılıp kapanmasını sağlayan aparattır. Mıkantıslı sineklik çıt çıt ve plastik sineklik çıt çıt olarak iki çeşidi vardır. Sinekliğin rahat açılıp kapanması için olmazsa olmaz bir üründür. Kullanım açısından oldukça rahatlık sağlayan sineklik çıtçıtının takılmasıda oldukça basittir. Siyah ve beyaz renk çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca sineklik çıt çıt fiyatları ekonomiktir.

Sineklik Kolu

uyar-131-sineklik-c-kol-sineklik-kolu-uyar-aksesuar-3262-19-K.webp (5 KB)

Sineklik kolu da sinekliği açmamıza ve kapatmamıza yarayan çekme aparata denmektedir. Sineklik c kol ve sineklik d kol olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Siyah , beyaz , antrasit , gri gibi renk çeşitleri bulunan sineklik kollarının fiyatlarıda oldukça ekonomiktir.Sineklik aksesuar çeşitlerinden biri olan bu ürün genellikle alüminyum yada plastik olarak üretilmektedir.

Sineklik Bağlama Pabucu

17x25-sineklik-baglama-pabucu-sineklik-baglama-pabucu-kobibest-5203-87-K.webp (6 KB)

Sineklik Bağlama pabucu olarak bilinen sineklik pabucları sineklik çerçevesinin oturtulmasını ve sabit durmasını sağlayan aparatlardır. Sineklik çerçevesinin dört köşesine denk gelecek şekilde 4 adet pabuc monte edilir ve sineklik bağlama pabucunun üstüne sineklik oturtulur. Sineklik bağlama pabucu fiyatları ekonomiktir ve siyah beyaz renk çeşitleri bulunmaktadır.

Sineklik Rulman

sineklik-rulman-citasiz-pirinc-244-sineklik-rulman-uyar-aksesuar-3676-25-K.png (1.38 MB)

Sineklik rulman sinekliği sürme olarak hareket ettirmeye yarayan mekanızmanın bir parçasıdır. Sinekliği sürmeye ve açıp kapatmaya yarayan aksesuarlara sineklik rulmanı (bilye) denmektedir. Çitalı , çitasız , metal , pirinç gibi sineklik rulman çeşitleri bulunmaktadır .

Sineklik Takozu

sineklik-kose-mukavemet-takozu-100-adet-sineklik-takozlari-kobibest-5191-87-K.webp (6 KB)

Sineklik takozunun bir çok çeşidi bulunmaktadır. Sineklik köşe takozu , sineklik kasa takozu , sineklik mukavemet takozu , orta kayıt bağlantı takozu bunlara örnektir. Bu takozlar genel olarak sinekliklerin sağlam olması için kullanılır. Örnek vermek gerekirse sineklik mukavemet takozu profilin alt ve üst taraflarına yerleştirilir ve sağlamlığı arttırır. Sineklik takozu çeşitlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Sineklik Modelleri

 

 • Plise (pileli ) sineklik
 • Stor sineklik
 • Menteşeli sineklik
 • Akordiyon sineklik
 • Panjur sineklik
 • Fiberglass sineklik
 • Kedi tülü sineklik
 • Hazır sineklikler
 • Perde zip sistemleri
 • Sürme sineklik
 • Mıknatıslı sineklik


Sineklik kullanımının işe yaraması ve sık tercih edilmesiyle birlikte sineklik çeşitleri ortaya çıkmıştır.Plise sineklik , stor sineklik sineklik modellerine örnektir. Plise sineklik pileli tülü sayesinde içeriye sinek , haşere gibi böceklerin girişini engeller ve kullanımı kolay bir sineklik türüdür. Stor sineklik ise yaylı bir mekanizmaya sahip bir çeşittir.

Ayrıca ülkemizde evde evcil hayvan beslenmesinin artışından sonra evi havalandırmak amaçlı pencere yada kapı açıldığında kedilerin evden kaçmaması için de sineklik tercih edenler vardir. Kedilerin sinekliği tırnaklarıyla parçalayamaması için kedi tülü sineklik modelleri ortaya çıkmıştır. Bu sineklikler kedi tırnaklarına karşı dayanıklıdır .

Sineklik fiyatları ve sineklik aksesuar fiyatları istenilen modele ve adede göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak oldukça uygun fiyatlardan satılan bu ürünleri detaylı incelemek için tıklayınız. Ayrıca sineklik aksesuarları toptan fiyatlarına da bu linkten ulaşabilirsiniz.Plise Sineklik/Pileli Sineklik

 10684305637426.jpeg (19 KB)
Pileli sineklik ve plise sineklik aynı sineklik türüdür. Plise sineklik türü sineklik modelleri arasında en çok tercih edilen türlerdendir. Bu sineklik modelinin hem görünüm olarak oldukça şık olması hemde kullanım açısından sunduğu avantajlar , plise sinekliği en çok tercih edilen modellerden birisi yapmıştır. Yüksek Koruyuculuğa sahip bu sineklik modeli katlanarak dikilir. Sağdan sola sürülen, hem sağa hem sola sürülen , yukarıdan asağı sürülen gibi çeşitleri mevcuttur. Bu sinekliğin yapımında kullanılan ürünler plise sineklik malzemeleri yada pileli sineklik malzemeleri olarak bilinir. Plise sineklik tülü toptan satış ve plise sineklik malzemeleri için sitemizi ziyaret edebilir , detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. 

Stor Sineklik

 stor-sineklik.png (68 KB)
Stor sineklik özel bir mekanizmaya sahip olan bir sineklik modelidir. Hafif bir çekme hareketiyle yukarı aşağı açıp kapanabilen bu sineklik modeli oldukça kullanışlı ve şık bir çeşittir. Kullanımı ve temizliği kolay olan bu modelin kullanım ömrüde oldukça uzundur. Kapalı mekanları sinek haşere gibi böceklerden koruyan bu sineklik modeli isteğe göre farklı renk ve ölçülerde yapılabilmektedir. 

Menteşeli Sineklik

 110000220540080.jpeg (10 KB)
Menteşeli sineklik son zamanlarda kolay takıp çıkarılması sebebiyle çok sık tercih edilen bir üründür. Çerçevenin kenarlarına konulan menteşeler sayesinde kullanılan bu sineklik modeli vidalar ile sağlamlaştırılır.İyi bakılırsa 7 yıla kadar süren bir ömüre sahiptir ve görünüm olarak şık bir ortam sunar. 

Akordiyon Sineklik

indir.jpeg (2 KB)
Genellikle kapı sinekliği olarak tercih edilen bu model yatay olarak açılıp kapanabilmektedir. Balkon sinekliği için oldukça kullanışlıdır hatta kapı sinekliği olarakda bilinir. Özellikle yazlık yerlerde sıkça tercih edilen bu sineklik modelinin ev balkonlarında yada iş yerlerinde kullanımı yaygındır. Akordiyon sineklik malzemeleri için sitemizi ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Fiberglass Sineklik

 fiber-sineklik-tulu-sineklik-teli-tulu-kobibest-5172-10-K.webp (24 KB)
Fiberglass sineklik tülü en uzun ömürlü ve en kullanışlı türdür. Olumsuz hava koşulları çok dayanaklı olan bu sineklik tülü top şeklinde , rulo şeklinde satılmaktadır. Sineklik tülü top fiyatları için tıklayınız

Kedi Tülü Sineklik

10809991725106.jpeg (42 KB)
Kedi tülü sineklik modeli kedi sinekliği olarak da bilinir . Mekana böceklerin girmesini engellemekle beraber evdeki evcil hayvanın dışarı çıkmasını da engelleyen bir sineklik çeşididir. Genellikle kedi sahiplerinin tercih ettigi kedi tülü sineklik , kedi tırnaklarına karşı eksra dayanıklıdır. Kedi tülü sineklik yapımında genelikle galvaniz tel kullanılmaktadır. 

Hazır Sineklik

pencere-sinekligi-yapiskanli-sinek-teli-yapiskanli-sineklik-kcm1076441-1-0b83e937070f4022b7de3347c70e7332.webp (35 KB)
Hazır sineklik modeli genellikle fiberglass tüllerden oluşan bir sineklik çeşididir. Çift taraflı kullanılabilen ve cırt bantlı ürünlerdir. Hazır sineklik fiyatları takılcağı kapı yada pencerenin ölçüsüne göre değişmektedir.

Daha fazla sineklik aksesuarları ve pvc sineklik malzemeleri sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.