sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 37 ürün görüntüleniyor.
Toplam 37 ürün görüntüleniyor.

Menteşe

Menteşe kapı pencere çeşitlerinin yapılarda, mobilyalarda veya farklı alanlarda kolaylıkla kullanılmasını sağlar .Menteşe beraberinde kullanıldığı araçlarla kapı ve pencerelerin hareketini kolaylaştırmaktadır. Alüminyum, pimapen pvc, metal, çelik gibi farklı menteşe çeşitleri vardır. Genel olarak kapı ve pencerelerde menteşe kullanılmaktadır. Dolap kapağı, alüminyum kapı, pimapen pencere, balkon kapısı, mobilya kapakları gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. 

Menteşe çeşitleri ;  kapı menteşesi,  pencere menteşesi, mobilya menteşesi  olmak üzere üç çeşide ayrılmaktadır. Farklı alanlarda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan menteşe çeşitleri genellikle matkap, vida gibi ürünlerle birlikte kullanılmaktadır. Menteşelerin yapısı gereği parçalı malzemelerden oluşmaktadır. Kapı pencere gibi yüzeylere bu parçaların rahatlıkla sabitlenmesi için vida çeşitleri kullanılır. 

 Kapı Menteşesi

Günlük hayatımızda kapılar için kullanılan kapı menteşe çeşitleri kapı ve kapı kasasının birbiri ile uyumlu bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Hayatımızın her alanında farklı kapı çeşitleri mevcuttur. Balkon kapıları, iç ahşap kapılar, çelik kapılar, duşakabin kapıları, dolap kapıları gibi kapı çeşitleri bulunmaktadır. Her kapı çeşidinin kendine özgü özellik ve ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu sebeple kapı menteşeleri her kapı için özel, farklı kapı menteşe çeşitleri sunmaktadır. Kapı menteşeleri alüminyum kapı menteşesi ve pimapen kapı menteşesi olarak ikiye ayrılmaktadır 

        Alüminyum Kapı Menteşesi

 Alüminyum kapı menteşesi, alüminyum doğrama profil kullanılarak üretilen kapı çeşitlerinde kullanılmaktadır. Demir, çelik veya metal alaşıma göre daha uygun ve hafif olan alüminyumdan üretilmektedir. Sektörde hem maliyet açısından daha uygun hemde şık bir tasarım sunan alüminyum kapılar ev, işyerleri, alışveriş merkezleri gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanlarda güvenliği sağlamak için kapı menteşesi sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım alanı farklı olan kapılar için özel tasarımlar, ölçü ve renk seçenekleri sunan alüminyum kapı menteşe çeşitleri mevcuttur. Kimi alanlarda düz ve basit mekanizmalı kapı menteşesi kullanılırken kimi alanlarda ise parçalı ve farklı tasarımlara sahip alüminyum kapı menteşesi çeşitleri kullanılmaktadır. 

Alüminyum kapı menteşesi, alüminyum açılır sistemler için kullanılmaktadır. Evlerimizde, işyerlerimizde, ofis, atölye, iç ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kapıların basitçe açılıp kapanmasını sağlayarak kapılara zarar vermesini engellemektedir. Alüminyum kapı menteşesinin kullanım alanı farklı ve fazla olması kapı menteşesi çeşitlerinin artmasına sebep olmuştur.

Alüminyum kapı menteşe çeşitlerinden aldoks düz menteşe, aldoks pratik menteşe, aldoks geçme menteşe, aldoks fugalı menteşe çeşitleri aldoks seri profil ile üretilmiş kapı sistemlerinde kullanılmaktadır. C60 kapazlama menteşe ofis kapılarında, vitrin ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Isı yalıtımlı menteşe çeşitleri, ısı yalıtımlı profiller ile birlikte kullanılmaktadır. Çarpma kapı menteşesi bar tipi kapılarda kullanılmaktadır.  Genel olarak alüminyum kapı menteşesi kullanılan alüminyum profile uygun olarak kullanılmaktadır. 

Alüminyum kapı menteşesi çeşitleri;

Duz_Aldoks_Mentese.png (6 KB)Duz_Aldoks_Mentese_2.png (5 KB) 

  • C60 Menteşe İkili

  c60_mentese_ikili.png (7 KB) c60_mentese_ikili_.png (9 KB)

  • C60 Menteşe Üçlü

     c60_mentese3lu.png (6 KB)

  • Fugalı Aldoks Menteşe

Fugali_Aldoks_Mentese.png (5 KB) Fugali_Aldoks_Mentese_2.png (7 KB)

                       

       Aldoks_Gecme_Mentese-.png (7 KB)  Aldoks_Gecme_Mentese.png (7 KB)          

                              

  • Düz Aldoks Binme Menteşe

  Duz_Aldoks_Binme_Mentese.png (4 KB) Duz_Aldoks_Binme_Mentese_2.png (6 KB)                   

  • Fugalı Aldoks Binme Menteşe

     Fugali_Aldoks_Binme_Mentese.png (4 KB) Fugali_Aldoks_Binme_Mentese2.png (5 KB)                   

  • EU Line Menteşe Hinge Üçlü / Euro Menteşe

      EU_Line_Mentese_Hinge_uclu.png (6 KB)                 

  • EU Line Menteşe Hinge İkili  / Euro Menteşe

         EU_Line_Mentese_Hinge_İkili.png (10 KB) EU_Line_Mentese_Hinge_İkili_.png (7 KB)               

      Sistem_Seri_Mentese.png (9 KB)                  

          yunan_mentese.png (7 KB)              


Alüminyum kapı menteşesi, alüminyum malzemeden üretildiği için uzun ömürlü ve sağlamdır. Yıllar içerisinde tahrip olan, değişime ihtiyacı olan kapı menteşelerini kullanıldığı alanın özelliklerine ve imal edilirken kullanılan alaşımına dikkat ederek tercih etmelisiniz.Kapı uzunluğuna, ağırlığına göre de kullanacağınız kapı menteşesi adedi değişmektedir. Oldukça uzun ve ağır bir kapı için iki adet kapı menteşesi kullanmaktan ziyade üç adet kapı menteşesi tercih etmeniz daha doğru bir kullanım deneyimi sunacaktır. 

 

      Pimapen Kapı Menteşesi

Pimapen kapı menteşesi, polivinil klorür maddeden üretilmiş kapı profilleri ile birlikte kullanılıp pimapen pvc kapılarının hareketlerini kolaylaştırmaktadır. Pimapen balkon kapısı, pvc tuvalet kapısı, pvc banyo kapısı gibi plastik kapıların kolay açılıp kapanmasını sağlar. Pimapen kapı menteşesi yüksek mukavemet sağlayan, yalıtıma destek olan ve ergonomik sağlayan pimapen kapı menteşesi pvc kapı menteşesi, plastik kapı menteşesi olarak da bilinmektedir. Pimapen kapı menteşesi, pimapen kapının açılıp kapanma yönünü belirlemektedir. Pimapen kapı menteşesi farklı tasarım kapılarda kullanılmaktadır. Bu sebeple birden çok pimapen kapı menteşesi çeşitleri oluşmaktadır. Pimapen kapı menteşesi çeşitleri; 

  • Destek Saçlı Kapı Menteşesi
  • 3D Menteşe Zamak

 

 Pencere Menteşesi

Gün ışığından faydalanmak, soğuk havalarda olumsuz hava koşullarından, hava sirkülasyonunu sağlamak için gibi çeşitli sebeplerle pencereleri kullanırız. Pencere kullanabilmemiz için de yardımcı araçlara ihtiyaç duyarız. Bu araç gereçler pencerenin hasar görmeden kolay açılıp kapanmasını sağlar. Bu araçlardan en önemlisi ise pencere menteşesidir. Pencere menteşesi, yaşamımızı sürdürdüğümüz her noktada her alanda mutlaka bulunmaktadır. Ev, ofis, alışveriş merkezi, atölye, imalathane, kafe, restaurant gibi pencerelerin bulunduğu her alandadır. Pimapen ve alüminyum doğrama profiller kullanılarak oluşturulan pencere sistemleri için özel  pencere menteşesi çeşitleri de üretilmiştir. Böylelikle uygun profil sistemleri için uzun ömürlü kullanılabilecek ve dayanıklı pencere menteşe çeşitleri oluşmuştur. Alüminyum pencere menteşesi ve pimapen pvc pencere menteşesi olmak üzere iki ana pencere menteşe çeşidi mevcuttur. 

      Alüminyum Pencere Menteşesi

Alüminyum pencere menteşesi, tek ve çift açılım pencerelerde kullanılmaktadır. Alüminyum malzemeden üretilen pencere menteşeleri pencerelerin yüksek mukavemet sağlaması için önemlidir. Isı yalıtımlı sistemlerde de iç ve dış mekan arasındaki ısı dengesinin sağlanmasına destek olmaktadır. Pencere uzunluğuna göre alüminyum pencere menteşesi ölçü ve adetleri değişmektedir. Kimi zaman kısa pencereler de iki adet pencere menteşesi kullanılırken kimi zamanda dört adet pencere menteşesi dahi kullanılmaktadır. Pencerelerin zarar görmemesi için pencerelerin kullanım alanı ve amacına uygun pencere menteşesi tercih edilmelidir. Örneğin pvc doğrama pencerelerde alüminyum pencere menteşesi veya çelik metal pencere menteşesi kullanılmaz. Aksi takdirde pencere zarar görür ve işlevini kaybeder.

Web sitemizde her kullanım alanına uygun pencere menteşesi çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Pvc pencere menteşesi ve alüminyum pencere menteşesi uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ürün görsellerimizi inceleyip istediğiniz menteşe çeşitleri için whatsapp iletişim hattından sipariş oluşturabilir pencere menteşesi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Üstelik menteşe çeşitlerine peşin fiyatına taksitli satın alabilirsiniz. 

 

      Pimapen Pencere Menteşesi

Pimapen pencere menteşesi, pimapen pencerelerde kullanılan pvc pencere menteşesi, plastik pencere menteşesi, pvc menteşe olarak da bilinen pencere menteşesi çeşididir. Pimapen pencerelerin güvenliği arttırmasında, ergonomik ve kolay kullanım sağlamasında, ısı yalıtımına destek olmasına yardımcı olur. Pencerelerin şık bir tasarıma sahip olmasını sağlamaktadır. Pvc pencere menteşesi sunduğu bu avantajların yanı sıra polivinil klorür hammaddeden üretilmesi sebebiyle çok daha uygun maliyetlidir. 

Sektörde de sıklıkla pvc doğrama profiller tercih edilmektedir. Profil yapısına uygun da pvc pencere menteşesi çeşitleri üretilmektedir. Alüminyum doğrama profillerin maliyeti pvc profillere kıyasla daha fazladır. Bu sebeple pimapen pvc pencere menteşe fiyatları, alüminyum pencere menteşesi fiyatlarından daha uygundur. Web sitemizde fabrikadan direkt toptan satışlar mevcuttur. Siz değerli müşterilerimize fabrikadan en ucuz menteşe fiyatlarını size sunmaktayız. Üstelik peşin fiyatına taksitle alışveriş imkanı da mevcuttur. Pimapen pencere menteşesi fiyatlarını öğrenip ürün hakkında bilgi almak içim whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçebilirsiniz. 

Alüminyum Kapı Menteşesi Fiyatları

Alüminyum kapı menteşeleri, farklı kullanım alanı ve amaçlarına sahiptir. Çeşitli sektör ve kullanım alanında tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Kapı menteşeleri det bazlı ve kutu bazlı satılmaktadır. Kapı menteşeleri takım halinde içerisinde kapı menteşesi montajı için gerekli vidaları ile birlikte temin edilmektedir. Kapı menteşesi fiyatları, adet, takım veya kutu bazlı satışlarda farklılık göstermektedir.

Firmamız alüminyum kapı menteşesi çeşitlerini takım olarak montaja hazır bir şekilde temin etmektedir. Siz değerli müşterilerimiz için ulaşılabilir,  kolay kullanıma sahip olan kapı menteşelerini en uygun fiyatlarla satışa sunmaktayız.

Rescara Asaş Kapı Pencere Menteşesi

Rescara asaş kapı ve pencere menteşesi sektörde sıklıkla tercih edilen menteşe çeşitleridir. Rescara menteşeler her kullanım alanına özel ölçü, ağırlık, renk ve uzunluklarda üretilmiştir. Tüm menteşe gereksinimlerini karşılamaktadır. Rescara kapı pencere menteşeleri alüminyum doğrama kapı pencere sistemleri için uygun kullanıma sahiptir. 

Rescara kapı ve pencere menteşeleri ergonomik yapısı , kolay montaj özelliği ve ürün çeşitliliği açısından çok fazla tercih edilmektedir. Rescara menteşe fiyatları bu yoğun talep ve adet bazlı satışları sebebiyle fiyatlarda farklılık göstermektedir. Ürünler istenilen renk, ölçü ve uzunluk gibi standartları sağladığı için rescara menteşe fiyatları artmaktadır. Firmamız fabrikadan direkt satışlarla en ucuz menteşe fiyatlarını sunmaktadır. Web sitemiz üzerinden en uygun fiyatlarla rescara kapı pencere menteşelerini temin edebilirsiniz.Bunun dışında Kaya pen menteşeleri , Uyar aksesuar menteşeleri , Winfix menteşeleri markalarınıda sitemizden satın alabilirsiniz. 

100-mm-kapi-mentesesi-pvc-dograma-kapi-menteseleri-kaya-pen-3632-91-O.jpg (18 KB)winfix-isi-yalitimli-sistem-mentese-aluminyum-dograma-pencere-menteseleri-winfix-4766-12-O.webp (7 KB)

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.