x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
M10x80 Civata
3,23 TL KDV
Uzatma Somunu
7,59 TL KDV
Tava Civata
0,48 TL KDV
Flanşlı Somun
0,38 TL KDV
Düz Pul
0,14 TL KDV
Toplam 6 ürün bulunmaktadır.

Somun Nedir ? Somun Çeşitleri Nelerdir ?

Somun hırdavat malzemelerinin en çok aranan isimlerinden biridir. Sökülüp çıkabilen bu bağlantı elemanları civatalar ve saplama ile kullanılmaktadır. Kısacası somunlar ortasından delik açılmış parçalardır. Somunlar kullanılırken genellikle ingiliz anahtarı ile kullanılır ve bu sayede kolayca takılıp çıkarılabilen parçalardır. Bu somunlar genellikle metalden üretilmektedir. Somunların birçok çeşidi ve bu çeşitlere göre kullanım yerleri bulunmaktadır. Genellikle altıgen olan altıköşe somun çok kullanılsada dörtköşe somun, kelebek somun , kaynak somunu ve tapa somunu modelleride sıkça tercih edilmektedir.

Somun Çeşitleri

flansli-somun-saplama-somunlar-dolphin-5139-15-O.webp (33 KB)

Flanşlı Somun

Flanşlı somun genellikle ahşap ve metallerin sıkıştırılması için kullanılan bir somun çeşididir. Otomotiv sektörünün , mobilya sektörünün , endüstri sektörünün ve marangozların en çok tercih ettiği somun çeşitlerindendir. Flanşlı somun kullanıldığında civatanın yapıştırılmasında pul kullanıma gerek kalmaz bu yüzden pratik bir somun çeşididir.Flanşlı somun kullanıldığı alanda sağlamlık ve dayanıklılık sağlar. Sabit ve düz seçenekler gibi çeşitleri bulunan bu ürünün çalışmasıda bu çeşitlerden dolayı kolaylaşmıştır.Paslanmaz malzemelerden üretilmesi sayesinde uzun yıllar sorunsuz bi şekilde kullanılabilmektedir.

M8 Flanşlı Somun ;

Flanşlı somunların iç genişligi mm olarak ölçülür. Yani m8 flanşlı somun iç genişliği 8 mm'dir. M8 flanşlı somun en çok tercih edilen ve birçok somun ve civata gibi malzemeye uyum sağlayan bir üründür. Dayanılılığı yüksekdir. Altı köşelidir ve genellikle çinko kaplıdır. M8 flanşlı somunun fiyatı ise oldukça ekonomiktir. Sitemizde 250 adet m8 flanşlı somun ortalama 45 tl 'ye satılmaktır.

m10-celik-somun-beyaz-100-adet-saplama-somunlar-5167-10-B.webp (7 KB)

Çelik Somun

Çelik somun , çelikten yapılan yapısı ve dayanıklı olmasıyla sıkça tercih edilen bir üründür. m8 ve m10 çeşitleri en çok tercih edilenlerden olsada daha birçok ölçüde çelik somun üretimi yapılmaktadır. Pek çok farklı sektörde tercih edien bu parça genellikle 100'lü yada 250'li satılmaktadır. Çelik somun fiyatları ise oldukça ekonomiktir.

agır-yuk-somunu.webp (8 KB)

Ağır Yük Somunu

Ağır yük somunu , ağır yükler taşıyacak elemanlar için kullanılmaktadır. Genellikle düz pullar ile kullanımı tercih edilir.Çok sert malzemelerden üretilmektedir ve genelde altı köşesi bulunmaktadır. Ağır yük somunu fiyatları diğer somunlara göre daha yüksek olabilmektedir.

kelebek-somun.webp (9 KB)

Kelebek Somun

Kelebek somun çeşidi kelebek adını yanlarında kelebek kanatlarına benzeyen parçalardan almaktadır. Kelebek somunlar takma çıkarma açısından tutumu kolay olduğu için oldukça basittir. Genellikle anahtar kullanılmayacak alanlarda sıça tercih edilir . Kolaylıkla gevşetilip sıkılabilir. Kelebek somun birçok sektörde kullanılsada en çok kullanılan sektör mobilya sektörü diyebiliriz. Evinizdeki mutfak dolaplarının kapakla birleşim yerlerine bakarsanız kelebek somunu görme ihtimaliniz yüksektir. Kelebek somun fiyatları siteden siteye değişiklik göstersede tane fiyatı ortalama 2 tl diyebiliriz.

kor-tapa-somun.webp (6 KB)

Kör Tapa Somun

Kör tapa somun bir tarafı açık bir tarafı kapalı olan somunlara denmektedir. Genellikle civataların ucunun kapanması için kullanılır. Hatta boru hatlarındaki akışı engellemek için de kullanılmaktadır. Kör tapa paslanmaz malzemelerden yapılmaktadır ve genellikle yüksek sıcaklığa dayanıklıdır.

percin-somun.webp (17 KB)

Perçin Somun

Perçin somun diş açılmayacak kadar ince malzemelerde civata birleşimi için kullanılmaktadır. Mobilyalarda ve beyaz eşya ürünlerinde sıklıkla tercih edilen somun perçin ürünü oldukça dayanıklıdır. Sıcaklığa dayanıklıdır ve ve kolay kolay gevşemeyen bir üründür. Montajı kolaydır hızlı ve basit bir birleşme sağlar.

agac-somunu.webp (12 KB)

Ağaç Somunu

Ağaç somunu ahşap mobilyalarla kullanılan bir somun çeşididir. Bu ağaç somunları tırnaklı yapı sahiptir ve birleşmeyi ahşapla birleşmeyi kolaylaştırır. Bu tırnaklar sayesinde kolay kolay geri çıkmaz ve sağlam işçilik sağlar. Ağaç somunlarının kullanımı basittir.

Tüm hırdavat ve yapı malzemelerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz sitemizden somunlu vida çeşitleri inceleyebilir toptan civata somun fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Düz Pul Nedir ? Neden ve Nasıl Kullanılır ?

duz-pul-saplama-somunlar-dolphin-5140-15-O.webp (58 KB)

Düz pul alyans yüzüğe benzeyen yapısıyla bilinir ve genellikle metalden üretilmektedir. Düz pullar genellikle vidadaki ükü dağıtmak amaçlı kullanılır. Bağlantı yerlerindeki boşukları kapatmayı da amaçlayan bu düz pullar civatanın kolay gevşemesi içinde kullanılmaktadır. Montaj içeren tüm sektörlerde sıklıkla kullanılan düz pullar sitemizde 10 kuruş gibi oldukça uygun fiyattan müşterilerimize sunulmaktadır. Düz pulların kullanımı ise oldukça basittir. Düz pullar düz rondela  olarak da bilinmektedir.

Tava Civatası Nedir ?

tava-civata-saplama-somunlar-dolphin-5138-15-O.webp (18 KB)

Tava civatası genellikle kalınlığı çok olmayan elemanları bağlamak için kullanılmaktadır. Oldukça sık kullanılan bu bağlantı parçası kanal civatası olarak da adlandırılır. Bu civata türünün montajının kolay olması ve baş kısmının düz olduğu için çıkıntı yapmaması da mobilya sektörürünün en çok tercih edilen civatalardan biri haline gelmesini sağlamıştır.

Daha fazla somun vida fiyatları ve civata somun çeşitleri için tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.