sadsad x
asdasd
Toplam 88 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Alüminyum Küpeşte Korkuluk Aksesuarları

Alüminyum küpeşte korkuluk sistemleri, günümüzde mimari sistemler için kullanılmakta olup stadyumlar, merdiven kenarları, teraslar, iç ve dış mekanlar için tercih edilir. Alüminyum korkuluk aksesuarları paslanmaz, korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılabilir. Genel olarak dekoratif amaçlı balkon korkulukları için tasarlanmışlardır. Alüminyum korkuluklar sağlam ve dayanıklı maddeden üretilmiştir. Böylelikle insanlar için emniyet sağlayıp güvenilirlik sunmaktadır.

Yapılarda kullanılan malzemelerin sunduğu kolaylık da bu durumu olumlu yönde etkilerken birçok farklı küpeşte aksesuarları çeşitleri de verimli biçimde kullanılmaya başlandı. Alüminyum küpeşte aksesuarların hafif olmaları ve uygun fiyatla olması da sıkça tercih edilmelerinin diğer nedenleri olarak karşımıza çıkıyor. Web sitemizde bulunan küpeşte aksesuarları çeşitleri ile dilediğiniz tasarıma uygun modele kolayca ulaşıp, güvenle satın alabilirsiniz.

Alüminyum Korkuluk  Küpeşte Malzemeleri

Alüminyum küpeşte korkuluğun oluşmasını sağlayan oldukça fazla alüminyum küpeşte parçaları bulunmaktadır. Bu aksesuar parçaları alüminyum küpeşte korkuluk sistemlerinde demonte olarak kullanılabilmektedir. Kare küpeşte ve yuvarlak küpeşte, cam kanallı küpeşte, alüminyum pleksi dikme, lama dikme gibi küpeşte malzeme çeşidi grupları mevcuttur. Küpeşte malzemeleri paslanmaz ve  kalite standartlarında üretilmiştir. Alüminyum korkuluk küpeşte malzemeleri;

 • Boru Tapası; Boru tapası alüminyum dikme veya boruların üst kısımlarından farklı cisimlerin borunun içerisine girmesini önler. Genel olarak 16 lık boruya takılıp vidalanarak sabitlenir. Silikon ile de kullanılabilir.

 • Boru Birleştirme Dirsek; 90 derece ve 135 derece olmak üzere 2 çeşit boru birleştirme dirseği mevcuttur. 19 luk ve 16 lık alüminyum boru ile birlikte kullanılmaktadır.

 • Dıştan Vidalı Flanş; Çeşitli ölçülerdeki allüminyum borular ile birlikte kullanılır. Yer flanşı ve duvar flanşı olmak üzere iki çeşittir. Duvar, ahşap ve kompozit için tercih edilir. Sabitleme için vida kullanılmaktadır

 • Hareketli Küre; Farklı açılarda dönüşleri sağlamak için kullanılır. Boş hareketli küre, tek - çift  taraflı hareketli küre ve duvar bağlantı hareketli küre  olmak üzere 3 çeşidi mevcuttur. Duvar bağlantı hareketli küre Ufo olarak da isimlendirilmektedir.

 • Mafsal; Kelime anlamı hareketli olan mafsal alüminyum küpeşte dikmeyi ve üst küpeşteyi birbirine bağlayan parçadır. Merdiven korkuluklarında hareketli mafsal kullanılırken, balkonlarda tercihen hareketli veya sabit mafsal kullanılmaktadır. 

 • Dönüş;Farklı açılarda ve farklı zemin yüksekliklerinde küpeşteyi bağlamaya yarar. 

 • Dikme; Alüminyum korkuluk küpeşte aksesuarlarını yere sabitlemek için kullanılır. Alüminyum borulardan oluşur.

 • Küpeşte Bilezik; Aynı ölçülerde iki alüminyum boruyu sabitleyip, şık görünmesini sağlayan küpeşte bileziği alüminyum korkuluk sistemlerinde ele zarar gelmemesi için kullanılır.

 • Bağlantı Aparatı; Küpeşte ve ahşap,kompozit, duvar yüzeyi birbirine sabitlemek için kullanılır.

 • Küpeşte Kapı Menteşesi; Alüminyum küpeşte korkuluklarda yapılması planlanan kapılar için kullanılır. 

 • Vida Gizleme Kapağı; Alüminyum küpeşte dikmelerin üst kısımlarında bulunan vida deliklerinin gizlenmesi için kullanılmaktadır. 

 • Cam Tutamağı; Cam balkon korkuluğu için kullanılır. Dikme üzerindeki sabitleme parçasıdır. Alüminyum borularla birlikte kullanılır.

Alüminyum Korkuluk Aksesuar Malzeme Fiyatları 

Alüminyum aksesuar çeşitleri gerek yapısal anlamda bütünlüğü sağlamak gerekse de estetik açıdan şık bir tasarım oluşturmak için korkuluk aksesuar üretici firmaları için oldukça yoğun Ar-Ge çalışmaları yapılmasına sebep olmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda farklı ölçüler, farklı ürün maddeleri ve birden çok farklı küpeşte aksesuar modelleri üretilmiştir. Sektör içinde bu denli özel küpeşte imalatı yapılması alüminyum korkuluk malzeme fiyatlarını da etkilemektedir. Küpeşte aksesuar parçaları bir bütünü oluşturdukça fiyatların artmasıyla kobi ve atölyeleri alüminyum korkuluk malzemeleri için uygun fiyat arayışına yönelmektedir. Firmamız müşterilerimize özel fabrikadan direkt toptan fiyatlarla alüminyum korkuluk malzemelerini satışa sunmaktadır. Size özel istenilen ölçü, renk ve farklı modellerde alüminyum küpeşte aksesuarları için whatsapp iletişim hattımızla irtibata geçip en uygun fiyatları öğrenip sipariş oluşturabilirsiniz.

Alüminyum Korkuluk Bağlantı Elemanları

Alüminyum korkuluk bağlantı elemanları, küpeşte korkuluklar için gerekli olan küpeşte aksesuar parçalarını birbirine bağlayan destek aparatlarıdır. Örneğin korkuluğun sabit durması ve emniyetli olması için duvar ile yada montajı yapılacak yüzey ile bağlanması gereklidir. Bu işlem için duvar bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Küpeşte korkuluk montajındaki farklı bağlantı işlemleri için ise boru tutamağı, duvar dibi bağlantısı, boru ay bağlantı, u bağlantı, l bağlantı gibi çeşitli bağlantı elemanları bulunmaktadır.


Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.