x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

Kimyasal Dübel

Kimyasal dübel bina güçlendirme, hasar görmüş kiriş kolon tamirinde, küpeşte korkuluk aksesuarları uygulamalarında, dikme sabitlemede, filiz ekiminde, mantolama uygulamalarında ve daha birçok farklı yapı inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Oldukça sağlam ve dayanıklı yapısı sebebiyle her sektörün vazgeçilmezidir. Kimyasal dübel yapıştırıcı olarak da bilinmektedir. Farklı alanlarda sağladığı yüksek mukavemet sayesinde çok fonksiyoneldir. Kimyasal dübelin içerisinde bulunan kimyasal bileşenler, kimyasal dübelin uygulama alanını yüksek tonajlı basınçlarda bile dayanıklılığı ile korumaktadır. 

Kimyasal dübeller uygulama esnasında oldukça kolay bir yöntem ile kullanılmaktadır. Uygulanacağı alanlarda kimyasal dübel tabancası ile birlikte kullanılır ve genleşme, gevşeme olmadan istenilen mukavemeti sağlar. İnşaat sektöründe beton yüzeye sabitleme işlemi gerçekleştirildiğinde kullanılan kimyasal dübel kullanım amacına göre saplama, ankraj demiri, nervürlü demir, dikmeler, çelik dübeller gibi ürünleri yüzeye sabitlemektedir. Kimyasal dübel uygulamasında ilk önce sabitleme işlemi yapılacak yüzeye beton delme uçları ile delik açılmaktadır. Bu açılan delik sabitlenecek ürünün çapından en az 2 mm büyük bir delik olmalıdır. Bu sebeple sabitlenecek ürün 12 mm çapında ise en az 14 mm çapında bir beton delme matkap ucu ile delik açılmalıdır. Ardından açılan deliğin içerisinden delme işlemi gerçekleşirken oluşan tozlar hava makinesi ya da herhangi bir kompresör makinesi ile temizlenmelidir. Bu işlem kimyasal dübel deliğe boşaltıldığında delik boyunca oluşan boşlukları önlemek içindir. Temizleme işleminden sonra kimyasal dübel ucu kimyasal dübele takılır ve ilk 10 veya 20 cm kimyasal dübel kullanılmadan farklı bir alana boşaltılır. Bunun sebebi kimyasal dübel içerisindeki ilk 10 20 cm lik kimyasalın bileşenlerinin karışmama ihtimalidir. İlk 20 cm lik kimyasaldan sonra uygulanacak deliğe kimyasal dübel delik boşluğunun üçte ikisi kadar boşaltılır. Son olarak da deliğin içerisine eklenen kimyasal dübel üzerine ankraj demiri, saplama, dikme gibi çeşitli ürünler yerleştirilir. Hava koşullarına bağlı olarak da kimyasal dübel 10 dakika veya 30 dakika arasında hızlıca kürlenmektedir. Sıcak havalarda kimyasal dübelin kürlenme zamanı oldukça hızlı olmaktadır. 

Kimyasal dübel kolon kiriş bakım ve tamirinde kullanılmaktadır. Bu uygulama alanı için kimyasal dübel beton basınç dayanımı testlerine tabi tutulmalıdır. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için en iyi kalitedeki dayanıklı kimyasal dübelleri satışa sunmaktadır. Kimyasal dübel ürünlerimiz yapılan testlerde yaklaşık 18 tonluk basınçlara kadar dayanıklılık sağlamaktadır.  Kimyasal dübel dayanıklılık testleri sonuçları;

Uygulanan Ürün 

Uygulanan Basınç Tonu

m8x1000 mm Ankraj Demiri

2,66 ton basınç sonucunda ankraj demiri kopmuştur.

m8x1000 mm Nervürlü Demir

3,69 ton basınç sonucunda nervürlü demir kopmuştur.

m10x1000 Ankraj Demiri

4,43 ton basınç sonucunda ankraj demiri kopmuştur.

m10x1000 mm Nervürlü Demir

6,15 ton basınç sonucunda nervürlü demir kopmuştur.

m12x1000 mm Ankraj Demiri

6,18 ton basınç sonucunda ankraj demiri kopmuştur.

m12x1000 mm Nervürlü Demir

8,31 ton basınç sonucunda nervürlü demir kopmuştur. 

m14x1000 mm Ankraj Demiri

7,93 ton basınç sonucunda ankraj demiri kopmuştur.

m14x1000 mm Nervürlü Demir

11,15 ton basınç sonucunda nervürlü demir kopmuştur.

m16x1000 mm Ankraj Demiri

10,01 ton basınç sonucunda ankraj demiri kopmuştur.

m16x1000 mm Nervürlü Demir

13,21 ton basınç sonucunda nervürlü demir kopmuştur.

m20x1000 Ankraj Demiri

15,58 ton basınç sonucunda ankraj demiri kopmuştur.

m20x1000 mm Nervürlü Demir

18,71 ton basınç sonucunda nervürlü demir kopmuştur.

Uygulanan basınç testi sonucunda kimyasal dübelin uygulandığı alandaki ankraj demiri ve nervürlü demir delikten çıkmamıştır ancak basıncından fazla olması sebebiyle beton yüzey dışında kalan kısımları kopmuştur. Yüksek mukavemet sağlayan kimyasal dübel sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. İnşaat ve yapı sektörünün vazgeçilmez sabitleme ürünüdür.

İzolasyon Kimyasal Dübel Çeşitleri

Yapıştırma özelliği ve montajlarda kullanımı oldukça yaygın olan kimyasal dübel çeşitleri oldukça dayanıklı ürünlerdir. İzalasyonu artırmak ve korumak için de kullanılabilen kimyasal dübel çeşitlerini kullanmakta oldukça pratiktir. Uygulandığı alanda uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanılabilirler. Yapılarda kullanımı günden güne yaygınlaşan kimyasal dübel çeşitlerinin pratik ve uzun süre kullanımının yanı sıra fiyat olarak da ekonomik olması tercih edilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Epoksi esaslı kimyasal dübel, çimento esaslı kimyasal dübel, reçine kimyasal dübel, kartuş kimyasal dübel, ankraj kimyasal dübel ve epoksi akrilat kimyasal dübel olmak üzere farklı kimyasal dübel çeşitleri mevcuttur. Bakım ve onarım uygulamalarında daha çok çimento esaslı kimyasal dübel tercih edilmelidir. Küpeşte ankraj uygulamaları, filiz ekimi gibi uygulamalarda akıcı epoksi kimyasal dübeller kullanılmaktadır. 

Kimyasal dübel çeşitleri düşük sıcaklıklarda dahi kolayca uygulanabilir. Kimyasal dübellerin kullanıldığı alanlardan örnek vermek gerekirse, kimyasal dübel çeşitleri makine, sistem ankrajlama ve kurulum işlemlerinde, anten çanağı, tv sistemleri montajlarında, kalorifer tesisatlarında, boru tesisatı, aydınlatma sistemleri kurulumunda, duvar ve tavanlardaki dekoratif panellerin sabitlenmesinde, banyo, mutfak dolaplarının montajında ve daha birçok alanda kimyasal dübeller oldukça sık kullanılmaktadır.

Kimyasal dübel çeşitleri üretildiği hammaddeler haricinde üretildiği markalar üzerinden de çeşitlendirilmektedir. En iyi ve en kaliteli kimyasal dübel üretimi için sürekli çalışmalar sunan üretici firmalar kimyasal dübel kalitesini arttırıp sektöre sunmaktadır. Ems Kimyasal Dübel, Hoffman Kimyasal Dübel  ve Memochem Kimyasal Dübel gibi çeşitli kimyasal dübel markaları sektöre hizmet sunmaktadır. Ems Kimyasal Dübel f 1131 410 Ml ve  Ems Kimyasal Dübel 345 Ml hacimlerinde satışa sunulan ems kimyasal dübeller sektörde en çok tercih edilen kimyasal dübel çeşitlerindendir. Kimyasal dübel uygulamalarında sıklıkla Memochem Kimyasal Dübel 345 Ml ve Hofmann Kimyasal Dübel de kullanılmaktadır. Bu kimyasal dübel çeşitlerinin tercih edilme sebepleri yüksek mukavemet gücü ve hızlı kürlenmesidir.

Kimyasal Dübel Fiyatları

Kimyasal dübel sektörde sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Dayanıklılık, yalıtkanlık, kolay kullanım özelliklerini sağlayan kimyasal dübel fiyatları ürünlerdeki çeşitlilik ve yüksek mukavemet sebebiyle zaman zaman artmaktadır. Kimyasal dübel kullanım alanları için elverişli ve fonksiyonel bir üründür. Kullanıldığı alanlarda sorun oluşturmadan hızlı kürlenme işlemi sağlamaktadır. Sağladığı bu avantajlarla kimyasal dübeller yüksek kalite standartları sunarken kimyasal dübel fiyatlarını etkilemektedir. 

Kimyasal dübel fiyatları, satın alacağınız kimyasal dübelin markasına, menşeine ve ürün hacmine göre değişiklik göstermektedir. Kimyasal dübel adet bazlı satışları ve koli bazlı satışlarıyla web sitemizde mevcuttur. Koli bazlı kimyasal dübel fiyatları ve adet bazlı dübel fiyatları arasında ürün hacminden kaynaklı fark bulunmaktadır. Kimyasal dübeller de koli bazlı toptan ürün satışında ÜCRETSİZ KARGO kampanyası mevcuttur. Toptan kimyasal dübel fiyatları için whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçerek kimyasal dübel fiyatlarını öğrenebilir ve size özel iskontoları kullanarak kimyasal dübel satın alabilirsiniz. Zamandan ve iş gücünden tasarruf yapmanızı sağlayan kimyasal dübel çeşitlerine web sitemizden ulaşabilir, hızlı kargo gönderimi ve en uygun fiyatlarla ihtiyacınız olan kimyasal dübel çeşitlerini inceleyip, satın alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.