x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

trapez-vida.webp (18 KB) 

Trapez Vida

Trapez vida birçok sektörde kullanılan bir bağlantı elemanı olsada en çok inşaat sektöründe kullanılan bir vida çeşididir. En çok kullanıldığı yer ise çatılardaki trapez saclar içindir. Trapez vidalarının başında pul bulunmaktadır ve buda sızdırmazlık sağlamaktadır.Böylece inşaatlarda , çatılarda güvenle kullanılabilmektedir.

Trapez vida dişleri üçgen şeklinde üretilmektedir. Böylece kavraması oldukça gelişmiş olan bu vidalar somun elemanlarını çok sıkı bir şekilde tutmaktadır. Kolay sökülüp takılmasından dolayı bu vidalar genellikle sık çıkarıp takılan parçalarda kullanılmaktadır.Genellikle hareket vidası olarak kullanılan trapez vidaları bağlantı vidası olarak kullanılmamaktadırlar. İç mekanlardada tercih edilen trapez vidaları çatı vb. mekanlarda da sıklıkla kullanılır. Hatta o kadar sık kullanılmaktadır ki trapez çatı vidası bile denmektedir.Bu çatı vidası fiyatları ise oldukça ekonomiktir. Çatı vidası olarak en çok tercih edilen ürünlerdendir.Çünkü çatı vida çeşitleri arasında en sağlam yapıya sahip türden birisidir. Ayrıca paslanmaz trapez vida oldukça uzun ömürlüdür.Sac vidaları çeşitlerinde biri olan trapez sac vidaları , sac metal üzerinde etkili vidalardır.Trapez saclarda en çok tercih edilen vida türü trapez vidadır.

pulsuz-trapez-vida.webp (48 KB)

İÇİNDEKİLER :

 1. Trapez Sac Vidası Ölçüleri Nedir ?
 2. Trapez Sac Vidası Fiyatları Nedir ?
 3. Sandviç Panel Vidası Nedir ve Nerelerde Kullanılır ?
 4. Sandviç Panel Vidası Ölçüleri Nedir ?
 5. Sandviç Panel Vidası Fiyatları Nedir ?
 6. Çatı Semeri Nedir ? 
 7. Çatı Semeri Fiyatları Nedir ? 
 8. Dikiş Vidası Nedir ? Fiyatları Nelerdir ? 

Trapez Sac Vidası Ölçüleri

Sac trapez vidalarının hem pullu hemde pulsuz modelleri bulunmaktadır. Matkap uçlu trapez sac vidalarının en çok kullanılanları genellikle 4 mm deler trapez sac vidası , 6 mm deler trapez sac vidası12 mm deler trapez sac vidası olanlardır. Bu mm 'ler vidanin delme çapını göstermektedir. En çok kullanılan trapez akıllı vida ölçüleri ise şu şekildedir ;

 • 4,8x20 mm Trapez Vidası
 • 4,8x19 mm Trapez Vidası
 • 4,8x25 mm Trapez Vidası
 • 5,5x19 mm Trapez Vidası
 • 5,5x22 mm Trapez Vidası
 • 5,5x25 mm Trapez Vidası
 • 5,5x32 mm Trapez Vidası
 • 5,5x35 mm Trapez Vidası
 • 5,5x38 mm Trapez Vidası
 • 5,5x45 mm Trapez Vidası
 • 5,5x50 mm Trapez Vidası
 • 5,5x60 mm Trapez Vidası
 • 5,5x60 mm Trapez Vidası
 • 5,5x65 mm Trapez Vidası
 • 6,3x25 mm Trapez Vidası
 • 6,3x32 mm Trapez Vidası
 • 6,3x38 mm Trapez Vidası
 • 6,3x50 mm Trapez Vidası
 • 6,3x60 mm Trapez Vidası

Tüm bu çatı vidası ölçüleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

trapez-vida-olculeri.webp (7 KB)

Sandviç Panel Vidası

Sandviç panel vidası adını kullanım yerinden alan bir bağlantı elemanıdır. Genellikle sandviç panellerde kullanılan bu vida çeşidi ahşap , tahta , gibi yerlerdede sıkça kullanılmaktadır. Metalle birlikte kullanıma çok uygun olmayan sandviç panel vidaları genellikle sandviç panel semeri ile kullanılmaktadır.

sandvic-panel-vidasi.webp (15 KB)sandvic-panel-vidasi.webp (15 KB)

Sandviç panel vidaları matkap uçlu olmasıyla ve farkı deler ölçüleriyle malzemenin sabitlenmesi için kullanılır. Uzun yıllar malzemeyi sabit tutabilir. Sandviç panel vidaları birçok farklı boyut ve ölçülerde üretilmektedir. Sandviç panel vidalarının 6mm deler 12 mm deler gibi ölçüleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Vidası Ölçüleri

En sık kullanılan sandviç panel vidası ölçüleri ;

5,5 x 105 - Koli 900 Adet

5,5 x 120 - Koli 800 Adet

5,5 x 135 - Koli 700 Adet

5,5 x 32 - Koli 2500 Adet

5,5 x 38 - Koli 2000 Adet

5,5 x 50 - Koli 1800 Adet

5,5 x 60 - Koli 1600 Adet

5,5 x 66 - Koli 1500 Adet

5,5 x 75 - Koli 1300 Adet

5,5 x 90 - Koli 1000 Adet

Sandviç Panel Vidası Fiyatları

Sandviç panel vidası genellikle 700'lük 800'lük 900 'lük 1000 'lik yada 1300'lük şekilde satılmaktadır. Fiyatları ölçülerine göre degişiklik göstersede sandviç panel vidası fiyatları tane olarak ortalama 1 TL denilebilir. Sandviç panel montaj vidası fiyatları Fiyatlarını daha detaylı incelemek için tıklayınız.

trapez-sandvic-panel-vidasi.webp (13 KB)

Çatı Semeri

Çatı semeri trapez semeri yada trapez sac semeri olarakda bilenen montaj esnasında malzemenin zarar görmesini engellemek için vida ve saç arasına konulan küçük bi parçadır.Çatı semeri farklı ölçülere ve renklere sahiptir . Boyut olarak sık tercih edilen 42x45 boyutu , Renk olarak en çok tercih edilen beyaz ve kiremit rengidir.

Trapez semeri çatı bağlantı elemanları arasında önemli bir yere sahiptir. Vidanın delik kısmından içeriye yağmur suyu vb. sıvıların kaçmasını engeller . Trapez sac semerleri malzeme mukavetini güçlendirir. Çatı semerleri sandviç panel semeri olarak da kullanılan bir üründür .

cati-semeri.webp (15 KB)

Çatı Semeri Fiyatları

Çatı semeri fiyatları adet olarak ortalama 50 kuruşa denk gelmektedir ve trapez semerleri 1000 adet olarak sitemizde fabrika fiyatlarıyla satışa sunulmaktadır. Trapez semerlerimizi incelemek ve trapez saç semeri fiyatları için tıklayınız.

Dikiş Vidası

Dikiş vidaları genellikle çatı montajlarında kullanılı. Ayrıca çatı için sac levhaları birbirlerine sıkmak için de kullanılmaktadır. Çektirme dikiş vidası olarak da bilinen bu vida türüne trapez dikiş vidası da denmektedir. Dikiş vidası fiyatları ise oldukça ekonomiktir.

dikis-vidasi.webp (13 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.