sadsad x
asdasd
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

İzolasyon Ürünleri

İzolasyon, yalıtım malzemeleri kullanılarak dışarıdan içeriye ya da içeriden dışarıya gerçekleşen enerji akışının azaltılmasıdır diyebiliriz. İzolasyon, yalıtım olarak da adlandırılabilir. Tüm dünyada oldukça sık kullanılan izolasyon ürünleri ülkemizde de yavaş yavaş kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle son yıllarda izolasyon ürünleri ülkemizde sıkça kullanılsa da henüz avantajları yeterince fark edilmemiştir. Onlarca farklı markanın yüzlerce farklı çeşitte ürettiği yalıtım malzemeleri ya da izolasyon ürünleri ülkemizde de üretilmeye başlanmıştır. Ülkemizde izolasyon yerine yalıtım kelimesi daha çok kullanılsa da aslında ikisi de aynı uygulamaları temsil etmektedir. Peki, izolasyon ya da yalıtım türleri nelerdir?

Isı Yalıtım

Isı yalıtım özellikle yapıların dış duvarları nedeni ile yaşadığı ısı kayıplarının önüne geçmek için yapılmaktadır. Isı yalıtımı, yapının dış yüzeyi ne kadar büyükse o kadar fazla öneme sahip olacaktır. Çünkü dış yüzey ne kadar genişse o kadar çok ısı kaybı yaşanmaktadır. Yapıların dış yüzeyine yapılacak olan ısı yalıtımı aynı zamanda su yalıtımı görevi de görmektedir. Isı yalıtım malzemeleri arasında bulunan ve ısı yalıtım işlemlerinde sıklıkla kullanılan poliüretan köpük uzun yıllar süren güvenli kullanım için önerilmektedir.

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı genel anlamıyla gürütü kirliliğinin önüne geçer ve konforlu bir yaşam alanı yaratmak için ideal bir uygulamadır. Ses yalıtımı günümüzde tüm yapılarda neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Ses yalıtımı iç mekanlarda rahat etmenin en önemli koşuludur. Ses yalıtımının uygulanırken poliüretan köpük gibi yanmaz izolasyon ürünleri kullanımı tavsiye edilmektedir.

Çatı İzolasyonu

Yapılarn çatı izolasyonu oldukça önemlidir. Yapının çatısının özelliklerine, kullanım amacına bağlı olarak değişiklik gösteren çatı izolasyonu işlemleri ısı, ses, su ve radyasyon izolasyonu olarak gerçekleştirilmektedir. Çatı izolasyon işlemlerinde akrilik mastik kullanabilirsiniz.

Pencere İzolasyonu

Pencere izolasyonunda en önemli konu çift cam kullanımıdır. Ülkemizde genellikle tek camlı pencereler tercih edilsede, özellikle yeni yapılarda çift camlı pencereler tercih edilerek ısı kaybı en aza indirilmektedir. Eskiyen pencerelerinizde kıl fitil değişimi yaparak pencere izolasyonuna katkı sağlamanız mümkündür.

Su İzolasyonu

Yaplarılarda uygulanan izolasyon çeşitlerinden biri de su izolasyonudur. Su izolasyon uygulamaları nem ya da suyun yapının bir bölümüne veya kapladığı bir alana zarar vermesini engellemek adına yapılan bir uygulamadır. Su izolasyon ürünleri duvar, çatı ve yapının çevresine uygulanabilmektedir. Su izolasyonunda poliüretan köpük kullanılabilir.

İzolasyon ürünleri arasında bulunan wacker silikon, abc silikon, akrilik mastik, poliüretan köpük, sprey poliüretan köpük ve kimyasal dübel gibi ihtiyacınız olan tüm ürünlere web sitemizden ulaşaiblir, uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

abc silikon.jpg (8 KB)

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.