sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Cephe Makası

Alüminyum ve pvc dış cephe sistemlerinde kullanılan cephe makasları dış cephe uygulamalarında dışa açılım pencerelerin açılıp kapanmasını kolaylaştırmaktadır. Cephe makası ve ağır yük cephe makası, yapılarda ya da yalıtımlarda, pencere sistemlerinde, kilit sistemlerinde kullanılan olmazsa olmaz ürünlerdendir. Cephe makasları ve ağır yük makası uzun süreli güvenli kullanım sunar.Korozyona karşı dayanıklıdır ve paslanmazlar.

Günümüzde oldukça gelişmiş olan yapı teknolojileri ve modern şehircilik anlayışı ile birlikte özellikle yüksek katlı ticari binaların cephelerinin camla kaplandığını sıkça görmekteyiz. Tüm dünyada yaygınlaşan bu yapılar ülkemizde de oldukça sık tercih edilmektedir. Tam da bu noktada binaların doğal havalandırmasını sağlamak adına dışa açılım sistemlerinin kullanımı yaygınlaşmaya, talep görmeye başladı. Dışa açılır sistemlerde cephe kanat sisteminin en önemli öğesi olan cephe makaslarına oluşan talep günden güne artmaktadır. Yapılarda kullanılacak cephe makası çeşitlerinin seçiminde hangi tür dışa açılımn tercih edileceğine karar vermeden önce, kanadın yüksekliği, kanadın ağırlığı, bina yüksekse rüzgar yükü hesabı, kullanılan profil sistemi gibi etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir Yapının özelliklerine göre cephe makası ya da ağır yük cephe makası kullanmanız gerekmektedir.

Dış cephe sistemleri için cephe ankraj demiri, cam tutucular, cephe kollarının yanı sıra cephe makasları da oldukça fazla tercih edilmektedir.Sık tercih edilmesi ve farklı alanlarda kullanılmasından dolayı birden fazla cephe makası çeşitleri mevcuttur. Dışa açılım cephe makasları ikiye ayrılmaktadır. Bu cephe makasları;

  • PVC Cephe Makasları
  • Alüminyum Cephe Makasları’dır. 

Pvc cephe makasları pvc pimapen cephe ürünleriyle birlikte kullanılmaktadır. Pvc cephe makası olarak kademeli cephe makası bulunmaktadır. Alüminyum cephe makasları ise balanslı cephe makası, paralel dış cephe makası, ağır yük cephe makası ve sınırlandırıcı dış cephe makasıdır.

Cephe Makası Fiyatları

Cephe makası seçiminde ürünün markası, üretici firmanın menşei, ürünün garanti belgesi, uluslararası standartlara uygunluğu, ürünün paslanmazlık garantisi gibi ürün özellikleri cephe makası fiyatları için belirleyici olmaktadır. Cephe makası fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise cephe makasının balanslı çalışıp çalışmadığıdır. Cephe makasları yapıların özelliklerine göre ölçeklendirildiği için cephe makaslarının uzunlukları, genişlikleri, kilogramları ve makas boyu gibi etmenler cephe makaslarının fiyatlarını arttırmaktadır. 

Kullanılacak yapının özellikleri ile cephe makasının ölçüleri, ürün kalitesi uyum sağlamalıdır. Yapı güvenliği bakımından oldukça önemli bir görevi olan cephe makasları çeşitlerinden giesse cephe makası ve kale atlas ağır yük cephe makasına web sitemizden ulaşabilir, orjinal ürün garantisi ve en uygun fiyat avantajıyla satın alabilirsiniz. Dışa açılım cephe makasları ile ilgili sorularınızı cevaplandırmak ve en uygun cephe makası fiyatlarını kaçırmamak için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçip sipariş oluşturabilirsiniz.

Cephe Makası Ölçüleri

Cephe makaslarının birbirinden farklı inch, kilogram ve yükseklik ölçüleri mevcuttur. Yapının özelliklerine göre bu cephe makası ölçüleri belirlenmiştir. Cephe makası ölçüleri genel olarak 12 inch, 14 inch, 16 inch, 20 inch ve 22 inch aralıklarındadır. Cephe makaslarının kaldırabileceği belirli ağırlıklar mevcuttur. Her cephe makası inch ve yükseklik değerine göre belirli bir ağırlığı kaldırabilir. Cephe makasları markalarına ve üretildiği hammaddelere bağlı olarak da ölçülerini belirleyebilir.

Giesse Cephe Makası Ölçüleri

Giesse cephe makası ölçüleri, giesse firmasının uluslararası standartlara uygun belirlediği ölçülerdir. Yurt dışı menşeli giesse cephe makası yapıların genel mimari tasarımı, dışa açılım sistemlerine uygunluğa göre giesse cephe makası ölçülerini belirleyip üretim yapmıştır.

Ürün Adı

inch Değeri

Kanat Ağırlığı

Kanat Genişliği

Giesse Cephe Makası

12 inch

60 kg

1120 x 850

Giesse Cephe Makası

14 inch

69 kg

1250 x 1050

Giesse Cephe Makası

16 inch

88 kg 

1300 x 1300 

Giesse Cephe Makası

18 inch

102 kg

1400 x 1500 

Giesse Cephe Makası

20 inch

135 kg

1400 x 1700 

Giesse Cephe Makası

22 inch

137 kg

1400 x 1800 

Kale Cephe Makası Ölçüleri

 Kale ağır yük cephe makası ölçüleri, yerli üretim olan Kale Kilit firmasının sektördeki ihtiyaçlara yönelik ağır yükleri taşıyabilmek için belirlenmiştir. Yapının gerekliliklerine uygun yapılan çalışmalardan sonra belirlenen kale cephe makası ölçüleri tüm ihtiyaçları karşılayarak sık tercih edilen dışa açılım cephe makasları arasında yer almaktadır. 

Ürün Adı

inch Değeri

Kanat Ağırlığı

Kanat Genişliği

Kale Atlas Yük Cephe Makası

12 inch

50 kg

800

Kale Atlas Yük Cephe Makası

14 inch

65 kg

1000

Kale Atlas Yük Cephe Makası

16 inch

82 kg

1200

Kale Atlas Yük Cephe Makası

18 inch

100 kg

1400

Kale Atlas Yük Cephe Makası

20 inch

108 kg

1600

Kale Atlas Yük Cephe Makası

22 inch

110 kg

1800

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.