sadsad x
asdasd
Toplam 32 ürün görüntüleniyor.

Alüminyum Sürme Aksesuarları

Dekorasyonlardaki hızlı gelişimlerle birlikte sürme sistemleri mimaride bir hayli önem kazandı. Buna bağlı olarak sürme sistem aksesuarları da gün geçtikçe önem kazanmaya başladı. Sürme sistemlerinde sıkça adından söz ettiren ve bu sayede yaygın olarak kullanılmaya başlanan alüminyum sürme aksesuarları birçok farklı seçenek de sunmakta.

Alüminyum sürme kapı kilitlerindeki yaygın olarak kullanılan aksesuarlar rulmanlardır. Alüminyum sürme aksesuarlardan olan rulmanlar, kayma sürtünmesinden yararlanmak yerine yuvarlanma sürtünmesine odaklanırlar ki bu parçanın bir diğer adı da yuvarlanma elemanıdır. Gürültüyü azaltmak veya absorbe etmek için kullanılmalarının yanı sıra yüksek ve güçlü tutunma sağlarlar. Sabit rulmanlar, tek sabit rulmanlar veya çift sabit rulmanlar olarak iki ayrı seçenek sunuyorlar. Tuba sürme rulman ise dış kasasının materyaline göre çeşitlenmektedir ve bunlar pirinç makara ve metal rulmandan oluşmaktadır. Alüminyum sürme rulmanlar 70lik ve 100lük olarak ikiye ayrılırlar. Tuba sürme rulmanlar alüminyum sürme sistemlerinde, pencere veya kapının kasanın üstünde hareketine olanak sağlar. Derlin Makaraya nazaran daha dayanıklıdırlar. Ses yapmama özelliği bulunmaktadır. Saç gövdeye sahip olmasıyla yüksek ve güçlü tutunmaya da olanak sağlar. Ayarlı Sürme çiftli kasa yalıtımlı sürme sistemlerinde kullanılmaktadır. Doğrama kapı kanadının yukarı aşağı ayarlı olmasını sağlar ve kasaya oturmasına ve hareket etmesine olanak tanır. Sürme sineklikli çiftli kasa modeli de bulunmaktadır.

Sürme Kapı Kilidi

Alüminyum sürme kapı kilidi çeşitlerinden olan alkan kilit, alüminyum profilden oluşturulmuştur. Kullanım alanı sürme doğrama pencerelerdir. Kilitleme özelliği bulunan alüminyum sürme seri pencerelerinin açılıp kapanmasına ve pencerenin kilitlenmesine yarayan alkan kilit, doğramanın iç kısmına yerleştirilir ve tek noktada kilitlenmeyi sağlar. Alüminyum malzemeden olan sürme kilidin aynı zamanda Rodos serisi için Rodos özel kilit seçeneği de bulunmaktadır. Gömme sürgü kilit sisteminde ise artırılmış güvenliğe sahipliğiyle birlikte yüksek kullanım yoğunluğu olan kapılara uygun olabileceği de söylenebilir. Sürme sistem aksesuarlarından olan sürme emniyet kilidinin artı olarak güven sağladığı da tartışılmaz bir gerçek.

Sürme Kol

Alüminyumdan yapılan havuz kolların büyük ve küçük seçenekleri vardır. Sürgülü kapıların vazgeçilmezi havuz kolun aynı zamanda bağlantı dili ve kol karşılığı aparatları bulunmaktadır. Havuzlu kilitler aslında kilitten ziyade kol vazifesi görürler. Kapının sadece açılıp kapanmasına yarayan havuz kol, düz ve içine göçük şekliyle sürme kanatların birbirine engel olmadan yer değişmesini sağlar. Sürme kapı ve pencerelerde dışta kalan pencerelerin temizlenmesini kolaylaştırır. U çekme kolları ise adından da anlaşılacağı üzere u şeklindedir ve kolayca kavrandığı için de oldukça kullanışlıdır. D kol çeşitleri yine adından da anlaşılacağı üzere d şeklini andırır vaziyette beğeninize sunuluyor. D kollar klasik alışılagelmiş modelinin yanı sıra aynalı modeliyle kavramayı daha da kolaylaştırıyor ve klasik çizgiden bir adım uzaklaştırıyor. Yine klasik olarak kullanılan kollardan oval tetik kol, C ve D şeklindeki modellerden farklı olarak iki ucu birleşmiyor. Sürme Alüminyum gömme kollar ise kol yataklaması ve yaylı mekanizmaya sahiplerdir. Sürme alüminyum gömme kollar gizli kollar olarak da bilinirler. Alüminyum kilitli kapı kollarında ise klasik pencere kolunu anahtar sistemiyle kilitleme mevcuttur.

alkan-kilit-uayr-172-kilitler-uyar-aksesuar.jpg (6 KB)    rescara-havuzlu-kilit-07-kilitler-rescara-asas.jpg (4 KB)

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.