sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.

Küpeşte

Küpeşte, alüminyum korkuluk için kullanılan genel bir isimdir. Emniyeti sağlamak için merdiven, teras, balkon ve havuz kenarları gibi alanlarda kullanılan alüminyum korkuluk aksesuarlarına küpeşte denir. Günümüz mimarisinde farklı tasarımlarla kullanılan küpeşteler göz alıcı şıklığı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Küpeşteler kullanım alanlarına göre farklı hammaddeden üretilmektedir. Örneğin ahşap küpeşte, paslanmaz çelik küpeşte, pleksi küpeşte, cam küpeşte, alüminyum küpeşte gibi farklı çeşitleri mevcuttur. Küpeşte genellikle alüminyum korkuluk uygulamalarında kullanılır.

 

Alüminyum küpeşte profil ile birlikte kullanılan küpeşteler yüzeye sabitlenerek kullanılmaktadır.Küpeşte iç dış mekanlar, bina girişleri, bahçe ve teraslar, asma katlar, merdiven kenarlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Uzun yıllar kullanım sağlar, paslanma veya çürümeye karşı dayanıklıdır. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Ekstra bir temizlik istemez. Küpeşte alüminyum yapısı sayesinde oldukça hafiftir ve kullanıldığı yapıya fazla bir yük yüklemez. Küpeşte aksesuar çeşitleri ile birbirinden farklı alanlarda keyifli ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar.

 

Alüminyum küpeşte montajı oldukça basittir. Gerekli küpeşte malzemelerini temin ettikten sonra iş güvenliğinizi sağlayın ve adımları takip edin. Alüminyum küpeşte montajı nasıl yapılır? detaylı olarak inceleyelim.

 

1) Küpeşte korkuluk uygulaması için belirlenen alanda küpeşte aksesuarlara uygun şekilde ölçü alınır.

2) Alınan ölçülere istinaden zeminde işaretlemeler yapılır.

3) İşaretlenen zemin mermer veya beton delici matkap ucu ile delinir.

4) Küpeşte aksesuarının yere sabitlenmesi için yüzeye açılan deliğin küpeşte çapına uygun açılmasına önem gösteriniz.

5) Açılan deliklere kimyasal dübel tabancası yardımı ile kimyasal dübel sıkılır.

6) Küpeşte boş ankraj demiri kimyasal dübel ile sabitlenmesi için açılan deliğe yerleştirilir. Ankraj demirlerinin sabitlenmesi küpeşte korkuluk uygulamaları için çok önemlidir. Çünkü ankraj demirleri küpeşte korkuluğun dikmelerinin sağlam ve emniyetli durmasını sağlamaktadır.

7) Ankraj demirleri sabitlendikten sonra yer flanşları konur. Yer flanşları dikmelerin sabit durmasını ve kesim yerlerinin gizlenerek şık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

8) Yer flanşları üzerine alüminyum dikme borular eklenir.

9) Alüminyum boruların üst kısmına sabit mafsal ya da üst bağlantı parçaları matkap yardımı ile vidalanır. Sabit mafsal üst küpeştenin alüminyum borularla birlikte oldukça sağlam sabitlenmesini sağlar.

10) Ardından alüminyum boruyu sabitlemek için duvarlara, duvar bağlantı parçaları vidalanır.

11) Uygulama alanına uygun ölçüde küpeşte borusu sabit mafsalın üzerine eklenir ve matkap yardımı ile vidalanır. Bu kısma kadar küpeşte korkuluğun ana hatları tamamlanmış olmaktadır.

12) Son olarak alüminyum dikme boruların arasına yatay olarak alüminyum borular eklenir ve vidalanır. Böylelikle kolayca küpeşte aksesuarlarını kullanarak alüminyum korkuluk uygulamasını yapmış olmaktasınız.

 

Bu küpeşte montajı balkon küpeşte korkuluk uygulamasına bir örnektir. Cam balkon küpeşte korkuluk uygulaması ya da farklı bir tasarım uygulamak isterseniz montaj adımlarınız değişecektir. Cam balkon küpeşte korkuluk için cam tutamağı gibi farklı küpeşte aksesuarlar kullanmak gereklidir. Alüminyum küpeşte korkuluk uygulamaları için beceri yönünden tam yeterli olmanız gereklidir. Değilseniz alüminyum küpeşte korkuluk ustası ile bu işlemleri birlikte yapmanız tavsiye edilir.

 

Küpeşte Çeşitleri

 

Küpeşte birbirinden farklı alanda şık tasarım ve görünümüyle öne çıkan alüminyum korkuluk uygulamasıdır. Bu alüminyum küpeşte korkuluk uygulamaları çeşitli alanlarda ve amaçlarla yapılmaktadır. İç mekanlarda trabzan görevini alarak emniyeti sağlar. Kullanıldığı alanın iç mekan dekorasyonunu da etkilemektedir. Bu sebeple birbirinden farklı tasarıma sahip sık birden çok küpeşte çeşitleri mevcuttur

 

Kare küpeşte, yuvarlak küpeşte, ahşap küpeşte, krom küpeşte dış formları ve hammaddeleri ile de farklılık gösteren çeşitli alüminyum küpeşte çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak günlük hayatımızda en çok alüminyum küpeşte modellerini görmekteyiz. Ancak farklı maddelerden üretilen küpeşte çeşitleri de mevcuttur. Küpeşte çeşitleri;

 

 • Balkon Küpeşte
 • Cam Küpeşte Korkuluk
 • Trabzan Küpeşte Korkuluk
 • Plastik Pvc Küpeşte Korkuluk
 • Camlı Teras Küpeşte
 • Halatlı Küpeşte
 • Pleksi Küpeşte
 • Panel Küpeşte Korkulu
 • Ahşap Küpeşte
 • Pencere Küpeşte
 • Merdiven Küpeşte
 • Lazer Küpeşte Korkuluk
 • Lamine Tornalı Küpeşte
 • Demir Üstü Küpeşte
 • Lamine Cam Küpeşte gibi birçok küpeşte çeşidi mevcuttur.

 

Küpeşte çeşitleri estetik ve şık bir görünüm elde etmek için oldukça önemlidir. Ergonomik yapısıyla kolay kurulum ve kullanım sağlayan küpeşte aksesuarlar hayatımızın bir parçası olma niteliğindedir.

 

Alüminyum Küpeşte

 

Alüminyum küpeşte, küpeşte aksesuarlarının alüminyum profillerden elde edilmiş korkuluk aksesuarı çeşididir. Sektörde en çok tercih edilen küpeşte aksesuar malzemesidir. Alüminyum boru profiller ile kullanılarak emniyeti sağlayan alüminyum küpeşte her alanda kullanılabilir. Korozyona karşı dayanıklıdır. Hem sağlam hem de hafiftir.Alüminyum küpeşte aksesuarları oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Alüminyum boruların çaplarına göre 16’lık 50’lik 40’lık şekilde ölçülerde üretilmişlerdir. Alüminyum küpeşte modelleri günümüzde fazlasıyla kullanılmaktadır. Hemen hemen her bina ve dış cephelerde bulunan balkonlarda alüminyum küpeşte korkuluk modelleri kullanılmıştır. Alüminyum küpeşte aksesuarları;

 • Sabit mafsal,
 • Yer flanşı,
 • Yandan bağlantı elemanları,
 • Duvar bağlantı,
 • Profil boru tapası,
 • Vida gizleme kapağı
 • Alüminyum küpeşte dirsek,
 • Alüminyum küpeşte dönüş gibi çeşitli aksesuarlardan oluşmaktadır. Alüminyum küpeşte aksesuarı birlikte kullanıldığı zaman işlevsel ve ergonomik kolay bir kullanım sağlamaktadır. Alüminyum küpeşte yapısı gereği de oldukça kolay kullanıma sahiptir ve hafif oluşu sebebiyle sık tercih edilmektedir.

 

Küpeşte Korkuluk

 

Küpeşte kelimesi aslında korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. İki kelimede aynı anlamları taşımaktadır. Halk arasında sıklıkla korkuluk kelimesi kullanılmaktadır. Ancak üretici firmalar daha çok küpeşte kelimesini kullanmaktadır. Sektör jargonu olarak küpeşte olarak ifade edilmektedir.Küpeşte korkuluk çok çeşide sahip her zevke hitap eden geniş bir küpeşte modeline ve aksesuarlarına sahiptir. İstenilen renk ve tasarımlarla küpeşte korkuluğu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küpeşte korkuluklar form olarak genel olarak iki ana forma sahiptir. Kare ve yuvarlak küpeşte korkuluklar hemen hemen her bina da mevcuttur. Balkon ve teraslarda estetik görünüm sağlar. Cam balkon küpeşte korkuluk yeni yapılarda daha fazla tercih edilmektedir.

 

Uzun zaman sağlam ve dayanıklı korkuluk kullanımı için tercih etmeniz gereken küpeşte korkuluk kare ve yuvarlak küpeştedir. Kare ve yuvarlak küpeşte çeşitlerinde kullanılan alaşımlar alüminyum, krom, çelik gibi maddelerdir. Bu küpeşte maddeleri kırılma, bükülme, paslanma gibi durumları engelleyerek uzun sürekli emniyet sağlamaktadır. Cam balkon küpeşte korkuluklar estetik açıdan daha fazla rağbet görmektedir. Ancak camın kırılma riski sebebiyle oldukça dikkatli olunmalıdır.

 

Küpeşte Fiyatları

 

Küpeşte korkuluk aksesuarları ve çeşitleri gün içinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Çoğu alanda da küpeşte korkulukları kullanmaktayız.Küpeşte imalatı kaliteli, dayanıklı, paslanmaz ürünler kullanılarak yapıldığı için küpeşte fiyatlarını etkilemektedir. Alüminyum küpeşte, metal ve paslanmaz çelikten üretilen küpeşte çeşitleri diğer küpeşte korkuluklara göre daha az maliyetlidir. Ancak alüminyum küpeşte diğer ahşap, cam küpeşte gibi küpeşte korkuluklara göre daha uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.

 

Dayanıklı ve güvenlik zafiyetini önleyen küpeşteler sunduğu faydayla maliyetli fiyatları göz ardı etmenizi sağlar. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için fabrikadan direkt alüminyum küpeşte korkuluk fiyatlarını size sunmaktadır. En uygun küpeşte fiyatlarını size sunan firmamız toptan küpeşte aksesuar satışlarında size özel iskontolar uygulamaktadır. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek küpeşte aksesuar siparişi verebilirsiniz. Küpeşte fiyatlarını kaçırmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

Alüminyum Küpeşte Korkuluk Aksesuarları

 

Alüminyum küpeşte korkuluk sistemleri, günümüzde mimari sistemlerde kullanılmaktadır. Stadyumlar, merdiven kenarları, teraslar, iç ve dış mekanlar için de tercih edilir. Alüminyum korkuluk aksesuarları paslanmaz, korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılabilir. Genel olarak dekoratif amaçlı balkon korkulukları için tasarlanmışlardır. Alüminyum korkuluklar sağlam ve dayanıklı maddeden üretilmiştir. Böylelikle insanlar için emniyet sağlayıp güvenilirlik sunmaktadır.

 

Yapılarda kullanılan malzemelerin farklılığı bu durumu olumlu yönde etkilemektedir. Böylelikle birçok farklı küpeşte aksesuarları çeşitleri de verimli biçimde kullanılmaya başlandı. Alüminyum küpeşte aksesuarların hafif olmaları ve uygun fiyatla olması da sıkça tercih edilmelerini sağlamaktadır. Web sitemizde bulunan küpeşte aksesuarları çeşitleri ile dilediğiniz tasarıma uygun modele kolayca ulaşıp, güvenle satın alabilirsiniz.

 

Alüminyum Korkuluk Küpeşte Malzemeleri

 

Alüminyum küpeşte korkuluğun oluşmasını sağlayan oldukça fazla alüminyum balkon küpeşte parçaları bulunmaktadır. Küpeşte aksesuarları, alüminyum küpeşte korkuluklar da ayrı parçalar halinde kullanılabilmektedir. Kare küpeşte ve yuvarlak küpeşte, cam kanallı küpeşte, alüminyum pleksi dikme, lama dikme gibi küpeşte malzeme çeşidi grupları mevcuttur. Küpeşte malzemeleri paslanmaz ve kalite standartlarında üretilmiştir.

 

Alüminyum korkuluk küpeşte malzemeleri diğer küpeşte malzemeleri arasında daha fazla revaçta olan aksesuar çeşididir. Alüminyum alaşımın sunduğu yüksek mukavemet, dayanıklılık, hafiflik, pas ve küf tutmama gibi özellikler alüminyum küpeşte aksesuarları daha önemli bir konuma getirmiştir. Bu sebeple yapıların iç ve dış mekanlarında alüminyum korkuluk küpeşte görmemek olası değildir.

 

Alüminyum korkuluk küpeşte malzemeleri;

 

 • Boru Tapası; Boru tapası alüminyum dikme veya boruların üst kısımlarından farklı cisimlerin borunun içerisine girmesini önler. Genel olarak 16 lık boruya takılıp vidalanarak sabitlenir. Silikon ile de kullanılabilir. Farklı boru çaplarına göre de birden fazla ölçüleri mevcuttur.

 

 • Boru Birleştirme Dirsek; 90 derece ve 135 derece olmak üzere 2 çeşit boru birleştirme dirseği mevcuttur. 19 luk ve 16 lık alüminyum boru ile birlikte kullanılmaktadır. Alüminyum profil boruların boyutlarına göre küpeşte dirsek çeşitleri de sektörde satışa sunulmaktadır. Sıklıkla 16 lık ve 19 luk borular tercih edilmektedir.

 

 • Dıştan Vidalı Flanş; Çeşitli ölçülerdeki allüminyum borular ile birlikte kullanılır. Yer flanşı ve duvar flanşı olmak üzere iki çeşittir. Duvar, ahşap ve kompozit için tercih edilir. Sabitleme için vida kullanılmaktadır. Borular arasındaki kesişim yerlerini saklamak için de kullanılmaktadır. Duvar flanşları ise küpeşte aksesuarların yüksek mukavemet ile yerine sabitlenmesini sağlamaktadır.

 

 • Hareketli Küre; Farklı açılarda dönüşleri sağlamak için kullanılır. Boş hareketli küre, tek - çift taraflı hareketli küre ve duvar bağlantı hareketli küre olmak üzere 3 çeşidi mevcuttur. Duvar bağlantı hareketli küre Ufo olarak da isimlendirilmektedir.

 

 • Mafsal; Kelime anlamı hareketli olan mafsal alüminyum küpeşte dikmeyi ve üst küpeşteyi birbirine bağlayan parçadır. Merdiven korkuluklarında hareketli mafsal kullanılmaktadır. Balkon korkuluklarında ise tercihen hareketli veya sabit mafsal kullanılmaktadır.

 

 • Dönüş; Farklı açılarda ve farklı zemin yüksekliklerinde küpeşteyi bağlamaya yarar. Küpeşte korkuluklarda iki dikmenin ya da alüminyum profilin birleşimini kenar dönüşlerini küpeşte dönüş aksesuarları sağlamaktadır.

 

 • Dikme; Alüminyum korkuluk küpeşte aksesuarlarını yere sabitlemek için kullanılır. Alüminyum profil borulardan oluşur. Küpeşte dikme aksesuarları 16 lık boru profili, 19 luk boru profili, 40 lık boru profili, 50 lik boru profili gibi profillerin ölçülerine göre üretilmektedir.

 

 • Küpeşte Bilezik; Küpeşte bilezik aynı ölçülere sahip alüminyum boruların sabitlenmesini sağlar. Alüminyum balkon korkulukların şık ve estetik görünmesine destek olur. Alüminyum korkuluk sistemlerinde boru birleşim yerlerinin ele zarar vermesini engeller.

 

 • Bağlantı Aparatı; Küpeşte ve ahşap, kompozit, duvar yüzeyi birbirine sabitlemek için kullanılır.

 

 • Küpeşte Kapı Menteşesi; Alüminyum küpeşte korkuluklarda yapılması planlanan kapılar için kullanılır.

 

 • Vida Gizleme Kapağı; Alüminyum küpeşte dikmelerin üst kısımlarında bulunan vida deliklerinin gizlenmesi için kullanılmaktadır.

 

 • Cam Tutamağı; Cam balkon korkuluğu için kullanılır. Dikme üzerindeki sabitleme parçasıdır. Alüminyum borularla birlikte kullanılır.

 

Alüminyum Korkuluk Aksesuar Malzeme Fiyatları

 

Alüminyum aksesuar çeşitleri gerek yapısal anlamda bütünlüğü sağlamak gerekse de estetik açıdan şık bir tasarım oluşturmaktadır. Alüminyum korkuluk aksesuar üretici firmaları için oldukça yoğun Ar-Ge çalışmaları yapılmasına sebep olmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda farklı ölçüler, farklı ürün maddeleri ve birden çok farklı küpeşte aksesuar modelleri üretilmiştir. Sektör içinde bu denli özel küpeşte imalatı yapılması alüminyum korkuluk malzeme fiyatları da etkilemektedir.

 

Küpeşte aksesuar parçaları bir bütünü oluşturdukça fiyatların artmasıyla kobi ve atölyeleri alüminyum korkuluk malzemeleri için uygun fiyat arayışına yönelmektedir. Firmamız müşterilerimize özel fabrikadan direkt toptan alüminyum korkuluk malzemeleri fiyatları satışa sunmaktadır. İstenilen ölçü, renk ve farklı modellerde alüminyum küpeşte aksesuarları için whatsapp iletişim hattımızla irtibata geçebilirsiniz. Küpeşte aksesuarlar hakkında detaylı bilgi alıp en uygun fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Alüminyum Korkuluk Bağlantı Elemanları

 

Alüminyum korkuluk bağlantı elemanları, küpeşte korkuluklar için gerekli olan küpeşte aksesuar parçalarını birbirine bağlayan destek aparatlarıdır. Örneğin korkuluğun sabit durması ve emniyetli olması için duvar ile ya da montajı yapılacak yüzey ile bağlanması gereklidir. Bu işlem için duvar bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Küpeşte korkuluk montajındaki bağlantı işlemlerinde boru tutamağı, duvar dibi bağlantısı, boru ay bağlantı, u bağlantı, l bağlantı gibi çeşitli bağlantı elemanları kullanılmakta.

 

Küpeşte korkuluk aksesuarları oldukça çeşitli ve birbirleri ile uyumludur. Yaşam alanlarımızın güvenliği ve estetik tasarımı için küpeşte bağlantı elemanları önem arz etmektedir. En uygun korkuluk bağlantı elemanı çeşitleri web sitemizde satışa sunulmaktadır. Küpeşte korkuluk aksesuar ürünlerimiz hakkında bilgi alıp sipariş oluşturabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.