sadsad x
asdasd
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Giydirme Cephe Aksesuarları

Giydirme cephe sistemlerinde birçok aksesuara ihtiyaç duyulmaktadır. Kapı ve pencere kolları yine bu ihtiyaç duyulan giydirme cehep aksesuarları arasındadır. Tüm alüminyum sistemlerin parçası olan aksesuarlar belirli testlere tabi tutularak üretimi sağlanır. Uzun yıllar dayanma süreleri, belirli kalite standartlarına sahip olmaları ve kaliteli malzemelerden üretilmeleri sebebiyle alüminyum aksesuar çeşitleri piyasada oldukça tercih edilirler. Alüminyum aksesuarlar hafif olmalarının yanında yüksek sertlik özelliği bulundurmalarıyla hırsızlığa ve sert maddelere karşı koruma sağlar. Uzun yıllar boyunca çatlama ve kırılma problemi yaşatmazlar. Yüksek yapıların yapımına olanak sağlayan alüminyum giydirme cephe aksesuarları modern binalarda yaygınca kullanılmaktadırlar. Giydirme cephenin sunduğu avantajlar bir hayli fazladır: binaları güneş ışınlarından, rutubetten ve gürültüden koruması, yalıtım kullanılmasına olanak sağlayarak enerjiden tasarruf edilmesini sağlaması, renk ve doku bozukluklarını indirgemesi ve çevre dostu olması bu avantajlardan bazılarıdır.

Giydirme cephe aksesuarları ve kapı ve pencere aksesuarları birbirinden bir noktada ayrılmaktadırlar. Giydirme cephe aksesuarları dış cephe kaplama yani bina kaplamada kullanılırken alüminyum pencere kolları ve alüminyum kapı kolları giydirme cephe aksesuarlarını tamamlayan aksesuarlardandır. Giydirme cephe aksesuarlardan birisi ankrajlardır. Ankraj sistemi yapılarda iki ayrı elemanı birbirine bağlama görevini üstlenir. Kaplama malzemesine ve yüzeye tutturma yöntemine göre ankrajların şekli ve boyutları değişkenlik göstermektedirler. Bunlardan birisi Alüminyum cephe U tipi ankraj demiridir. Alüminyum kapaklı giydirme cephe ve cam cephe uygulamalarında kullanılırlar. İstenilen ölçülere göre farklı boyutlarda seçenekler sunulmaktadır. Korozyona ve neme karşı dayanıklıdır. Giydirme cephe aksesuarlarından bir diğeri cephe kaset kaldırma takozudur. Fil takozu olarak da bilinen bu aksesuar giydirme aksesuarları, cephe pencerelerinde doğrama ile cam arasında kullanılır ve bu sayede cam kasaya oturur. Yine bir diğer aksesuar cephe kayıt takozudur. Zamaktan üretilirler ve orta kayıt bağlantıyla görevlendirilmişlerdir. Cephe makasları ise ağır yükler için seçenekler bulundurur. Sorunsuz ve kolay montajlamayı sağlar. Her bir ürünün kendine özel taşıma kapasiteleri vardır.

 

Alüminyum Pencere Kolu

Alüminyum pencere kolları farklı çeşitleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu alüminyum pencere kolları dış cepheden görünmeyecek şekilde tasarlanmışlardır. Bezault tipi kolların ana gövdesi ve sapı alüminyum malzemedendir. Küçük kanat pencereyi tek yönde açıp kapamayı sağlar. Kıvrık cephe kolları çeşitlerindense çatallı, tek dilli ve çift dilli seçenekler bulunmaktadır. Tek dilliler tek noktada, çift dilliler çift noktada kilitleme sağlarken çatallı dilli pencere kolları çoklu noktada kilitleme sağlar. Gizli kanat kolları da alüminyum gizli kanat pencere kolu çeşitlerindendir.

 

Alüminyum Kapı Kolu

Alüminyum profil sistem aksesuarlarından olan alüminyum kapı kolu farklı özellikler bulundurmasıyla aslında birçok farklı seçenekler sunarlar. Birçok farklı çeşit cephe kolu bulunsa da içlerinde en farklı olanı mafsallı cephe koludur. Klasik çekme kollardan ziyade yatay uzunluğa sahip olan alüminyum kapı kolları, tutuşu ile birlikte açıp kapamayı kolaylaştırmaktadır. Cephe kol bağlantı parçalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

gizli-kanat-kol-uyar-402-kollar-uyar-aksesuar.jpg (3 KB)   uyar-kivrik-cephe-kolu-cift-dilli-kollar-uyar-aksesuar.jpg (17 KB)

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.