sadsad x
asdasd
Toplam 42 ürün görüntüleniyor.

Hırdavat Malzemeleri

Hırdavat malzemeleri, yıpranma, aşınma ya da bozulma süreçlerinden geçen ürünleri tekrardan kullanılabilir hale getirilmesi için kullanılması gereken, bir başka söyleyişle tamirat işlerinde kullanılan aletler topluluğuna verilen isimdir. Sözlük anlamıyla kilit, tel, çivi, metal eşya anlamına gelen hırdavat, alet ve taşınabilir makinelere verilen genel addır. Hırdavat malzemeler piyasada birçok farklı kategoride bulunabilmektedir ve bu kategoride oldukça geniş yelpazede ürün çeşitliliği sunulmaktadır. Endüstriyel bantlar, elektrik araç gereçleri, boya ürünleri, cıvata, somun, vida, tel, çivi, bits ucu, kesici ve delici aletler, emniyet kilitleri, eldiven ve zımpara çeşitleri hırdavat malzemelerinden yalnızca birkaçı olarak sayılabilir. Halatlı emniyet kilidi, metal kesici taş, sosis tabanca, kompozit panel klipsi, metal kesici disk, köpük tabanca, granit panç, dübel tabancası, matkap ucu, bits ucu çeşitleri, cam takozu, şerit metre gibi ihtiyacınıza uygun ürünler hırdavat malzemeleri kategorisinde bulunur. 

Beton Delici ve Metal Delici

Hırdavatçılarda kolaylıkla bulabileceğiniz matkap uçları birçok delme ve vidalama işleminizde size yardımcı olacak hırdavat malzemelerinden biridir. Matkap uçları ihtiyaca yönelik farklı boy, kalınlık ve materyallerle ayrışsa da matkap uçları genel olarak üç farklı kategoride incelenebilmektedir. Bunlardan ikisi beton ve metal delmek için kullanılan uçlardır.

Beton delici malzemelerinden olan beton delici matkap ucu kırılmaz ve kaliteli yapılarıyla en zorlu duvarlarda bile delme işlemini başarıyla gerçekleştirmenize olanak sağlarlar. Adından da anlaşılacağı üzere beton yüzeylerde kullanım için üretilmişlerdir. Darbeli ve kırıcı özellikteki matkaplarla birlikte kullanımı uygun olan beton delici matkap uçları, oldukça temiz çalışma ortamı yaratır ve bu sayede uzun ömürlü kullanım fırsatını da beraberinde getirirler.

Metal delicilerden olan metal delici matkap uçları demir bakır, pirinç, alüminyum, çinko ve alaşımsız çelik gibi malzemeler üzerinde kolaylıkla delme işlemleri gerçekleştirme fırsatı sağlarlar. Hırdavat malzemelerinden diğer beton delici çeşitleri ise piyasada metal kesici taş, metal kesici disk olarak geçmektedir.

Silikon Tabancası

Hırdavat malzemelerinden birisi olan silikon tabancasının geniş kullanım alanı vardır. Üretimde kullanılabilirliğinin yanında silikon tabancası tamiratlarda da oldukça sık kullanılmaktadır. Silikon tabancası çeşitleri iki ayrı ana başlıkta incelenebilir. Bunlardan birisi soğuk silikon tabancası ve bir diğeri ise sıcak silikon tabancasıdır. Sıcak silikon tabancaları elektrikli aletler olup gövde, ısınma gövde ve tetikten oluşmaktadır ve görünümü gerçek bir tabancaya benzemektedir. Metal bir düzeneğe sahiptirler ve silikon akıtması tetiğe basılarak gerçekleşir. Sıcak silikonlarda dikkat edilmesi gereken nokta, kullanım ısısına ulaşmasını beklemek olacaktır. Aksi takdirde yapışma kuvvetli gerçekleşmeyecektir.  Yüksek sıcaklıklarda çıkan silikon zararlı olacağı için uygulaması dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ahşapta, metalde, sıcağa dayanıklı plastiklerde, bazı malzemelerin elektrik yalıtımlarında sıcak silikon tabancası kullanılabilmektedir.

Soğuk silikon tabancaları, sıcak silikon tabancaların aksine yanma gibi riskler beraberinde getirmezler. Düzeneği sıcak silikon tabancasından farklı bir mekanizmadadır. Soğuk silikon tabancalarında sıvı halindeki tüpler tabancanın gövdesinin içerisine yerleştirilir. Cam kenarlarında, lavabolarda, banyo ve mutfak ürünlerinde yalıtım ve tamir amaçlı kullanılırken duvar ve tahta gibi yüzeylerde yapıştırıcı maksatlı kullanılabilmektedir. Sıcak silikon tabancası da soğuk silikon tabancası da kullanımı yaygın olan iki tür olarak piyasada bulunmaktadırlar. 

Toptan Hırdavat Malzemeleri Fiyatları

Tamir sürecinde tamircinin işi bilmesinin gerekliliği kadar hırdavat malzemelerinin de kaliteli olması beklenir. Kaliteli ve işlevli hırdavat malzemeleriyle tamiratı yapılan ürünün kullanım süresinin uzun ömürlü olması sağlanır. Hırdavat malzemelerinin kaliteli ve dayanıklı olması kadar fiyatının da bu beklentileri karşılaması aynı oranda önemlidir. Piyasada birçok farklı hırdavat malzemesi, farklı markalarda ve fiyatlarda bulunmaktadır. Hırdavat malzemelerini toptan almak, fiyat performans alanında avantaj sağlayacaktır çünkü hırdavat malzemelerinin toptan satışları piyasada daha yaygındır. Bu noktada alacağınız miktar, adet fiyatını belirleyecek olan etkenlerden birisidir. Toptan hırdavat fiyatlarını belirleyen bir başka etken ise aradığınız ürünün hangi malzemeden yapıldığıdır. Toptan hırdavat fiyatları ve kaliteli hırdavat malzemeleri için web sitemize göz atabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.