x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Alüminyum Kompozit Panel

 Alüminyum Kompozit panel iç ve dış mekan uygulamaları için kullanılan hafif bir panel malzemesidir.Kompozit malzeme ile sağlanan birçok avantaj sayesinde tabela ve reklam sektöründe en çok kullanılan kompozit levha malzemesi haline gelmiştir. Diğer birçok sektör ve endüstriler ise kompozit panel avantajlarını yeni keşfetmeye başladılar. Özellikle inşaat sektöründe yaygın olarak alüminyum dış cephe kaplama uygulamalarında kompozit panel kullanılmaya başlandı.

Alikobant , kompozit panellere verilen bir diğer isimdir.Bir çok kişi alikobant , alikobant panel , alikobant kaplama gibi terimleri kompozit panel yerine kullanmaktadır.

Polietilen iç katman üretim sırasında iki alüminyum levha ile her iki yüzüne yapışır. Yapışan bu alüminyum levha ile iç katmanı ayırmak neredeyse imkansızdır. Alüminyum alikobant panel estetik görünümü ve dayanıklılığı ile uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanım sağlamaktadır.

 

 

Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri

Alüminyum kompozit panel / kompozit levha mimari sistemler ve inşaat endüstrisinde tasarım odaklı oluşturulan projeler sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ve şık görünümü ile kompozit levhalar sektörde mimarlar ve inşaat mühendisleri için vazgeçilmez bir ürün konumundadır. Kompozit plaka esnek yapıları sayesinde işlenerek kesilip, şekil verilerek kullanılabilir. Ancak bina dış cephe kaplama sırasında her zaman şekil verilip kullanılmamaktadır. Düz işlem görmeden de çoğu proje de alüminyum kompozit paneller kullanılmaktadır.

 

Çevre dostu polietilen malzemeden üretilen kompozit levha sunduğu avantajlarla tercih edilmektedir. Modern mimari yapıların adeta gözdesi durumundadır.Kompozit panel birbirinden çarpıcı özelliklere sahiptir . Bu özellikler alüminyum kompozit levha rağbetini gün geçtikçe arttırmaktadır.

Alüminyum kompozit panel özellikleri;

 

 • Dayanıklılık; Alüminyum kompozit paneller dışarıdaki olumsuz hava koşullarına karşı oldukça yüksek dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kompozit panel ve kompozit levha uv ışınları, aşırı sıcak havalar, rüzgar fırtına gibi kötü koşullarda bile rengini, şeklini ve boyutunu korumaktadır. Isı ve ses yalıtımını sağlarlar.

 

 • Yangına Karşı Dayanıklı Yüzey Yapısı; Alüminyum kompozit panel, dış yüzeyinde bulunan levhalar sayesinde yanmazlık seviyesi yüksek ürünlerdir. Kompozit Panel herhangi bir yangın durumunda gaz ve dumanın içeride kalmasını önler.

 

 • Uygun Maliyet; Bina dış cephe kaplamalarında kullanılan metal, paslanmaz çelik gibi ürünler gün geçtikçe maliyet açısından sınırları zorlar duruma gelmiştir. Alüminyum kompozit paneller ise içeriğinde bulunan alüminyum levha inceliği ve uygun fiyatı sebebiyle daha karlı bir üründür. Bu sebeple inşaat endüstrisi ve mimari sistemlerde çoğunlukla kompozit levha paneller kullanılır. Web sitemizde en ucuz kompozit panel fiyatları listesini bulabilirsiniz.

 

 • Kolay Montaj İşlemi; Alüminyum kompozit levha iki şekilde montajlanmaktadır. Genellikle alüminyum kompozit klipsi ve matkap uçlu yhb vidalarla montajı kolaylıkla sağlanır. Fakat alüminyum dış cephe kaplama uygulamalarında silikon kullanılarak da montaj işlemi yapılmaktadır.

 

 • Kolay Temizleme - Bakım; Alüminyum kompozit panel sahip olduğu pürüzsüz yüzey sayesinde üzerinde kir, toz barındırmaz. Ekstra bir temizliğe ihtiyaç duymaz. Bir bez yardımı ile kompozit panel yüzeyinde ki lekeleri temizleyebilirsiniz.

 

 • Hafiflik; Alüminyum kompozit panel, yapısında bulunan alüminyum sayesinde oldukça hafiftir. Kompozit panel kullanıldığı yapı üzerinde fazla bir yük oluşturmaz.

 

 • Kesme Delme İşlemlerinde Kolay Kullanım; Alüminyum kompozit levha ,kompozit derz bıçağıyla istenilen tasarım için uygun şekil verilebilir. Kompozit Panel Yüzeyinde rahatlıkla delik açılabilir ve herhangi bir kavis oluşturmak için esneklik sağlar.

 

 • Çevresel Koruma; Çevreye zarar veren kimyasal gazlar hariç tutularak üretim sağlanmıştır. Alüminyum kompozit panel yüzeyi hiç bir şekilde değişmez, akmaz, dökülmez çevre kirliliğine sebep olmaz. Kompozit tabakanın yapısında kullanılan polietilen ldpe çevre dostu ürün niteliğindedir. Kompozit panel , kompozit fabrikası üretim aşamasında çevre kirliliğini en aza indirmektedir.

 

 • Pürüzsüz Yüzey; Alüminyum kompozit panel, pürüzsüz yüzeyi ile şık bir görünüm sağlar. Kompozit Panel uygulanması istenen tasarımlarda tırtıklı ve kötü bir görünüm almasına engel olur.

 

 

 

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama

 

Kompozit panel / kompozit levha estetik ve pürüzsüz yapısı sayesinde şık bir görünüm sağlamaktadır. Kompozit panel çeşitleri tercihe bağlı olarak istenilen tasarıma uygun şekillendirilebilir. Kompozit panel farklı renk ve boyutlarda Alfabond, Naturalbond, Signbond olarak çeşitleri mevcuttur. Kompozit panel dayanıklı, mukavim, hafif, rijit malzemelerdir. Kompozit dış cephe kaplama zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olması özelliği ile kompozit panel kapladığı alanları korumaktadır. Alüminyum kompozit panel çeşitlerinin ısı ve ses iletim katsayısı düşüktür. Muadil ürünlere oranla alüminyum kompozit paneller tam performans sağlamaktadır. İşleme kolaylığı, farklı renk alternatiflerinin çokluğu ve mukavemeti sayesinde yaratıcılığınızı dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz en ucuz kompozit panel çeşitlerini güvenle Kobibest.com’dan satın alabilirsiniz.Dış cephe kompozit kaplama fiyatlarınıda sitemizden ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Alüminyum Kompozit Panel Kullanım Alanları

 

Alüminyum kompozit panel, mimari sistemler ve dış cephe giydirme uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Çeşitli yapıların şık bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Alüminyum kompozit panel kullanım alanları;

 

 • Kompozit Panel ; yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında,

 

 • Ticaret, iş-alışveriş merkezlerinde, dükkânlarda,

 

 • Banka ve otel cephe uygulamalarında,

 

 • Havaalanları, tren garları, otobüs terminallerinde,

 

 • Tünel – Metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında,

 

 • Stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında,

 

 • Eski binaların yenileme uygulamalarında,

 

 • Her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında,

 

 • Her türlü kolon – kiriş kaplama uygulamalarında,

 

 • Saçak, Tavan kaplama uygulamalarında,

 

 • Ofis uygulamalarında,

 

 • Reklam ve ilan pano tasarım ve uygulamalarında,

 

 • Benzin istasyonlarında,

 

 • Otobüs, metro duraklarında, ve birçok alanda

 

 • Sergi fuar merkezlerinde ve stand uygulamalarında,

 

 • Her türlü işaret, yönlendirme levhalarında,

 

 • Yürüyen merdivenler, asansörlerde

 

 • İç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır.

 

Alüminyum kompozit panel bu denli farklı ve fazla alanda kullanıldığı için her yapıya uygun özelliklerde üretilmiştir. Renk, boyut, ölçü ve uzunlukları kullanım alanına göre uyarlanan kompozit panel mimarlar için çok önemli ve avantajlı bir yapı malzemesidir.

 

 

Kompozit Panel Ölçüleri

 

İç ve dış mekanda bina cephe giydirme, reklam tanıtım ve dekoratif amaçlı kullanılabilen alüminyum kompozit paneller günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyum kompozit paneller A1-A2-B1-B2 kompozit panel yanmazlık seviyelerine sahiptir. Dış cephe kompozit uygulamalarında kullanıldığında ürünün kısa sürede deforme olmasını engeller. Çalışma ısısı -50 Oc / +80 Oc / 100 derecelik ısı farkında genleşme 2,3 mm/m`dir.

 

Kompozit panel darbelere karşı son derece dayanıklı, uzun ömürlü, pvdf renk kartelasında sahip, ısı ve ses yalıtımını sağlayan yapı malzemesidir.

 

Kompozit panel et kalınlığı genellikle 2 - 3 - 4 - 5 ve 6 mm olmaktadır. Et kalınlığı kompozit panel dış levha kalınlığı ve bu levhaların arasında bulunan dolgu malzemesinin toplam kalınlığıdır. Standart kompozit panel levha genişliği ise en az 1250 mm maksimum 1500 mm olup boyu 3200 mm ve 6000 mm boyutlarındadır.

 

Farklı olarak alüminyum kompozit levha 20+0,20 -(20+20)-0,30+0,30-(30+30), 0,40+0,40-(40+40), 0,50+0,50-(50+50) ölçüleri ve 1250x3200, 1250x6000, 1500x3200, 1500x600 gibi farklı ölçülere sahiptir.

 

Alüminyum kompozit panel ebat ölçüleri genel olarak; kompozit kalınlığı 2,5 mm - 6 mm, kompozit panel genişliği 1250 mm, 1500 mm, maksimum üretim boyu 6000 mm, standart üretim boyları 1250 mm x 3200 mm (125x320 cm) ve 1500 mm x 3200 mm (150x320 cm) ölçülerine sahiptir.

 

Kompozit paneller istenilen ölçülerde ürünün yüzeyinde deformasyon olmaması için en az 2 kompozit levha olmak üzere web sitemizde satışa sunulmaktadır. Kompozit paneller de tek renkte 1 palet 200 m2 kompozit levha alımlarında özel iskontolar sağlamaktayız. Kompozit Fabrikası ile direkt ürün satışımız bulunduğu için kompozit panel fiyatları için en uygun toptan fiyat seçeneklerini sunmaktayız. Kompozit panel ölçüleri ve teknik özellikleri ile ilgili detaylı bilgi alıp uygun fiyatları kaçırmayın. Sitemizde bulunan iletişim numaralarımızla irtibata geçin. 7/24 canlı müşteri destek personelinden alüminyum kompozit panel ölçüleri , fiyatları ve daha birçok bilgiyi alabilirsiniz.

 

 

Alüminyum Kompozit Panel Fiyatları

 

Alüminyum kompozit panel fiyatları sektör dinamiklerinin üretim hacmi, kompozit panel ölçülerinin farklılığı, farklı renk seçeneklerinin bulunması, teknik ve yüksek kalite özelliklerinin etkisi ile değişkenlik göstermektedir. Firmamız kompozit fabrikası ile direk kompozit panel satışları sağladığı için kobi ve atölyelere özel kompozit panel çeşitlerini istenilen ölçülerde toptan fiyat avantajlarıyla tedarik etmekteyiz. Üstelik tek renk kompozit panellerde 1 panel (200 m2) alımlarında özel iskontolar sağlamaktayız. 

Karlı bir alışveriş yapmak için firmamızın 200 m2 ve üzeri kompozit panel alımlarında sunduğu özel iskontolar ile en ucuz kompozit panel fiyatları fırsatını kaçırmayın. 4mm alüminyum kompozit panel fiyatları ve 5 mm alüminyum kompozit panel fiyatları web sitemizde satışa sunulmaktadır. Kompozit panel direkt toptan fiyatlarıyla satın almak için web sitemizi inceleyin veya bizimle iletişime geçip kompozit panel fiyatlarını canlı destek birimimizden öğrenin.

 

 

 

 Asaş Kompozit Fiyatları için ; 

asas-naturalbond-kompozit-panel.webp (16 KB)

 

 

asas-signbond-kompozit-panel.webp (16 KB)

 

 

reklam-kompoziti.webp (19 KB)

 

 

ahsap-kompozit-panel.webp (27 KB)

 

 

Alüminyum Kompozit Panel Renk Kartelası

 

Alüminyum kompozit panel giydirme cephe kaplama uygulamalarında, reklam tabelası tasarımlarında, iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. İki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluk da polietilen malzemenin birleşiminden oluşturulan dış yüzeyi farklı renkler ile kaplanabilen yapı malzemesidir. Alüminyum kompozit paneller çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanına ve kullanım amacına göre kompozit panel renkleri oldukça artmaktadır. Her ihtiyacı karşılayacak estetik bir görünüme sahip olması için kompozit panellerin farklı farklı kompozit panel renk kartelaları mevcuttur. Kompozit panellerde solid düz renkler, ahşap desenli renkler, metalik renkler ve ayna görünümlü olmak üzere ana kompozit renkleri bulunmaktadır.

Alüminyum kompozit paneller farklı firmalar tarafından üretildiği için kompozit renk kartelası ve kompozit panel renk kodları da değişmektedir. Kompozit paneller reklam kompoziti ve dış cephe giydirme kompoziti olarak ayrılmaktadır ve böylelikle bu kompozit paneller içinde aynı renkler olmasına rağmen farklı kompozit panel özelliklerini taşıdıkları için yeni bir renk kartelası oluşturulmuştur. Firmamız alüminyum kompozit panel üretiminde sektörün öncüsü Asaş Alüminyum Kompozit, Sistem Alüminyum Alutech Kompozitleri ve Akpa Alüminyum Kompozit Panelleri temin etmektedir. 

Asaş kompozit fiyatları ve Asaş kompozit renk kartelası, Akpa kompozit renk kartelası ve sistem alüminyum alutech kompozit renk kartelası ve kompozit panel renkleri aşağıdaki tabloda mevcut. Bu tablodan ürünleri inceleyip whatsapp iletişim hattımız ile irtibata geçip sipariş oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki kompozit panel renk kataloglarından alüminyum kompozit panel renklerini inceleyebilirsiniz.  

 Kompozit Panel Renkleri

     

Asaş Naturalbond 30+30 Kompozit Renk Kartelası İçin Tıklayınız.

ASAŞ Naturalbond 30+30 Kompozit Renkleri; NBA-004 Beyaz, NBA-003 Krem, NBA-007 Mavi, NBA-023 Grafit Gri, NBA-005 Siyah, NBA-008 Bordo, NBA-006 Kırmızı, NBA-006 Kırmızı, NBA-014 Yosun Yeşili, NBA-001 Gümüş, NBA-002 Liz Bronz, NBA-010 Metalik Koyu Gri, NBA-024 Koyu Altın Meşe, NBA-016 Kalın Altın Meşe, NBA-026 Tik Teak, NBA-025 Afrika Tiki, NBA-015 İnce Altın Meşe, NBA-018 İnce Ceviz, NBA-019 Kalın Maun  

 

Asaş Naturalbond 40+40 Kompozit Renk Kartelası İçin Tıklayınız.

ASAŞ Naturalbond 40+40 Kompozit Panel Renkleri; NB-874 Koyu Altın Meşe, NB-857 Kalın Altın Meşe, NB-872 Doğal Meşe, NB-856 İnce Altın Meşe, NB-876 Tik Teak, NB-875 Afrika Tiki, NB-859 İnce Ceviz, NB-858 Kalın Maun, NB-895 Venge, NB-896 Bambu, NB-860 Parlak Metalik Gümüş Mavi, NB-861 Siyah Metalik, NB-890 Siyah Granit, NB-877 Satine Gümüş,NB-878 Satine Bakır,NB-072 Metalik Koyu Gri, NB-050 Metalik Açık Mavi, NB-090 Metalik Gümüş, NB-080 Açık Bronz, NB-011 Altın Sarı, NB-081 Bakır, NB-092 Parlak Metalik Gümüş,NB-095 Şampanya, NB-901 Beyaz, NB-912 Krem, NB-951 Siyah, NB-703 Grafit Gri, NB-701 Platin Gri, NB-504 Çelik Mavi, NB-104 İnci Beyaz, NB-107 Gri Bej, NB-381 Açık Kahverengi, NB-382 Toprak Kahve, NB-505 Lacivert, NB-503 Deniz Mavisi, NB-304 Şeker Pembe, NB-302 Kırmızı, NB-202 Turuncu, NB-102 Sarı, NB-203 Pantone Turuncu, NB-704 Füme, NB-705 Antrasit Gri, NB-603 Yosun Yeşili, NB-101 Fildişi Bej, NB-604 Yeşil Gri, NB-301 Bordo             

Asaş Signbond Kompozit Renk Kartelası İçin Tıklayınız.

ASAŞ Signbond Kompozit Renkleri; SB-008 Ayna Altın, SB-007 Ayna Naturel, SB-020 Satine Naturel, SB-019 Satine Altın, SB-022 Doğal Meşe, SB-030 Tik Teak, SB-029 Afrika Tiki, SB-021 Açık Kiraz, SB-028 Kalın Altın Meşe, SB-023 Kara Ağaç V2, SB-027 İnce Altın Meşe, SB-002 Beyaz, SB-003 Krem, SB-006 Mavi, SB-013 Koyu Gri, SB-004 Siyah, SB-010 Bordo, SB-005 Kırmızı, SB-009 Turuncu, SB-011 Sarı, SB-012 Yosun Yeşili, SB-024 Trafik Yeşili, SB-026 Çinko Sarısı, SB-025 Antrasit Gri, SB-014 Yüksek Parlak Beyaz, SB-001 Gümüş        

     

Alutech 100/200 Kompozit Renk Kartelası İçin Tıklayınız.

ALUTECH 100/200 Kompozit Renkleri; AB-900 Beyaz, AB-901 Kırık Beyaz, AB-100 Krem, AB-703 Parlak Gümüş, AB-701 Füme, AB-704 Metalik Koyu Gri, AB-702 Antrasit Gri, AB-120 Şampanya, AB-130 Bronz, AB-300 Kırmızı, AB-301 Bordo, AB-200 Turuncu, AB-500 Mavi, AB-450 Siyah, AB-1101 Siyah Granit, AB-1400 Simli Siyah, AB-1000 Açık Ceviz, AB-1001 Koyu Ceviz, AB-1002 Maun, AB-1003 Çam, AB-1005 Tik Teak, AB-1006 Kalın Altın Meşe, AB-1102 Dokulu Antrasit, AB-1104 Korten Çelik, SB-900 Beyaz, SB-901 Kırık Beyaz, SB-Krem, SB-700 Gümüş, SB-701 Koyu Gri, SB-705 Füme, SB-702 Antrasit Gri, SB-120 Şampanya, SB-130 Bronz, SB-110 Altın Sarısı, SB-140 Bakır, SB-300 Kırmızı, SB-301 Bordo, SB-200 Turuncu, SB-501 Azul Mavi, SB-450 Siyah, SB-500 Mavi, SB-1000 Açık Ceviz, SB-1001 Koyu Ceviz, SB-1005 Tik Teak, SB-1006 Kalın Altın Meşe, SB-1007 Dokulu Tik, SB-1008 Klasik Ağaç   

    

Alutech 300/400 Kompozit Renk Kartelası İçin Tıklayınız.

ALUTECH 300/400 Kompozit Renkleri; RB-901 Kırık Beyaz, RB-100 Krem, RB-700 Gümüş, RB-701 Koyu Gri, RB-702 Antrasit Gri, RB-120 Şampanya, RB-130 Bronz, RB-140 Bakır, RB-300 Kırmızı, RB-301 Bordo, RB-200 Turuncu, RB-201 Sarı, RB-800 Kahverengi, RB-600 Yeşil, RB-501 Azul Mavi, RB-500 Mavi, RB-450 Siyah, RB-1200 Ayna, RB-1201 Sarı Ayna, RB-1300 Satine, RB-1009 Tineo, RB-1010 Venge, RB-1011 Meşe, RB-1012 Açık Bambu, RB-1013 Tropikal Ağaç, RB-1014 Açık Tik, RB-1015 Açık Altın Meşe, RB-700 Gümüş, RB-900 Beyaz, RB-100 Krem, RB-701 Koyu Gri, RB-702 Antrasit Gri, RB-300 Kırmızı, RB-120 Şampanya, RB-130 Bronz, RB-140 Bakır, RB-301 Bordo, RB-200 Turuncu, RB-201 Sarı, RB-600 Yeşil, RB-800 Kahverengi, RB-500 Mavi, RB-450 Siyah, RB-1000 Açık Ceviz, RB-1001 Koyu Ceviz, RB- 1006 Kalın Altın Meşe, RB-1005 Tik Teak 

Kompozit Renkleri

Kompozit renkleri oldukça çeşitli ve göz alıcıdır. Kompozit renkleri estetik ve şık bir görünüm elde etmek için yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kompozit paneller çok farklı alanlarda ve amaçlar da kullanıldığı için kompozit paneller her alan için uygun olabilsin uyum sağlasın diye birkaç ana renk kategoriye ayrılmıştır. Bu ana kompozit renkleri ise Düz Solid Kompozit Panel Renkler, Metalik Kompozit Renkleri, Ahşap Kompozit Panel Renkleri, Ayna Görünümlü Kompozit Panel Renkleri, Satine Kompozit Panel Renkleri ve Prestij Simli Kompozit Panel Renkleri olmak üzere 6 ana kompozit renk kategorisine ayrılmaktadır.

Kompozit panel levha temini yapan İzmir firmamıza siz değerli müşterilerimizi de bekleriz. Yüz yüze görüşmek için iletişim adreslerimizde bulunan telefon numaramızı arayıp randevu alabilirsiniz. 

karavan-kompoziti.webp (603 KB)

 

 

Karavan Kaplama

Karavanların son zamanlarda hayatımıza iyice yerleşmesinden sonra karavan kaplama malzemeleri oldukça merak edilen bir konu olmuştur.Karavan dış cephe kaplama malzemelesi için karavan kompoziti çok iyi bir seçimdir. Çünkü karavan kompoziti dayanıklı , estetik duruşu yüksek , ekonomik ve yüksek ağırlıkları taşıyabilmektedir.Karavan dış cephe malzemeleri için yapılabilcek en iyi tercihlerdendir. Karavan kompoziti Alüminyum kompozit derz bıçağı ile kolaylıkla kesilip takılmaktadır. Karavan dış kaplama için kullanılan karavan kompozitleri genellik 3 mm ve 4 mm olarak beyaz renk tercih edilmektedir. Karavan dış kaplama fiyatları ise ortalama olarak m2 'si 300 TL'dir. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.