sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 135 ürün görüntüleniyor.
Toplam 135 ürün görüntüleniyor.

Alüminyum Profil

aluminyum-profil.webp (106 KB)

 

Alüminyum profil çeşitleri, kullanımı gün geçtikçe artan, inşaat sektörünün vazgeçilmez malzemeleri arasında ilk sıralardadır. Alüminyum profiller inşaat sektöründe yapılan ince işlerde ve diğer yapı sektöründe; mobilya, otomotiv, tekstil, dekorasyon kapı ve pencere sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Geçmişte daha çok çelik profil tercih edilirken, sektörde artan maliyetler ve kullanım alanlarının çoğalmasıyla birlikte alüminyum profiller artık daha çok tercih edilmektedir. Maliyet avantajı ve kalitesiyle çeliği aratmayan alüminyum profil çeşitleri aynı zamanda oldukça dayanıklı malzemelerdir. Alüminyum profillerin yüzeyi koruyucu eloksal ile kaplanmış olması nedeniyle korozyona karşı dayanıklıdır, bu özelliği ile alüminyum profil çeşitlerinde çelik konstrüksiyonda olduğu gibi taşlama ve boyama işlemlerine gerek duyulmamaktadır. Alüminyum profiller statik ve dinamik yüklemelere karşı da oldukça dayanıklı ve sağlam malzemelerdir. 

Farklı şekillerde ve yapısı itibariyle güzel bir görüntü ortaya çıkaran alüminyum profiller, birçok projede dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Paslanmaz yapısı ve ağır yükleri taşıyabilen gövdesi ile sayesinde kullanıldığı projelerde güven sağlamaktadır. Dekorasyon ve nitelikle mekan oluşturma projelerinde, alüminyum profil çeşitleri sağlıklı malzemeler olması nedeniyle de oldukça çok tercih edilmektedir. Alüminyum profil çeşitleri kendine has hassas ve kusursuz yapısıyla farklı şekillerde, farklı boyutlarda üretilmekte, inşaat sektörünün birçok farklı alanında rahatlıkla kullanılmaktadır. Oldukça çok fazla çeşidi bulunan alüminyum profillerin her bir çeşidi kendi yapısında güvenilir bir sistemin parçasıdır ve en iyi sonucu garanti eder. Kullanım alanı bakımından çelik profillerle yarışan alüminyum profiller maliyet olarak çok daha uygun fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır.

Alüminyum profil çeşitlerinin tercih edilmesinin en önemli nedenlerine değinecek olursak ilk olarak seri montaj imkanı sağlamasıdır. Tasarım çeşidinin fazla olması ve dayanıklılığının yüksek olmasının yanı sıra alüminyum profiller çeşitlerinin hafif olması sevkiyat işlemlerinde oldukça kolaylık sağlamaktadır. Özel kanalları sayesinde her alanda rahatlıkla kullanılabilmesi için tasarlanmış malzemelerdir.

Alüminyum Profil Fiyatları

Alüminyum profil fiyatları bilindiği gibi maliyet açısından oldukça avantajlıdır. Günümüzde yapı teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte kullanımı oldukça yaygınlaşan alüminyum profil çeşitleri yüksek performans sağlamanın yanı sıra oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Yapı sektöründeki tüm malzemelerde olduğu gibi alüminyum profil fiyatlarını etkileyen bazı etkenler mevcuttur. Alüminyum profil fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, alüminyum profilin boyutuna, kullanım alanına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Alüminyum profiller genellikle kg ile satılır. Alüminyum profil kg fiyatı profile göre değişmektedir.Alüminyum profil çeşitleri oldukça fazladır. Onlarca alüminyum profil mevcuttur. Bu profil çeşitlerinin her biri farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla alüminyum profil fiyatları da bu profil çeşitlerinin sağladığı özelliklere karşılık farklılık göstermektedir. Üstün nitelikli alüminyum profil fiyatları düşük kalite üretimli bir alüminyum profil fiyatı ile aynı olmamaktadır. 

Firmamız siz değerli müşterilerimiz için sektörün öncü firması olan Asaş Profilleri temin etmektedir. Asaş alüminyum profiller kalite, dayanıklılık, yalıtım ve yüksek mukavemet gücü ile sektörün en iyi kaliteli alüminyum profillerini üretmektedir. Web sitemizde bulunan alüminyum profiller kategorimizde satışa sunulan ürünlerin çeşitlerine ve fiyatlarına göz atabilir, ihtiyacınız olan alüminyum profil çeşitlerini, orijinal ürün garantisi, hızlı kargo gönderimi, en uygun fiyat avantajıyla Kobibest.com’dan güvenle satın alabilirsiniz.

Alüminyum Doğrama Profil Fiyatları 

Kapı ve pencereler için sık tercih edilen alüminyum doğramalar ahşap ve plastik doğramalara nispeten daha avantajlıdır. Alüminyum doğramalar üretim aşamasında termal olarak bölümlere ayrılmış ısı yalıtımını destekleyen profil ürünleridir. Kapı ve pencerelerden içeriye doğru ısı dengesini sağlayacak niteliktedir. Çeşitli kullanım alanları bulunduğu için her alana özel çeşitli boy ve nitelikte üretilmektedir. Değişen boy ve uzunluklar sebebiyle alüminyum doğrama profil fiyatları da değişiklik göstermektedir. Standart boy ölçüsü 6 metre olan doğramalar istenilen doğrama profili ölçülerinde hazırlanarak satışa sunulmaktadır. Firmamız müşterilerimize özel fabrikadan direkt olarak ürün tedariğinde bulunduğu için en uygun alüminyum doğrama profil fiyatları web sitemizde mevcuttur. Size özel toptan fiyatları öğrenip, ürünler ile ilgili teknik bilgi almak ve alüminyum profil fiyat listesi için whatsapp birimimiz ile iletişime geçip sipariş oluşturabilirsiniz.Asaş alüminyum fiyat listesi İçin Tıklayınız.

Alüminyum Profil Çeşitleri 

  Kullanıldığı yapıya işlevsellik ve dayanıklılık katan alüminyum profillerin, kullanım alanlarına ve estetik yapı unsurlarına katkısına göre birden fazla çeşitleri ve birçok alüminyum profil ölçüleri bulunmaktadır. Cam balkon sürme doğrama sistemlerinde, cam kapı köşe dönüşlerinde, sanayi panjur üretimlerinde, alüminyum korkuluk sistemlerinde, bölme duvarlar gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Alüminyum profiller ana profil hatları haricinde kullanılacağı alanlarda kolaylık sağlamak için düşey alüminyum profil, yatay alüminyum profil, kasa alüminyum profil, açılı dönüş profil, baskı kapak profil, kasa kanat ve tij alüminyum profil, düşey bağlantı profilleri, yatay bağlantı profilleri, adaptör alüminyum profilleri gibi çeşitli profillerle kullanılmaktadır. Ana profil sisteminin altında uygulanacak alan için gerekli olan profil çeşidi belirlendikten sonra uygulanan sistemi oluşturmak için üretilen bu yardımcı alüminyum profiller ve alüminyum pvc aksesuarlar alüminyum doğrama profillerin ana unsurlarıdır. İnşaat ve yapı sektöründe kullanılan alüminyum profil çeşitleri;

    1)Giydirme Cephe Sistemleri Alüminyum Doğrama Profilleri

E50 Cephe Giydirme Alüminyum Profil; 

E50 cephe giydirme profilleri silikon cephe, kapaklı cephe, yarı kapaklı cephe ve dışa açılır gizli kanat profiller için kullanılmaktadır. E50 profiller yalıtım değeri en yüksek olan giydirme cephe sistem profil çeşididir. E50 Profiller cam fitili, orta baskı fitili, kasa fitili, derz fitili, kasa adaptör fitili,cephe makası, cephe kolu gibi giydirme cephe aksesuarları ile birlikte kullanılmaktadır. Dış cephe görünümünde kesintisiz cam görünümü elde etmenizi sağlar. 

R50 Cephe Giydirme Alüminyum Profil;

R50 cephe giydirme profilleri az ve çok katlı yapılarda rahatlıkla kullanılabilir. Kapaklı cephe, kasetli cephe, yarı kapaklı cephe, dışa açılır gizli kanat, parallel açılım gizli kanat ve çelik takviyeli sistem uygulama seçeneklerinde kullanılır. R50 profiler düşey profiller, yatay profiller, baskı kapak profilleri, dilatasyon profilleri, kaset profilleri, cam yapıştırma, tij, takoz ve bağlantı takozları ile giydirme cephe sistemlerini oluşturmaktadır. R50 giydirme cephe cam fitilleri, orta baskı fitilleri, kaset sabitleme parçaları, cam takozu gibi aksesuarlar ile birlikte kullanılmaktadır. 

RT50 Cephe Giydirme Alüminyum Profil;

RT50 cephe giydirme alüminyum profilleri uygulamalarda oluşabilecek fireleri en aza indirgemiştir. RT50 profiller dışa açılır gizli kanat uygulamaları için kullanışlıdır. Kapaklı cephe, kasetli cephe, yarı kapaklı cephe, paralel açılım gizli kanat uygulamalarında kullanılır. Köşe takozları, yatay ve düşey bağlantılar, cam fitilleri, tırnak fitili, kaset bini fitili, dış cam fitili, cephe makası gibi ürünlerle kullanılmaktadır. 

RPE82 Cephe Giydirme Alüminyum Profil;

RPE82 profiller mimari sistem giydirme cephe uygulamalarında oldukça fazla kullanılmaktadır. İş merkezlerinde, hastanelerde, oteller, konutlar gibi yüksek yapılar için tercih edilmektedir. RPE82 alüminyum profillerin montajı fabrikada üretim aşamasında hazırlanmaktadır. Ürünün sunduğu bu avantaj ile cephe giydirme işlemi oldukça basit ve hızlı olmaktadır. Kasa profili, kanat profili, kasa ve bağlantı profilleri, adaptör profilleri ile kullanılmaktadır. Isı yalıtımını sağlar niteliktedir. 

   2)Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri

RWT75 Yüksek Yalıtımlı Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Profil;

RWT75 düşük uf değeri sağlayan yalıtımlı kapı ve pencere sistemi profilidir. Kasa profilleri, kanat profilleri, hemyüz kapı kanat profilleri, orta kayıt profilleri, etek ve eşik profilleri, adaptör profilleri, cam çıta profilleri ile birlikte kullanılmaktadır. İçe açılım ve dışa açılım hemyüz sistemler için uygundur. Eşik fitili, bini fitili, köşe enjeksiyon fitili, yalıtım elemanı, cam takozu, yay kol, baston kol, yarım ay kol, tahliye kapağı, pencere menteşesi, dilli kilitler, bareller, kapı sürgüleri gibi alüminyum aksesuarları ile birlikte kullanılmaktadır. 

RWT67 Yüksek Yalıtımlı Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Profil;

RWT67 profiller, kapı ve pencere sistemlerinin kanat çerçevelerine dışarıdan bakıldığında gizlidir ve görünmez. İçe açılır, gizli kanat, vasistas, çift eksen açılım, çek & sür sistem uygulamalarında kullanılmaktadır.  RWT67 alüminyum profiller tozluk fitili, iç cam fitili, dış cam fitili, iç bini fitili, orta kanat fitili gibi kapı ve pencere fitilleri ile kullanılarak kapı ve pencere sistemlerinin ısı yalıtımını sağlamaktadır. Giesse pencere menteşesi, sistem pencere menteşesi, giesse çift açılımlar, giesse pim, ispanyolet kollar ile uyumludur.  

RWTP64 Yalıtımlı Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Profil;

 RWTP46 alüminyum profiller, straforlu ısı bariyerlerine sahiptir. Pvc açılım kapı ve pencere sistemleri için uygun profil yapısına sahiptir. İçe açılır, vasistas, dışa açılır, çift eksen açılım, pvc aksesuara uygun kanat, çek & sür ve katlanır sistem uygulamalarında kullanılmaktadır.  RWT67 profilleri etek ve eşik profilleri, kasa, kanat profilleri adaptör profilleri cam çıta profilleri, köşe takozları ile kapı ve pencere sistemlerini oluşturmaktadır.

RWT56 Yalıtımlı Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Profil;

 RWT56 alüminyum profiller, hemyüz kasa seçeneğine sahip oval ve düz kasa seçenekleri ile de kapı pencere sistemlerinde estetik bir görünüm elde etmemizi sağlamaktadır. İçe açılır,dışa açılır, vasistas çift eksen, pvc aksesuar kanatlar için kullanılmaktadır. Gizli pencere menteşesi, giesse pencere menteşesi, kapı menteşeleri, rescara akustik pencere kolları, giesse global pencere kolu, vasistas makaslar,kapı altı süpürgelikler RWT56 profiller için uygundur.

RWT64 Yalıtımlı Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Profil; 

RWT64 alüminyum profiller, hava geçirgenliğini, su sızdırmazlığını ve ısı yalıtımı en iyi derecede sağlamaktadır. Katlanır kapı ve cam sistemler, içe açılır, vasistas, çek & sür sistemleri, dışa açılır sistemleri için kullanılmaktadır. 

RWT55+ Yalıtımlı Kapı ve Pencere Sistem Alüminyum Profil; 

RWT55+ alüminyum profiller, vida kanalları bulunan ısı yalıtımlı alüminyum profil çeşitlerindendir. Çek & sür, katlanabilir, içe açılır, vasistas, dışa açılır sistem uygulamalarında kullanılmaktadır. RWT55+ alüminyum profil, kasa profilleri, kanat profilleri, orta kayıt profilleri, etek profilleri, adaptör profilleri cam çıta profilleri ile birlikte kapı pencere sistemlerini oluşturmaktadır. Cam fitilleri, tahliye kapağı, adaptör kapağı, pvc köşe çavuşu, pencere menteşeleri, kapı menteşeleri gibi alüminyum aksesuarlarla kullanılmaktadır.

   3) Sürme Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri

RMS45 Yalıtımlı Sürme Sistem Alüminyum Profil;

 RMS45 profilleri cam çıta kullanılmadan da kanat oluşturma özelliğine sahip ısı yalıtımlı sürme sistem alüminyum profilidir. Basit sürme sistem, 90 derece kanat birleşimi, cam çıtasız kanat, 3 raylı kasa ve sineklik sistem profilleri olarak kullanılmaktadır. 2 kapılı, 3 kapılı ve 4 kapılı olarak ısı yalıtımlı sürme sistem oluşturabilir. Epdm fitilleri, cam u fitili, kıl fitil, floklu fitil, iç cam fitili, stoper, köşe bağlantı, kilit karşılığı, sineklik rulmanı, havuzlu kilit, havuz kol, sürme kollar ile birlikte kullanılmaktadır. 

RST116 Yalıtımlı Sürme Sistem Alüminyum Profil; 

RST116 alüminyum profiller sektörde hebeşibe olarak da bilinmektedir. Kaldır sür özelliği olan hebeşibe profiller çok fazla talep gören yalıtımlı sürme sistem profilidir. Normal sürme, kaldır sür,45 derece kanat birleşimi, cam çıtalı kanat, tek raylı kasa, sabit kasa sürme sistemlerinde kullanılmaktadır. Çift raylı kasa profilleri, tek raylı kasa profilleri, kasa profilleri, kanat profilleri, orta kayı profilleri, adaptör profiller, cam çıta profilleri vb diğer alüminyum profil çeşitleri ile birlikte sürme sistemi oluşturmaktadır.

RST83 Yalıtımlı Sürme Sistem Alüminyum Profil; 

RST83 yalıtımlı alüminyum profiller farklı kasa kanat profillerine sahiptir. Cam fitili, MT-216 A kenet fitili, pvc kapaklar, seviye takozları, kenet adaptörleri, yalıtım adaptörleri, rescara ispanyolet kollar, havuzlu kilit, tekli ve çiftli ayarlı rulmanlar, çelik ray gibi çeşitli aksesuarlar ile birlikte kullanılmaktadır.

RST58 Sürme Sistem Alüminyum Profil; 

RST58 alüminyum profil, yalıtımlı sürme sistemler içerisinde en çok damlalık, pervazlık ve sineklik sistemi olarak kullanılmaktadır. Isı bariyerleri sayesinde sürme sistemlerin ısı yalıtımını sağlamaktadır. Normal sürme sistem, 90 derece kanat birleşimi, 45 derece kanat birleşimi,cam çıtalı kanat, cam çıtasız kanat, sabitle birleşim, 3 raylı kasa ve sineklik uygulamaları için kullanılmaktadır. RST58 alüminyum profil, kasa profilleri, kanat profilleri, çıtalı kanat kenet ve cam çıtası ile sürme sistemi oluşturmaktadır.

RS58 Yalıtımsız Sürme Sistem Alüminyum Profil; 

RS58 alüminyum profil, yalıtımsız sürme sistem uygulamalarında en çok tercih edilen profil çeşididir. RS58 profilleri çelik takviyeli kanat profilleri sayesinde kapı olabilmektedir. Normal sabit sürme, 90 derece kanat birleşimi, 45 derece kanat birleşimi, cam çıtalı kanat, cam çıtasız kanat, 3 raylı kasa ve sineklik uygulamalarında kullanılmaktadır.

RS83 Yalıtımsız Sürme Sistem Alüminyum Profil; 

RS83 alüminyum profil sistemlerinde kayar sineklik mevcuttur. Normal sürme, 90 derece kanat birleşimi, cam çıtasız kanat ve sineklik uygulamalarında kullanılan yalıtımsız sürme sistem profilleridir. Kasa profilleri, kanat profilleri, adaptör profilleri ile sürme sistem oluşturmaktadır. Cam fitili, kıl fitil, stoper, kenet fitili, pvc kapakları, seviye takozları, ispanyolet kollar, kilit karşılıkları ile kullanılmaktadır.

   4) Ofis Bölme Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri

RO73 Ofis Bölme Alüminyum Profil;

R073 alüminyum profiller, ofis sistemlerinde duvar gibi bölme uygularında kullanılmaktadır. Etek altı fitili, cam fitili, dış bini fitili, çıta kanal fitili, bağlantı parçaları, kapı menteşeleri ile birlikte kullanılmaktadır. 

   5) Işıklık Alüminyum Doğrama Profilleri

RSK50 Işıklık Sistem Alüminyum Profil; 

RSK50 alüminyum profil, fitil kullanılarak su tahliye işlemini sağlamaktadır. Çelik profiller sayesinde ışıklık olarak kullanılmaktadır. Kasa profilleri, kanat profilleri, baskı kapak profilleri, köşe takozları ile birlikte ışıklık sistemini oluşturur. Kapak altı fitili, cam fitili, kaset bini fitili, epdm köpük, düşey cam fitili, sosis fitil, pvc adaptör profili, yatay cam fitili, nem alıcı profil, kilitleme parçası, kanat açkı mekanizması, menteşeler gibi aksesuarlar ile birlikte kullanılmaktadır.

SKY65 Işıklık Sistem Alüminyum Profil; 

SKY65 alüminyum profiller kondens kanalları aracılığıyla su tahliyesi yapabilmektedir. Düşey profiller, yatay profiller, kapak profilleri, baskı kapak ve cam destek profilleri, kanat profilleri, köşe takozları ile ışıklık sistemini oluşturmaktadır. Orta fitili, cam fitili, orta baskı fitili, dış cam fitili, pvc profil, kapak altı fitil ile kullanılmaktadır. 

   6) Kompozit Panel Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri

COMP50 Kompozit Panel Alüminyum Profil; 

COMP50 alüminyum kompozit profil, alüminyum kompozit panellerin dış cepheler de sabir, dayanıklı ve ısı yalıtımını sağlayabilmek için kullanılmaktadır. COMP50 h ve f tipi alüminyum profillerden oluşmaktadır. Düşey profil, adaptör profil ile dış cephe sistemlerini oluşturmaktadır. 01.07.10 fitil, 01.07.14 derz fitili, 08.01.03 alüminyum ankraj demiri ve anahtar geçme bağlantı aparatları ile birlikte kullanılmaktadır. 

   7) Güneş Kırıcı Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri

RSS Güneş Kırıcı Sistem Alüminyum Profil;

RSS güneş kırıcı alüminyum profiller üst üste 4 profilin yatay bir şekilde sabitlenmesi için kullanılır. RSS alüminyum profiller ayarlanabilir yapısı ile derece olarak indirilip kaldırılabilir. Solar p alüminyum profiller kullanılarak güneş kırıcılar oluşmaktadır. Yan kapaklar çeşitleri ile kullanılmaktadır. 

   8) Küpeşte Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri;

AS40 Kare Küpeşte Sistem Alüminyum Profil; 

AS40 kare küpeşte alüminyum profiller, korkuluk küpeşte uygulamaları için kullanılmaktadır. A80T01 alüminyum profil, A80T02 profill, A60T01 profil, 040C03 profil, 40CO9 profil, A400 D 01 gibi çeşitli profiller ile kullanılmaktadır. AS40 profiller, kare flanş, kare dikme dekorlu flanş,dikme flanş, kare dıştan vidalı duvar flanşı, cam kanallı içten vidalı kare duvar flanşı gibi kare küpeşte aksesuarları ile kullanılmaktadır. 

AS50 Yuvarlak Küpeşte Sistem Alüminyum Profil;

AS50 yuvarlak alüminyum profil, yuvarlak küpeşte korkuluk sistemleri için kullanılmaktadır. A04227A yuvarlak alüminyum profil çeşitleri ile küpeşte korkuluk sistemini oluşturmaktadır. Boru tapası, tırnaksız boru flanşı, çift delikli duvar flanşı, kurtağzı, dönüş profilleri, bilezik, cam tutucu, cam stobu, epoksi tabanca, kimyasal dübeller, kapı sürgüsü gibi çeşitli yuvarlak küpeşte aksesuarları ile birlikte kullanılmaktadır. 

RB120 Cam Küpeşte Sistem Alüminyum Profil; 

RB120 alüminyum profiller, cam balkon uygulamalarında estetik bir görünüm elde etmemiz için kullanılmaktadır. Profillerin birbirinden farklı kapak alternatifleri mevcuttur. B120 F 01 profil, B120 P 01 profil, B120 T 06 profil çeşitleri ile cam balkon uygulamalarını oluşturmaktadırlar. Dübel, somun, cam destek takozu, iç cam fitili, cam fitili, cam destek takozu gibi cam balkon aksesuarlarıyla birlikte kullanılmaktadır.

RB90 Cam Küpeşte Sistem Alüminyum Profil; 

RB90 alüminyum profil, iç ve dış mekanlarda cam korkuluk uygulaması için kullanılmaktadır. B90 F 01 profil, B90 P 01 profil, B120 T 06 profil çeşitleri ile birlikte küpeşte sistemlerini oluşturmaktadır. 

   

9) Cephe Kaplama Sistem Alüminyum Doğrama Profilleri;

RDP Cephe Kaplama Sistemi Alüminyum Profil; 

RDP cephe profilleri, boya gerektirmeyen, iç ve dış mekanlarda estetik görünüm elde etmeye yardımcı alüminyum profil çeşitlerindendir. Geçme kilit sistemine sahiptir. Yatay profiller, ankraj ve adaptör profilleri ile dış cephe sistemlerini oluşturur. 01.19.30 bini fitili ile kullanılmaktadır. 

RTC22 Cephe Kaplama Sistemi Alüminyum Profil; 

RTC22 cephe profilleri, bina hareketlerinde yapısal dayanım sağlayan alt konstrüksiyon sistemidir. İç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Düşey profiller, yatay profiller, adaptör profilleri, ankraj profilleri ile cephe kaplama sistemlerini oluşturur. 100’lük ankraj, 150’lik ankraj çeşitleri ve bini fitili ile kullanılmaktadır. 

   10) Katlanır ve Giyotin Cam Sistemleri Alüminyum Doğrama Profilleri

RFG46+ Cam Balkon Sistem Alüminyum Profil; 

RFG46+ alüminyum profiller, açılı dönüş, pvc ve metal teker imkanları sunmaktadır. Yüksek yapılarda çift cam seçeneği ile ısı yalıtımını da destekler. Kasa profilleri, kanat profilleri, adaptör profilleri ile katlanır cam sistemlerini oluşturmaktadır. Kilitli teker, fren sistemleri, stoplama, mafsallı gönye, kıl fitil, zincir, sünger fitil, yan kapak, pimli menteşe gibi cam balkon aksesuarları ile kullanılmaktadır. 

RGK Giyotin Sistem Alüminyum Profil; 

RGK alüminyum profiller, hareketli küpeşte sistemleri için kullanım kolaylığı sağlayan, çift camlı kullanımlarda ise bulunduğu ortamda yoğuşmayı sağlamaktadır. Bitiş profilleri, kasa profilleri, kanat adaptör ve cam çıta profilleri, köşe takozları ile hareketli küpeşte sistem giyotin sistemleri oluşturmaktadır. 

    11) Standart Alüminyum Profiller

I Alüminyum Profil; 

I profiller, sektörde ıpn profil olarka da adlandırılmaktadır. Normal I profil, orta genişlikte ı profil, geniş başlıklı ı profiller (he profil), geniş başlıklı ağır ı profiller (hem profil) gibi çeşitleri mevcuttur. Sıcak haddeleme yöntemi ile üretilmiştir. 

Oval Alüminyum Profil; 

Oval alüminyum profil başlıca inşaat sektöründe, otomotiv yan sanayi, masa, sandalye, koltuk, bisiklet ve bisiklet yan sanayinde kullanılmaktadır. Paslanmaz, galvaniz kaplıdır. Namlu kelepçeli E-Z flanş bağlantısı, standart oval profil bağlantısı ile birlikte kullanılmaktadır. 

L Alüminyum Profil; 

L alüminyum profil, köşebent profili olarak da bilinmektedir. L profil üzerinde yüksek mukavemetli ve kolay kaynak yapılabilmesi sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir. Alüminyum l profil çeşidide sıcak haddeleme yöntemi ile üretilmiştir. Birleşme noktalarında kullanılmaktadır. Çeşitkenar ve eşkenar profil olmak üzere çeşitleri mevcuttur.

T Alüminyum Profil; 

T alüminyum profil, ters t harfi şeklinde imal edilmektedir ve binaların taşıyıcı noktalarında kullanılmaktadır, ağırlığın belirli bir yerde toplanmasını engellemektedir. Alüminyum t profil galvaniz kaplıdır.

U Alüminyum Profil; 

U alüminyum profil, şeklinden dolayı oldukça kullanışlıdır. Alüminyum u profil hasarlı binalarda prefabrik evlerde beyaz eşyalarda sıklıkla aranmaktadır. Alüminyum u profil fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz. 

Alüminyum C Profil; 

Alüminyum C profil , ismini şeklinden almıştır. Sıcak daldırma galvanizden yapılmaktadır.

Alüminyum H Profil; 

Alüminyum H profillerinin kulakları geniştir. Alüminyum H profilleri , mobilya sektöründe eloksal kaplamalarda üretim sanayisinde ve özellikle insaatlarda kullanılmaktadır.

Kare Alüminyum Profil; 

Kare alüminyum profiller, kutu profil olarak da bilinmektedir. Kare profiller, mobilya sektöründe, güvenlik ızgaralarında, nakliye ve imalat ürünlerinde kullanılmaktadır. Kesitli ve içi boş alüminyum profillerdir. Bükülmeye karşı eşit derece de yüksek mukavemet sağlar.Alüminyum kare profil istenildiği takdirde boyanabilir.Kutu profil yapıların dış cephelerinde, çatı kaplama uygulamalarında ve küpeşte uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. 

Dikdörtgen Alüminyum Profil; 

Kare profil gibi içi boş kesitleri olan bir alüminyum profil çeşididir. Her yapı, avm, fabrika gibi çeşitli yapılarda kullanılmaktadır. Dikdörtgen şeklindedir. Çelik konstrüksiyon sağlayan yüksek mukavemetli ve uzun ömürlüdür. 

Lama Alüminyum Profil; 

Lama profil, sıcak haddelenmiş üretilmiştir. Yassı formdadır. Mimari çelik, otomotiv sektörü, savunma sanayi, yapısal desteklerde, motor ve motor bileşenlerinde kullanılmaktadır. 

Alüminyum Köşe Profili ; 

Alüminyum köşe profili dış köşeleri koruma ve köşe detayını oluşturmak için kullanılır. Genellikle alçı levha sistemlerinde bölme duvarlarda giydirme duvarlarda kullanılmaktadır.

C60 Alüminyum Profil ; 

C60 Alüminyum Profillerin ısı yalıtımı yoktur. Doğramalar ve cam kesitleri ile kullanılmaktadır.

Alüminyum Kasa Profil

Alüminyum kasa profil çeşitleri ısıya dayanıklı olması ve dayanıklı olması özellikleri sayesinde inşaat sektöründe, mimari yapılarda, özel makine ekipmanlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Alüminyum kasa profillerin kaynak yapımına elverişli olması ve korozyona dayanıklılığı da tercih edilmesinde etkili özelliklerdir. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması özellikleri sayesinde alüminyum kasa profiller çeşitli yapıların farklı aşamalarında güvenle kullanılabilir.

Alüminyum Boru Profili 

Alüminyum boru profilleri farklı çaplarda ve ölçülerde sıkça kullanılmaktadır. Alüminyum boru profilleri hafiftir ayrıca ısı iletkenliği ve elektirik iletkenliğine sahiptir. Geri dönüşümü kolaydır ve rahatca şekil verilebilir. Alüminyum boru profil fiyatlari ölçüsüne göre degişmektedir. 

Alüminyum Sineklik Profili 

Alüminyum sineklik profili genellikle sinekliğin ölçüsüne göre özel imal edilmektedir.Bu yüzden alüminyum sineklik profil fiyatları kullanılcağı yere göre değişiklik göstermektedir.

Hayatımızın bir parçası olan alüminyum profil modelleri olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlamak ile beraber uzun ömürlü olması, yapı sistemlerinde kullanımının kolaylığı ve hafif olması, ısı yalıtımını sağlaması ile tercih sebebidir..Firmamız dilediğiniz alüminyum profil çeşitlerini sizin için en uygun alüminyum profil fiyatlarıyla temin etmektedir. Detaylı alüminyum profil çeşitleri ve fiyatları için bunun dışında alüminyum profil bağlantı elemanları için de web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.