sadsad x
asdasd
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Vida Nedir?

 

  Vidalar, hayatımızın her alanında kullandığımız genel amaçlı fonksiyonel ürünlerdir. Çeşitli alanlarda farklı amaçlarla kullanılan vidaların temel amacı iki veya birden çok yeri birleştirmek ve bu birleştirme işlemini gerçekleştirirken tahribata sebep olmamak. Genellikle metalden üretilen vidalar silindirik gövdelerinde bulunan dişler sayesinde birleştirme işlemini kolaylıkla yapar. Vidalarda bulunan dişler çivilere kıyasla daha büyük bir mukavemete sahiptir ve vidanın yüzeyden kolay çıkmasını önler .Vida çeşitlerinin sabitleyici özelliği dışında işleyişlerin oluşması ve sağlıklı çalışması için de kullanıldığını düşündüğümüzde hangi vidaların nerede kullanılması gerektiği konusu daha da önemli bir hal almaktadır. Vida çeşitleri pratik kullanım ile kişiler, atölyeler ve işletmelerde çok fazla tercih edilmektedir. Web sitemizde sunduğumuz hizmet ile atölye ve kobilere fabrikadan direkt toptan fiyatlarla tüm akıllı vida çeşitlerini temin etmekteyiz.

 

Vida Çeşitleri

 

   Bağlantı elemanı olarak hayatımızın her alanına girmiş olan vidaların ölçü sistemlerine, dış profillerine, helis yönüne, kullanım amacına, ağız yapısına, kullanım alanına, diş aralığına göre vida çeşitleri bulunmaktadır. Vida çeşitleri arasında kullanımı en yaygın olan vida diş profili üçgen tarzda olan havşa başlı vidalardır. Helis açıları oldukça küçük olan üçgen vidalar kendi içerisinde de ayrılmaktadır. Kesik üçgen diş yapısına sahip üçgen vidaların somun dişleri boşluksuz olarak kavranmış ise trapez vida olarak adlandırılır. Kolay çözülebilen sıkma kuvvetleri özellikleri sayesinde sıklıkla işlem yapma durumlarında kullanılırlar. Kare vidalar ise hızlıca sağlamlaştırır ve hareket vidası olarak kullanılmaktadırlar. Dişlerinin yüzeyleri daha kısa olan kare vidaların sıkma kuvvetlerin yetersizliği sürekli kullanıma imkan vermemektedir. Kare vidalar tek ağızlı ya da çok ağızlı olabilirler.Dış formlarına göre vida çeşitleri ise;

 

 • Yıldız Silindir Başlı Saç Vidaları; Vida adını kendi formundan almıştır. Vidanın tornavida kısmının silindir görünümünden kaynaklıdır. Normal (YSB) ve matkap uçlu (YSB MUV) vida olarak iki çeşidi vardır. Saç, alüminyum, pvc, çelik profillerinin diğer yüzeylerle birleştirilmesinde veya sabitlenmesinde kullanılır. Genellikle galvaniz ve siyah kaplamadır.

 

 • Yıldız Havşa Başlı Saç Vidaları;  Baş kısmının düz ve havşa görüntüsünden ismini almıştır. Normal (YHB) ve matkap uçlu (YHB MUV) vida olarak iki çeşidi vardır. Yhb vidalar kullanılmak istenen yüzeyde önceden açılmış deliğe kendi dişini açan vida çeşididir.Yhb muv vidalar ise  kendi deliğini delen ve dişini açan akıllı vida çeşididir. Saç, alüminyum, pvc, çelik profil ve levhalarda, kompozit panellerde profillerde yüksek mukavemet sağlar.

 

 • Matkap Uçlu Yıldız Silindir Başlı Saç Vidalar; Farklı kullanım alanı olan ysb muv vidalar saç, pvc, alüminyum ve kompozit panellerde kullanılır. Vidanın Maktap uçlu özelliği ile malzemeyi önceden bir delik olmaksızın deler geçer. Monte edildiği yüzeyden kolaylıkla çıkmaz, yüksek tutuş gücüne sahiptir.

 

 • Matkap Uçlu Yıldız Havşa Başlı Saç Vidalar (YHB MUV); Vidanın dış formundaki havşa özelliğinden ismini almaktadır. Plastik, levha saç, panel gibi birçok yerde kullanılır. Matkap uçlu vidalar üstün delme kapasitesine sahip olduğu için matkap gerektirmez.Akıllı vida çeşididir.

 

 • Sunta Vidası; Sunta vidası kullanım alanına göre isimlendirilmiş vida çeşitlerinden biridir. Yıldız havşa başlı formdadır. Her türlü ağaç, mdf, mobilya, doğrama, mutfak, inşaat sektöründe kerestelerde, sundurmalarda, balkonlarda kolay ve deformasyonsuz montaj için kullanılır. Sahip olduğu dişler sayesinde yüzeye yüksek tutuş gücüyle monte edilir.

 

 • Alçıpan Vidası; Yıldız borazan başlı sivri uçlu, Yıldız borozan başlı matkap uçlu olarak iki formda bulunan vida çeşididir.Karbon çeliğinde üretilmektedir. Alçıpan levhaların farklı yüzeylerle birleştirilmesini sağlar.

 

 • Yıldız Silindir Başlı Metrik Vidalar; Kendi dişleri formunda açılmış deliklerden geçerek tek başına veya somun kullanılarak metal, ağaç, plastik parçaları birbirine tutturan düz yapıya sahip vidadır.

 

 • Yıldız Havşa Başlı Metrik Vidalar;  Kendi dişleri formunda açılmış deliklerden geçerek tek başına veya somun, yıldız uçlu tornavida veya matkap ile mobilya, beyaz eşya gibi çeşitli yüzeylerde birleştirme işlemlerini gerçekleştirmek için tercih edilen en uygun vida çeşitlerinden biridir.

 

 • 6 Köşe Başlı Matkap Uçlu Çatı Vidaları (Trapez Vida); Vidanın baş kısmının 6 köşe şeklinde ve üçgen formda olduğu için 6 Köşe Başlı Matkap Uçlu Vida olarak anılmaktadır. Çatı panellerin montajında zaman ve iş gücünden tasarruf sağladığı için kullanılır. Saç metallerde oluşabilecek sızıntıların önüne geçmek için trapez vidalar tercih edilir. Somun ile birlikte kullanıldığı yüzeylerde mevcuttur.

 

 •  Poliüretan Panel Vidaları; Poliüretan panel vidalar çatı panellerin montajında kullanılır. Vida da bulunan pullar sayesinde montaj edildiği yüzeyde su sızdırmazlar. Tork ayarlı akülü tornavida ile kullanılır. Galvaniz kaplamadır.

 

 •  Kabin Vidaları; Galvaniz kaplı bir görünüme sahip olan kabin vidaları sehpa, tv ünitesi, kitaplık, banyo dolabı gibi mobilya panellerinin birleştirilmesi için kullanılır. Yıldız başlı ve alyan başlı olmak üzere iki çeşit kabin vidası çeşidi mevcuttur.

 

 •  Altı Köşe Trifon; Trifon vida çeşidi altı köşe (civata) başlıdır. Diş aralıkları büyüktür ve otoparklarda bulunan delinatör,bariyer vs gibi ürünlerin zemine sabitlenmesinde,ahşap ürünlerin montajında kullanılır. Dayanıklılığını arttırmak için yüzeyi çinko kaplamalıdır.

 

Web sitemizde sunta vidası, matkap uçlu vida çeşitleri, trapez vida, buldeks vida, akıllı vida, sandviç panel vidaları, ispanyolet vida ve birçok vida çeşitleri satışa sunulmaktadır. Vida çeşitlerinin kullanımı yaygın olsa da zaman zaman yanlış malzeme üzerinde yanlış vidalar kullanılmakta ve istenmeyen sorunlarla karşılaşılmaktadır. İhtiyacınız olan vida bağlantı ürünleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz teknik ekibimizden görüş alabilir, kullanım alanınıza uygun vida çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vida çeşitlerini ve ihtiyacınız olan tüm malzemeleri hızlı kargo gönderimi, orjinal ürün garantisi ve uygun fiyat avantajıyla Kobibest.com online satış mağazamızdan güvenle satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.