x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

Sineklik Fitili

Sineklik fitili, sineklik fitili contası ve sineklik contası adıyla da anılan silikon yalıtım ürünüdür. Sineklik kıl fitili ile de aynı işleve sahip bir sineklik malzemesi ürünüdür. Menteşeli sineklik, sürgülü sineklik, mıknatıslı sineklik çeşitlerinde sineklik kasaları içinde bulunan boşluklara sıkıştırılarak sineklik telinin veya sineklik tülünün gergin sabit durmasını sağlamak için kullanılır. 

Sineklik fitili elastik silikon maddeden üretilmiştir. Sineklik kenarlarından içeriye su sızmasını engellemektedir. Sineklik fitili zaman içerisinde şiddetli yağmur, kötü kullanım , güneş ışınları gibi çeşitli sebepler sonucunda deforme olup, zarar görür ve işlevini sağlayamaz. Bu sebeple sineklik fitilini belirli aralıkla kontrol edilip gerekirse sineklik fitili değişimi yapılmalıdır. 

Sineklik fitili değişimi sineklik tülü değişimi ile eş zamanlı olarak sağlanırsa daha iyi bir kullanıma sahip olursunuz. Sineklik tülü dışarıdan içeriye sağladığı hava sirkülasyonu, böcek ve haşerelere karşı engel olması gibi işlevleri sağlarken zamanla yıpranır. Fiberglass sineklik tülü kullanmış olsanız dahi güneş ışınları zamanla sineklik tülüne zarar vermektedir. Bu sebeple kirlenen, yıpranan sineklik telini belirli aralıklarla değiştirmek gereklidir. Profesyonel bir destek almaksızın hali hazırda bulunan sineklik profilleriniz üzerinde de değişim sağlayabilirsiniz ya da pencere ölçülerinize bağlı olarak vereceğiniz ölçülerde yeni bir sineklik profil kasası satın alıp montajını sağlayabilirsiniz.  

Satın aldığınız sineklik profillerini köşe takozları yardımı ile birbirine geçirerek dört kenarlı bir sineklik çerçevesi oluşturabilirsiniz.Oluşturduğunuz çerçevenin kanal kısımlarının hepsi aynı yöne bakmalıdır. Aksi takdirde sineklik fitilini sineklik profiline yerleştirmeniz olanaksızdır. Kanal kısımları aynı yöne bakan sineklik çerçevesinin üzerine sineklik boyutuna göre sineklik tülü eklenmeli fazlalık kısımları kesilmelidir ve var olan kanalların içine sineklik fitilini dikkatlice sineklik fitili takma aparatı yardımı ile sıkıştırmaya başlamalısınız. Sineklik takma aparatınız mevcut değilse sert bir cisimle sineklik contasının kanal kısımlarına sıkıştırılmasını sağlayınız.  Ardından sineklik mıknatıs çıtçıt aparatını ve sineklik menteşesini sinekliğin açılış yönüne göre takınız. Böylelikle sineklik tülü ve sineklik fitili değişimi işlemini tamamlamış olacaksınız. 

Eğer evinizde yada ofisinizde mevcut olan sineklik tülü ve sineklik fitili değişimini sağlayacak iseniz hazır olan sineklik kasasının üzerinden dikkatlice deforme olmuş sineklik fitilini öncelikle çıkarınız. Ardından sineklik tülünü kanallar arasında sıkışan kısımlarına dikkat ederek sökünüz. Sineklik tülü çıkarma işleminde yıllar içerisinde sineklik tülünüzün kirlenme ve toz tutma ihtimalini düşünerek bulunduğunuz ortamın kirlenme durumuna bağlı olarak balkonda ya da bahçede sineklik tülünü çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız sineklik tülü ve sineklik teli fitilinin yerine yeni ve zarar görmemiş olan sineklik malzemelerini aynı şekilde sabitleyerek sinekliğinizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. 

Sineklik fitili sinekliğiniz için gerekli olan sineklik tülünüzün gergin ve estetik bir görünüm almasını sağlar. Bu faydasının yanı sıra sineklik contası şiddetli yağmurlarda sineklikten kaynaklanan sızıntıları önler ve yalıtımı sağlar. Bütün bu avantajları ile sineklik teli fitili oldukça sık tercih edilen pratik ve işlevsel bir sineklik malzemesidir. 

Sineklik Teli Fitili Fiyatları

Sineklik teli fitili fiyatları, sineklik contasının renk, marka, menşei, ölçüsü ve kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sineklik fitili renkleri sektörde en çok siyah ve beyaz renklerde tercih edilmektedir. Sineklik çeşitlerinin daha çok siyah veya beyaz renkte üretilmesi sineklik contasının renginin de o renklere uyum sağlamasını gereklilik haline getirmiştir. Sineklik fitilleri renklerine göre de fiyatları ve ölçüleri değişen sineklik aparatıdır. 

Sineklik fitili 3 mm, 4 mm, 5 mm ve 6 mm gibi kalınlıklara sahip olup 100 metre, 200 metreye kadar uzunluklarda satışa sunulmaktadır. Bu sebeple uzunluğu ve kalınlığı fazla sineklik contası fiyatları daha kısa ve ince olan sineklik contası fiyatlarına göre farklıdır. Piyasada adet birim satılan ürünlerde maliyet daha fazladır. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için en uygun toptan sineklik teli fitili fiyatlarını web sitemizde satışa sunmuştur. Sineklik fitili fiyatları ortalama 27 TL + KDV ve 41 TL+ KDV arasındadır. Bu sineklik fitili fiyatları 100 mm fiyatları olup dilediğiniz ölçü ve en uygun sineklik teli fiyatlarıyla size ürünlerinizi sorunsuz hızlı kargo ile teslim ediyoruz. Whatsapp iletişim hattımız üzerinden sineklik fitili fiyatları hakkında bilgi alıp size özel iskontolardan yararlanabilirsiniz. 

Sineklik Fitili Takma Aparatı

Sineklik fitili takma aparatı, sinekliğin yalıtımını, sızdırmazlığını sağlayan sineklik fitili montajını kolaylaştırıp, sineklik tülünün gerginleşmesini sağlar. Genellikle üç tekeri bulunan plastik bir sineklik malzemesidir. İki tekerli sineklik takma aparatı çeşitleri de mevcuttur. Sineklik fitili takma aparatında bulunan tekerlerden biri sineklik contasının kanal çizgileri arasında sabitlenmesini sağlar diğer teker ise sineklik contasının kanala sineklik tülü ile birlikte sıkıştırılmasını sağlar. 

Profesyonel sineklik imalatı sağlıyor iseniz sineklik fitili takma aparatı kullanmanız hem işlevsellik hemde zaman açısından size oldukça fazla avantaj sağlayacaktır. Web sitemizde en uygun sineklik fitili takma aparatı siz değerli müşterilerimiz için satışa sunulmuştur. Toptan sineklik malzemesi alımlarında özel iskontolar sağlıyoruz. Whatsapp iletişim hattımız ile iletişime geçerek en uygun sineklik fitili takma aparatı fiyatlarını öğrenebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.