x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Asma Tavan Yuvarlak Askı Teli

Ürün Kodu : 1278
1,46 TL + KDV
Fiyat Alarmı
Öne Çıkan Bilgiler

Asma Tavan Yuvarlak Askı Teli Ürünlerinde Nakliye Bedeli Alıcıya Aittir.

Seçiniz
1,46 TL + KDV

Asma Tavan Yuvarlak Askı Teli

Yuvarlak askı teli, asma tavanın yüzey taşıyıcı tavandan ne kadar alçak olacağını belirleyen ve tavana dübelle alçıpan profillerine de askı maşasıyla bağlanan büküm aparattır.

Yuvarlak askı teli, asma tavan yükseklik bükümlü askı teli, ayrıca düşük karbonlu teller ve yüksek karbonlu parlak tellerin yüzeylerine elektrolitik olarak çinko iyonlarının kaplanması yöntemiyle üretilir. Yüzeydeki çinko kaplama oranı ise (10–20 gr/m2) arasında değişir.

Yuvarlak askı teli asma tavan bölümünün yüzey taşıyıcı tavandan ne kadar alçak kısımda olacağını belirleyen ve tavan kısmına dübelle birlikte ve alçıpan profillerine askı maşası yardımıyla bağlanan büküm aparatlarıdır. Asma tavan askı teli çelik tel asma tavan kısmının içine ana destek sağlar. Asma tavan için yapılan destek tellerinin montajı asma tavanın kurulumunda oldukça önemlidir. Asma tavan askı teli tavan karosu ve ışık için önemlidir. Önemli miktarda ağırlık taşıması için kullanılır. Proje de kullanılan kablo ve bağlantı elemanını yapmak oldukça önemlidir. Askı teli alçıpan işlerinin en önemli kısımlarını oluşturur. Bu nedenle sağlam ürün tercihi yapmak oldukça önemlidir.

Asma Tavan Teli Boyutları

Asma tavan askı teli için kullanılan çeşitli boylar vardır. 20 cm asma tavan teli, 30 cm asma tavan teli, 40 cm asma tavan teli, 50 ve 60 cm asma tavan teli olmak üzere boyutları vardır. Müşterinin projede kullanacağı boyuta göre kullanımı da mevcuttur.

Yuvarlak Askı Teli

Yuvarlak askı teli tavan yüksekliği bükümlü teli olan ve düşük karbonlu teller ile yüksek karbonlu parlak tellerin yüzey kısmına çinko iyonlarının kaplanması ile üretilir. Yüzeyde ki çinko kaplama oranı ise 10-20 gr arasında değişiklik gösterir. Yuvarlak askı tel özellikleri arasında tavlanmış galvanizli tel çapı olarak 4 mm, alçıpan yapılarını da desteklemek için metal kullanımı yapılması sayılabilir. Asma tavan contalarını desteklemek için tavan süspansiyonları da tercih edilir. Tabanlar için ise çiftli yay tutturulurken deliklere ve klipsli çelik çapa ile de tavana direkt olarak bağlanır.

Alçıpan Askı Aparatları

Askı çubuğu alçıpan asma tavanlar, metal asma tavanlar ve petek asma tavanlar gibi tavana asılma işlemleri sırasından asma tavan için taşıma işlevi görürler. Asma tavan normal tavan yüzey kısmına birleştirilmeden önce zemin yapılması için askı çubuğu kullanılır. Tavana monte edilmesi ise dübeller ile yapılır ve bir tutucu sayesinde alt yapı kısmı oluşturulur. Bunun üst kısmına montelenen askı aparatları ise delikli profilleri daha rahat tutarak asma tavan malzemeleri ile yerleştirme işlemini yapar.

Askı aparatlarının alt kısmında iyi bir şekilde tutarak askı aparatları sayesinde tavanın bütünlüğü kaplama malzemesi ile sağlanır. Asma tavan yapımı için kullanılan malzemelerin kalitesi ve uygun bir şekilde kullanımları tavanın uzun süreli kullanılmasını belirler. Asma tavanların yapım aşaması için kullanılan asma tavan malzeme çeşitleri ve levhalar asma tavanların çeşidini belirler. Askı aparatları dışarıdan bakıldığı zaman görülmeyecek şekilde monte edilir ve kullanılan tavan kaplama malzemesi ile tavan akustiğini oluşturan en önemli rol kısmını oynar. Asma tavan oluşturulurken dekoratif bir görsellik sağlanır.

Sağlam yapılı bir sistemde oluşturulur. Renk bakımından uzun süreli değişime uğramayan ve su ile temas ettiği zaman hemen etkilenmeyen özellikleri taşıması oldukça önemlidir. En önemli aksesuar için agraf malzeme seçimi, asma tavan için kullanılan çapa klipsi, alçıpan malzemelerini sabitlemek için tek delikli askı laması, asma tavan ürünleri daha sağlam bir şekilde sağlamak için profil çeşitleri, askı tavan ürünlerini sabitlemek için kullanılan yuvarlak askı telleri tercih edilir. En kaliteli malzemelerin tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Montajları yapılan asma tavan türlerinde en çok kullanılan asma tavan türleri hem kurulum açısından hem de kullanım açısından kolaylık sağlar. Bu nedenle seçimler de oldukça dikkatli bir şekilde davranmak da fayda var.

Yuvarlak Askı Telleri Özellikleri ve Uygulaması

Tavlanmış galvanizli tel çapı 4 mm.

Alçıpan yapıları desteklemek için kullanılan metal aksesuardır.

Çeşitli asma tavan contalarını desteklemek için tavan bölümlerinin süspansiyonu için kullanılacaktır.

Tabanlara çiftli yay ile desteklere tutturulurken, deliklere veya kirişe, klipsli çelik çapa ile tavana direkt olarak bağlanır.

Tüm ürünlerimiz her zaman teslimat için hazırdır. İletişim bölümünden sipariş vermeyi unutmayınız!

İhtiyacınız olan tüm alçıpan profil ve aksesuarları peşin fiyatına taksit imkanıyla Kobibest.com'da.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.