sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.

Alçıpan Profili

Mimari sistemlerin vazgeçilmezi olan alçıpan plakaların binalarda kolaylıkla kullanılmasını sağlayan alçıpan profili oldukça hafif ve dayanıklıdır. Alçıpan plakaların alçıpan profil çeşitleri ile montajı sağlanmaktadır. Alçıpan profiller temel olarak yapılarda asma tavan dekorasyonu, ara bölme duvar uygulaması gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Duvar uygulamalarında kullanılan gazbeton, çimento ve kiremit gibi malzemelerin yanı sıra alçıpan profiler daha uygun maliyete sahip. 

Alçıpan profilleri ev, iş yeri, ofis, okul gibi vb yerlerde montajı kolayca sağlanabilir. Modern mimari da dekorasyon için de alçıpan plaka ve alçıpan profilleri tercih edilmektedir. Asma tavan, tv ünitesi duvar dekorasyonu, niş raf uygulama seçenekleriyle alçıpan profiller birçok avantaj sunmaktadır. Kolayca sökülüp herhangi bir yere tekrardan montajı yapılabilir. Bina iç mekan tasarımına böylelikle katkı sağlamaktadır. Alüminyum alaşımdan üretilen alçıpan profil çeşitleri demir, çelik gibi metal ürünlere kıyasla daha az maliyetlidir. Göz alıcı şıklık sunan alçıpan profil uygulamaları maliyet açısından da avantajlıdır. 

Alüminyum profil esnek yapısı ile kullanım kolaylığı sağlar. Alçıpan profil, mimari sistemlerde istenilen tasarıma uygun bir ürün çıkarmak için kesme, delme gibi işlemlere elverişlidir. Sunduğu pek çok avantaj sebebiyle alçıpan profiller sektörde oldukça fazla revaçta olan yapı malzemesidir. Isı, ses yalıtımını sağlar, ortamdaki nemi dağıtıp insan sağlığını korumaktadır. Alçıpan profilleri kırılmaz oldukça dayanıklıdır. 

Uygulama olanları oldukça fazla olan alçıpan panel ve alçıpan profiller her kullanım alanına uyum sağlayan fonksiyonel özelliklere sahiptir. Alçıpan kullanım alanları;

  • Asma Tavan Uygulamaları
  • Duvar ve Tavan Dekorasyonu
  • Ses Yalıtım Uygulamaları
  • Alçıpan Duvar Uygulamaları
  • Yangın Duvarı Oluşturma
  • Duvar Giydirme Uygulamaları gibi birbirinden farklı çalışma alanları bulunmaktadır.

Alçıpan profilleri farklı çalışma alanlarının ihtiyacını karşılamak için ergonomik ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. Kavisli tavanlar, duvar bölmeleri, köşe bitişleri, tavan ve duvar kaplamaları için birçok alçıpan profil çeşitleri bulunmaktadır. 

Alçıpan Profil Fiyatları

Alçıpan profil, günlük yaşantımızda hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Mimari sistemlerde kullanılan alçıpan profilleri bölme duvar oluşturmak, iç mekan tasarımları ve yalıtım için kullanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan alçıpan profiller mükemmel şekilde ses ısı yalıtımı sağlamaktadır. Alçıpan profiller sağladığı duvar esnekliği sayesinde dinamik deprem sırasında binanın hasar riskini azaltır. Alçıpan kullanılması durumunda tuğla duvar kullanımı azalmıştır. Alçıpan plaka ve alçıpan profiller maliyet açısından tuğla ve çimentoya kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Alçıpan profil fiyatları profilin kalınlığı, uzunluğu, galvaniz veya alüminyum kaplama olması gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Alçıpan profillerin dayanıklı olması ve uzun ömürlü kullanım sağlaması için bu etkenlerin olması çok önemlidir. Ürün kalitesi ve kolay montaj unsuru alçıpan profil fiyatlarını arttırmaktadır. Sektördeki firmalar alçıpan levhaların ısı ve ses yalıtımına katkısını göz önünde bulundurarak alçıpan profil fiyatlarında artış sağlamaktadır. Özellikle sunduğu bu avantajlar sebebiyle modern mimari sistemlerde tercih edilen en önemli yapı malzemesi olduğu için alçıpan profil fiyatlarında yüksek rekabet söz konusudur. Firmamız fabrikadan direkt toptan satış imkanı sunduğu için web sitemizde en uygun alçıpan profil fiyatları mevcuttur. Toptan alçıpan profil siparişlerinde ise müşterilerimize özel iskonto seçenekleri bulunmaktadır. En uygun alçıpan profil fiyatları için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek sipariş oluşturabilirsiniz.

Alçıpan Profil Çeşitleri

Alçıpan profilleri farklı çalışma alanlarının ihtiyacını karşılamak için ergonomik ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. Uygulama alanın geniş olması alçıpan profillerinin de her alan için özel tasarlanmasını sağlamıştır. Kavisli tavanlar, duvar bölmeleri, köşe bitişleri, tavan ve duvar kaplamaları için birçok alçıpan profil çeşitleri bulunmaktadır. Alçıpan profil çeşitleri iç mekan tasarımlarınızı uygulamak ve şık bir görünüm elde etmek için size esnek yapısı ile olanak sağlar. Yatay ve dikey kullanımlarda sorunsuz ve dayanıklı bir uygulama kolaylığı tanır.

Orantısız duvar ve tavan boyutları bulunan uygulama alanlarında dahi alanın eşitsizliğini düzenleyip iç mekanın estetik görünümü elde etmesini sağlar. Bu tür problemlerin ortadan kaldırılması için kullanılan özel alçıpan profil çeşitleri mevcuttur. Niş, raf gibi duvar dekorasyon uygulamalarında ise rafın üzerine konulabilecek ürün ağırlığını düşünerek olabildiğince kalın alçıpan profil çeşitleri tasarlanmıştır. Alçıpan profil çeşitleri su şekildedir;

  Alçıpan Z Profil

 Alçıpan profil çeşitleri içerisinde oldukça sık tercih edilmektedir. Alüminyum z profil, galvanizli z profil ve pvc z profil çeşitleri mevcuttur. Döşeme kaplamalarında, yalıtım uygulamalarında, asma tavan ile duvar bitişinde ve alçıpan plakanın sonlandırılmasında kullanılmaktadır. Mimari sistemler içerisinde geniş bir uygulama alanına sahiptir. Ev, ofis, atölye, dükkan, koridor, depo gibi çeşitli alanlarda alçıpan z profil çeşitleri kullanılmaktadır. 5, 10, 15, 20, 25  mm kalınlık seçenekleri bulunmaktadı

  Alçıpan T Profil

 Alçıpan tavan uygulamalarında taşıyıcı profil niteliğindedir. Galvaniz çelik kaplamadan üretilmektedir. Üretildiği hammadde sayesinde uzun ömürlü kullanımı sağlar, hemen deforme olmaz. Alçıpan t profil çeşitlerinin yüzeyi alüminyum alaşım ile kaplıdır. 10 mm, 15 mm, 20 mm ve 25 mm kalınlıklarına sahiptir. 

  Baklava Dilimli Köşe Profili

 Alçıpan baklava dilimli köşe profili sektörde kaba sıva profili olarak da adlandırılmaktadır. Bölme duvar, giydirme cephe ve asma tavan uygulamalarında kullanılmaktadır. Çimento ve alçıpan ile birlikte kullanılabilir. Duvar kenarlarında yapılan sıva uygulamalarının pürüzsüz görünmesi için baklava dilimli köşe profilleri tercih edilmektedir. Kaba sıva alçıpan profilleri genişletilmiş saç maddeden üretilmiştir. Makinalı veya makinasız sıva uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilir. Baklava dilimli köşe profil çeşitlerinde 2,70 mm ve 3 mm kalınlık seçeneği mevcuttur.

 Delikli Köşe Profili 

 Delikli köşe profili mimari sistemlerde duvar ve asma tavan köşelerinin basınca, darbelere karşı daha fazla dayanıklı olması için kullanılır. Dayanıklı ve estetik görünümü ile çoğu uygulama alanında göze çarpan bir alçıpan profil çeşididir. İç mekan tasarımlarınız ile uyumlu ve fonksiyoneldir. Galvaniz saç metalden üretilmektedir. Paslanma ve küf nem oluşumuna karşı dayanıklıdır.  Alüminyum delikli köşe profili, galvaniz delikli köşe profili ve 135° açılı delikli köşe profili olmak üzere üç farklı delikli köşe alçıpan profil çeşidi mevcuttur. 

  Fuga Profiller

 Alçıpan fuga profilleri duvar ve asma tavan uygulamalarında oluşabilecek yalıtımsızlık, çatlak oluşumunu önlemek için kullanılmaktadır. Yatay ve düşey düzlemler de, dış cephe uygulamalarında, duvar ve asma tavanlarda kullanılmaktadır. Dış cephe uygulamalarında alçıpan fuga boşluklarının pürüzsüz bir şekilde yapılması için tercih edilir. Isı yalıtım levhaları ile uyumludur böylelikle  izolasyona da katkı sağlar. Çift kanat fuga profili ve tek kanat fuga profili olmak üzere alçıpan fuga profil çeşitleri bulunmaktadır. 10 mm, 20 mm ve 30 mm olmak üzere fuga profil kalınlıkları mevcuttur. 

 Gizli Işık Bandı Profili

 Gizli ışık bandı profili, iç mekan aydınlatmasına destek olmak için yapılan işlemlerde kullanılmaktadır. İç mekan dekorasyonu için önemli bir yapı malzemesidir. Göz alıcı şıklık sunmak isteyen kişiler için elverişli olan alçıpan profil çeşitleri arasındadır. Gizli ışık bandı profilleri asma tavanlarda oluşturulan kanal içlerinde, duvar panellerinde, raf niş uygulamalarında, dolap içlerinde ve merdiven basamaklarında tercih edilir. 3 mm kalınlığı mevcuttur. Oldukça hafif ve montajı basittir.

 Dilatasyon Geçiş Profili

 Dilatasyon geçiş profili, birbirinden ayrı iki alçıpan levhanın birleştirilmesi için kullanılmaktadır. Alüminyum malzemeden üretilmiştir. 3 mm kalınlığında alçıpan dilatasyon profil çeşitleri mevcuttur. Duvar panelleri ve asma tavan uygulamalarında kullanılmaktadır.

 Detay U Profili

 Alçıpan detay u profilleri, alçıpan levha uygulamalarının iskelet yapısını oluşturmak için kullanılmaktadır. Alüminyum hammadde kullanılarak üretilmektedir. Alüminyum detay u profil, galvaniz detay u profil ve pvc detay u profil çeşitleri mevcuttur. Alçıpan detay u profil çeşitleri 3 mm profil kalınlığına sahiptir. Tavan içinden geçebilecek tesisat ve elektrik borularını saklamak için kullanılır.Alçıpan Profil Ölçüleri

Alçıpan profil ölçüleri, alçıpan profil çeşitlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Alçıpan profil çeşitleri kullanıldığı uygulama alanına uyum sağlamak için istenilen ölçü ve ebatlarda üretilmektedir. Alçıpan fuga ve detay profilleri uygulama alanlarında kolay montaj ve uygulama yapılması için birçok ebatı mevcuttur. Alçıpan köşe bitiş profilleri, gizli ışık bandı profilleri, z profil, subasman profili, delikli köşe profili gibi çeşitli alçıpan profillerinin kullanım amacı ve özellikleri farklıdır. Bu sebeple her bir alçıpan profil ölçüsü kendine özel ölçülere sahiptir.Alçıpan profil çeşitleri ve alçıpan profil ölçüleri aşağıdaki tabloda şu şekilde sıralanmıştır;Alçıpan Profil Çeşidi

Alçıpan Profil Ölçüsü

Alçıpan Z Profil

10 mm, 15 mm, 20 mm ve 25 mm Genişlik

3 Metre Uzunluk

Alçıpan Z Kısa Kenar Profil

5 mm, 10 mm, 200 mm ve 25 mm Genişlik

3 Metre Uzunluk

Alçıpan T Profil

10 mm,15 mm, 20 mm ve 25 mm Genişlik

3 Metre Uzunluk

Ano Çıtası 

5 mm ve 7 mm Genişlik

3 Metre Uzunluk

Kutu Mastar

32 x 75 mm Genişlik

3 Metre Uzunluk

Baklava Dilimli Köşe Profili

2,70 Metre ve 3 Metre Uzunluk

Delikli Köşe Profili 

2,70 Metre ve 3 Metre Uzunluk

Alçıpan Su Basman Profili

53 MM Genişlik

3 Metre Uzunluk

Bıçak Mastarı 

3 Metre Uzunluk

Pvc Kesik Köşe Profili

2,5 Metre Uzunluk

Alçıpan Karolaj Geçiş Profili

3 Metre Uzunluk

Alçıpan Plaka U Geçiş Profili

3 Metre Uzunluk

Gizli Işık Bandı Profili

50 mm Genişlik

3 Metre Uzunluk

Basamaklı Z Profil

3 Metre Uzunluk

Dilatasyon Geçiş Profili

3 Metre Uzunluk

Alçıpan Clipin H Profil

3 Metre Uzunluk

Alçıpan Asma Tavan Profilleri

Alçıpan asma tavan profilleri, ev, ofis, atölye, alışveriş merkezi gibi çeşitli alanlarda hem dekorasyona katkı sağlamak için hemde yapıların dayanıklılığını artırmak için kullanılmaktadır. Tüm iç mekan tasarımlarında rahatlıkla kullanılabilir. Alüminyum ve galvaniz saçtan üretilmektedir. Alçıpan asma tavan profilleri oldukça hafiftir ve asma tavan için düşme riski taşımaz. Esnek yapısı sayesinde oluşabilecek depremlerde bina hareketleri ile uyumlu bir şekilde hareket edebilir. Alçıpan asma tavan profilleri olumsuz afetlere karşı dayanıklıdır. Asma tavan içerisine saklamak istediğiniz elektrik kabloları ve tesisat kablolarını gizleme olanağı sunar. Asma tavan üzerindeki kabloların gizlenmesi ile birlikte karmaşık görünümü ortadan kaldırarak dekoratif tasarımlar sunmaktadır. Alçıpan asma tavan profilleri alçıpan plakalar, ankraj laması, clipin ekleme parçası, tek ve çift delikli askı laması, tel klips, askı maşası çeşitleri, baskı takozu, çelik dübel, agraf, asma tavan çiftli yay, ekleme parçası, asma tavan klipsi gibi asma tavan aksesuarları ile birlikte kullanılmaktadır. Alçıpan plaka ile uyumu sayesinde kolay montaj imkanı sunmaktadır. Alçıpan asma tavan profilleri ses, ısı yalıtımını sağlayarak izolasyona da destek olmaktadır.

Alçıpan Tavan Profil Fiyatları

Alçıpan uygulama alanına bağlı olarak farklı alçıpan profil çeşitleri kullanılmaktadır. Asma tavan profilleri, duvar alçıpan panelleri yatayda ve düşeyde düzlemde uygulandıkları için kullanılan alçıpan profil çeşitleri ebat, boyut, uzunluk, ağırlık gibi farklılıklara sahiptir. Her uygulama alanı için özel üretilen alçıpan profil fiyatları ise bu farklılıklar sebebiyle değişkenlik göstermektedir. Alçıpan asma tavan profil fiyatları ve duvar panel alçıpan profil fiyatları hem profil özelliklerine bakılarak hem de uzunluk ve profil ebatlarına bakılarak belirlenmektedir. Yurtdışı menşeili kullanılan hammaddelerde ise o döneme ait kur fiyatları baz alınarak alçıpan tavan profil fiyatları belirlenmektedir.

Mimari yapılarda sıklıkla kullanılan alçıpan profilleri ürünlere olan rağbet ve alçıpan üreticilerinin yüksek kar politikaları sebebiyle yüksek kar marjlarında satışa sunulmaktadır. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için üretici firmalar ile birebir iletişime geçerek fabrikadan direkt toptan satışlarla alçıpan asma tavan profil fiyatlarını en uygun fiyat avantajlarıyla sunmaktadır. Dilediğiniz ölçü ve ebatlarda alçıpan profili satın almak ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak için whatsapp iletişim numaramız ile irtibata geçebilirsiniz. 

 
Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.