x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

Adsız tasarım.jpg (15 KB)

Sunta Vidası

Sunta vidası, mdf, ağaç, doğrama, mobilya, inşaat sektöründe, ahşap kapı pencere imalatı vb alanlarda kullanılmak için üretilen çok fonksiyonlu vida çeşididir. Sivri ucu ve derin diş yapısı sayesinde önceden delme işlemi gerektirmeyen kolayca yüzeye monte edilebilen forma sahiptir. Sunta vidası sahip olduğu bu form sayesinde yüzeyde oluşabilecek deformasyonları engeller. Sunta vidası genelde çinko malzemeden üretilir ve bu özelliği sunta vidasının korozyona karşı dayanıklı olmasını, uzun ömürlü ve mukavemet yönünden daha da sağlam olmasını sağlar.Sahip olduğu sivri uç sayesinde şarjlı matkap ya da tornavida kullanımıyla kolaylıkla kullanılabilirler. Sunta vidası çeşitlerinin en önemli özelliği ise yiv kısmının belirli bir kısımdan sonra başlamasıdır.Yiv başlangıcı sunta ve mdf gibi yüzeylerin temel üretim yapısından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple sunta vidası formu, vidanın kullanıldığı yüzeye göre şekillenmiştir. Mercimek başlı, yıldız mercimek başlı, havşa başlıyıldız silindir başlı, yuvarlak başlı gibi pek çok çeşidi bulunan sunta vidası; ahşap ve mobilya yüzeyleri başta olmak üzere inşaat, günlük kullanım, tekne ve yat aksesuarları, doğramalar gibi farklı yüzeylerde kullanılarak adeta hayatımızın bir parçası olmuştur. 

Sunta vidaları,sundurmalar, balkonlar ve çeşitli destek yapılarının sağlamlığının artırılmasında da sıklıkla kullanılırlar. Suntaların bağlantısını sağlamakla görevlendirildikleri için isimleri sunta vidası olarak geçer. Sunta vidasının, yaygın olarak donanım tesisatlarında ve ahşap döşemelerinde yine dayanıklılığı artırmak maksadıyla kullanımı da mevcuttur. Oldukça kaliteli aksesuarlardan birisi olan sunta vidası, üretim aşamasında birinci kalitede olmasına özen gösterilir. Tamiratı gerçekleştirilen yere uzun süre dayanma garantisi veren bu ürünler, kaliteli işler çıkarmak için ilk tercihiniz olmalı.

Sunta vidaları çoğunlukla sunta, ahşap ve mdf gibi yüzeylerin birleştirilmesinde, sabitlenmesinde kullanılır. Kullanım alanlarına, dış formuna göre farklı sunta vidası çeşitleri bulunmaktadır. Sunta vidası hatveleri ve dış yüksekliklerinin farklılığıyla diğer vida çeşitlerinden ayrılırlar. Sunta vida çeşitlerinin sahip olduğu bu özellik, onlara mdf, ahşap ve sunta montelerinde özel bir alan oluşturur. Genellikle çinkodan üretilirler ancak piyasada pirinç çeşitlerini de bulabilmek mümkündür. 

Sunta vidası çeşitleri kullanılacak alana göre farklı ölçülerde üretilmiştir. 3,5x30 Sunta Vidası, 3,5x25 Sunta Vidası, 4x50 Sunta Vidası, 3,5x25 Sunta Vidası, 3,5x18 Sunta Vidası, 4x20 Sunta Vidası, 5,0X60 Sunta Vidası, 5,0x70 Sunta Vidası vb birçok sunta vidası ölçü ve çeşitleri mevcuttur. Bu sunta vidası çeşitlerinin ölçülerine göre ayrılması toptan ya da adet bazlı sunta vidası satışlarının oluşmasını sağlamıştır. Web sitemizde satışa sunulan sunta vidası çeşitlerini inceleyip sizin için en uygun ölçülerde hazırlanan sunta vidası çeşitlerini uygun toptan fiyatlarla kutu - koli vida seçeneği ile alabilirsiniz. 

İçindekiler:

  • Tam Dişli Sunta Vidası Nedir ?
  • Yarım Dişli Sunta Vidası Nedir ?
  • Arkalık Vidası
  • Mdf Vidası
  • Havşa Başlı Vida
  • Sunta Vidası Ölçüleri Nelerdir ?
  • Sunta Vidası Fiyatları Nelerdir ?
  • Ahşap Vidası Nedir Nerelerde Kullanılır ?
  • Ağaç Vidası Nedir Nerelerde Kullanılır ?

Tam Dişli Sunta Vida

Tam dişli sunta vidası adında anlaşılcağı gibi tamamen dişlerle kaplı sunta vidalarına denmektedir. Sertleştirilmiş ve temperleşmiş olan bu vidalar sunta montaj işlemlerinde kullanıma uygundur.Kırılmaya karşı yüksek dirence sahip olan bu vidalar sunta montaj işlerinde deformasyon yapmamaları için standartlara uygun üretilmelidir.

sunta-vida-638-ahsap-sunta-vidalar-cetin-civata-3554-63-K.jpeg (36 KB)

Yarım Dişli Sunta Vida

Yarım dişi sunta vida ise tam dişlinin yarısı kadar dişlere sahip olan vida bağlantı çeşididir. Bu vidalar genellikle 4,0 x 70 - 5,0 x 100 - 6,0 x 40 gibi boyutlarda üretilir ve kullanımı kolay vidalardır.

sunta-vidasi-yarim-dis-koli-vida-baglanti-tum-urun-cesitleri-koli-akdeniz-4873-15-K.webp (24 KB)

Mdf Vidası

Mdf vidası mdf malzemelerde kullanılan vida çeşididir. Mdf vidaları uzun ve genellikle yarım dişli vidalardır . 35 x 50 ve 40 x 50 boyutları özellikle mobilya sektöründe oldukça sık kullanılan bir vida türüdür.

mdf-vidasi-koli-vida-baglanti-tum-urun-cesitleri-koli-akdeniz-4878-15-O.webp (31 KB)

Arkalık Vidası

Arkalık vidası dolap ve raf gibi yerlerde kullanılan ve girdiği yerde düz bir şekilde durabilen vidalardır. En çok kullanılan ölçüsü 3,5 x 25 arkalık vidasıdır.

arkalik-vidasi-pul-basli-sunta-vidasi-sac-vidalari-akdeniz-4879-14-O.webp (32 KB)

Havşa Başlı Vida Yhb Vida

Havşa başlı vidalar yhb vida olarak da  bilinir. Girdiği yere tam olarak oturan ve çıkıntılı kısım bırakmadan daha düz bir görüntü veren vidalardır. Bu havşa başlı sunta vidalarını en çok kullanılan mobilya sektörüdür. Dolap gibi sunta malzemelerde düz bir yüzey elde etmek için sıklıkla kullanılır.

sunta-vida-snt-yhb-koli-ahsap-sunta-vidalar-dolphin-3532-83-O.jpeg (25 KB)

SUNTA VİDASI ÖLÇÜLERİ

sunta-vidası.png (4 KB)

Sunta vidalarının birçok ölçüsü ve markası bulunmaktadır. En çok tercih edilen markalardan biri olan dolphin sunta vidası için web sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

SUNTA VİDASI ÖLÇÜLERİ

sunta-vidası.png (4 KB)

3,5x13 Sunta Vidası

3,5x35 Sunta Vidası

4,0x20 Sunta Vidası

4,0x50 Sunta Vidası

4,5x45 Sunta Vidası

5,0x45 Sunta Vidası

5,0x100 Sunta Vidası

6,0x90 Sunta Vidası

3,5x16 Sunta Vidası

3,5x40 Sunta Vidası

4,0x25 Sunta Vidası

4,0x60 Sunta Vidası

4,5x50 Sunta Vidası

5,0x50 Sunta Vidası

6,0x40 Sunta Vidası

6,0x100 Sunta Vidası

3,5x18 Sunta Vidası

3,5x45 Sunta Vidası

4,0x30 Sunta Vidası

4,0x70 Sunta Vidası

4,5x60 Sunta Vidası

5,0x60 Sunta Vidası

6,0x50 Sunta Vidası 

6,0x120 Sunta Vidası

3,5x20 Sunta Vidası

3,5x50 Sunta Vidası

4,0x35 Sunta Vidası

4,5x30 Sunta Vidası

5,0x30 Sunta Vidası

5,0x70 Sunta Vidası

6,0x60 Sunta Vidası

6,0x150 Sunta Vidası

3,5x25 Sunta Vidası

4,0x16 Sunta Vidası

4,0x40 Sunta Vidası

4,5x35 Sunta Vidası

5,0x35 Sunta Vidası

5,0x80 Sunta Vidası

6,0x70 Sunta Vidası

3,5x30 Sunta Vidası

4,0x18 Sunta Vidası

4,0x45 Sunta Vidası

4,5x40 Sunta Vidası

5,0x40 Sunta Vidası

5,0x90 Sunta Vidası

6,0x80 Sunta Vidası

Sunta Vidası Fiyatları

Sunta vidası, üretim hacmi yüksek bir pazarda bulunduğu için farklı firmalar tarafından çok fazla miktarlarda imal edilmektedir. Üretimin farklılaşması ve alternatiflerin sunulması sunta vidası fiyatlarını değişken bir fiyatlandırmaya tabi tutmaktadır. Sunta vidası fiyatları üretildiği hammadde özelliğine, vida boyutuna, adedine bağlı olarak değişmektedir. Kobi ve atölyelere özel web sitemizde sunta vida çeşitlerini istenilen ölçülerde koli veya kutu adet bazlı toptan satışlarımız bulunmaktadır.Üstelik koli bazlı siparişlerde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır. Fabrikadan direkt toptan sunta vidası fiyatları için web sitemizi inceleyin veya bizimle iletişime geçip sunta vidası fiyatlarını öğrenin.Sunta vida satın almak ve incelemek için tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular ;

Ahşap Vidası Nedir ?

Ahşap vidası ve sunta vidası aynı şeydir. İkininde kullanım alanları aynıdır.

Ağaç Vidası Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Ağaç vidasıda sunta vidasıyla aynı vida grubana denmektedir.

Dolphin sunta vidası ölçüleri nelerdir ?

Dolphin sunta vidası ürünleri web sitemizde yukarıda yazan ölçülerin hemen hemen hepsine sahiptir.

Yhb Vida Nedir ? 

Yhb vida yıldız havşa başlı vidalara denmektedir. Havşa başlı vida girdiği yere çıkıntı yapmayan vidalara denmektedir. 

Sunta vidalarında en çok kullanılan ölçüler nelerdir ?

3,5 x 50 sunta vidası

5x40 sunta vidası

5x60 sunta vidası

5x70 sunta vidası

3,5 18 sunta vidası 


 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.