sadsad x
asdasd
Toplam 69 ürün görüntüleniyor.

Silikon Mastikler

Silikon mastik, halk arasında silikon dolgu macunu, sızdırmazlık gibi isimlerle bilinen izolasyon ürünüdür. Tüm izolasyon çeşitlerinin neredeyse hepsinde kullanılan silikon mastikler ise duşakabin su yalıtımından kapı ve pencere izolasyonuna ısı yalıtım izolasyon uygulaması dahil çok kapsamlı alanlarda farklı özelliklerde yer almaktadır. Bu sıklıkla tercih edilen silikon mastikler her kullanıldığı alan için istenilen gereksinimlere uygun imal edilmiştir. 

Akrilik bazlı silikon, su bazlı silikon, genel amaçlı silikon, asetoksi bazlı silikon, nötr silikon, asetik bazlı silikon olmak üzere hammaddelerine göre silikon mastik çeşitleri mevcuttur. İzolasyon uygulamalarında kullanılan silikon mastikler inşaat sahalarında, kompozit dış cephe kaplama uygulamalarında, duşakabin banyo işlerinde, tezgah fayans aralarında, yangın koruma uygulamalarında ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. 

Silikon mastikler, hava koşullarından, UV ışınlarından, aşırı sıcaklardan etkilenmeyecek kadar etkili kimyasal bileşenlerdir. Silikon mastikler genel olarak kullanıldığı alanlarda sızdırmazlık elemanı ve yüksek mukavemet görevini üstlenmektedir. Kalıcı esnekliğe sahiptirler. Rutubet, küf oluşumunu engellemektedir. Su ve farklı sıvılarla teması halinde silikon mastiklerin yapısında değişiklik olmamaktadır.

Silikon mastik kullanımında silikonu kullanacağınız yüzey kuru ve pürüzsüz olmalıdır. Silikon tabancası yardımı ile silikonu daha hızlı ve kolayca sürebilirsiniz. Tabanca kullanma işleminden önce silikon mastiğin ucunu çapraz bir şekilde kesmeniz gereklidir. Bu işlem silikonun derz boşlukları gibi alanlara daha kolay girmesini sağlamaktadır.

 

Silikon Mastik Çeşitleri

Silikon mastik çeşitleri nötr silikon ve asidik silikon ana silikon çeşidi olmak üzere birden çok silikon ürününü bünyesinde barındırır. Nötr silikonlar alüminyum kompozit kaplama, cam, plastik pvc ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Nötr silikon sertleştikçe alkol salgılar ve herhangi bir kokusu yoktur. Asidik silikon mastikler ise sertleştikçe sirke kokar ve asit salgılar. Nötr silikona göre daha serttir ve hızlı kürlenir. Diğer silikon çeşitleri ise;

 1. Genel Amaçlı Standart Silikon;Standart silikon çeşididir. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Sıvı teması olan alanlarda küf önleyicidir. Derz dolgu, yapıştırma, izolasyon ve sızdırmazlık malzemesi olarak kullanılabilir.
 2. Isıya Dayanıklı Silikon;Yüksek ısıya maruz kalan alanlarda yapıştırma, derz dolgu ve izolasyon uygulamaları için kullanılmaktadır. Elektrikli ev gereçlerinde, otomotiv sektöründe, makine endüstrisinde tercih edilmektedir. 
 3. Akrilik Mastik;Boyanabilir silikon mastik çeşididir. Kullanıldığı alanlarda genellikle sızdırmazlık ve yapıştırma görevlerini üstlenmektedir. Uzun ömürlü ve esnek yapıdadır. 
 4. Poliüretan Mastik;Poliüretan mastikler genelde yapılarda izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kapı ve pencere kasalarının montajında da poliüretan mastik tercih edilmektedir.
 5. Köşe Birleştirmeleri Montaj Yapıştırıcı;Ahşap, metal, pvc, mobilya vb alanlarda köşe birleştirmeler için kullanılmaktadır. Ahşap silikon olarak da bilinmektedir.
 6. Duşakabin Silikonu;Duşakabin, lavabo gibi alanlarda sıvı geçişini sağlamaktadır. Böylelikle kullanıldığı alanlarda küf oluşumunu ve rutubeti önler. 
 7. Akvaryum Silikonu;Akvaryum silikonu akvaryum camlarını yüksek mukavemet gücüyle birbirine yapıştırıp sabitlemek için kullanır. Akvaryum silikonu balıklar için zararlı kimyasalları barındırmaz. Esnek yapısı ile kullanımı kolaydır.
 8. Ayna Silikon;Ayna silikonu kullanıldığı ayna, cam yüzeye sürüldüğünde ilk temas eden silikon yüzü hızlıca kurumaya başlar ve dış tabaka daha sonra kurumaya başlamaktadır. Diğer silikon çeşitleri arasındaki en büyük farklı kuruma şeklidir. Diğer silikon çeşitleri dıştan içe doğru kurumaktadır. Korozyona sebep olmaz.
 9. Dolgu Derz Yapıştırma Silikonu;Derz dolgu silikonları fayans, seramik gibi aralarında boşluk olan yüzeyler için dolgu macunudur. Beyaz silikon, şeffaf silikon derz dolgu silikonu olarak kullanılmaktadır.

Silikon Mastik Renkleri

Silikon mastikler çeşitli alanlarda derz dolgu yapmak, izolasyonu sağlamak ya da ürünleri, yüzeyleri hızlıca birbirine yapıştırmak için kullanılmaktadır. Alüminyum, ahşap, pvc, küvet, lavabo,seramik, fayans, metal, ayna vb alanlarda silikon mastikler oldukça sık tercih edilmektedir. Kullanım alanları farklılaştığı için silikon mastiklerin renkleri de kullanıldığı alan için özel üretilmeye seçilmeye başlanmıştır. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan silikon mastikler, tadilat için kullanılan silikon mastikler, derz dolgu işlemleri için kullanılan silikonlar, akvaryum silikonları, duşakabin silikonları ve tüm silikon mastik çeşitleri için  genel olarak şeffaf silikon üretilmektedir. Ancak şeffaf silikonlar genel amaçlı silikon olarak daha çok kullanılmaktadır. 

Mastik renkleri derz dolgu işlemlerinde genelde beyaz mastik ve şeffaf mastik olarak tercih edilmektedir. Ahşap uygulamalarda ahşap silikon, altınmeşe silikon, açık meşe silikon kullanılırken, duşakabin silikonu ve akvaryum silikonlarında ise genel olarak şeffaf silikon ve beyaz silikonlar tercih edilmektedir. Siyah silikon, gri silikon gibi mastik renkleri ise inşaat alanlarında, küpeşte uygulamalarında kullanılmaktadır.

Web sitemizde satışa sunulan silikon mastik renkleri;

 

 • Şeffaf Silikon
 • Beyaz Silikon
 • Siyah Silikon
 • Gri Silikon
 • Simli Gri
 • Krem
 • Alüminyum Silver
 • Kahverengi Silikon
 • Altınmeşe Silikon
 • Açık Meşe Silikon 
 • Antrasit Gri Silikon
 • Bronz Silikon
 • Sarı Silikon

 

Silikon renk kartelası oldukça geniştir. Isıya dayanıklı silikon, ayna silikonu, duşakabin silikonu, ahşap silikonu ve tüm silikon çeşitlerinin ihtiyacını karşılamak amaçlı bu denli fazla renkli mastik üretilmiştir. Silikonlar esnek yapıları, yüksek mukavemet gücü, ısı yalıtımına yardımcı olması gibi özellikleri dolayısıyla çok tercih edilirken renkleriyle de artık trend olmaya başlamıştır. 

 

Toptan Silikon Mastik

Silikon mastik kobiler ve atölyeler için sıklıkla tercih edilen izolasyon ürünlerinden biridir. Silikon mastiklerin adet bazlı ve 30 adet adetli koliler halinde satışı mevcuttur. Bu satış seçeneği toptan silikon mastik ürünlerine rağbeti arttırmakla beraber kobi ve atölyeler için bir kar fırsatıdır. Silikon mastiklerin birim fiyatı ile toptan mastik fiyatları arasında epey bir fark bulunmaktadır.

Firmamız fabrikadan direkt satışlarla toptan silikon mastik fiyatlarını en uygun halde sizlere sunmaktadır. 5 koli ve üzeri silikon mastik siparişlerinizde ücretsiz kargo fırsatlarını ve en iyi silikonları kaçırmayın. Toptan silikon fiyatları ve istediğiniz renk, ml ve özellikteki toptan silikon mastik sipariş vermek için whatsapp iletişim hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İzolasyon Ürünleri

İzolasyon, yalıtım malzemeleri kullanılarak dışarıdan içeriye ya da içeriden dışarıya gerçekleşen enerji akışının azaltılmasıdır diyebiliriz. İzolasyon, yalıtım olarak da adlandırılabilir. Tüm dünyada oldukça sık kullanılan izolasyon ürünleri ülkemizde de yavaş yavaş kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle son yıllarda izolasyon ürünleri ülkemizde sıkça kullanılsa da henüz avantajları yeterince fark edilmemiştir. 

İzolasyon ürünleri yapıların ısı ve ses dengeleyicileri konumundadırlar. Dışardan gelen ses, hava ve ısı akımını hapsederek bina ve yapıları korumaktadır. İzolasyon malzemeleri farklı kullanım alanlarına göre birden çok izolasyon yalıtım malzemesi çeşidine sahiptir. Bu yapı yalıtım malzemeleri içeriğinde bulundurdukları sentetik hammaddeler, doğal ve karışımlı maddeler sebebiyle de birbirinden ayrılmaktadır. Isı yalıtım malzemeleri, ses yalıtım malzemeler, su yalıtım malzemeleri ve çatı yalıtım malzemeleri gibi ana gruplara ayrılmaktadır. Her ana yalıtım malzemesi grubunun da alt kırılımları, farklı kullanım alanı ve çeşitleri de bulunmaktadır. Temel olarak ısı yalıtım malzemeleri, ses yalıtım malzemeleri, su yalıtım malzemeleri ve çatı yalıtım malzemelerinin amaçları bina güçlendirme ve herhangi bir ses, ısı ve su sızıntısının yapı içerisine girmesini engellemektir.

 

Isı Yalıtım

Isı yalıtım özellikle yapıların dış duvarları nedeni ile yaşadığı ısı kayıplarının önüne geçmek için yapılmaktadır. Isı yalıtımı, yapının dış yüzeyi ne kadar büyükse o kadar fazla öneme sahip olacaktır. Çünkü dış yüzey ne kadar genişse o kadar çok ısı kaybı yaşanmaktadır. Yapıların dış yüzeyine yapılacak olan ısı yalıtımı aynı zamanda su yalıtımı görevi de görmektedir. Isı yalıtım malzemeleri arasında bulunan ve ısı yalıtım işlemlerinde sıklıkla kullanılan poliüretan köpük uzun yıllar süren güvenli kullanım için önerilmektedir.

U tipi profillerin içerisine yerleştirilen cam yünü, taş yünü gibi ısı yalıtım malzemeleri haricinde alçı ya da çimento tercih edilerek duvara yapıştırma yoluyla ısı yalıtımı yapabileceğiniz cam köpüğü, fenol köpük ve ısı yalıtım strafor köpüğü mevcuttur. Poliüretan köpük seçeneği ile de ısı yalıtımını sağlayabilirsiniz. Poliüretan köpükler püskürtme yöntemi ile yalıtım işleminizi hızlı ve kolayca yapmanızı sağlar. Poliüretan köpüklerin yüksek mukavemet gücü ile ahşap, beton, tuğla vb inşaat malzemelerinin az ve orta hareketli birleşim yerlerinde, çatlakların doldurulmasında, pencere, kapı ve duvarların birleşim yerlerinde kullanabilirsiniz.

Tüm bu ısı yalıtım malzemelerinin yanı sıra ısıcam seçeneği ile de yapılarınızdaki ısı yalıtımını sağlayabilirsiniz. 

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı genel anlamıyla gürültü kirliliğinin önüne geçer ve konforlu bir yaşam alanı yaratmak için ideal bir uygulamadır. Ses yalıtımı günümüzde tüm yapılarda neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Ses yalıtımı iç mekanlarda rahat etmenin en önemli koşuludur. Ses yalıtımının uygulanırken poliüretan köpük gibi yanmaz izolasyon ürünleri kullanımı tavsiye edilmektedir.

İki oda arasındaki ses dengesini sağlamak için uygulanan ses yalıtımı malzemeleri, çeşitli ürünlerle işlem sağlanarak en etkili sonucu size sunar. Ses yalıtım malzemeleri yapılardaki akustiği sağlayarak, seslerin birbirine karışmasını yankılanmasını sağlar. Ofisler, apartmanlar, kafe ve restaurantlar, müzik odaları gibi birçok alan için gerekli olan ses yalıtımı, kişilerin daha konforlu alanlarda yaşamalarına olanak tanır. 

Akustik süngerler, ahşap akustik paneller, titreşim izolatörleri, ağır ses bariyerleri, kontakt yapıştırıcılar, kauçuk bağlantı aparatları, polietilen bant, perlitli sıva, şap kenar bant ve özel ses yalıtım malzemeleri ile yapılardaki ses yalıtımını sağlayabilirsiniz. Akustik mastik ile ses yalıtımı yaptığınız alanın fayans, panel derz boşluklarını kolaylıkla doldurabilirsiniz. Ya da akustik yumurta sünger gibi ses izolasyon malzemelerini yüksek mukavemet gücü ile sabitleyebilirsiniz. 

Çatı İzolasyonu

Çatı izolasyonu temel olarak yapıların çatılarından su sızmasına, suyun herhangi bir çatlak vs den içeriye girmesine engel olmak için uygulanan yalıtım çeşididir. Yıllar içerisinde gelişen teknolojiler ile birlikte çatı izolasyonunda ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve radyasyon yalıtımı gibi yalıtımlarda önem arz etmeye başlanmıştır. Çatı izolasyonu çatıda bulunan betonarme yapının dış katmanı üzerine ilave bir katman olacak şekilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde çatılardan sızan suyun zaman içerisinde ulaştığı yerde birikerek rutubet ve neme yol açar buda kişi sağlığını oldukça fazla tehdit etmektedir.

Çatı izolasyonu için sosis mastik, akrilik mastik ve çimento şap gibi yapılarla birlikte kullanılabilen silikon mastikler tercih edilmektedir. Bu silikon mastikler dışında çatı izolasyon zifti de oldukça fazla tercih edilmektedir. Zift çatı üzerindeki betonarme yapıya kalın bir tabaka olarak sürülür. Kullanılan bu zift yapısı ısıyı hapsettiği için kış aylarında binanın ısı yalıtımını da sağlamış olmaktadır. Zift yüzenini koruması için üst katmana membran ve shingle diye adlandırılan kimyasal silikonlar sürülmektedir. Bu kimyasal havanın aşırı sıcak veya soğumasıyla zarar görebilmektedir. Zaman zaman membran silikonların kontrol edilmesi gerekirse de yenilenmesi gereklidir. Bu izolasyon türünde en fazla bilinen izolasyon malzemeleri membran malzemelerdir. Bunun yanı sıra mastik malzemeler ve sürme esaslı malzemeler de bu izolasyon türünde kullanılmaktadır. 

Pencere İzolasyonu

Pencere izolasyonunda en önemli konu çift cam kullanımıdır. Ülkemizde genellikle tek camlı pencereler tercih edilse de, özellikle yeni yapılarda çift camlı pencereler tercih edilerek ısı kaybı en aza indirilmektedir. Eskiyen pencereleriniz de kıl fitil değişimi yaparak pencere izolasyonuna katkı sağlamanız mümkündür.

Pencere izolasyonu için ısıcam, çift cam seçeneklerinin dışında kapı ve pencere bantları da kullanılmaktadır. Dışarıdan sızan soğuk havayı önlemek için pencere kenarlarına ve hava sızıntısı yapan alanlara pencere bantlarını takarak ısı dengesini sağlayabilirsiniz. Pencerelerinizin pvc kanatlarında oluşabilecek tahribatlar içinde kapı ve pencere silikon mastik veya abc 940 kapı ve pencere köpüğü kullanılabilmektedir.

 

Su İzolasyonu

Yapılarlarda uygulanan izolasyon çeşitlerinden biri de su izolasyonudur. Su izolasyon uygulamaları nem ya da suyun yapının bir bölümüne veya kapladığı bir alana zarar vermesini engellemek adına yapılan bir uygulamadır. Su izolasyon ürünleri duvar, çatı ve yapının çevresine uygulanabilmektedir. Havuz ve su deposu gibi su ile ilişkili yapılarda olası çatlak, yıpranma sonucunda oluşabilecek olumsuz durumları engellemek için su izolasyonu sağlanmalıdır. Mutfak, banyo,  tezgah, duşakabin yatağı, küvet kenarı gibi alanlar içinde su yalıtımı yaparken su sızdırmaz kenarlıkları kullanılmaktadır. Ayrıca sıklıkla su izolasyonunda poliüretan köpük kullanılır. 

İzolasyon ürünleri arasında bulunan wacker silikon, abc silikon, akrilik mastik, poliüretan köpük, sprey poliüretan köpük ve kimyasal dübel gibi ihtiyacınız olan tüm ürünlere web sitemizden ulaşabilir, uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

 

İzolasyon Malzeme Çeşitleri

İzolasyon malzemeleri, birçok alanda ihtiyaç duyulan izolasyon uygulamalarını kusursuz bir halde tamamlamayı sağlayan malzemeler bütünüdür. Farklı kimyasal maddelerden, sıvı ve alaşımlardan oluşan izolasyon malzemelerinin temel amacı kullanıldığı alanları, yapıları su, ısı ve ses gibi dış etkilerden korumaktır. Isı yalıtımı malzemelerinin, ses yalıtımı malzemelerinin, su yalıtımı malzemelerinin gereksinimleri ve kullanım alanları farklılaştığı için onlarca izolasyon malzeme çeşidi mevcuttur. İzolasyon malzeme çeşitleri genel olarak;

 • Silikon Yapıştırıcı Mastik
 • Membran Kimyasal Silikonlar
 • Cam Yünü
 • Taşyünü
 • Poliüretan Köpükler
 • Polietilen Köpükler
 • Silikon Köpükler
 • Cam Köpüğü
 • Fenol Köpüğü
 • Hızlı Yapıştırıcılar
 • Genleştirilmiş Mantar
 • Strafor Köpük
 • Ahşap Yünlü Levhalar
 • Ahşap Lifli Levhalar
 • Extrüde Polistren
 • Sızdırmazlık Elemanları
 • Kimyasal Dübeller
 • Silikon Tabancası olarak bilinmektedir. 

Bu saydığımız izolasyon malzemelerin içerisinde birebir izolasyonu sağlamayan izolasyon uygulaması yapıldığında kullanılan malzemeler de mevcuttur. Örneğin ısı yalıtımı için kullanılan poliüretan köpüğü eşit ve ince pürüzsüz bir tabaka olarak uygulamaya çalışırken silikon tabancası kullanılmaktadır.


Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.