sadsad x
asdasd
POP-UP.jpg (296 KB)
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.

Küpeşte

Küpeşte merdiven, teras, balkon, havuz kenarları gibi alanlarda emniyeti sağlamak adına korkuluk uygulamaları için üretilen aksesuarlara denir. Küpeşte aksesuarları alüminyum, ahşap, paslanmaz çelik, pleksi gibi birbirinden farklı maddelerden imal edilir. Küpeşte genellikle alüminyum korkuluk uygulamalarında kullanılır. Alüminyum profiller ile birlikte kullanıldığı alana sabitlenerek hem güvenliği sağlamaktadır hem de şık bir görünüm ile yapılarınızı göz alıcı hale getirmektedir.

Alüminyum küpeşte, hem iç hem de dış mekanlarda, bina girişlerinde, bahçe ve teraslarda, merdiven kenarlarında, havuz kenarlarında, asma katlarda oldukça sık kullanılmaktadır. Uzun ömürlü kullanım sağlar, paslanma veya çürümeye karşı dayanıklıdır. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Ekstra bir temizlik istemez. Küpeşte alüminyum yapısı sayesinde oldukça hafiftir ve kullanıldığı yapıya fazla bir yük yüklemez. Küpeşte aksesuar çeşitleri sayesinde birbirinden farklı alanlarda keyifli ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar.

Küpeşte montajı oldukça basittir. Küpeştenin uygulanacağı alan ve tasarım belirlendikten sonra küpeşte aksesuarlarının montajının yapılacağı alanların aralıkları belirlenir ölçülüp işaretlenir. Ardından işaretlenen alanlar bir mermer veya beton delici matkap ucu yardımı ile delinmeye başlanır. Boş ankraj demirinin küpeşte montajının olacağa yere iyice girmesi için açılan bu deliklere silikon tabancası yardımı ile kimyasal dübel sıkılır ve boş ankraj demiri açılan deliklere yerleştirilir. Ankraj demirlerinin sabitlenmesi küpeşte korkuluk uygulamaları için çok önemlidir. Çünkü ankraj demirleri küpeşte korkuluğun dikmelerinin sağlam ve emniyetli durmasını sağlamaktadır. Ankraj demirleri sabitlendikten sonra yer flanşları konur. Yer flanşları dikmelerin sabit durmasını ve dikmelerdeki kesim yerlerinin gizlenip daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Yer flanşları üzerine alüminyum dikme borular eklenir. Alüminyum boruların üst kısmına sabit mafsal ya da üst bağlantı parçaları matkap yardımı ile vidalanır. Böylelikle sabit mafsallar üst küpeştenin alüminyum borularla birlikte oldukça sağlam sabitlenmesini sağlar. Ardından alüminyum boruyu sabitlemek için duvarlara, duvar bağlantı parçaları vidalanır. Alüminyum borulara sabitlenen mafsalların üzerine küpeşte korkuluk uygulamasının yapıldığı alan uzunluğuna bağlı üst küpeşte borusu eklenir ve matkap yardımı ile sabitlenir. Bu kısma kadar küpeşte korkuluğun ana hatları tamamlanmış olmaktadır. Son olarak alüminyum dikme boruların arasına yatay olarak 16'lık alüminyum borular eklenir ve vidalanır. Böylelikle kolayca küpeşte aksesuarlarını kullanrak alüminyum korkuluk uygulamasını yapmış olmaktasınız. 

Bu küpeşte montajı balkon küpeşte korkuluk uygulamasına bir örnektir. Ancak cam balkon küpeşte korkuluk uygulaması ya da farklı bir tasarım uygulamak isterseniz montaj adımlarınız değişecektir. Cam balkon küpeşte korkuluk için cam tutamağı gibi farklı küpeşte aksesuarlar kullanmak gereklidir. Bu gibi alüminyum küpeşte korkuluk uygulamaları için beceri yönünden tam yeterli değilseniz alüminyum küpeşte korkuluk ustası ile bu işlemleri birlikte yapmanız tavsiye edilir.

 

Küpeşte Çeşitleri

Küpeşte birbirinden farklı alanda şık tasarım ve görünümüyle öne çıkan alüminyum korkuluk uygulamasıdır. Bu alüminyum küpeşte korkuluk uygulamaları çeşitli alanlarda ve amaçlarla yapılmaktadır. İç mekanlarda trabzan görevini alarak emniyeti sağlarken kullanıldığı alanın iç mekan dekorasyonunu da etkilemektedir. Bu sebeple birbirinden farklı tasarıma sahip sık birden çok küpeşte çeşitleri mevcuttur

Kare küpeşte, yuvarlak küpeşte, ahşap küpeşte, krom küpeşte gibi dış formları ve hammaddeleri ile de farklılık gösteren çeşitli alüminyum küpeşte çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak günlük hayatımızda en çok alüminyum küpeşte modellerini görmekteyiz ancak farklı maddelerden üretilen küpeşte çeşitleri de mevcuttur. Küpeşte çeşitleri;

 • Balkon Küpeşte
 • Cam Küpeşte Korkuluk
 • Trabzan Küpeşte Korkuluk
 • Plastik Pvc Küpeşte Korkuluk
 • Camlı Teras Küpeşte 
 • Halatlı Küpeşte
 • Pleksi Küpeşte 
 • Panel Küpeşte Korkuluk
 • Ahşap Küpeşte
 • Pencere Küpeşte
 • Merdiven Küpeşte
 • Lazer Küpeşte Korkuluk
 • Lamine Tornalı Küpeşte
 • Demir Üstü Küpeşte
 • Lamine Cam Küpeşte gibi birçok küpeşte çeşidi mevcuttur. 

Küpeşte çeşitleri estetik ve şık bir görünüm elde etmek için oldukça önemlidir. Ergonomik yapısıyla kolay kurulum ve kullanım sağlayan küpeşte aksesuarlar hayatımızın bir parçası olma niteliğindedir. 

 

Alüminyum Küpeşte

Alüminyum küpeşte, küpeşte aksesuarlarının alüminyum profillerden elde edilmiş korkuluk aksesuarı çeşididir. Sektörde en çok tercih edilen küpeşte aksesuar malzemesidir. Alüminyum boru profiller ile kullanılarak emniyeti sağlayan alüminyum küpeşte istenilen her alanda kullanılabilir. Korozyona karşı dayanıklıdır. Hem sağlam hemde hafiftir. 

Alüminyum küpeşte aksesuarları oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Alüminyum boruların çaplarına göre 16’lık 50’lik 40’lık şekilde ölçülerde üretilmişlerdir. Alüminyum küpeşte modelleri günümüzde fazlasıyla kullanılmaktadır. Hemen hemen her bina ve dış cephelerde bulunan balkonlarda alüminyum küpeşte korkuluk modelleri kullanılmıştır. 

Alüminyum küpeşte aksesuarları sabit mafsal, yer flanşı, yandan bağlantı elemanları, duvar bağlantı, profil boru tapası, vida gizleme kapağı, alüminyum küpeşte dirsek, alüminyum küpeşte dönüş gibi çeşitli aksesuarlardan oluşmaktadır. Her bir alüminyum küpeşte aksesuarı birlikte kullanıldığı zaman işlevsellik ve ergonomik kolay bir kullanım sağlamaktadır. Alüminyum küpeşte yapısı gereği de oldukça kolay kullanıma sahiptir ve hafif oluşu sebebiyle sık tercih edilmektedir. 

 

Küpeşte Korkuluk

Küpeşte kelimesi aslında korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. İki kelimede aynı anlamları taşımaktadır. Halk arasında sıklıkla korkuluk kelimesi kullanılsa da üretici firmalar daha çok küpeşte kelimesini kullanmaktadır. Sektör jargonu olarak küpeşte olarak ifade edilmektedir. 

Küpeşte korkuluk çok çeşide sahip her zevke hitap eden geniş bir küpeşte modeline ve aksesuarlarına sahiptir. İstenilen renk ve tasarımlarla küpeşte korkuluğu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küpeşte korkuluklar from olarak genel olarak iki ana forma sahiptir. Kare ve yuvarlak küpeşte korkuluklar hemen hemen her bina da mevcuttur. Balkon ve teraslarda estetik görünüm sağlar. Cam balkon küpeşte korkuluk yeni yapılarda daha fazla tercih edilmektedir. Cam yapısı sebebiyle kırılma riski yüksek olsa da diğer boşluklu kare ve yuvarlak küpeşte korkuluklara nazaran kısmen emniyetlidir. 

Uzun zaman sağlam ve dayanıklı korkuluk kullanımı için tercih etmeniz gereken küpeşte korkuluk kare ve yuvarlak formlu küpeşte çeşitleridir. Kare ve yuvarlak küpeşte çeşitlerinde kullanılan alaşımlar alüminyum, krom, çelik gibi maddelerdir. Bu küpeşte maddeleri kırılma, bükülme, paslanma gibi durumları engelleyerek uzun sürekli emniyet sağlamaktadır. Cam balkon küpeşte korkuluklar her ne kadar estetik açıdan sıklıkla tercih edilse de camın kırılma riskinden dolayı biraz geri planda kalmaktadır. 

 

Küpeşte Fiyatları

Küpeşte korkuluk aksesuarları ve çeşitleri hemen hemen gün içinde karşımıza çıkmaktadır. Çoğu alanda da küpeşte korkulukları kullanmaktayız. Küpeşte korkuluk aksesuarları kaliteli, dayanıklı, paslanmaz ürünlerden üretildiği için küpeşte fiyatlarını etkilemektedir. Alüminyum küpeşte, metal ve paslanmaz çelikten üretilen küpeşte çeşitleri diğer küpeşte korkuluklara göre daha az  maliyetlidir. Ancak alüminyum küpeşte diğer ahşap, cam küpeşte gibi küpeşte korkuluklara göre daha uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır. Küpeşte fiyatları kimi zaman çok fazla maliyetli olabilmektedir ama uzun ömürlü ve dayanıklı bir küpeşte kullanmak bu fiyatları göz ardı etmenize sebep olabilir. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için fabrikadan direkt alüminyum küpeşte korkuluk fiyatlarını size sunmaktadır. Her gün en uygun küpeşte fiyatlarını size sunan firmamız toptan küpeşte aksesuar satışlarında size özel iskontolar uygulamaktadır. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek küpeşte aksesuar siparişi verip en uygun küpeşte fiyatlarını kaçırmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 

 

Alüminyum Küpeşte Korkuluk Aksesuarları

Alüminyum küpeşte korkuluk sistemleri, günümüzde mimari sistemler için kullanılmakta olup stadyumlar, merdiven kenarları, teraslar, iç ve dış mekanlar için tercih edilir. Alüminyum korkuluk aksesuarları paslanmaz, korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılabilir. Genel olarak dekoratif amaçlı balkon korkulukları için tasarlanmışlardır. Alüminyum korkuluklar sağlam ve dayanıklı maddeden üretilmiştir. Böylelikle insanlar için emniyet sağlayıp güvenilirlik sunmaktadır.

Yapılarda kullanılan malzemelerin sunduğu kolaylık da bu durumu olumlu yönde etkilerken birçok farklı küpeşte aksesuarları çeşitleri de verimli biçimde kullanılmaya başlandı. Alüminyum küpeşte aksesuarların hafif olmaları ve uygun fiyatla olması da sıkça tercih edilmelerinin diğer nedenleri olarak karşımıza çıkıyor. Web sitemizde bulunan küpeşte aksesuarları çeşitleri ile dilediğiniz tasarıma uygun modele kolayca ulaşıp, güvenle satın alabilirsiniz.

 

Alüminyum Korkuluk  Küpeşte Malzemeleri

Alüminyum küpeşte korkuluğun oluşmasını sağlayan oldukça fazla alüminyum balkon küpeşte parçaları bulunmaktadır. Bu aksesuar parçaları alüminyum küpeşte korkuluk sistemlerinde demonte olarak kullanılabilmektedir. Kare küpeşte ve yuvarlak küpeşte, cam kanallı küpeşte, alüminyum pleksi dikme, lama dikme gibi küpeşte malzeme çeşidi grupları mevcuttur. Küpeşte malzemeleri paslanmaz ve  kalite standartlarında üretilmiştir. 

Alüminyum korkuluk küpeşte malzemeleri diğer küpeşte malzemeleri arasında daha fazla revaçta olan aksesuar çeşididir. Alüminyum alaşımın sunduğu yüksek mukavemet, dayanıklılık, hafiflik, pas ve küf tutmama gibi özellikler alüminyum küpeşte aksesuarları daha önemli bir konuma getirmiştir. Bu sebeple yapıların iç ve dış mekanlarında alüminyum korkuluk küpeşte görmemek olası değildir. 

Alüminyum korkuluk küpeşte malzemeleri;

 • Boru Tapası; Boru tapası alüminyum dikme veya boruların üst kısımlarından farklı cisimlerin borunun içerisine girmesini önler. Genel olarak 16 lık boruya takılıp vidalanarak sabitlenir. Silikon ile de kullanılabilir. Farklı boru çaplarına göre de birden fazla ölçüleri mevcuttur.
 • Boru Birleştirme Dirsek; 90 derece ve 135 derece olmak üzere 2 çeşit boru birleştirme dirseği mevcuttur. 19 luk ve 16 lık alüminyum boru ile birlikte kullanılmaktadır. Alüminyum profil boruların boyutlarına göre küpeşte dirsek çeşitleri de sektörde satışa sunulmaktadır. Sıklıkla 16 lık ve 19 luk borular tercih edilmektedir. 
 • Dıştan Vidalı Flanş; Çeşitli ölçülerdeki allüminyum borular ile birlikte kullanılır. Yer flanşı ve duvar flanşı olmak üzere iki çeşittir. Duvar, ahşap ve kompozit için tercih edilir. Sabitleme için vida kullanılmaktadır. Borular arasındaki kesişim yerlerini saklamak için de kullanılmaktadır. Duvar flanşları ise küpeşte aksesuarların yüksek mukavemet ile yerine sabitlenmesini sağlamaktadır. 
 • Hareketli Küre; Farklı açılarda dönüşleri sağlamak için kullanılır. Boş hareketli küre, tek - çift  taraflı hareketli küre ve duvar bağlantı hareketli küre  olmak üzere 3 çeşidi mevcuttur. Duvar bağlantı hareketli küre Ufo olarak da isimlendirilmektedir.
 • Mafsal; Kelime anlamı hareketli olan mafsal alüminyum küpeşte dikmeyi ve üst küpeşteyi birbirine bağlayan parçadır. Merdiven korkuluklarında hareketli mafsal kullanılırken, balkonlarda tercihen hareketli veya sabit mafsal kullanılmaktadır. 
 • Dönüş; Farklı açılarda ve farklı zemin yüksekliklerinde küpeşteyi bağlamaya yarar. Küpeşte korkuluklarda iki dikmenin ya da alüminyum profilin birleşimini kenar dönüşlerini küpeşte dönüş aksesuarları sağlamaktadır. 
 • Dikme; Alüminyum korkuluk küpeşte aksesuarlarını yere sabitlemek için kullanılır. Alüminyum profil borulardan oluşur. Küpeşte dikme aksesuarları 16 lık boru profili, 19 luk boru profili, 40 lık boru profili, 50 lik boru profili gibi profillerin ölçülerine göre üretilmektedir.
 • Küpeşte Bilezik; Aynı ölçülerde iki alüminyum boruyu sabitleyip, şık görünmesini sağlayan küpeşte bileziği alüminyum korkuluk sistemlerinde ele zarar gelmemesi için kullanılır.
 • Bağlantı Aparatı; Küpeşte ve ahşap, kompozit, duvar yüzeyi birbirine sabitlemek için kullanılır.
 • Küpeşte Kapı Menteşesi; Alüminyum küpeşte korkuluklarda yapılması planlanan kapılar için kullanılır. 
 • Vida Gizleme Kapağı; Alüminyum küpeşte dikmelerin üst kısımlarında bulunan vida deliklerinin gizlenmesi için kullanılmaktadır. 
 • Cam Tutamağı; Cam balkon korkuluğu için kullanılır. Dikme üzerindeki sabitleme parçasıdır. Alüminyum borularla birlikte kullanılır.

 

Alüminyum Korkuluk Aksesuar Malzeme Fiyatları 

Alüminyum aksesuar çeşitleri gerek yapısal anlamda bütünlüğü sağlamak gerekse de estetik açıdan şık bir tasarım oluşturmak için korkuluk aksesuar üretici firmaları için oldukça yoğun Ar-Ge çalışmaları yapılmasına sebep olmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda farklı ölçüler, farklı ürün maddeleri ve birden çok farklı küpeşte aksesuar modelleri üretilmiştir. Sektör içinde bu denli özel küpeşte imalatı yapılması alüminyum korkuluk malzeme fiyatları da etkilemektedir.

 Küpeşte aksesuar parçaları bir bütünü oluşturdukça fiyatların artmasıyla kobi ve atölyeleri alüminyum korkuluk malzemeleri için uygun fiyat arayışına yönelmektedir. Firmamız müşterilerimize özel fabrikadan direkt toptan alüminyum korkuluk malzemeleri fiyatları satışa sunmaktadır. Size özel istenilen ölçü, renk ve farklı modellerde alüminyum küpeşte aksesuarları için whatsapp iletişim hattımızla irtibata geçip en uygun fiyatları öğrenip sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Alüminyum Korkuluk Bağlantı Elemanları

Alüminyum korkuluk bağlantı elemanları, küpeşte korkuluklar için gerekli olan küpeşte aksesuar parçalarını birbirine bağlayan destek aparatlarıdır. Örneğin korkuluğun sabit durması ve emniyetli olması için duvar ile ya da montajı yapılacak yüzey ile bağlanması gereklidir. Bu işlem için duvar bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Küpeşte korkuluk montajındaki farklı bağlantı işlemleri için ise boru tutamağı, duvar dibi bağlantısı, boru ay bağlantı, u bağlantı, l bağlantı gibi çeşitli bağlantı elemanları bulunmaktadır.

Küpeşte korkuluk aksesuarları oldukça çeşitli ve birbirleri ile uyumludur. Yaşam alanlarımızın güvenliği ve estetik tasarımı için küpeşte bağlantı elemanları önem arz etmektedir. En uygun korkuluk bağlantı elemanı çeşitleri web sitemizde satışa sunulmaktadır. Küpeşte korkuluk aksesuar ürünlerimiz hakkında bilgi alıp sipariş oluşturmak için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.