sadsad x
asdasd
2.jpg (128 KB)
Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Alçıpan Vidası

Birçok yerde kullanımı mevcut olan vidalar, kullanıldığı yere göre farklı alternatifler bünyesinde bulundururlar. Vidalar, mobilyaların monteleme işlemlerinde, çeşitli aksesuarlarda ve daha farklı alanlarda karşımıza çıkabilmektedirler. Vidalar, diş yapılarına göre birbirlerinden ayrılabildikleri gibi kullanıldıkları alan ve materyal türlerine göre ve hatta iç mekan ya da dış mekanda kullanılmalarına göre piyasada farklı alternatifler bulundururlar. Vidaları kullanacağınız alana uygun üretilmiş alternatiflerini tercih etmek alacağınız verimi artıracağı gibi vidanın sabitleme özelliğini de en yüksek seviyede kullanabilme potansiyeline erişim sağlayabilirsiniz. Piyasada birden çok özellikte farklı materyallere uyum sağlayabilen vidaların varlığıyla, vidaların kullanım alanlarının çeşitliliği gözlemlenebilmekte.

Birçok farklı yerlerde kullanımına göre çeşitlenen vidalardan birisi de alçıpan vidasıdır. Alçıpan vidası, alçıpan ve metal yüzeylerde kullanım için uygundur. Özellikle alçıpan yüzeyler kolay deforme olabildiklerinden ve alçıpan malzeme olarak daha hassas yapılı olduğundan dolayı alçıpan vidalar, bu malzemeyle birlikte kullanılmasına uygun olarak üretilmişlerdir. Alçıpan vidalarının en kaliteli malzemeden üretimi sağlanmaktadır. 1. Sınıf kalitede üretimi yapılan alçıpan vidalar, aynı zamanda kullanıldıkları alçıpan ve metal yüzeylerde deformasyon oluşturmamalarıyla da tercih sebeplerinden biri olmaktadır. Deformasyonu sıfıra indirgeyen yapısıyla alçıpan vida, sıkı tutunma ve sabitlemede yine başarısını ortaya koymaktadır. Yüzeye sıkı bir şekilde tutunan ve sabitlenebilen alçıpan vida, bu görevi dişleri sayesinde yerine getirir. Kullanıldığı alanda deformasyona neden olmazken yine kendi gövdesinde de oluşabilecek deformasyonu en aza indirger. Kullanılacağı alana montelemesi gayet basittir ve yine kullanıldığı alandan sökülmesi de kolaylıkla uygulanabilir. Piyasada birçok farklı yükseklik ve ebatlarda bulunabilirler. Örnek verecek olursak 3.5x25 alçıpan vidası piyasada en çok bilinen ve yine en çok tercih edilen vida boyutlarındandır. Ve yine 5x25 sivri alçıpan 1000 adet en çok satışı yapılan alçıpan vidaların boyutlarından ve miktarlarından birisidir.

Alçıpan vidalar, alçıpanla ahşap ya da metal yüzeyler arası sabitlemede kullanılırlar. Bu ayrımın sebebi, alçıpan vidaların yüzeyde oluşabilecek hasarı en aza indirgemesidir. Alçıpan vidalar sivri uçlu ve matkap uçlu alçıpan vidası olarak ikiye ayrılmaktadırlar. 0,7 mm sac kalınlığına kadar olan yüzeylerde alçıpana sabitlemede sivri uçlu alçıpan vidalar, 0.7 ve 2.25 mm arasındaki sac kalınlığına sahip olan yüzeylerde alçıpana sabitlemede ise matkap uçlu alçıpan vidaları kullanılmaktadır. Matkap uçlu alçıpan vidalar, akıllı alçıpan vidalar olarak da bilinirler. Daha önceden delinmiş alanlarda kullanımı yapılabileceği gibi kullanılacağı malzemenin daha önceden delinmis olması şartı aranmaz. Delici ucuyla kolaylıkla kullanılacağı malzemede deliği açabilme kapasitesine sahiptir. Alçıpan dübel vidası ise her türlü alçıpanda kullanılmak üzere üretilmektedirler.

Alçıpan Vidası Fiyatları

Piyasada birçok farklı markada, birçok farklı boyutlarda ve yine farklı yüksekliklerde alçıpan vidaları bulunmaktadır. Alçıpan vida, deformelere karşı dayanıklı yapısıyla ve yine kullanıldığı alanda deformeye yol açmaması bakımından kullanışlı vida çeşitlerinden birisidir. Alçıpan vidaların dayanıklılığı, vidanın üretildiği malzemenin 1.sınıf kalitede olmasına dayanır. Alçıpan vidanın kullanımı da oldukça kolaydır;  kolayca monteleme işlemi gerçekleştirilebilir ve yine çıkarması da basittir. Sıkı tutunma ve sabitleme özelliğiyle alçıpanlarda kullanımı uygundur. Alçıpan vidası fiyatları piyasadaki markalarda değişkenlik gösterebilir. Alçıpan vidası fiyatları, vidanın marka değerine, vidanın boyutlarına ve satın aldığınız vida miktarına göre artabilmekte ya da azalabilmektedir. Çoğu vidayı satın alırken olduğu gibi alçıpan vidası alırken de toplu bir şekilde satın almak, birim başına ödeyeceğiniz fiyatı azaltacaktır. Örneğin piyasada yaygın olarak satılan 5x25 sivri alçıpan 1000 adet, birim başına ödeyeceğiniz vida miktarında önemli ölçüde tasarruf sağlayabilmektedir. İhtiyaç duyulan vida miktarını satın almadan önce belirlemekte fayda olsa da vida her an ihtiyacımız olabilen bir araç haline geldiğinden uzun vadede bakıldığında toplu bir şekilde satın almak tasarrufa yönlendirebilmektedir. Alçıpan vidası fiyatları, ihtiyaç duyduğunuz alçıpan vidasının çeşidine göre de değişmektedir. Sivri uçlu alçıpan vidası veya matkap uçlu alçıpan vidası fiyatları aynı olmayabilir.

alçıpan vidası.jpg (24 KB)

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.