sadsad x
asdasd
POP-UP.jpg (296 KB)
Toplam 37 ürün görüntüleniyor.

Vida Nedir?

 

  Vidalar, hayatımızın her alanında kullandığımız genel amaçlı fonksiyonel ürünlerdir. Çeşitli alanlarda farklı amaçlarla kullanılan vidaların temel amacı iki veya birden çok yeri birleştirmek ve bu birleştirme işlemini gerçekleştirirken tahribata sebep olmamak. Genellikle metalden üretilen vidalar silindirik gövdelerinde bulunan dişler sayesinde birleştirme işlemini kolaylıkla yapar. Vidalarda bulunan dişler çivilere kıyasla daha büyük bir mukavemete sahiptir ve vidanın yüzeyden kolay çıkmasını önler .Vida çeşitlerinin sabitleyici özelliği dışında işleyişlerin oluşması ve sağlıklı çalışması için de kullanıldığını düşündüğümüzde hangi vidaların nerede kullanılması gerektiği konusu daha da önemli bir hal almaktadır. Vida çeşitleri pratik kullanım ile kişiler, atölyeler ve işletmelerde çok fazla tercih edilmektedir. Web sitemizde sunduğumuz hizmet ile atölye ve kobilere fabrikadan direkt toptan fiyatlarla tüm akıllı vida çeşitlerini temin etmekteyiz.

 

Vida Çeşitleri

 

   Bağlantı elemanı olarak hayatımızın her alanına girmiş olan vidaların ölçü sistemlerine, dış profillerine, helis yönüne, kullanım amacına, ağız yapısına, kullanım alanına, diş aralığına göre vida çeşitleri bulunmaktadır. Vida çeşitleri arasında kullanımı en yaygın olan vida diş profili üçgen tarzda olan havşa başlı vidalardır. Helis açıları oldukça küçük olan üçgen vidalar kendi içerisinde de ayrılmaktadır. Kesik üçgen diş yapısına sahip üçgen vidaların somun dişleri boşluksuz olarak kavranmış ise trapez vida olarak adlandırılır. Kolay çözülebilen sıkma kuvvetleri özellikleri sayesinde sıklıkla işlem yapma durumlarında kullanılırlar. Kare vidalar ise hızlıca sağlamlaştırır ve hareket vidası olarak kullanılmaktadırlar. Dişlerinin yüzeyleri daha kısa olan kare vidaların sıkma kuvvetlerin yetersizliği sürekli kullanıma imkan vermemektedir. Kare vidalar tek ağızlı ya da çok ağızlı olabilirler.Dış formlarına göre vida çeşitleri ise;

 

 • Yıldız Silindir Başlı Saç Vidaları; Vida adını kendi formundan almıştır. Vidanın tornavida kısmının silindir görünümünden kaynaklıdır. Normal (YSB) ve matkap uçlu (YSB MUV) vida olarak iki çeşidi vardır. Saç, alüminyum, pvc, çelik profillerinin diğer yüzeylerle birleştirilmesinde veya sabitlenmesinde kullanılır. Genellikle galvaniz ve siyah kaplamadır.

 

 • Yıldız Havşa Başlı Saç Vidaları;  Baş kısmının düz ve havşa görüntüsünden ismini almıştır. Normal (YHB) ve matkap uçlu (YHB MUV) vida olarak iki çeşidi vardır. Yhb vidalar kullanılmak istenen yüzeyde önceden açılmış deliğe kendi dişini açan vida çeşididir.Yhb muv vidalar ise  kendi deliğini delen ve dişini açan akıllı vida çeşididir. Saç, alüminyum, pvc, çelik profil ve levhalarda, kompozit panellerde profillerde yüksek mukavemet sağlar.

 

 • Matkap Uçlu Yıldız Silindir Başlı Saç Vidalar; Farklı kullanım alanı olan ysb muv vidalar saç, pvc, alüminyum ve kompozit panellerde kullanılır. Vidanın Maktap uçlu özelliği ile malzemeyi önceden bir delik olmaksızın deler geçer. Monte edildiği yüzeyden kolaylıkla çıkmaz, yüksek tutuş gücüne sahiptir.

 

 • Matkap Uçlu Yıldız Havşa Başlı Saç Vidalar (YHB MUV); Vidanın dış formundaki havşa özelliğinden ismini almaktadır. Plastik, levha saç, panel gibi birçok yerde kullanılır. Matkap uçlu vidalar üstün delme kapasitesine sahip olduğu için matkap gerektirmez.Akıllı vida çeşididir.

 

 • Sunta Vidası; Sunta vidası kullanım alanına göre isimlendirilmiş vida çeşitlerinden biridir. Yıldız havşa başlı formdadır. Her türlü ağaç, mdf, mobilya, doğrama, mutfak, inşaat sektöründe kerestelerde, sundurmalarda, balkonlarda kolay ve deformasyonsuz montaj için kullanılır. Sahip olduğu dişler sayesinde yüzeye yüksek tutuş gücüyle monte edilir.

 

 • Alçıpan Vidası; Yıldız borazan başlı sivri uçlu, Yıldız borozan başlı matkap uçlu olarak iki formda bulunan vida çeşididir.Karbon çeliğinde üretilmektedir. Alçıpan levhaların farklı yüzeylerle birleştirilmesini sağlar.

 

 • Yıldız Silindir Başlı Metrik Vidalar; Kendi dişleri formunda açılmış deliklerden geçerek tek başına veya somun kullanılarak metal, ağaç, plastik parçaları birbirine tutturan düz yapıya sahip vidadır.

 

 • Yıldız Havşa Başlı Metrik Vidalar;  Kendi dişleri formunda açılmış deliklerden geçerek tek başına veya somun, yıldız uçlu tornavida veya matkap ile mobilya, beyaz eşya gibi çeşitli yüzeylerde birleştirme işlemlerini gerçekleştirmek için tercih edilen en uygun vida çeşitlerinden biridir.

 

 • 6 Köşe Başlı Matkap Uçlu Çatı Vidaları (Trapez Vida); Vidanın baş kısmının 6 köşe şeklinde ve üçgen formda olduğu için 6 Köşe Başlı Matkap Uçlu Vida olarak anılmaktadır. Çatı panellerin montajında zaman ve iş gücünden tasarruf sağladığı için kullanılır. Saç metallerde oluşabilecek sızıntıların önüne geçmek için trapez vidalar tercih edilir. Somun ile birlikte kullanıldığı yüzeylerde mevcuttur.

 

 •  Poliüretan Panel Vidaları; Poliüretan panel vidalar çatı panellerin montajında kullanılır. Vida da bulunan pullar sayesinde montaj edildiği yüzeyde su sızdırmazlar. Tork ayarlı akülü tornavida ile kullanılır. Galvaniz kaplamadır.

 

 •  Kabin Vidaları; Galvaniz kaplı bir görünüme sahip olan kabin vidaları sehpa, tv ünitesi, kitaplık, banyo dolabı gibi mobilya panellerinin birleştirilmesi için kullanılır. Yıldız başlı ve alyan başlı olmak üzere iki çeşit kabin vidası çeşidi mevcuttur.

 

 •  Altı Köşe Trifon; Trifon vida çeşidi altı köşe (civata) başlıdır. Diş aralıkları büyüktür ve otoparklarda bulunan delinatör,bariyer vs gibi ürünlerin zemine sabitlenmesinde,ahşap ürünlerin montajında kullanılır. Dayanıklılığını arttırmak için yüzeyi çinko kaplamalıdır.

 

Web sitemizde sunta vidası, matkap uçlu vida çeşitleri, trapez vida, buldeks vida, akıllı vida, sandviç panel vidaları, ispanyolet vida ve birçok vida çeşitleri satışa sunulmaktadır. Vida çeşitlerinin kullanımı yaygın olsa da zaman zaman yanlış malzeme üzerinde yanlış vidalar kullanılmakta ve istenmeyen sorunlarla karşılaşılmaktadır. İhtiyacınız olan vida bağlantı ürünleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz teknik ekibimizden görüş alabilir, kullanım alanınıza uygun vida çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vida çeşitlerini ve ihtiyacınız olan tüm malzemeleri hızlı kargo gönderimi, orjinal ürün garantisi ve uygun fiyat avantajıyla Kobibest.com online satış mağazamızdan güvenle satın alabilirsiniz.

 

 

Akıllı Vida

Akıllı vida, tüm vida çeşitlerinden farklı olarak sabitlenmesi istenilen yüzeye kendi deliğini açarak vidalama işlemi yapılmasını sağlayan vidaya denir. Vidalama işlemlerinde genel olarak kullanılan tüm vidalar yüzeye sabitlenmeden önce bir matkap yardımı ile önce yüzeyde küçük bir delik açılıp ardından matkap ucu değiştirilerek vidaya uygun uç takılıp vidalama işlemi tamamlanır. Ancak bu işlem hem zaman açısından hemde çalışma verimi açısından oldukça zahmetli bir yöntemdi. Akıllı vidaların üretimi ile bu zahmetli vidalama işlemi yerini akıllı vidalama işlemine bırakmıştır. Vidalama işlemi sırasında akıllı vidanın kendi deliğini açıp vidayı sıkması atölyeler için önemli bir gelişme olmuştur. 

Akıllı vidalar diğer bir ismi ile matkap uçlu vidalar olarak adlandırılmaktadır. Akıllı vidanın uç kısmının matkaplar ile uyumlu olması için tasarlanan uç kısmı akıllı vidalara bu ismi de kazandırmıştır. Matkap uçlu akıllı vidalar, muv akıllı vidalar gibi farklı kısaltma ve isimleri mevcuttur. Akıllı vidalar baş kısımları ile de çeşitlendirilmektedir. Mercimek başlı matkap uçlu akıllı vida, pul başlı matkap uçlu akıllı vida, yıldız havşa başlı matkap uçlu akıllı vida, silindir başlı matkap uçlu akıllı vida gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. 

Akıllı vidalar alçıpan yüzeyler, sunta ahşap yüzeyler, pvc ve alüminyum yüzeyler gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Akıllı vidalar birden çok alanda kullanılmakta ve her yüzey farklı özelliklere sahiptir. Ancak akıllı vidalar tüm bu alanlar için sadece baş kısmındaki tasarımda alana uygun değişiklik sağlamıştır genel hatları ve ucu hep aynıdır değişiklik sağlanmamıştır. Böylelikle her alanda deforme olmadan tüm akıllı vidalama işlemini kolaylıkla yapmaktadır. Üretildiği alüminyum, metal hammadde sayesinde de akıllı vidalar paslanmaz ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

Akıllı Vida Çeşitleri

Akıllı vidalar, her sektör için vazgeçilmez kullanımı kolay paslanmaz vida çeşitlerindendir. Kendi deliğini kendi açarak diğer vidalar arasında farklılık gösterip işlevsellik kazandıran akıllı vidaların her sektörün ihtiyaçlarına uygun birden farklı akıllı vida çeşidi mevcuttur. Bu akıllı vida çeşitleri vidanın dış formundaki baş kısmının şekline göre sınıflandırılmaktadır. Akıllı vida çeşitleri genel olarak saç vidalarına benzetilse de farklı baş kısımlarına sahip olan vidalar saç vidası ile akıllı vida arasında farkı oluşturmuştur. Yıldız havşa başlı akıllı vidalar, trapez akıllı vidalar, anahtar başlı akıllı vidalar, pul başlı akıllı vidalar, mercimek başlı akıllı vidalar, oval başlı akıllı vidalar, yıldız silindir başlı vidalar gibi akıllı vida çeşitleri vidaların baş kısımlarına göre isimlendirilmiştir. Bu akıllı vidalardan bazıları inşaat sektöründe bazıları alüminyum pvc sektöründe kimisi de ahşap sunta mobilya sektöründe kullanılmaktadır. 

Akıllı Vida Ölçüleri

Neredeyse hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bu akıllı vidalar çeşitleri arasında da akıllı vida ölçülerine göre sınıflandırılmıştır. Akıllı vidalar 3,9x13, 3,9x32, 4,2x16, 4,2x45 gibi farklı ölçülere sahiptir her akıllı çeşidinin de kendine özgü ölçü boyutları mevcuttur. 

Trapez Başlı Akıllı Vida Ölçüleri

Akıllı Alçıpan Vidası Ölçüleri

Mercimek Başlı Pul Başlı Akıllı Vida Ölçüleri

Yıldız Havşa Başlı Akıllı Vida Ölçüleri

Yıldız Silindir Başlı Akıllı Vida Ölçüleri

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8X19 Trapez Başlı Akıllı Vida

3,5x25 Alçıpan MUV Vida

3,9X13 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x13 YHB MUV Akıllı Vida

3,9x13 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x25 Trapez Başlı Akıllı Vida

3,5x35 Alçıpan MUV Vida

3,9x16 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x16 YHB MUV Akıllı Vida

3,9X16 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

5,5x25 Trapez Başlı Akıllı Vida

3,9x19 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x19 YHB MUV Akıllı Vida

3,9X19 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

5,5x32 Trapez Başlı Akıllı Vida

3,9x25 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x22 YHB MUV Akıllı Vida

3,9X22 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

5,5x38 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x16 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x25 YHB MUV Akıllı Vida

3,9X25 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

5,5x50 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x19 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x28 YHB MUV Akıllı Vida

3,9X32 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

5,5x60 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x25 Mercimek Başlı Akıllı Vida

3,9x32 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X13 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x25 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x13 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X16 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x32 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x16 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X19 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x38 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x19 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X22 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x50 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x22 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X25 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x60 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x32 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X38 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x70 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x38 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X45 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

6,3x80 Trapez Başlı Akıllı Vida

4,2x45 YHB MUV Akıllı Vida

4,2X50 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x16 YHB MUV Akıllı Vida

4,8X16 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x19 YHB MUV Akıllı Vida

4,8X22 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x22 YHB MUV Akıllı Vida

4,8X38 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x25 YHB MUV Akıllı Vida

4,8X50 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x32 YHB MUV Akıllı Vida

4,860 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x35 YHB MUV Akıllı Vida

4,8X70 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x45 YHB MUV Akıllı Vida

4,8X80 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Ölçüleri

4,8x50 YHB MUV Akıllı Vida

4,8x100 YSB MUV Akıllı Vida

Akıllı Vida Fiyatları

Akıllı vida fiyatları, ürünün kalitesi, adet veya koli bazlı satışı,ürün çeşitliliği ve ölçülerine göre değişmektedir. Sektörde çok fazla revaçta olan akıllı vidalar her sektörün ihtiyacını karşılamaktadır. Fonksiyonel ve işlevsel olan akıllı vidalar firmamız tarafından fabrikadan direkt toptan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Akıllı vida alımında koli ve kutu olarak farklı seçeneklerde satışımız mevcuttur. Kutu ve koli akıllı vida fiyatlarında farklılık vardır. Akıllı vidaların birim adedi arttıkça akıllı vida fiyatları daha da uygun olmaktadır. Kobi ve atölyeler uzun soluklu projelerde yer aldıkları için koli bazlı akıllı vida siparişi vermeleri daha avantajlıdır. Web sitemizde akıllı vida fiyatlarını inceleyip sipariş oluşturun ürünleriniz ayağınıza kadar gelsin. Akıllı vida toptan satışlarında ücretsiz kargo fırsatını kaçırmayın. Whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek  sorulanızı teknik destek ekibimizle cevaplandırıp akıllı vidaları en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.