sadsad x
asdasd
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Alüminyum Kapı Kolu

İç mekânlarımızda en çok temas ettiğimiz, ev ve iş yerlerimizin estetiğini tamamlayan unsurlardan biri olan alüminyum kapı kolu modelleri, kapı geçişini sağlayan cephe kolu çeşitlerindendir. Plastik ya da demir döküm kapı kollarından çok daha dayanıklı olan alüminyum pvc kapı kolları, şüphesiz daha uzun süre kullanım olanağı sağlamaktadır. Fiyat performans ve dayanıklı ürün olmasına önem veren kişiler için alüminyum kapı kolları sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kolaylıkla monte edilebilen aksesuarlar olan alüminyum kapı kollarını hiçbir yardım almaksızın bile değiştirebilirsiniz. Ergonomik yapılarıyla kolay kurulum fırsatı verdiği gibi kolay kullanımıyla da zahmetsiz ürünlerdir. Kapılarda açma, kapama ve kilitleme işlemlerini gerçekleştiren, bu sayede aslında gün içinde sıklıkla temas ettiğimiz kapı kollarının dayanıklı olması, uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilir olması açısından oldukça önemlidir. 

Piyasada farklı renk, özellik, marka ve fiyatta bolca alternatifi bulunan alüminyum kapı kolları, zevkinize göre ve mekân dekorasyonuna yönelik seçim yapabileceğiniz bir fırsat sunuyor. Anahtarlı ve anahtarsız seçenekler sunan alüminyum kapı kolu pazarında kendi isteğinize göre tercih yapmanız mümkün. Anahtarsız seçeneklerde tek kol alüminyum kapı kolu çeşitleri mevcutken kilitli seçeneklerinde çift kol alternatifleri kullanılmalıdır. Kilitli kapılarda iki taraflı kilitleme gerçekleşeceğinden, bu kapılarda çift alüminyum pvc kapı kolu lazım olacağı unutulmamalıdır. Mandallı mekanizmaya sahip olup bu mekanizma sayesinde açılıp kapanabilen alüminyum kapı kolu çeşitlerinin yanında ittirilerek açılabilen, oynar mekanizmadaki alüminyum kapı kolu çeşitleri de piyasada mevcuttur.

Alüminyum Giydirme Cephe Kolu 

Giydirme cephe uygulamalarında sıklıkla tercih edilen alüminyum giydirme cephe kolu, giydirme cephe uygulamalarının daha şık ve estetik görünüm sağlamaktadır. Cephe kolları dışarıdan görünmeyecek şekilde pencereyi açmaya yardımcı olmak için üretilmiştir. Büyük kanat pencerelerde iç cephe kolu olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum cephe kolu tasarım olarak imal edilirken giydirme cephenin özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Giydirme cephe pencereleri dışa doğru açılım sağladığı için genelde cephe kolları kıvrık kollu tasarlanmaktadır. Kol ile cam arasında geniş bir mesafe bırakılır böylelikle cephe kolları kolay açılmaktadır. Ergonomik tasarımıyla cephe kolları pencere açılım sistemlerinin zarar görüp kısa ömürlü olmasını da engellemektedir. Diğer alüminyum pencere kollarını kullanmak giydirme cephe uygulamaları için hem emniyet açısından sorun oluşturmaktadır hem de pencere mekanizmasına zarar vermektedir.

Cephe kolları çift dilli çoklu kilitli seçenekleri sunmaktadır. Bina giydirme cephe sistemleri için önem arz eden güvenlik kilitleme sistemleri cephe kolları ile bir sorun olmaktan çıkmıştır. Daha emniyetli ve şık görünümler için cephe kolları tercih edilmektedir. Cephe kollarının kullanımı esnasında pencere mekanizmasına cephe kolunun karşısına gelecek şekilde giydirme cephe aksesuarı olan pim karşılığı takılır böylelikle cephe kolları yüksek mukavemet sağlar. 

Alüminyum Kapı Kolu Modelleri

Her gün gözümüzün önünde olan bir eşyanın, mekânın görünümünü değiştirdiğinin farkında olmayabiliriz. Alüminyum kapı kolları, iç mekânlarda sıklıkla kullandığımız, temas ettiğimiz, işlevi önemsiz gibi görünse de kapıyı açma, kapama, kilitleme gibi fonksiyonlarda işimize yaran, yine iç mekanın görünüşünü etkileyen aksesuarlardan birisidir. Kendi zevkinize, kullanacağınız mekânın tasarımına ve dekorasyonuna göre birçok farklı alternatifin bulunduğu alüminyum kapı kolu modelleri farklı tasarımlara, farklı zevklere göre oldukça geniş fırsatlar sunmaktadır. 

Bir ürün satın alınırken dış görünüşün güzel olması istenildiği gibi mekana kattığı güzelliğin yanında başka avantajlarının da olması istenir. Bu yüzden ev ve iş yerlerimizin tasarımını yaparken görünüşe önem verdiğimiz gibi satın aldığımız eşyanın da işlevsel ve kolay kullanılır olmasını isteriz. 

Alüminyum kapı kolu modelleri arasında görsel olarak farklı alternatifler bulunurken bu farklı modeldeki kapı kollarının getirdiği kullanım farklılıkları da bulunmaktadır. Alüminyum kapı kolu modellerinden birisi olan mafsallı cephe kolu, klasik mandallı kapı kollarının mekanizmasının aksine oynar mekanizmada, düz yapıdadır ve ittirilerek açılabilmektedir. Diğer kapı kolu çeşidi bezault tipi alüminyum kapı kolunun küçük kanadı, kapıyı tek yönde açıp kapamayı sağlamaktadır. Kıvrık alüminyum kapı kolları çeşitlerinden ise çatallı, tek dilli ve çift dilli seçenekler bulunmaktadır. Tek dilliler tek noktada, çift dilliler çift noktada kilitleme sağlarken çatallı dilli kapı kolları çoklu noktada kilitleme sağlamaktadır.

Giydirme Cephe Kolu Çeşitleri

Mafsallı cephe kolu,eksenel cephe kolu, ispanyolet cephe kolu, gizli kanat cephe kolu, kıvrık cephe kolu, kıvrık tek - çift dilli cephe kolu  ve bezault cephe kolu gibi birden çok cephe kolu çeşitleri mevcuttur. Kilitleme sistemi, ergonomik tasarımı ve kullanım amacına göre bu denli çok cephe kolu çeşitleri mevcuttur. Web sitemizde giydirme cephe uygulamaları için en uygun fiyatlı cephe kolu çeşitleri mevcuttur. Giesse cephe kolu çeşitleri yurtdışından temin edilmekle beraber yerli üretim cephe kolu çeşitleri de mevcuttur. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için fabrikadan direk satışlarla cephe kolu çeşitlerini temin etmektedir. Whatsapp iletişim hattımız ile iletişime geçerek cephe kolu çeşitleri hakkında sorularınızı cevaplandırıp sipariş oluşturabilirsiniz. Toptan alüminyum cephe kolu ve tüm alüminyum kol çeşitlerimizin satışı mevcuttur. Giydirme cephe kolu fiyatları için web sitemizi inceleyip toptan alımlar için teklif alabilirsiniz.

Alüminyum Kapı Kolu Fiyatları

Piyasada birçok farklı modelde, farklı mekanizmalara sahip alüminyum kapı kolu seçenekleri mevcuttur. Görünüşleri ve çalışma şekilleri birbirlerinden farklı olsa da, aslında hepsinin amacı kapıyı açma ve kapatmaya hizmet eder. Alüminyum kapı kolu pazarının bu denli büyük olması, tercih seçeneklerinin de artmasına sebep olmaktadır.

Alüminyum kapı kolu piyasasının tanıdığı geniş fırsatlar, alüminyum kapı kolu fiyatlarında değişimlere neden olmaktadır. Diğer kapı kolları türlerine göre daha dayanıklı yapıda olan ve dayanıklılığını alüminyum malzemeden alan alüminyum pvc kapı kolu, uzun yıllar kullanma fırsatını da beraberinde getirmekte. Fiyat performans ürünü arayışı içinde olanlar için birçok farklı seçeneğin bulunduğu alüminyum pvc kapı kolu fiyatları için web sitemizi ziyaret edebilir, aradığınız tüm ürünleri en uygun fiyat avantajı ve güvenle satın alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.