sadsad x
asdasd
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum kompozit panel, iç ve dış mekan uygulamaları için kullanılan hafif bir panel malzemesidir. Alüminyum kompozit malzemesinin sağladığı birçok avantaj sayesinde tabela ve reklam sektöründe en çok kullanılan levha malzemesi haline gelmiştir. Diğer birçok sektör ve endrüstriler ise alüminyum kompozitin avantajlarını yeni keşfetmeye başladılar. Özellikle inşaat sektöründe yaygın olarak dış cephe kaplama uygulamalarında kullanılmaya başlandı. Polietilen iç katman üretim sırasında iki alüminyum levha ile her iki yüzüne yapışır ve yapışan bu alüminyum levhaları iç katmandan ayırmak neredeyse imkansızdır. Alüminyum kompozit panel estetik görünümü ve dayanıklılığı ile uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanım sağlamaktadır.

Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri

Alüminyum kompozit panel, mimari sistemler ve inşaat endüstrisinde tasarım odaklı oluşturulan projeler sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ve şık görünümü ile kompozit levha paneller yapısı gereği gerek işlenerek şekil verilerek gerekse de düz işlem gerektirmeden kullanılabilme avantajını sundukları için sektörde mimarlar ve inşaat endüstrisi için vazgeçilmez bir ürün konumundadır. Alüminyum kompozit panellerin birbirinden çarpıcı özellikleri mevcuttur. Bu özellikler alüminyum kompozit panellere olan rağbeti gün geçtikçe arttırmaktadır. Alüminyum kompozit panel özellikleri;

 • Dayanıklılık;Alüminyum kompozit paneller dışarıdaki olumsuz hava koşullarına karşı oldukça yüksek dayanıklı bir yapıya sahiptir. Alüminyum kompozit levha paneller uv ışınları, aşırı sıcak havalar, rüzgar fırtına gibi kötü koşullarda bile rengini, şeklini ve boyutunu korumaktadır. Isı ve ses yalıtımını sağlarlar.
 • Yangına Karşı Dayanıklı Yüzey Yapısı; Alüminyum kompozit panel, dış yüzeyinde bulunan levhalar sayesinde yanmazlık seviyesi yüksek ürünlerdir. Herhangi bir yangın durumunda gaz ve dumanın içeride kalmasını önler.
 • Uygun Maliyet; Alüminyum kompozit panel, üretildiği alüminyum madde sayesinde dış cephe kaplamalarında kullanılan metal, paslanmaz çelik gibi diğer ürünlerden daha uygun maliyetlerle üretilmektedir. Web sitemizde en ucuz kompozit panel fiyatlarına yüksek kalite ürünler bulabilirsiniz.
 • Kolay Montaj; Alüminyum kompozit paneller kompozit klipsi, vida çeşitleri veya dış cephe kaplama silikonları ile uyum sağlayarak kolaylıkla kurulum montaj işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamaktadır.
 • Kolay Temizleme ve Bakım; Alüminyum kompozit paneller sahip oldukları pürüzsüz yüzey sayesinde üzerinde kir, toz barındırmaz ve ekstra bir temizliğe ihtiyaç duymaz. Bir bez yardımı ile kolayca yüzeydeki lekeleri temizleyebilirsiniz.
 • Hafiflik; Alüminyum kompozit panel, yapısında bulunan alüminyum sayesinde oldukça hafiftir ve kullanıldığı yapı üzerinde fazla bir yük oluşturmaz. 
 • Kesme Delme gibi İşlemlerin Kolayca Yapılması; Alüminyum kompozit panel, alüminyum kompozit derz bıçağı ile kolaylıkla istenilen tasarıma göre kesilebilir, yüzeyde rahatlıkla delik açılabilir ve herhangi bir kavis oluşturmak için esneklik sağlar.
 • Çevresel Koruma; Alüminyum kompozit paneller üretilirken çevreye zarar verici gazlardan uzak tutularak üretilmiştir ve alüminyum kompozit panel yüzeyi hiç bir şekilde değişmez, akmaz, dökülmez  çevre kirliliğine sebep olmaz.
 • Pürüzsüz Yüzey; Alüminyum kompozit panel, pürüzsüz yüzeyi ile şık bir görünüm sağlarken yapılması istenen tasarımlarda pütürlenmez tırtıklı ve kötü bir görünüm almasına engel olur.

Kompozit Panel Avantajları

Kompozit panel estetik ve pürüzsüz yapısı sayesinde şık bir görünüm sağlamaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan kompozit panel çeşitlerinin tercihe bağlı olarak levhaya istenilen şeklin verilmesi ve levhanın istenilen ebatlara getirilmesi mümkündür. Kompozit panellerin çeşitli renk ve boyutlarda Alfabond, Naturalbond, Signbond olarak çeşitleri mevcuttur. Kompozitler dayanıklı, mukavim, hafif, rijit malzemelerdir. Zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olması özelliği ile kompozit paneller kapladığı alanları korumaktadır. Alüminyum kompozit panel çeşitlerinin ısı ve ses iletim katsayısı düşüktür. Muadil ürünlere oranla alüminyum kompozit paneller uygun fiyata tam performans sağlamaktadır. İşleme kolaylığı, farklı renk alternatiflerinin çokluğu ve mukavemeti sayesinde yaratıcılığınızı dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz kompozit panel çeşitlerini güvenle Kobibest.com’dan satın alabilirsiniz.

Alüminyum Kompozit Panel Kullanım Alanları

Alüminyum kompozit panel, mimari sistemler ve dış cephe giydirme uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Çeşitli yapıların şık bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Alüminyum kompozit panel kullanım alanları;

 • Kompozit Paneller yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında,
 • Ticaret, iş-alışveriş merkezlerinde, dükkânlarda,
 • Banka ve otel cephe uygulamalarında,
 • Havaalanları, tren garları, otobüs terminallerinde,
 • Tünel – Metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında,
 • Stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında,  
 • Eski binaların yenileme uygulamalarında,  
 • Her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında,  
 • Her türlü kolon – kiriş kaplama uygulamalarında,  
 • Saçak, Tavan kaplama uygulamalarında,  
 • Ofis uygulamalarında,  
 • Reklam ve ilan pano tasarım ve uygulamalarında,  
 • Benzin istasyonlarında,  
 • Otobüs, metro duraklarında, ve birçok alanda  
 • Sergi fuar merkezlerinde ve stand uygulamalarında,  
 • Her türlü işaret, yönlendirme levhalarında,  
 • Yürüyen merdivenler, asansörlerde 

 • İç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır. 

Alüminyum kompozit paneller bu denli farklı ve  fazla alanda kullanıldığı için her yapıya uygun özelliklerde üretilmiştir. Renk, boyut, ölçü ve uzunlukları kullanım alanına göre uyarlanan kompozit paneller mimarlar için çok önemli ve avantajlı bir yapı malzemesidir. 

Kompozit Panel Ebat ve Levha Ölçüleri

İç ve dış mekanda bina cephe giydirme,reklam tanıtım ve dekoratif amaçlı kullanılabilen alüminyum kompozit paneller günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyum kompozit paneller dış cephe kompozit uygulamalarında kullanıldığında ürünün kısa sürede deforme olmasını engelleyen A1-A2-B1-B2 kompozit panel yanmazlık seviyelerine sahiptir.  Çalışma ısısı -50 Oc / +80 Oc / 100 derecelik ısı farkında genleşme 2,3 mm/m`dir.

Kompozit paneller son derece dayanıklı, uzun ömürlü, düzgün yüzeyli darbelere ve kırılmalara karşı dayanıklı, birçok renk seçeneğine sahip, pvdf renk kartelasında sahip (ahşap desenli kompozit panel, düz renk kompozit panel, ayna görünümlü kompozit panel), ses izolasyonu ve titreşim emme özelliğine sahip yapı malzemesidir. 

Standart kompozit panel ebatları 4mm x 1250 mm x 3200 mm, 4 mm x 1500 mm x 3200 mm standart ebatlar dışında, kalınlık olarak 2-3-5-6 mm ve boy olarak istenilen ebatta kompozit paneller de bulunmaktadır. Farklı olarak alüminyum kompozit levhanın 20+0,20 -(20+20)-0,30+0,30-(30+30), 0,40+0,40-(40+40), 0,50+0,50-(50+50) ölçüleri ve 1250x3200, 1250x6000, 1500x3200,1500x600 gibi farklı ölçüleri bulunmaktadır. 

Alüminyum kompozit panel ölçüleri genel olarak; kompozit kalınlığı 2,5 mm - 6 mm, kompozit panel genişliği 1250 mm, 1500 mm, maksimum üretim boyu 6000 mm, standart üretim boyları 1250 mm x 3200 mm (125x320 cm) ve 1500 mm x 3200 mm (150x320 cm) ölçülerine sahiptir. 

Kompozit paneller istenilen ölçülerde ürünün yüzeyinde deformasyon olmaması için en az 2 kompozit levha olmak üzere web sitemizde satışa sunulmaktadır. Kompozit paneller de tek renkte 1 palet 200 m2 kompozit levha alımlarında özel iskontolar sağlamaktayız. Fabrikadan direk ürün satışımız bulunduğu için kompozit panel fiyatlarında en uygun toptan fiyat seçeneklerini sunmaktayız. Kompozit panel ölçüleri ve teknik özellikleri ile ilgili detaylı bilgi alıp uygun fiyatları kaçırmamak için sitemizde bulunan iletişim numaralarımızla irtibata geçip 7/24 canlı müşteri destek personelinden bilgi alabilirsiniz.

Alüminyum Kompozit Panel Fiyatları

Alüminyum kompozit panel fiyatları sektör dinamiklerinin üretim hacmi, kompozit panel ölçülerinin  farklılığı, farklı renk seçeneklerinin bulunması, teknik ve yüksek kalite özelliklerinin etkisi ile değişkenlik göstermektedir. Firmamız fabrikadan direk kompozit panel  satışları sağladığı için kobi ve atölyelere özel kompozit panel çeşitlerini istenilen ölçülerde toptan fiyat avantajlarıyla tedarik etmekteyiz. Üstelik tek renk kompozit panellerde 1 panel (200 m2) alımlarında özel iskontolar sağlamaktayız. 

Alüminyum kompozit fiyatları kur sebebiyle her sene ya da belirli dönemlerde değişmektedir. Kompozit fiyatları 2021 yılında yükselen kurdan dolayı belirli yüzdelerde yükselmiştir. Firmamız her zaman en ucuz kompozit panel fiyatlarını yüksek kaliteyle siz değerli müşterilerimiz için sunmaktadır. Alüminyum kompozit paneller birim fiyat olarak kimi zaman projeleriniz için çok maliyetli olmaktadır. Toptan alüminyum kompozit fiyatları sizi finansal anlamda daha da iyi bir alışveriş yapmanıza katkı sağlayacaktır. Alüminyum kompozit panel birim fiyatları karkas hesabı ile genel olarak 400 TL - 800 TL arasında değişmektedir. Kimi zaman alüminyum kompozit birim fiyatları 400 TL gibi ortalama fiyatları bile aşmaktadır. 

Alüminyum kompozit paneller renk ve yüzey yapısıda kompozit panel fiyatlarını etkilmektedir. Düz renk kompozit panel fiyatları ortalama 146 TL + KDV ile 325 TL + KDV fiyatları arasındadır. Ortalama olarak metalik renk kompozit panel fiyatları 126 TL + KDV ile 320 TL + KDV fiyatları arasındadır. Ahşap desenli kompozit panel fiyatları ortalama 171 TL + KDV ile 350 TL + KDV fiyatları arasındadır. Prestij simli ve trend renk kompozit panel ortalama fiyatları ise 170 TL + KDV ile 340 TL + KDV fiyatları arasındadır.

Karlı bir alışveriş yapmak için firmamızın 200 m2 ve üzeri kompozit panel alımlarında sunduğu özel iskontolar ile en ucuz kompozit panel fiyatlarını kaçırmayın. 4mm alüminyum kompozit panel fiyatları ve 5 mm alüminyum kompozit panel fiyatları web sitemizde satışa sunulmaktadır. Alüminyum kompozit panelleri direkt toptan fiyatlarıyla  satın almak için web sitemizi inceleyin veya bizimle iletişime geçip kompozit panel fiyatlarını canlı destek birimimizden öğrenin.

 

Kompozit panel levha temini yapan İzmir firmamıza siz değerli müşterilerimizi de bekleriz. Yüz yüze görüşmek için iletişim adreslerimizde bulunan telefon numaramızı arayıp randevu alabilirsiniz. Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.