sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.

aluminyum-dograma-fitili.jpg (30 KB)

Alüminyum Doğrama Fitili Nedir ?  Cam Balkon Alüminyum Fitil Nerelerde Kullanılır ? 

Alüminyum doğrama fitili camların , kapıların vb. birleşim yerlerinde kullanılan Epdm veya Pvc esaslı alüminyum contaya denir.Pvc doğrama fitili contası , alüminyum doğrama fitili ile aynı amaçlı kullanılır. Alüminyum doğrama fitili iki yer arasında izolasyon sağlayan, şık görünüşlü, temizliği çok kolay ve dayanıklı bir üründür. Eskiden Alüminyum doğrama fitilleri yerine şeffaf plastik fitil kullanımı daha fazlaydı. Fakat bu fitillerin çabuk deforme olmasından kaynaklı alüminyum doğrama fitili tercih edilmeye başlandı.Bu fitil bir kere uygulandıktan sonra kolay kolay değişime ihtiyaç duyulmaz.Alüminyum doğrama fitillerinin bir çok ölçüsü ve çeşidi bulunmaktadır.

Pvc Doğrama Fitili Contası Avantajları

 • Alüminyum conta sayesinde yağışlı havalarda evinize yada iş yerinize su girmez ve böylece eşyalarınız ve ürünlerinize zarar gelmez.
 • Rüzgar sesi ve dısarıdan gelen gürültüyü yüksek derece azaltır .
 • Uzun ömürlüdür böylece masrafı düsürür.
 • Her mevsim yalıtım sağlar. Doğalgaz ve elektrik faturasında maliyeti düşürür.
 • Tozun girmesini engeller .
 • Kolay temizlenir.
 • Estetik görünüm sağlar
 • Alüminyum conta ve Pvc pencerelerin sert çarpmasını engeller
 • Alüminyum conta ve Pvc  kapıların sert çarpmasını engeller

 

Alüminyum Cam Balkon Fitili Çeşitleri ve Fiyatları

Alüminyum doğrama fitillerini bir çok kullanım alanı olduğu için birçok da farklı çeşidi bulunmaktadır.

Alüminyum doğrama fitil çeşitleri şu şekildedir ;

 • Bini Fitili
 • Sızdırmazlık Fitili
 • Ray Fitili
 • Kenet Fitili
 • Cam Fitili
 • Tozluk Fitili
 • Kapatma Fitili
 • İç Cam Fitili
 • Dış Cam Fitili
 • Gizli Kanat Fitili
 • Tırnak Fitili
 • Orta Baskı Fitili

  Cam Balkon Alüminyum Fitil Metre Fiyatı

Alüminyum doğrama fitili sitemizde koli bazlı satılmaktır. Bir kolide 15 Kiloluk fitil bulunmaktadır ve Alüminyum doğrama fitili 15 kilo fiyat ortalaması 55-65 TL 'dir. Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için tıklayınız.

Cam Fitili Nedir ? Cam Balkon Fitili Çeşitleri Nelerdir ?

Cam balkon fitili cam balkonlarda izolasyonu sağlayan fitil çeşitlerindendir. Rüzgar , su , ses , toz  gibi etkenlere engel olmak amacıyla kullanılmaktadır. Cam balkon fitilleri genellikle boşluklu bir yapıya sahiptir bu nedenle yapıştırıcıyla birlikte kullanıldığında ekstra sağlamlık sağlanmaktadır. Cam balkon fitilleri hem estetik olarak oldukça güzel bir görüntü sağlarken  aynı zamanda kolay temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Cam fitili bir yapıda olmazsa olmazlardandır. Cam fitilleri kullanılacağı alana ve kişisel tercihler göz önünde bulundurularak birçok çeşidi beraberinde getirmiştir. Cam balkon contası olarak da bilinen cam balkon fitillerinin  Şeffaf Cam Balkon Fitili , Mıknatıslı Alüminyum Cam Balkon Fitili , Alüminyum Cam Balkon Fitili gibi çeşitleri bulunmaktadır.Cam balkon fitiline cam balkon çıtası da denmektedir. 

Şeffaf Cam Balkon Fitili

cam-balkon-h-fitili-8-mm-cam-icin-seffaf-renk__0981974107479547.webp (2 KB)

Şeffaf cam balkon fitili diğer fitillere göre oldukça ekonomik olsa da izolasyon konusunda çok başarılı bir ürün olmadığı için çok sık  tercih edilen bir ürün değildir. Uzun ömürlü olmayan bu fitiller zamanla sararıp solabilmektedir .Kolay bir izolasyon sağlayan bu aparat uygun fiyatından dolayı tercih edilen cam balkon fitilleri arasındadır.Özellikle şeffaf bir görünüm sağlamak isteyenler için ideal bir üründür. Fakat bu ürünü satın alırken unutulmaması gereken şeffaf cam balkon fitilinin çok uzun ömürlü olmamasıdır.

Mıknatıslı Alüminyum Cam Balkon Fitili

FİTİL.webp (15 KB)

Oldukça yeni bir ürün olan mıknatıslı cam balkon fitilleri mıknatısları sayesinde birbirine kenetlenir ve izolasyon açısından oldukça kuvvetlidir.Kolay ve farklı bir kullanıma sahip  mıknatıslı alüminyum cam balkon fitilleri kullanım oranı diğer fitillere göre biraz daha azdır.

Alüminyum Cam Balkon Fitili 

aluminyum-cam-balkon-fitili.webp (13 KB)

Alüminyum cam balkon fitili en çok tercih edilen cam balkon fitilidir. İzolasyon gücü kuvvetlidir ve uzun ömürlüdür.Kullanımı kolay ve birçok yere kolayca uygulanabilen bu ürünü hemen hemen hepimiz balkonlarda görmüşüzdür. Hava koşullarına karşı önemli bir iş yapan bu ürün dayanıklı ve etkili bir tercih olacaktır.

Cam fitili

x6.3-cam-fitilleri.png.pagespeed.ic.h5sVWMGj0h.webp (19 KB) 

Rescara asaş cam fitilleri sitemizde mevcuttur. İç cam fitili ve dış cam fitili olarak satışa sunulan bu cam fitili çeşitlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Cam balkon fitili binaların balkonlarında kullanılan bir fitil çeşididir. Artık herkesin evine balkon bulunması , balkonların farklı bir şekilde değerlendirilmesine sebep olmuştur. Balkonların cam ile kapatılması son dönemlerde oldukça yaygın bir balkon kullanım biçimidir. Kapalı balkonlar kışın kış bahçesi gibi kullanıma olanak sağlamaktır. Yazları ise kapalı balkonlara klima taktırıp oraya bir oda gibi değerlendirenler bile mevcuttur. Bu balkonları cam balkon yaparken kullanılan önemli malzeme ise cam balkon fitilidir .Bu aparat balkonun soğuk hava , rüzgar, toz  vb gibi durumlardan oldukça korumaktadır. Cam fitili alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi ise cam fitilinin camın kalınlığına ve cama uygun olmasıdır Cam fitili , pvc pencere fitili , alüminyum pencere fitilleri gibi fitiller değişen konumlarına göre farklı şekillerde üretilmektedir. Cam fitili kullanılacağı alana göre birçok farklı çeşit ve markaya sahip bir üründür. Örneğin bazı durumlarda şeffaf plastik cam balkon fitili kullanımı yapılsada kıl fitil gibi farklı şeceneklerde kullanılabilmektir. Fakat çok fazla marka ve çeşide sahip olan cam fitilleri karışık ve zor bir kullanıma sahip değildir. Cam fitili çeşitleri ve cam fitilli fiyatları için sitemizi ziyaret edebilir , bizi arayarak teknik bilgi alabilirsiniz. .Sitemizde bulunan fitiller ile izolasyonu sağlamak oldukça kolay ve ekonomiktir. Cam fitil dışında bini fitili, sızdırmazlık fitili, kenet fitili , ray fitili , kapatma fitili , tozluk fitili , kanat fitili  tırnak fitilleri ve pvc pencere fitili fiyatları ile  ilgili detaylı bilgilere de sitemizi ziyaret ederek  ulaşabilirsiniz.

 

Kıl Fitil

Kıl fitil Sürme pencerelerde balkon camlarında ,kapılarda, panjurlar da , sinekliklerde, ahşaplar doğrama gibi yerlerde kullanılan içeriye su , toz ve gürültünün girmemesini sağlayan ürüne denmektedir. Cam balkon kıl fitili olarak da bilinir. Cam balkon kıl fitilleri alüminyum doğrama fitiline göre daha çok izolasyon sağlaması amacıyla kullanılır. Alüminyum doğrama Kıl fitilleri Sert tabanlı malzemeden yapılmaktadır ve malzemesi bu sebeple serttir . Bu sebepten tam anlamıyla izolasyon sağlamayabilirler. Bu sorunun önüne geçebilmek için içlerine kıl fitiller monte edilir. Bu fitil sayesinde bulunduğumuz mekana yağmur suyu , dışarıdan gelen sesler, havadaki toz girmez ve böylece yüksek derecede izolasyon sağlamış oluruz. Kıl fitil yumuşak tüyden oluşur ve çok dayanıklı bir üründür .

 

Kıl Fitil Çeşitleri

Cam balkon kıl fitili çeşitleri uygulanacağı yere göre değişmektedir . Sıklıkla kullanılan fitiller şu şekildedir ; ,

Finli Kıl Fitil 

Bariyerli Kıl Fitil olarak da bilinen bu finli fitiller , standart fitillere göre yüksek seviyede izolasyon sağlayan yalıtım fitiline denmektedir.Finli fitil tüm alüminyum, pvc, sürme serileri, Sineklik, Cam Balkon ve Panjur Profillerine uygun bir üründür özel ham madde ile üretildiğinden tüm Kapı ve Pencerelerde üstün yalıtım sağlayarak havanın ve tozun içeri girmesini önler. Fitil kullanıldığı bütün sistemlerde su ses toz geçirmez ve izolasyon sağlayıp kullanıldığı mekanı en iyi şekilde koruma özelliğine sahip yalıtım ürünüdür.

finli-kil-fitil.jpg (17 KB)

Sürme Kıl Fitili

Sürme kıl fitil sinekliklerde , panjurlarda , ahşap kapı ve pencerelerde, yağmur suyunu , tozu ve gürültüyü dışarıda bırakarak mekanlara yalıtım ve sızdırmazlık sağlayan izolasyon fitilidir.

surme-kil-fitil.jpg (17 KB)

Yapışkanlı Kıl Fitil

Yapışkanlı Kıl fitilinin amacı yine sızdırmazlık ve izolasyondur. Yapışkanlı fitilinin kendinden yapışkanı bulunmaktadır. Arka Kısmında bulunan bu yapışkanlı bant ile uygulamalarda daha rahat kullanılabilir.

yapiskanli-kil-fitil.jpg (30 KB)

Kıl Fitil Ölçüleri

Kıl fitil ölçüleri kullanılcağı yere göre değişiklik göstermektedir. Bir çok kıl fitil imalatı yapan yer müşteriye özel fitil ölçüleri yapmaktadır . En çok tercih edilen ölçüler şu şekildedir ;

kil-fitil-olculeri.jpg (94 KB)

Detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kıl Fitil Fiyatları

 

Cam balkon kıl fitil fiyatları ölçüsüne malzemesine ve metresine göre degişmektedir. Cam balkon alüminyum fitilleri sitemizdeki ortalama paket fiyatı 350 TL 'dir . Bu fiyat ölçü ve metreye göre degişmektedir. Finli fitil fiyatları ise standart fitillere göre daha yüksektir. Finli kıl fitil için ortalama bir fiyat vercek olursak 450 TL diyebiliriz. Tüm fitillerimiz A kalite ürünlerdir , ölçünüze ve metrenize göre sipariş verebilirsiniz.

Alüminyum Doğrama Fitilleri ve Kıl Fitiller Nerelerde ve Nasıl Kullanılır ?

Alüminyum Doğrama Fitilleri ve Kıl fitiller genellikle beraber kullanılır. Kıl fitilin Alüminyum doğrama fitiliyle kullanılmasının sebebi sızdırmazlığın ve yalıtımın üst düzeye cıkmasıdır. Alüminyum doğrama cam fitilleri ve Alüminyum doğrama pencere fitilleri genellikle kapı pencerelerde cam balkon sistemlerinde kullanılır .

Kullanım Yerleri ise özetlemek gerekirse şu sekildedir ;

 • Alüminyum Kapı fitili ve pencere fitili
 • PVC kapı , PVC kapı sistemleri , PVC sürme sistemler
 • Cam Balkon sistemler için cam fitili
 •  Ahşap kapı ve pencere fitili
 •  Panjur sistemleri, Sineklik gibi hareketli sistemler

 

Pvc sürgülü kapı kıl fitil çeşitleri , pvc kıl fitil çeşitleri , sineklik kıl fitili çeşitleri , kapı fitili , cam fitili ve pencere fitilleri vb. sorularınız ve ihityaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Peki bu fitiller nasıl kullanılır diyececek olursanız fitiller açıp kapatılan kısımlarda kullanılır. Yapılan sistemin üzerindeki conta kanalına uygun ürün seçilerek kanala takılır ve böylece sızdırmazlık ve yalıtımı sağlar. Kıl Fitil alüminyum ve pvc sistemlerin kanal içlerine  monte edilir.

 

Cam Balkon Fitil Ölçüsü / Conta Ölçüsü Nasıl Alınır?

Alüminyum doğrama fitili satın almadan önce size lazım olan en önemli şeylerden birisi ölçüdür. Ölçünüzü ögrenmek için eski fitili çıkarıp ölçebilir ya da camın görünen kısmından ölçü alabilirsiniz .

Şeffaf Plastik Cambalkon Fitili ve Alüminyum Cambalkon Fitili

Şeffaf cam balkon fitili alüminyum cam balkon fitiline göre daha dayanıksızdır ve alüminyum cam balkon fitiline göre daha az kısa ömürlüdür. Kolay çizilir ve temizliği zordur. Alüminyum cam balkon fitili daha iyi bir izolasyon sağlar ve sızdırmazlığı daha yüksektir. Daha şeffaf bir görüntü isteyenler için şeffaf plastik cam balkon fitili daha iyi bir seçim iken yüksek binalarda rüzgar alan cephelerde izolasyonun ve sızdırmazlığın yüksek olması için alüminyum cam balkon fitili daha iyi bir tercihtir.

 

Devamını Göster
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.