x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Kapı Hidroliği

Kapı hidroliği içerisinde bulunan yay ve hidrolik yağı ile piston yardımıyla kapıların açılıp kapanmasını sağlar. Kapı hidrolikleri genel olarak apartman kapıları, işyeri giriş çıkış kapıları gibi iç ve dış mekan kapılarda kullanılmaktadır. Kapı çek ve kapı kapatıcı olarak da bilinmektedir. Kapı hidrolikleri kapı hidroliği kolu, gövdesi, piston, dişli, tapa, alüminyum pul, sabitleme civataları ve ayar vidasından oluşur. Bu aksesuarlar kapı hidroliğinin kapılara zarar vermeden yavaşça kilitlenmesini sağlamaktadır. 

Kapı hidroliği içerisinde bulunan yay kapının ileri geri hareketini kolaylaştırırken piston yağa basınç uygulayarak kapının hızla açılıp yavaş kapanmasını sağlayan, yağa yön veren parçadır. Kapı hidroliğinin üzerinde bulunan iki adet ayar vidaları, kapının açılış hızını belirler ve kapının sona geldiğinde kilidinin yerine oturmasını sağlar. Dişli, kapı hidroliğinin haznesinin içerisinde bulunan piston ile birlikte eş zamanlı ileri geri giderek ise kapı hidroliği kapı kolunun sorunsuz bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar. 

Kapı hidroliği, hastanelerde, apartman kapılarında, ofis, atölye, yangın merdiveni kapıları gibi çeşitli mekanlarda kullanılmaktadır. Birbirinden farklı bu kapıların ağırlıkları da değişmektedir. Kapı hidroliği kullanıldığı alana uygun kapı’nın ağırlığına uyumlu olarak seçilmelidir. Kapının ağırlığından hafif bir kapı hidroliği tercih edilmesi kapıların kapanmamasına sebep olur veya kapının ağırlığından fazla bir kapı hidroliği seçilmesi de kapının açıldığı an  zorlanılmasına sebep olmaktadır. Kapı hidrolikleri tek veya çift kollu şekilde de üretilmektedir. Kimi kapı hidrolikler de sürme aparatı da bulunmaktadır. Bu sürme aparatı kapı hidroliğinin daha şık görünmesini sağlar. Sürme aparatı ile birlikte satılan kapı hidroliklerine raylı kapı hidroliği de denilmektedir.kale-kapi-kapatici-kapi-hidroligi.webp (4 KB)kapi-kapatici-kale-kapi-hidroligi.webp (3 KB)

Kapı Hidroliği Çeşitleri

Kapı hidroliklerinin kullanıldıkları kapılar için mümkün oldukça güvenli ve sağlam bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Kapı hidrolikleri kapı açıp kapama işlemini sağlarken kontrollü bir şekilde kapıların kilitlenmelerini de sağlamalıdır. Kapı hidrolikleri kilit mekanizmaları, ürün tasarımı ve ağırlıklarına göre çeşitlendirilmektedir.

Kapı ağırlıklarına uyum sağlanabilmesi için farklı özelliklerde ve ağırlıklarda kapı hidroliği çeşitleri üretilmiştir. Bu kapı hidrolikleri no 2 kapı hidroliği, no 3 kapı hidroliğ, no 4 ve no 5 kapı hidroliği olmak üzere çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Kapı üst hidrolikleri ve kapı alt hidrolikleri olarak da çeşitleri bulunan kapı hidroliğinin en çok tercih edilen modeli kapı üst kapı hidroliğidir. 

Sektörde tercih edilen kapı hidroliği çeşitleri ; 

 • Kale 2 No  Kapı Hidroliği
 • Kale 3 No Kapı Hidroliği
 • Kale 4 No Kapı Hidroliği
 • Kale 2 - 5 Güç Ayarlı Kapı Hidroliği
 • Marelli 2 No Kapı Hidroliği
 • Marelli 3 No Kapı Hidroliği 
 • Marelli 3 No Kapı Hidroliği Duraklı Tip
 • Marelli Superior Otomatik Kapı Kapatıcı
 • Kapı İtme Yayı
 • Kale Yere Takılan Kapı Hidroliği
 • Raylı Kapı Hidroliği
 • Cam Kapı Hidroliği

Bu kapı hidroliği çeşitleri oldukça sık tercih edilmektedir. Kapı hidroliği çeşitleri arasında 90 derece üzerinde açılan kapılarda durma özelliği bulunan duraklı kapı hidrolikleri de oldukça revaçtadır. Ağırlık ve kapı hidroliğinin içerisinde bulunan kapı itme yayı küçük olursa bu tür kapı hidroliği modelleri de cam kapılar, çalışma dolabı kapıları, hizmet kapıları vb alanlarda kullanılmaktadır. Ancak genel olarak kapı hidroliği modelleri daha çok apartman ve işyeri, ofis kapılarında kullanılmaktadır.

Kapı Hidroliği Fiyatları

Kapı hidroliği fiyatları, sektörde fazlasıyla çeşit ve kapı hidroliği üretici bulunması sebebiyle değişkenlik göstermektedir. Ancak kapı hidroliği fiyatlarını asıl etkileyen etmenletr ürünün kapı hidroliğinin kaldıracağı ağırlık, markası, türü, modeli, hidrolik yapısı ve tasarımıdır. Kapı hidroliğinin kullanılacağı kapının ağırlığı kapı hidroliği fiyatları için oldukça önemlidir. Çünkü kapının ağırlığı hangi kapı hidroliğinin kullanılacağını belirlemektedir. Kapı ne kadar ağır ve açılıp kapanması zor olursa kapı hidroliğinin de numarası ona göre değişkenlik gösterir. 

Web sitemizde sizin için en uygun ağırlıkta, en kaliteli markalar ve en uygun kapı hidroliği fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçip kapı hidroliği ile ilgili detaylı bilgi alıp sipariş oluşturabilirsiniz.

Kapı Hidroliği Özellikleri

Kapı hidroliği özellikleri kapılarınızın estetik görünüşü ve ergonomik kullanımı açısından çok önemlidir. Kapı hidrolikleri alüminyum alaşımdan üretilmiştir. 500.000 kez açılıp kapanmaya  olanak sağlamıştır. Kapı hidrolikleri 25 ve 150 kg arası kapılarda kullanılmaktadır. Kapı hidroliğinin kullanılacağı kapının pervazının boyu ve genişliği ile kapı hidroliğinin en, boy, genişlik gibi ölçülerine uygun olmalıdır. Böylelikle kapı hidroliği kapı pervazından taşmaz ya da küçük kalmaz ve kapı kolayca açılıp kapanır.

kale-kapi-kapatici-kapi-hidroligi-olculeri.webp (8 KB)

Kapı hidroliği ölçülerinde kapı hidroliği gövdesinin en uçtan uca uzunluğu, vida delikleri arasındaki ölçüleri, gövdenin genişliği ve kapı hidroliği kolunun genişlik ölçüleri dikkat edilmesi gereken ölçülerdir.  

kale-kapi-kapatici-kapi-hidroligi-olculeri-ozellikleri.webp (9 KB)

Kapı hidrolikleri demir kapı hidroliği, cam kapı hidroliği, raylı hidrolikler, otomatik hidrolikler ve standart tip kapı hidroliği olmak üzere birçok çeşittir. Genel olarak gümüş renkte üretilmektedir. 

Kapı Hidroliği Montajı

Kapı hidroliği montajının işinin ehli kişiler tarafından yapılması gereklidir. Kapı hızı ayarının belirlenmesi kapı hidroliği montajı için çok önemlidir. Bu ayar kapının açılıp kapanırken ki hızını belirlemektedir. Kapı ayarı yanlış ayarlanırsa kapı çok hızlı çarpıp kısa zamanda kapının bozulmasına sebep olur. 


5 adımda kapı hidroliği montajı:

       kapi-hidroligi-montaji.webp (7 KB)

 • Gövdenin Montajı;  Kapı hidroliği elinize ulaştığında ürünün kutusu içerisinde bulunan kapı hidroliği montaj kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Ardından kapı hidroliğini kapıda bulunan deliklerin üzerine gelecek şekilde konumlandırın. Konumlandırdıktan sonra 4 adet ahşap veya montaj vidası ile kapı hidroliğini vidalayınız.

       kapi-hidroligi-montaji-kol-baglanti-aparati.webp (9 KB)

 

 • Kol Bağlantı Aparatının Ayarlanması; Kapı kol bağlantı aparatını kapınızın üzerinde bulunan pervazdaki deliklere ayarlayın sonra tekrardan ahşap vida veya montaj vidası ile vidalayınız.

       kapi-hidroligi-montaji-kol-govde-montaji.webp (7 KB)

 • Kolun Gövdeye Bağlantısının Montajı;  Kare biçimindeki dişli ile kolun uç kısmındaki kare biçimindeki deliği üst üste getirip ayarlayınız. Sonra da kol vidası ile sıkıca vidalayınız

       kapi-hidroligi-montaji-kol-birlestirme.webp (7 KB)

 • Kolun Bağlantı Yeri ile Birleştirilmesi; Kapı hidroliğinin kapıyı sağlam ve zararsız bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayacak kapı hidroliği kolunun yüksek mukavemet ile birleştirilmesi çok önemlidir. Kolun bağlantı kısmını pervaza dik gelecek şekilde konumlandırın. Sonra kapı hidroliği kolunu aşağıya basarak takın.

       kapi-hidroligi-montajin-tamamlanmasi.webp (7 KB)

 • Montajın Tamamlanması; Kapı hidroliği montajı için son aşamadır. Kol bağlantısı da tamamlanan kapı hidroliğinin üzerinde bulunan dişlinin kapağının dişlinin üzerine koyarak kapı hidroliği montajını tamamlayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.