x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Koli Bandı

Koli bandı paketleme, ambalajlama, ürün koruma, sabitleme işlevlerini sağlayan dayanıklı yardımcı elemandır. Hayatımızın her noktasında çeşitli sebeplerden dolayı koli bantlarını kullanmaktayız. Nakliye firmaları taşıma işlerinde sıklıkla kullanırken bizlerde ev ve ofislerimizde çeşitli sabitleme, birleştirme işlerimizde kullanmaktayız.

Fonksiyonel işlevleriyle koli bandı renk, ebat ve doku olarak bizlere farklı çeşitler sunmaktadır. Farklı alan ve amaçlarda kullandığımız koli bandı her alan için özel ve eşşiz özellikleriyle oldukça fazla tercih edillmektedir. Koli kaplama işleminde koli bandının daha çok kalın, dayanıklı ve kolayca yapıştırılabilen bir yapıya sahip olmasına ihtiyaç duymaktayız. Ofiste veya evde ise kolay koparılabilen, geniş veya dar boyutlu, iz bırakmayan koli bandı çeşitlerine ihtiyaç duyarız. Bu iki örnekte olduğu gibi ihtiyaç alanlarımız tercih ettiğimiz koli bandı çeşitlerini de etkilemektedir. Bu farklılıklara rağmen yine de koli bandı günlük yaşantımızın her anında ihtiyaç duyulan önemli ürünlerindendir.

Koli bandı kullanımı işletmeler içinde önemlidir. Özellikle paketleme ve nakliye firmaları koli bantlarını sıklıkla kullanmaktadır. Nakliye sektöründe koli bandının kullanılması eşyaların sağlam ve dayanıklı kolilerde güvenle taşınmasını sağlar. Ev taşıma işleminde eşyalar özenle koruyucu poşetlere konup sarılır. Koli bandı ile eşyalar sabitlenir ve karton kolilere yerleştirilir. Eşyaların sağlam bir şekilde karton kutulara konmasının ardından kolilerin dağılıp eşyaların tahrip olmasını engellemek için koli bandı kaplanır. Tüm bu süreçte koli bandı kullanımını kolaylaştırmak adına koli bandı kesim makinesi kullanılabilir. Farklı işletmelerde ise genellikle sevk kolilerinin teslimatında problem olmaması için sevk kolileri, koli bandı ile özenle kaplanmaktadır. Sevk kolilerinin ağızları koli bandı ile yapıştırılmaktadır. Kimi işletmeler sevk kolilerini özelleştirmek için baskılı, logolu koli bandı tercih etmektedir.

Koli Bandı Çeşitleri

Koli bandı oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Tüketicilerde sıklıkla koli bandı çeşitlerine ihtiyaç duymaktadır. Koli bandı çeşitleri yüzeylerin sabitlenmesi, ürünlerin peketlenmesi, nesnelerin birbiri ile yapıştırılması gibi farklı işlevlere sahiptir. Bütün bu işlevleri sağlaması için çeşitli özelliklere sahiptir. Koli bandı çeşitleri dayanıklı, kolayca kopmayan, iz bırakmayan, kolay yapışan, aşınmayan, basınca dayanıklı tutuş gücü yüksek ürün çeiştleridir. Tüm bu özellikleri sağlayan koli bandı çeşitleri hotmelt koli banı, akrilik koli bandı, solvent koli bandı, şeffaf koli bandı, kraft koli bandı, renkli koli bandı ve baskılı-logolu koli bandı olmak üzere 7 çeşittir.

hotmelt-seffaf-koli-bandi-45x100.png (76 KB)     

Hotmelt Koli Bandı

Hotmelt koli bandı sıcak tutkal kullanılarak üretilmektedir. Yapışma gücünü sıcak tutkal sağlamaktadır. Solvent içermez. Ağır yüklü paketlemelerde kullanılır. Yapısı gereği en fazla 60 santigrat dereceye kadar ısıya dayanabilir. Kraft kolilerde, teslimat kolilelerinde, naylon ve poşetlerde hotmelt koli bandı kullanılabilir. Yüksek yapışma mukavemetine sahiptir. El ile kolayca kopartılabilir. Tekstil, nakliye, gıda, matbaa,inşaat ve otomotiv gibi sektörlerde kullanılmaktadır. Kolay yapışması, yüksek tutuculuğu ve etkili yapışma gücü sebebiyle en fazla tercih edilen koli bandı çeşidi'dir. Hotmelt koli bandı 4 yıl raf ömrüne sahip uzun ömürlü koli bandıdır.

Hotmelt koli bandı farklı renklere sahiptir. Hatta koli bandının yapısı sebebiyle üzerine baskı da yapılabilmektedir. Beyaz, taba, şeffaf ve baskılı-logolu hotmelt koli bandı çeşitleri mevcuttur. Firmalar kurumsal kimlikleri için yaptığı çalışmalarda sevk kolilerini baskılı- logolu koli bandı ile kaplamaktadır. Hotmelt koli bandı ise baskılı-logolu koli bandı için tercih edilmektedir. 19 mm ve 100 mm ebatları arasında hotmelt koli bandı ebatları mevcuttur. Genellikle 45x100 mm koli bandı çeşitleri tercih edilmektedir.

akrilik-koli-bandi.png (52 KB)  

Akrilik Koli Bandı

Solvent içeren akrilik yapıştırıcıdan üretilen koli bandıdır. Hafif ağırlıktaki koli ve kartonlar da kullanılmaktadır. Ancak esasen poşet ve naylonlar için üretilmiştir. Naylon yüzeyler için daha kullanışlıdır. Katkı gerektirmeyen akrilik yapıştırıcı içeren koli bandı çeşididir. Gıda, sevkiyat ve nakliye gibi alanlarda akrilik koli bandı tercih edilmektedir. E-ticaret firmaları ve kurumsal firmalar sevkiyat kolilerinin paketlenmesi, kaplanması için şeffaf akrilik koli bandı çeşitlerini tercih edilmektedir. Akrilik koli bandı üzerine logo veya baskı yapılamamaktadır. Bu sebeple akrilik koli bantları kurumsal kimliğinizi yansıtamaktadır. Kurumsal kimlik çalışaması için daha çok hotmelt koli bandı tercih edilmektedir.

Yüksek mukavemete sahiptir ve elle kolayca kesilemez. Koli bandı makinesi kullanılarak daha kolay kesme ve yapıştırma işlemi yapabilirsiniz. Naylon, metal, karton, cam, duvar, seramik ve plastik yüzeylerde kullanılabilir. Baskı yapılabilen koli bandı çeşididir. Akrilik koli bandı hava koşullarına ve uv ışınlarına karşı dayanıklı, su geçirmezdir. Akrilik bazlı yapısı gereği diğer koli bantlarına göre kötü kokuludur.

solvent-koli-bandi.png (53 KB)  

Solvent Koli Bandı

Solvent koli bandı doğal kauçuktan üretilmektedir. Kauçuk reçine haline getirilip solvent ile seyreltildikten sonra kullanılmaktadır. Sessiz kullanımı veiz bırakmayan yapısı mevcuttur. Koli kaplama, ambalaj kaplama ve paketleme işlemlerinde tercih edilir. Etkili yapışma gücüne sahiptir. Şeffaf, taba, beyaz gibi solvent koli bandı renkleri mevcuttur. Çok yoğun tutkal içermektedir. Yoğun yapıştırma gücü sayesinde çok soğuk ve sıcak hava koşullarından etkilenmemektedir. Solvent koli bandı diğer koli bandı çeşiteri arasında daha maliyetlidir. Bu sebeple kullanımı oldukça az koli bandı çeşididir.

koli-bandi.png (87 KB) 

 Şeffaf Koli Bandı

Şeffaf koli bandı en çok tercih edilen ve her alanda kullanılan koli bandı çeşididir. Işığı geçiren, elle koparılabilen, iz bırakmayan koli bandıdır. Kullanıldığı karton kolilerde şeffaf yapısı gereği herhangi bir bilgiyi kapatmaz. Kolilerde bulunan adres, telefon, saklama koşulları gibi önemli bilgilerin okunmasına engel olmaz. Dört mevsim olumsuzhava koşullarına dayanıklıdır. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Şeffaf hotmelt koli bandı, şeffaf akrilik koli bandı, şeffaf su bazlı koli bandı, şeffaf solvent koli bandı seçenekleri mevcuttur.

kobibest-kraft-koli-bandi.png (145 KB) 

Kraft Koli Bandı

Orta hafiflikteki paketlemelerde kullanılmaktadır. Oluklu mukavvadan üretilmektedir. Doğal kauçuk, sentetik kauçuk ve nebati tutkal kullanılarak koli bandının yapışmasını sağlar. Doğal hammadde geri dönüştürülmüş kraft kağıt ile üretilmiştir. Doğa dostu karton sızdırmazlık bandıdır. Kraft koli bandına yazı yazılabilmektedir. Silikonlu kraft koli bandı, silikonsuz kraft koli bandı ve su ile aktifleşif yapışan kraft koli bandı çeşitleri mevcuttur. Silikonlu kraft koli bandı, süper kraft bant ve silikonsuz kraft koli bandı olarak da adlandırılmaktadır. 80 - 90 derece ısıya kadar dayanıklıdır. 45x100 mm kraft koli bantları tercih edilmektedir. Kraft koli bantlarına yapıları gereği baskı yapılabilmektedir. Silikonsuz kraft koli bandı baskı için daha uygundur.

renkli-koli-bandi.png (41 KB)  

Renkli Koli Bandı

Renkli koli bantları kişi ve kurumların istekleri doğrultusunda kırmızı, mavi, sarı, yeşil gibi çeşitli renklerde koli bandı üretilmesidir. Her koli bandı çeşidinin istenilen renklerde üretilme imkanı mevcuttur. Örneğin mavi akrilik koli bandı tercih ederseniz bunun üretimi kolaylıkla sağlanmaktadır. Firmalar sevkiyat kolilerini kişiselleştirmek için renkli koli bantlarını tercih etmektedir. Renkli koli bantları baskı için de elverişlidir. Güçlü yapışma gücüne sahip, iz bırakmayan ve uzun ömürlü koli bandıdır.

baskili-logolu-koli-bandi.png (117 KB)  

Baskılı - Logolu Koli Bandı

Firma logo, slogan, adres, websitesi, telefon gibi bilgilerinin koli bantları üzerine basılması ile elde edilen koli bandı çeşididir. Baskılı-logolu bant firmaların teslimat yaptığı kurumlarda akılda kalmak için yapılan bir pazarlama ve tanıtım stratejisi olarak kullanılmaktadır. Baskılı-logolu koli bantları yüksek yapışma gücüne sahiptir. Sevkiyat kolilerinde, kraft kutu ve zarflar ile kullanılmaktadır.

Koli Bandı Fiyatları

Koli bandı günlük hayatımızın çeşitli alanlarında sıklıkla kullandığımız ürünler arasındadır. Farklı renk, boyut ve materyallerden oluşan koli bantları istenilen seçeneklerde üretilmektedir. Kişi ve kurumlar için özel üretilen ya da genel sık kullanıma özgü üretilen koli bandı çeşitleri de mevcuttur. Farklı alan ve amaçlarda üretilen bu koli bantları kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Çeşitli avantajlar sunan koli bantlarında özel üretim, renk seçeneği ve istenilen ebatlarda üretilmesi sebebiyle fiyat farklılıkları olmaktadır. Koli bandı fiyatları kullanılan yapıştırma bazı, ürün uzunluğu ve ebatları gibi özellikler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Hotmelt koli bandı fiyatları diğer koli bandı fiyatlarına oranla daha uygundur. Akrilik koli bandı fiyatları ve solvent koli bandı fiyatları doğal kauçuk reçine özlü yapıştırıcı kullanılarak üretildiği için biraz daha pahalıdır. Baskılı-logolu ve renkli koli bandı fiyatları koli bandı üzerinde ekstra işlem uygulandığı için maliyetini arttırmaktadır. Sıklıkla kullanılan bu koli bandı çeşitleri dayanıklılık, yüksek yapışma gücü, iz bırakmama gibi özellikleri sağlarken faydalarına uygun koli bandı fiyatlarını da belirlemektedirler. Firmamız fabrikadan direkt toptan satışlarla koli bandı fiyatlarını siz değerli müşterilerimiz için uygun hale getirmektedir. Toptan koli bandı fiyatları hakkında bilgi almak için whatsapp iletişim numaramız ile irtibata geçebilirsiniz. Dilediğiniz renk ve ebattaki koli bantlarına size özel hazırlayıp uygun koli bandı fiyatlarıyla teslim edelim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.