sadsad x
asdasd
Aydınlatma

Aydınlatma

10 Şubat 2022

Aydınlatma her yaşam alanında olması gereken vazgeçilmez ürün çeşitlerinden biridir. Ev, ofis, atölye, park bahçe, alışveriş merkezi gibi çeşitli alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. İşlevsel ve şık tasarımlar oluşturan aydınlatma ürünleri yaşam alanlarımızın daha estetik görünmesini sağlar. 

 

Hayatımızı kolaylaştırıp konforlu bir hale getirmek için aydınlatma çok önemlidir. İnsanlar akşam rutin işlerini devam ettirmek veya aileleri ile birlikte vakit geçirmek istediklerinde aydınlatma ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Şık bir dekorasyona sahip evlerimizi ışıl ışıl daha estetik göstermek için aydınlatma ürünlerini sıklıkla kullanmaktayız. Spot aydınlatma, şık sarkıt avize, lambader, abajur, armatür  veya ofislerimiz için sıva altı led aydınlatma, etanj led aydınlatma, pencere armatürlerini oldukça sık tercih etmekteyiz. 

 

Aydınlatma ürünleri temel olarak bulunduğu alanın ışık seviyesini arttırarak daha fazla aydınlık ve ferah ortamlar sağlamaktadır. Evlerimizde yeterince ışık almayan odaların spot led aydınlatmalarla desteklenerek daha aydınlık bir ortama çevrilmesinde yardımcı olur. Ofislerde sıva altı led aydınlatma ile daha aydınlık ve havadar bir çalışma ortamı sunar. Aydınlatma çeşitli alanlar için kullanışlı ve ergonomik seçenekler sunmaktadır. 

 

Aydınlatma iç ve dış mekanlar için konforlu bir yaşam alanı sağlamaktadır. Oda, mutfak ve banyo gibi alanlar dışında bahçeler, teras ve balkonlar için de gerekli ışık ihtiyacını giderir. Geniş veya dar alanlar fark etmeksizin her yaşam alanını şık ve konforlu hale getirmektedir. 

 

Aydınlatma ofis mobilyalarında, banyo ve mutfak dolaplarında ufak dokunuşlar yaparak ortamın ışık seviyesini yükselterek daha göz alıcı hale gelmesini sağlar. Mutfak ve banyo dolapları için led aydınlatma çeşitleri veya spot aydınlatma çeşitleri tercih edilmektedir. Kimi banyo dolaplarında makyaj aynası olarak kullanılabilmesi için aynanın etrafına farklı aydınlatma çeşitleri eklenebilmektedir. Bu şekilde mobilyalarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Hatta salonlarınız da vurgulamak istediğiniz alanlar için özel aydınlatma çeşitlerini tercih ederek yaşam alanlarınızı şık gösterebilirsiniz. 

 

İç dekorasyon ile uyumlu kullanılan aydınlatma ürünleri yaşam alanlarımızın işlevselliğini arttırarak hayatımızın vazgeçilmez unsuru olduğunu göstermektedir. Konforlu ve ergonomik işlevi olan aydınlatma çeşitleri doğru kullanımı şekliyle de dikkat çeker. Aydınlatma ürünlerini yaşam alanlarınızın ihtiyaçları doğrultusunda tercih etmelisiniz. 

Aydınlatma Çeşitleri

 

Modern mimari için en önemli unsurlardan biri olan aydınlatma, iç ve dış dekorasyon ile bir bütün olarak kullanılmaktadır. Sadece karanlık ortamları ışıklandırmak için değil iç mekan tasarımlarına şık dokunuşlarla destek olmaktadır. Farklı amaç ve alanlarda kullanılan aydınlatma ürünleri ihtiyaçlar doğrultusunda farklı tasarımlara sahip olmuştur. Farklı gereksinimleri karşılamak adına birçok aydınlatma çeşitleri üretilmiştir. 

 

Tavan aydınlatma, yerden aydınlatma, duvar aydınlatma gibi farklı konumlandırmalar için de farklı aydınlatma çeşitleri mevcuttur.Duvar aydınlatmaları vurgu aydınlatma olarak da bilinmektedir. Aydınlatma ihtiyacını gidermek için genel olarak tavan aydınlatma çeşitleri tercih edilmektedir. Estetik görünüm elde etmek için yerden aydınlatma, duvar aydınlatma, spot led aydınlatma çeşitleri kullanılmaktadır. Ofis, atölye gibi çalışma alanları için tavan led aydınlatma çeşitleri kullanılmaktadır. Endüstriyel aydınlatma çeşitleri olan sıva altı led aydınlatma çeşitleri sektörde revaçta olan aydınlatma çeşitlerindendir. 

 

Dekorasyon ürünlerini göz önüne çıkarmak, tablo gibi sanat eserlerini evinizin göz alıcı mekanlarında sergilemek için aydınlatma çeşitlerine ihtiyaç duyarız. Tablo, dekoratif çerçeveler, aile resimleri gibi duvara sabitlediğimiz dekorasyon ürünlerine estetik bir bakış açısı kazandırmak için duvar aydınlatmaları kullanılmaktadır. Yaşam alanlarımızda kullanılan bu çeşitli aydınlatma aksesuarları kullanıldığı alanda davetkar bir ortam oluşturur. Şık ve konforlu bir yaşam alanı sağlanır. 

 

Çeşitli alanlarda temel olarak ışıklandırma amaçlı kullanılan aydınlatma bazı alanlarda ise göze hitap etmek için kullanılmaktadır. Farklı amaç ve işlevleri olan aydınlatma ortam aydınlatma, görev aydınlatma, dekoratif aydınlatma ve vurgu aydınlatma olarak çeşitlere ayrılır. 

 

     Ortam Aydınlatma

Ortam aydınlatma, bulunduğu alanın ışık değerini arttırmak için kullanılan aydınlatma çeşitleridir.  Odanın, salonun, mutfak vb yerlerde tavandan aşağıya doğru sarkıtılmış aydınlatmadır.      Görev Aydınlatma

Görev aydınlatma sadece belirli bir alanı ihtiyaç dahilinde aydınlatmak için kullanılan aydınlatma çeşitlerine denir. Masa lambaları, gece lambası, okuma ışığı gibi aydınlatmalar görev aydınlatma çeşididir. 

 

    Dekoratif Aydınlatma

Dekoratif aydınlatma, bulunduğu ortamın iç dekorasyonu ile uyumlu olan ve şık görünmesini sağlayan avize, aplik, sarkıt avize, armatür gibi aydınlatmalara denir. Şık tasarımlarıyla dekoratif aydınlatma çeşitleri göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Bu sebeple yaşam alanlarında ergonomik ve şık görünüm için sıklıkla dekoratif aydınlatma kullanılmaktadır.

 

    Vurgulu Aydınlatma

Vurgulu aydınlatma, ilgiyi belirli bir alana çekmek için kullanılan aydınlatma çeşididir. Biblo, tablo veya çeşitli sanat eserlerini göz alıcı hale getirmektedir. 

 

Yüksek Tavan Aydınlatma

Yüksek tavan aydınlatma, tavana direkt monte edilen aydınlatma çeşitlerine denir. Tavan lambaları içerisinde en sık kullanılan aydınlatma çeşitleri arasında olan yüksek tavan aydınlatma dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Yüksek tavan led aydınlatma ve yüksek tavan sıva altı led panel aydınlatma sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Kimi yaşam alanlarında tercihen hem yüksek tavan led aydınlatma hemde etanj led aydınlatma bulunmaktadır.

 

Evlerimizde daha çok asma tavan aydınlatma çeşitleri kullanılmaktadır. Ancak ofis, atölye ve diğer çalışma alanlarında daha çok yüksek tavan aydınlatma çeşitleri kullanılmaktadır. Ofislerde bulunan yüksek tavan aydınlatma çeşitlerinin ışığı daha güçlü yansıtabilmesi için asma tavan panel aydınlatma, led aydınlatma, etanj led aydınlatma kullanılmaktadır.  

 

Ofis ve atölyelerde ortamın büyük olması sebebiyle aydınlatma tercihleri farklılaşmaktadır. Işığı eşit derece ve daha da uzağa iletebilecek aydınlatma çeşitleri kullanılmaktadır. Sarkıt, dekoratif ve asma tavan aydınlatmaları tercih edilirken ofis dekorasyonu göz önüne alınmaktadır. Standart kullanımlarda ise ofis ve atölyelerde daha çok yüksek tavan etanj aydınlatma ve asma yüksek tavan led aydınlatma çeşitleri kullanılmaktadır. Paylaş :
Etbis Ticaret İmzası
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.