x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Ev & Yaşam

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

Testere

Testereler, çeşitli yüzeylerde kesme işlemini kolay ve pratik bir şekilde yapmamızı sağlayan genelde metal materyalli bir hırdavat ürünüdür. Alüminyum, ahşap, suntalam, mdf gibi malzemeleri kesmek için kullanılır. Sürekli gelişen teknolojik yapılar sayesinde testereler de her geçen gün bu yeniliğin içerisine dahil olmaktadır. Testereler  her yüzeye uygun,  daha hızlı ve sorunsuz şekilde kesim yapılabilmesi için yeni teknolojilerle geliştirilmektedir.  Alüminyum profil, ahşap,mobilya, alüminyum kompozit panel gibi yüzeylerin kesiminde oldukça başarılıdır. Birbirinden farklı yüzeylerde kullanılan testere her yüzey için ayrı model, tasarım ve özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. El testeresi şeklinde kullanım sağlayan testereler, elektrikli testereler, daire gönye testereler ve daha birçok farklı türden testere hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Her testerenin kişiye kazandırdığı hız, pratiklik ve işlevsellik gibi özellikler değişmektedir. 

Kullanım alanına ve kullanım amacına göre bu özellikler daha detaylı olmaktadır. Örneğin ağaç kesmek için ihtiyacınız olan testereler pala testere veya elektrikli testere olacaktır. Bu iki testere çeşidi  kişiye zaman, pratiklik işlevsellik yönünden çok farklı performans sunacaktır. Pala testere elektrikli testereye göre daha yavaş, zaman kaybı olan ve oldukça fazla beden gücü isteyen bir üründür. Elektrikli testere ise daha fonksiyonel ve pratiktir.  Kullanım alanı aynı olmasına rağmen özelliklerinin sağladığı avantajlar sebebiyle elektrikli testere daha çok tercih edilecektir. Pala testere ise küçük çaplı ahşap kesme işleminde kullanılabilir.  

Elektrikli, motorlu veya el testeresi gibi farklı şekillerde kullanılan testereler arasında daha çok motorlu testereler tercih edilmektedir. Günümüz de artık her işimizi olabildiğince pratik ve hızlı bir şekilde yapmak isteniyor. Motorlu testere kullanım olarak fonksiyonel ve hızlı olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Her türlü nesnenin kesim işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Alüminyum profiller, metal gibi sert yüzeyler için makineli daire, şerit veya gönye testere kullanılmaktadır. Sektörde oldukça sık tercih edilen revaçta olan bir testere modelidir. Kimi marangoz, mobilyacı gibi ahşap suntalam gibi yüzeylerle çalışanlar da ahşap kesmek için daire testere tercih etmektedir. Her sektör için farklı tasarım ve özelliklerle birçok testereye web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Fabrika fiyatlarına en uygun testerelere sahip olmak için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek testere sipariş edebilirsiniz. Güvenli alışveriş, iade garantisi ve sorunsuz hızlı teslimat ile ürünleriniz ayağınıza kadar gelsin. 

Testere Çeşitleri

Birbirinden farklı yüzeylerde kullanılan testere her yüzey için ayrı model, tasarım ve özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. Kullanıldığı alanda kullanıcı için sorun çıkarmadan takılmadan, pratik ve hızlı kesim işlemini sağlayan testere çeşitleri daha çok tercih edilmektedir.  Alüminyum, ahşap, kauçuk, plastik, kompozit panel gibi  yüzeylerde kullanıldığı için testere çeşitleri oldukça fazladır. Testere çeşitleri;

  • Daire Testere; Alüminyum, ahşap, sunta, parke gibi yüzeylerin kesiminde kullanılmaktadır. Daire testere elektrikli makine veya akülü kesme makineleri ile birlikte kullanılır. 
  • Gönye Testere; Gönye testere, plastik, ahşap alanlarda düz veya gönyeli bir kesim elde etmenizi sağlar. Tablalı gönye testeresi seçeneğide mevcuttur. Daha stabil, standart kesimler için tercih edilmektedir.
  • Dekupaj Testere; Dekupaj testere, dik testere bıçağı ile ahşap, plastik, parke gibi yüzeylerde kesim yapılmasını sağlar. Kesim işleminin yapılacağı yüzeyler için çeşitli kesme bıçağına sahiptir. El tipi ve tezgah tipi dekupaj testere çeşitleri mevcuttur.
  • Tezgah Testere; Daire testere makinesi olup tabla ve tezgahı birbirine sabit testere çeşididir. Ahşap, plastik, alüminyum gibi ürünleri kolaylıkla kesmektedir.
  • Mini Daire Testere; Daire testerelerin ulaşamadığı, kesemediği ufak alanlar için kullanılmaktadır. 
  • Budama Testeresi; Budama testeresi  ağaç, odun gibi dalları bulunan cisimlerin kesim işlemi için kullanılmaktadır. 
  • Palalı Testere; Palalı testere kereste, odun, ağaç gibi ahşap cisimlerin kesiminde kullanılan motorlu testere çeşididir. Pratik ve kolay kullanımı ile sık tercih edilmektedir. 
  • Pala Testere; Pala testere ağaç kesiminde kullanılmaktadır ancak insan gücü oldukça fazla sarf edilmektedir. 
  • Tilki Kuyruğu Testere - Kılıç Testere; Tilki kuyruğu testere her sektör için kullanılan fonksiyonel bir testere çeşididir. Farklı kesme uçları ile her alanda kolaylıkla kesme işlemini gerçekleştirir. Kemik gibi sert yapı ürünleri dahi kesebilmektedir. 
  • Şerit Testere; Şerit metre, tezgah üzerinde bulunan dik şerit şeklindeki kesme bıçaları yardımı ile ahşap, plastik gibi ürünleri kesmek için kullanılır. Güçlü motor yapısına sahiptir.

Birbirinden farklı testere çeşitleri kullanım alanına uygun üretilip en iyi performansı sunmak için geliştirilmiştir. Kullanım alanı ve amaçlarına göre testere çeşitleri oldukça önemlidir Sizlerde testereye ihtiyaç duyduğunuzda öncelikle hangi yüzey için hangi testere çeşidi uygun bunu kesinlikle belirlemelisiniz. Aksi halde yanlış yüzey için kullanılan testere hem yüzeye zarar verebilir hemde kesme işlemi sırasında kendisi deforme olabilir. Böylelikle de testerenizin ömrünü kısaltmış olacaksınız.

Alüminyum Daire Testere

Alüminyum daire testere, alüminyum kesmek için kullanılan testerelerdir. Daire testereler alüminyum testere çeşididir. Daire testere makinesi ile kullanılan alüminyum testere kullanılacağı alanlarda çeşitli alüminyum testere bıçağı kullanarak kesme işlemi sağlar. Farklı ölçü ve kalınlıklardaki alüminyum testereler yüksek devirlerde kesme yapar. Kullanılan ürüne göre alüminyum testere makinesinin motor gücü değişir. Kesme işlemi basit olan ürün ve alanlar için motor gücü düşük olabilir ancak kesme işlemi ve yüzeyi zorlayıcı olan durumlarda yüksek devirli motorlar kullanılmalı. Aksi takdirde düşük motorlu kesim testeresi motoru yanabilir hem yüzeye hemde alüminyum kesim testeresine zarar verebilir. Ürünlerin uyuşmaması uygulamayı yapan kişi içinde tehlike arz etmektedir. Alüminyum daire testere bıçağının daire testere makinesi ile uygun niteliklerde olmaması halinde olası iş kazaları meydana gelebilmektedir. Daire testerenin bıçağı makinedeki yerinden çıkabilir, daire testere bıçağı makineye göre büyük olup çok ısınabilir vb durumlar yaşanabilir bu sebeple birbiri ile uygun testere ve bıçak kullanılmalıdır. 

Alüminyum testerenin uygun bir yapıda kolay ve yüksek bir performans ile çalışması için 4 adet alüminyum daire testere çeşidi mevcuttur. Bu alüminyum daire çeşitleri raker çapraz dişli, değişken yapılı, grup yapısına sahip olan dişliler ve dalgalı yapıya sahip dişli testere çeşididir. İmal edilmiş bu daire testere çeşitleri alüminyum daire testerenin hızını, işlevselliğini oldukça fazla arttırmaktadır. Alüminyum daire testerelerin uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde ahşap, alüminyum, pvc gibi çeşitli malzemeleri kesmesini sağlamak için bıçak seçeneğine dikkat edilmelidir. Farklı yüzey yapıları içi tercih edilen bu daire testere çeşitleri hem ince hemde daha kalın ve pürüzlü alanların kesimi için uygundur. 

Alüminyum daire testere kullanımında daha iyi bir sonuç elde etmek için testere dişlerinin ve testere sırtının da birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. İkisi arasında belirli bir açı bulunmalıdır. Bu açı testere imalatında daire testere dişleri için belirlenip o açıya göre dişliler yapılmalıdır. Sık dişli ve aralıklı dişler bu tolerans açıya göre belirlenir. 

Alüminyum Daire Testere Bıçağı

Alüminyum daire testere bıçağı alüminyum profil, parke, plastik doğrama gibi yüzeyler için kullanılmaktadır. Marangoz ve pvc, alüminyum sektöründe oldukça rağbet gören alüminyum daire testere bıçağı doğru kullanımlarda uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılmaktadır. Kullanıldığı yüzeyler için kolay kesim sağlamak adına her yüzeye uygun çeşitli dişli seçenekleri ile onlarda alüminyum daire testere bıçağı mevcuttur. 

Alüminyum daire testere için  kesme yüzeyinin derinliğine göre alüminyum daire testere bıçağı belirlenip kullanılmalıdır. Sektörde en çok tercih edilen kesme derinliği 30 mm, 40 mm, 55 mm, 66 mm alüminyum daire testere derinliğidir. Alüminyum daire testere bıçağı dişleri de kesim işlemi için çok önemlidir.Daire testere kullanımında motor gücü elektrikli testereler için çok önemlidir. Motor gücü ne kadar iyiyse alüminyum daire testerenin kesim işlemi oldukça kusursuz olmaktadır. Daha hızlı, pratik ve işlevsel bir uygulama sağlamaktadır. Taşınabilir veya sabit testere makinelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Mini daire testere ve tezgah testeresi için farklı ölçülerde alüminyum daire testere bıçağı bulunmaktadır. Alüminyum daire testere bıçaklarının çapları, diş sayıları ve kalınlıkları daire testereler için uygun olmalıdır. Testereye uygun testere bıçağı kullanmak malzemenin kesimini kolaylaştırıp testere bıçağında oluşabilecek herhangi bir defarmosyona engel olur. Kesim testeresin de bir önemli unsur ise daire testere kesme makinesinde led ışıklı ya da lazerli bir ışık sisteminin bulunması. Bu ışıklı sistem alüminyum daire testere bıçağının kesim yönünü belirler ve düzgün bir kesim yapmamıza olanak sağlar. 

Alüminyum daire testere bıçağı zaman içerisinde sürekli olarak kullanıldığı için körelir, deforme olur. Bu gibi durumlarda alüminyum testere makinenize uygun daire testere bıçağı alıp değişim yapabilirsiniz. Bıçak değişimi esnasında dikkat edilmesi gereken nokta alüminyum daire testere bıçağı ölçüleri olacaktır. Uygun daire testere bıçağı ile kesim işlemlerinize devam edebilirsiniz. Piyasada istediğiniz çap ölçüsüne, diş sayısına, diş yapısına bağlı olarak birçok alüminyum daire testere çeşiti bulabilirsiniz. Her ölçü, diş yapısı, diş sayısı gibi özellikler her yüzey veya her daire testere makinesi için aynı değildir. Yüzey özelliklerine göre daire testereler üretilmektedir. 

Alüminyum Daire Testere Fiyatları

Alüminyum daire testere bıçağı fiyatları, ürünün menşei, kalitesi, çap ölçüsü, kalınlığı ve dişli sayısı gibi çeşitli etkenlere bağlıdır. Alüminyum testereler çeşitli alanlara kullanıldığı için birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Sağladığı faydalar göz önünde tutulduğu için alüminyum testere fiyatları değişkenlik göstermektedir. Pratik kullanım, hızlı kesim işlemi ile alüminyum testereler çok fazla tercih edilmektedir. Firmamız kobi ve atölyeler için fabrikadan direk toptan alüminyum testere fiyatlarını satışa sunmaktadır. Farklı ölçü ve çeşitlere sahip olan alüminyum testereler web sitemizde en uygun fiyatlarla sizi bekliyor. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek size özel iskontolarla en uygun alüminyum testere siparişi oluşturabilirsiniz. İade garantisi, sorunsuz ve hızlı teslimat ile ürünlerinizi ayağınıza kadar getiriyoruz. 

Alüminyum Daire Testere  Ölçüleri

Alüminyum daire testereler, kullanıldığı farklı alanlar sebebiyle çap ölçüleri, kalınlıkları ve genişlikleri gibi ölçüleri değişmektedir. Her alüminyum testere makinesine uygun ölçülerde alüminyum testere ölçüsü bulunmaktadır. Bunun sebebi makine ile uyum sağlayıp kusursuz bir kesim işlemi sağlamaktır. 

D (Dış Çapı) 

B (Kalınlık)

d (İç Daire Çapı)

Z (Diş Sayısı)

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

200

3,2

32

64

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

220

3,2

32

64

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

250

3,2

32

80

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

300

3,4

32

96

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

350

3,6

32

108

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

400

3,8

32

96

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

400

3,8

32

120

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

420

3,8

32

108

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

420

3,8

32

120

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

450

4,0

32

108

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

450

4,0

32

120

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

500

4,2

32

108

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

500

4,2

32

120

Alüminyum Daire Testere Ölçüleri

500

4,2

32

140

Alüminyum testereler yatar daire, tek ve çift kafa boy kesim makinesi, portatif makinalarda kullanılır. Manuel ve mekanik kesim işlemi sağlar. Malzeme kalınlığı 5 mm den fazla içi boş alüminyum, demirsiz profil ve boruların kesiminde kullanılır.

Ahşap Daire Testere

Ahşap daire testere mdf, suntalam, mobilya gibi ürünlerin kesimini kusursuz bir şekilde yapmamızı sağlayan testere çeşididir. Parke zemin, pervaz, süpürgelik, kereste, kalas, lambiri gibi malzemeler için kullanılır. Bu malzemelerin hammaddesi olan ağaçların çeşitleri ahşap testereler için önemlidir. 

Her ahşap testere hem malzeme için uygun değildir. Ahşap testere bıçağında mevcut olan diş sayısı kontrollü, hızlı ve pratik bir şekilde ahşap kesmeyi sağlar. Ahşap testereler her çeşit yumuşak ve sert ağaçların dilme ve boy koparma işlerinde kaba kesimde kullanılır. Gövdede olan soğutma boşlukları sayesinde ısıma olmadan temiz kesim yapar. Ahşap testerelerin  suntalam testere, mdf testeresi, ahşap sağ - sol çapraz testere, çoklu dilimleme testeresi gibi çeşitleri mevcuttur. 

Ahşap Daire Testere Fiyatları

Ahşap testere birbirinden farklı alanlarda birden çok çeşidiyle günlük hayatımızda sık kullandığımız ürünlerin kesimini kolaylaştırmak için üretilmiştir. Bu testere çeşitleri sektörde sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap testerenin kalınlığı, diş sayısı, çap ölçüsü, sağladığı özellik ve avantajlar sebebiyle ahşap testere fiyatları değişmektedir. Ahşap testereler sektörde revaçta olan bir ürün olduğu ve sektör dinamiklerinin rekabetçi yapısı sebebiyle fiyatları kimi zaman maliyetli olabilmektedir. Firmamız istenilen ölçülerde, dilediğiniz özelliklere sahip ahşap testereleri en uygun fiyatlarla size temin etmektedir. Web sitemiz üzerinden en uygun ahşap daire testere çeşitlerini iade garantisi, güvenli alışveriş seçeneği ve sorunsuz hızlı teslimat ile satın alabilirsiniz. 

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

Ahşap daire testere bıçak ölçüleri ahşap testere makinesinin keseceği yüzey derinliğini belirlemektedir. Ahşap kesim testere bıçağı ölçüleri çap olarak ne kadar büyükse yüzeyde keseceği alan da büyümektedir. Ahşap daire kesim testeresi için önemli olan dış çerçeve çapı en az 200 mm den üretilmektedir. Genel olarak da en çok 250 mm çapı olan ahşap kesim testeresi kullanılmaktadır. Ahşap kesmek için testere kullanıldığında kesilen malzemenin çıkaracağı talas, toz gibi materyalleri göz önüne alarak diş sayısı az olan testereler tercih edilmektedir. Diş sayısı fazla ve sık olan ahşap kesim testereleri talas gibi maddeleri diş boşlukları arasından kolayca atamamaktadır. 

D (Dış Çapı) 

B (Kalınlık)

d (İç Daire Çapı)

Z (Diş Sayısı)

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

200

3,2

30

64

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

220

3,2

20

64

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

250

3,2

30

80

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

300

3,2

30

96

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

350

3,6

30

108

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

400

3,8

30

72

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

400

3,8

30

120

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

450

4,0

30

72

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

450

4,0

30

120

Ahşap Daire Testere Ölçüleri

500

4,2

30

120

alüminyum testere.jpg (20 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.